Birikim hikayelerimiz, hedeflerimiz.

CanTorun CanTorun çok güzel anlatıyorsunuz. Tecrübelerinizi hep yazın bizlerde faydalanalım. Artık misafir çok fazla gelmiyor ama ben agırlamasını seviyorum. Mutlaka annem-babam davetlimdir. Onlara sofra kurmak yemek hazırlamak tüm yorgunluğuma deyiyor. Evliliğimin ilk yıllarında misafirim gelecegi zaman menü oluştururdum masraf yapardım. Sonra birgün işyerimde ki mesai arkadaşımın eşi bizi ziyarete geldi. Bende ona hafta sonu yemekli misafirim var dedim alış-veriş yapıcam dedim. Buzluğunda etin varmı dedi evet var dedim. Menünü bence buzluğunda ki malzemeye göre yeniden düzenle hem masraf etmemiş olursun, hemde idareli olursun demişti. Benim o güne kadar aklıma hiç gelmemişti. Peki sen nasıl yapıyorsun diye sorduğumda her hafta pazarımı yaparım, düzenli olarak eksiklerimi marketten alırım, kasap işini de eşim halleder bende evdeki ve eldeki malzemelerle misafirimi çokta güzel ağırlarım dedi. Söyledikleri benim için ders niteliğindeydi. Çok faydasını gördüm ve o günden sonra sık görüşemesekte iyi dost olduk.

CanTorun CanTorun çok güzel anlatıyorsunuz. Tecrübelerinizi hep yazın bizlerde faydalanalım. Artık misafir çok fazla gelmiyor ama ben agırlamasını seviyorum. Mutlaka annem-babam davetlimdir. Onlara sofra kurmak yemek hazırlamak tüm yorgunluğuma deyiyor. Evliliğimin ilk yıllarında misafirim gelecegi zaman menü oluştururdum masraf yapardım. Sonra birgün işyerimde ki mesai arkadaşımın eşi bizi ziyarete geldi. Bende ona hafta sonu yemekli misafirim var dedim alış-veriş yapıcam dedim. Buzluğunda etin varmı dedi evet var dedim. Menünü bence buzluğunda ki malzemeye göre yeniden düzenle hem masraf etmemiş olursun, hemde idareli olursun demişti. Benim o güne kadar aklıma hiç gelmemişti. Peki sen nasıl yapıyorsun diye sorduğumda her hafta pazarımı yaparım, düzenli olarak eksiklerimi marketten alırım, kasap işini de eşim halleder bende evdeki ve eldeki malzemelerle misafirimi çokta güzel ağırlarım dedi. Söyledikleri benim için ders niteliğindeydi. Çok faydasını gördüm ve o günden sonra sık görüşemesekte iyi dost olduk.
Karsilikli bir seyler ogrenilen iliskilerin degeri, paha bicilemez...👏

Şimdi ben iki kızıma bildiklerimi aktarıyorum. Yıllarca paket paket aldığım o hazır çorbalara o kadar üzülüyorum bunu kelimelerle anlatmak ihtiyacı duyuyorum. Daha bitmedi hazır salçalara, dondurulmuş paketli ürünlere de ne kadar çok para verdim. Şimdi o reyonlarla göz göze bile gelmiyorum. Tarhanamı, salçamı, domates sosumu ve konservelerimi evde yapıyorum. Bana ayrı bir mutluluk veriyor ama değiyor.

Bu mesajınızdan ben de izninizle istifade edeceğim :21:

Şimdi ben iki kızıma bildiklerimi aktarıyorum. Yıllarca paket paket aldığım o hazır çorbalara o kadar üzülüyorum bunu kelimelerle anlatmak ihtiyacı duyuyorum. Daha bitmedi hazır salçalara, dondurulmuş paketli ürünlere de ne kadar çok para verdim. Şimdi o reyonlarla göz göze bile gelmiyorum. Tarhanamı, salçamı, domates sosumu ve konservelerimi evde yapıyorum. Bana ayrı bir mutluluk veriyor ama değiyor.
Hazir malzemelerle dahi olsa evde yemek pisirmeyip, surekli disarida yiyenlerin yaninda size kocaman 👏👏👏👏👏👏👏👏

Çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Sizden böyle bir iltifat almak benim için çok ama çok kıymetlidir. Teşekkür ederim.
Iltifat degildi, gercekleri hos soylemekti...Gercekten simdilerde yemek pisirmeyi bile dogru durust bilmeyen, ogrenmeye de niyeyse hic yanasmayan gencler ve benim kizim yumurta bile kirmayi bilmez, elini sicak sudan soguk suya sokturmadim, meyvesini agzina verdim diye ogunen anneler var.😞

Bu baslik cok guzel cok seviyorum oyle guzel seyler anlatiyorsunuzki.
Ben annemden cok mutfak bilgisi ogrendim daha kucucukken tarhana beklerdim cekerdim.
Sonra ise girince is ortaminda cok tecrube kazandim bir ablamda cok kaldim o cok sey ogretti
Mutfakta israfa o kdr uzulurumki hic birsey ziyan olmasin istiyorum
Hic hazir corba almadim azcik tarhana yada 1 bardak mercimekten azcik et suyundan corba yapmak cok kolay

Bu baslik cok guzel cok seviyorum oyle guzel seyler anlatiyorsunuzki.
Ben annemden cok mutfak bilgisi ogrendim daha kucucukken tarhana beklerdim cekerdim.
Sonra ise girince is ortaminda cok tecrube kazandim bir ablamda cok kaldim o cok sey ogretti
Mutfakta israfa o kdr uzulurumki hic birsey ziyan olmasin istiyorum
Hic hazir corba almadim azcik tarhana yada 1 bardak mercimekten azcik et suyundan corba yapmak cok kolay
Ne guzel. Yemek pisirmek zor gelmemeli. Yeni lezzetler denemek, emek vermek, begenilerek yenmesi keyiflidir. Ne yersen ye ev yemeginin tadini vermez.
Evinde bereketin olmamasini isteyen, israfin her cesidini yapsin. 😞
Katiliminiz icin tesekkur ederim, tecrube ettiklerinizi arada paylasiniz...😊

Ne guzel. Yemek pisirmek zor gelmemeli. Yeni lezzetler denemek, emek vermek, begenilerek yenmesi keyiflidir. Ne yersen ye ev yemeginin tadini vermez.
Evinde bereketin olmamasini isteyen, israfin her cesidini yapsin. 😞
Katiliminiz icin tesekkur ederim, tecrube ettiklerinizi arada paylasiniz...😊

Ah abla sizin tecrubeleriniz yaninda bizimki ne
32 yasindayim ben 8 yildir calisma hayatindayim
Benim yillik hedeflerim olur, yeni yemekler denemek hep listemde oldu
Kislik hazirligimida yapiyorum esimde yardimci
Yuvarlanip gidiyoruz:KK70:

Ah abla sizin tecrubeleriniz yaninda bizimki ne
32 yasindayim ben 8 yildir calisma hayatindayim
Benim yillik hedeflerim olur, yeni yemekler denemek hep listemde oldu
Kislik hazirligimida yapiyorum esimde yardimci
Yuvarlanip gidiyoruz:KK70:
Estagfirullah...
Herkesin herkesten ogrenecegi sey mutlaka vardir.
Gecen gun torunumdan fransizca bir sarki ogrenir gibi oldum...😍
Siz yazin, ben ogrenirim, misafirler ogrenir. Olur yani...🥰
Ayrica genc hanimlarin kislik hazirlik yapmalari cok cok guzel...😍
Bereketli olsun.🤲

Estagfirullah...
Herkesin herkesten ogrenecegi sey mutlaka vardir.
Gecen gun torunumdan fransizca bir sarki ogrenir gibi oldum...😍
Siz yazin, ben ogrenirim, misafirler ogrenir. Olur yani...🥰
Ayrica genc hanimlarin kislik hazirlik yapmalari cok cok guzel...😍
Bereketli olsun.🤲

Calistigim ilce de tarim cok iyi. Nisanda bir basliyorum yesil bezelye ile ekime kadar suruyor hatta kasimda zeytin var unutmusum
Artik kis gelsede bi dinlesem diye bakiyorum
Ama zevkli tabiki, esimide kendime benzettim :KK70:

Calistigim ilce de tarim cok iyi. Nisanda bir basliyorum yesil bezelye ile ekime kadar suruyor hatta kasimda zeytin var unutmusum
Artik kis gelsede bi dinlesem diye bakiyorum
Ama zevkli tabiki, esimide kendime benzettim :KK70:
Ben de yillarca kis hazirligi yaptim. Evlendiginden beri kizima da yaptim. Saglik sorunlarindan dolayi bu sene tursu bile yapamadim. Ama damadim heves etmis kavanozlara yapmis. Kivana kivana bize de getiriyor, yerken de gozumuze bakiyor ovelim diye... biz de ovuyoruz tabi ki...😍

Aslinda annem kahraman ben cıraktım ama gecen yil annem hastahanede refakatci idi ben kacak gocek yapmistim. Sonra da baktim oldu kendim yapmaya basladim.
Kayinvalidem yapamiyor kas yirtiklari var ben ufak tefek goturuyorum nasil hoslarina gidiyor damadinizi anlayabiliyorum :KK70:

Aslinda annem kahraman ben cıraktım ama gecen yil annem hastahanede refakatci idi ben kacak gocek yapmistim. Sonra da baktim oldu kendim yapmaya basladim.
Kayinvalidem yapamiyor kas yirtiklari var ben ufak tefek goturuyorum nasil hoslarina gidiyor damadinizi anlayabiliyorum :KK70:
Ahh analarin yaptiklari evlatlara, evlatlarin yaptiklari da analara pek tatli gelir. 😋

Merhabalar .
30 sayfayi atlamadan okudum. Siz ne kadar guzel bir anneannesiniz. Benim anneannemde oyleydi annem calisirdi sagolsun mis gibi bakardi bana, maddi durumumuz sıkısık oldugu vakit dershane paralarimi oderdi. Yeri cok ayridir ben de hani cani acisa gercekten benim canim acir. Allah uzun omur versin. Sizin de torununuz cok sansli. Gozlerim doldu istemsiz 🙈
23 yasindayim. Universiteyi bitirdim su an meslegimle ilgili staj yapiyorum. Yillardir harcliklarimi biriktiriyorum 10.000 kadar bir param var. Insallah bereketli bir bicimde artar. Allah yardimcimiz olsun devir cok zor. Issizlik cok. Emek buyuk alinan paralar cok dusuk.
Allah razi olsun babam yaklasik 50.000 civari araba aldi bana hedefim su 3 sene icerisinde biraz para biriktirerek ev icin pesinat yapmak cok borca girmeden onumu gorebilmek.
Lutfen yazmaya devam edin keyifle okuyorum💐💗

Burası ne kadar güzel bir yer böyle tüm mesajları ara ara girip okudum , konu sahibi o kadar tatlı bir anlatımınız var ki. Sizin gibi biriyle yakın dost olmayı çok isterdim :)

2 yaşında bir oğlum var biz de onun geleceği için birşeyler yapmaya gayret ediyoruz ve uzun zamandır kendi yaptığımız ürünleri tüketmeye hazır paketli ürünleri mümkün mertebe almamaya özen gösteriyoruz hem oğlumuz hem kendimiz için.

Tarhanamız turşumuz konservelerimiz yoğurdumuz , yazdan kışa meyve sebze reçel hazırlığımız oluyor her zaman.

oğlum da bu emekleri görerek büyüsün bunların değerini bilsin hayatında hiçbir zaman kolaya kaçmasın istiyorum

şuan yaş itibariyle çok anlamıyor gibi olsa da ben şuan bile her istediğini almıyorum, ihtiyacımız kadar almayı öğretmeye çalışıyorum

Burası ne kadar güzel bir yer böyle tüm mesajları ara ara girip okudum , konu sahibi o kadar tatlı bir anlatımınız var ki. Sizin gibi biriyle yakın dost olmayı çok isterdim :)

2 yaşında bir oğlum var biz de onun geleceği için birşeyler yapmaya gayret ediyoruz ve uzun zamandır kendi yaptığımız ürünleri tüketmeye hazır paketli ürünleri mümkün mertebe almamaya özen gösteriyoruz hem oğlumuz hem kendimiz için.

Tarhanamız turşumuz konservelerimiz yoğurdumuz , yazdan kışa meyve sebze reçel hazırlığımız oluyor her zaman.

oğlum da bu emekleri görerek büyüsün bunların değerini bilsin hayatında hiçbir zaman kolaya kaçmasın istiyorum

şuan yaş itibariyle çok anlamıyor gibi olsa da ben şuan bile her istediğini almıyorum, ihtiyacımız kadar almayı öğretmeye çalışıyorum
Hosgeldiniz...Allah evladiniza hayirli omur versin.🤲
Madem begendiniz, ara sira gelin ki cesnimiz artsin...🥰

X