Birikim hikayelerimiz, hedeflerimiz.

Merhabalar...
Kasim ayi harcama ayi oldu. Kizimin nevresim takimlarini, bornozlarini, el-yuz havlularini, mutfak havlu ve kurulama bezlerini degistirdik. Yaza dogru da teflonlarini degistirecegiz. Iyi gunlerde kullansin kizim.

Sunu da belirteyim. Kizimin veya oglumun savurganlik ettiklerini gorsem, kesinlikle boyle seyler yapmam. Masallah hesapli gidiyorlar, gayretliler. Boyle olunca ben de gozumu kirpmadan eksiklerine destek oluyorum...
Allah herkesin kesesine bereket versin.

ben de taze anneyim örnek alıyorum sizi yavrumun gayretinin üzerine ben de hep destek olmak isterim ona tabi Rabbim izin verırse masAllah size

ben de taze anneyim örnek alıyorum sizi yavrumun gayretinin üzerine ben de hep destek olmak isterim ona tabi Rabbim izin verırse masAllah size
Evlatlar kucukken, aileler bir gune kalmaz buyur derlerdi. Gozumu kapattim bebekler, actim yetiskin olmuslar. Bir de ilkokul neyse de, ortaokula gidene kadar ne yaptiniz, yaptiniz, sonrasi gittikce zorlasir derlerdi. Ben de aynini cocuklarima ve fikir soran genclere soyluyorum.
Zaman hizlica akiyor. Paranizin kiymetini bilin. Bu kadar calisiyorum, disarida bilmem nerde icecegim bir kahvenin hesabini mi yapacagim demeyin. Colugumu cocugumu birakip, sicacik yatagimdan kalkip ise gidiyorum, bir kahveye bilmem kac tl vermek icin mi deyin.

Oy oyy, biz buyukler galiba nasihati seviyoruz...
Allah genclerin yardimcisi olsun, para kazanmak da zor, luksun ozendirildigi bu zamanda, iradeli olmak da zor...

Ama
Önemli olan zoru başarmaya talip olmak ve bu yolda çaba göstermek çalışmak bence

bugun kuzumu evde birakıp gittiğim ilk iş günümdü, o yüzden maaşım daha bir degerli artık evde sütlü bi pıtırcık bırakıyorum dedim kendi kendime,Allahım işsiz gücsüz koymasın hiçbirimizi saglıgımız olsunda çalısalım insAllah
ben elimden geldıgınce hep dikkat eden biri oldum olmaya calıstım bi gezmemden taviz vermem sadece, onda da diyelim ilk defa bi yere gittim sehir olarak giderım en guzel oraya özgü seyleri yerim turlarına katılırım örneğin. benim için kıyafetten çantadan cok daha degerli.5 yıldızlı otelde sezlongta uzanmaktansa gece gezmekten yorgun ayakları tercih edıyorum ben de boyleyim tatillerde esımle sadece kahvaltı seklınde alıyoruz, begendıgımız yerlerde dısarda yıyoruz aksama da çantamıza meyve alıp yıyoruz oh mis. oğlusumla da bunları yapabılırız umarım cocukla zor olur dıyorlar ama ben ınanıyorum basarabılırız

Gayet guzel basarirsiniz. Torunu ilk tura goturdugumuzde 4 yasindaydi. Sabahin 6'sinda uyandirirdik, bugun nereye gidiyoruz diye gozunu acardi. Rehber herhangi bir yerin tarihcesini anlatirken, herkesin onune gecer, pur dikkat dinlerdi. Gorsel ve isitsel bir sunum varsa, yine kulakligini takar, dikkatle seyredip dinlerdi. Simdiden yaza nereye gidiyoruz diye soruyor.

Her yere goturun cocugunuzu, vizyonu genisler. Turkiye'nin yasadigi sehirden, dunyanin Turkiye'den ibaret olmadigini gorsun.

Isleriniz rast gitsin, kolayliklar dilerim.
Sut kuzusunu da benim yerime koklayin.

öperim öpmezmiyim hiç Allah razı olsun
tam olarak hayalim torununuz söylediklerini söyleyen bi çocuk. maddi durumumuz tatile gidebilecek gibi degildi dayım devlet memuru cocukken bile her tayin oldukları yere gittim gezdim sagolsun onlarda her yeri gezdirirlerdi meraklıydım.harclıklarımla hatıra bile alırdım.
7.5 sene önce ilk işe girdiğimde 3ay sonra maasımı biriktirerek istanbula arkadasımın yanına gidip on gün kalmıstım her yerini gezdirmişti. işe girince ne aldın ilk deseler, benim için bu geziden daha güzel bi anı olamaz bence.. çalısmak biriktirmek güzel anılarla kıymetli..

Geziler cocuklarin hem ufkunu genisletiyor, hem hayallerini. 6.5 yasindaki torunum Misir'a gitme hayalleri kuruyor. En buyuk hayali de; ben bastonlu bir nine oldugumda, uzaya gidis gelis artacakmis. O da anneannesini, karisi ve cocuklariyla birlikte "uzay tatiline" goturecekmis. Ay dahil, butun gezegenlerde konaklayacakmisiz.
Ah bu cocuklar, bir harikalar...❤

Bereketli gunlerimiz olsun.

"Damla damla akan sudan, koca goller dolup tasar."

Bu ayki hesabimi yanlis hesaplamisim ya. Meger hesabimda 565 tl daha olacakmis. Bu da demektir ki ayin sonunda 2 gr daha altin alabiliyorum.
Bereketli olsun. Böyle fazladan para kalınca insan bulmuş gibi oluyor :)

Oturdugum semtte komple boya, sac kesimi, kas-biyik 300 tl ve uzeri olmus.
Verir miyim, veremem icim sizlar.

Cocuklugumun gectigi semtte bulmustum, bastan iyiydi, fiyati da uygundu. Sonra hijyene dikkat etmemeye ve bastan savma yapmaya basladi biraktim.

Yine ayni semtte tavsiye uzerine bir kuafore gittim. Bu islemlerin hepsini 130 tl'ya yapti. Hem isini guzel yapiyor, hem temiz. Simdilik memnunum...

Yarin gidecegim insallah.

yok artık 300 tl aman

yok artık 300 tl aman
Iki yil once hep gittigim, digerlerine gore oldukca uygun olan kuafore gitmistim. Bos bulundum fiyat sormadan oturdum. Kasada 220 tl hesap cikardi bana. Gunlerce gogsume oturan okuz kalkmadi. Meger dekorasyon degismis!
Isin ilginci fiyati arttirdikca musterisi de artti.
Hani pahali olan iyidir algimiz var ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…