Biri Beni Durdursun / Diyet Grupları

Bu konuyu açan moni ve benim hayır demem için yardımcı olan sana teşekkür ediyorum sln71'cim.
Düşünceleri başka yere odaklayıp, uzaklaştık kaçamaktan.

Çok sevindim yemediğine canm gerçekten olay yerinden uzaklaşnca iyki yememişim diyor insan ama yeseydin şimdi pişmanlk içinde olacaktn :) nefsine hakim olabilmen cok buyuk başari hersey yapamaz

Çok sevindim yemediğine canm gerçekten olay yerinden uzaklaşnca iyki yememişim diyor insan ama yeseydin şimdi pişmanlk içinde olacaktn :) nefsine hakim olabilmen cok buyuk başari hersey yapamaz

Pişman olacağımı ve üzüleceğimi o kadar iyi biliyordum ki.
Aslında normalde her gördüğümü de yemem gün içerisinde ama bugün nedense çok kötü hissettim kendimi.
Dün gece aç uyudum sanırım onun da etkisi ile ama perşembe günü yapılacak iş değildi bu.

İmdattt, patates kızarması ve sigara böreği yememeye çalışıyorum.
Acil desteğe ihtiyacım var.

Ben biraz değil baya geç kaldım ama şükür Selin seni vazgeçirmiş

Kız hm22 nin yazdığı imdat çağrısını şimdi görünce ( geç kaldım ama neyse ) aynen yazdıklarını yazmak geçti aklımdan kalplerimiz birmiş
Cidden ne yersek oyuz yaa ( senelerce o börekler, kekler, papates kızartmaları ve pastalar değilmiydi zaten bizleri bu hale getiren )
Ben hatta hesapta bir ara diyet yaptığımı sanıp paso patates yiyordum harbi patates gibi oldum sonrasında Senin dediğin gibi ne yersen o sun benim için çok önemli bir cümle haline geldi ve her aklıma kaçamak birşey geldiğinde o cümleyi hatırlıyorum

Bu arada Cumartesi bende akraba günü olacak ya menüsü belliydi zaten;

Kıymalı poğça
peynirli biberli karnı yarık poğçası
Patates salatası
Triliçe tatlısı

Ek olarak kızım dün birde kırmızı lahana salatası yapsana diye tutturdu baştan ulen ne gerek var diye düşündüm ama sonra fikrimi değiştirdim sonuçta benim üstteki menüde yiyebileceğim tek şey az patates salatası eee oda beni tok tutmayacağına göre ( Gün olduğu günlerde misafirlerle yedikten sonra asla akşam yemeği yapmıyorum dengelemek adına ancak ayran içiyorum )
Kırmızı lahana salatasınıda ben ince ince doğrayıp bol limon sıkıp ovuyorum ( çok güzel bir pembe oluyor )
Üzerine az sarımsaklı yoğurt ve ancak 1 yk kadar mayonez koyuyorum ( normalde mayonez yoğurttan fazla konur ama benimki light versiyonu diyelim )

Şimdiden bunları buraya niye mi yazdım ben o gün 3 kaşık patates salatası + 3 - 4 kaşıkta kırmızı lahana salatası yemeyi düşünüyordum ( tatlıyı ağzıma sürmeyi düşünmüyorum aslında çok sevdiğim halde )

Sizlerinde bu konuda fikrinizi almayı istiyorum sonuçta olmuşla ölmüşe çare yok diye baştan sorayım ki üzülmeyeyim diye düşündüm size iyimi yoksa fazlamı kaçar ( saat 4de en geç yeniyor genelde )
Yanındada şekersiz çay tabi hizmet etmekten fırsatım olursa

Kıymalı poğaçaya dokunulmayacak.. vay anam vay!
Karnıyarık poğaçasına dokunulmayacak.. vay babam vay!
triliçe tatlısına dokunulmayacak.. vay dünya vay!!!

yani bunca dokunulmayacak olan güzellikler varken.. şimdiden afiyet olsun patates ve lahana salatası için.. Saat 16:00 uygundur..

ayh.. nasıl canım çekti şimdi.. hangisini diye soran olmasın.. ayıp..

Kesinlikle çok kararlıyım sonuçta zaten zor veriyorum bir anlık zevk içinde emeğimi hiçe saymıyayım
Çok teşekkür ederim desteğiniz için vicdanım rahat olsun istiyorum öbür türlü kafamda soru işareti kalınca insan zevkde almıyor yediğinden

Süpersin canmmm azmine hayranımm eminim karşılığını alacaksın

Süpersin canmmm azmine hayranımm eminim karşılığını alacaksın

Allah razı olsun canım inşallah hepimiz emeklerimizin karşılığını alırız
Bende sana hayranım canım benim inşallah bende bir gün senin kilonu görürüm yolum çok uzun ama biliyorum ki sizler gibi bana destek olan yüreği güzel arkadaşlarımın desteği olduğu sürece kesinlikle görebilirim

aynı hisleri ben de yaşıyorum. diyette ikinci haftam. yarın üçüncü haftama giricem. ilk hafta çok iyiydi 2 kilo vermiştim. ikinci hafta hem iştahım açıldı yemek yedim hem pişman oldum hem gene yiyecek bişeyler aradım ve yarım kilo aldım

Bu takımlara nasıl katılabiliyoruz :)) ve takım sayıları neye göre belirleniyor ?

Haşlanmış konserve mısırı tercih etsek daha iyi olur mu ? yarım kase kadar ? kalorisi midede duruşu vücudumuza etkisi ne olur ?

Ben kaçırmışım bu mesajı oynakbasi, o gün durdurdum ya kendimi ben bile şaşkınım. Feciydi durum ..

Elbette ki patates kızartmasına göre çok daha iyidir ama mısır genel olarak glisemik indeksi yüksek bir besin. Bu nedenle hem yeme krizlerini tetikler hem de kolayca depolanır vücutta.
Bu nedenle ne kadar uzak o kadar iyi.

Anladım. Bi de ben midede en çabuk öğütülen besinin patates olduğunu duymuştım tv de bi diyetisyenden bu da mı glisemik endeks olayı ? Sabah kahvaltıda veya öğle yemeğinde 1 haşlanmış patates yemek hata mı?

bnde başladım diyete.. aidin salih su orucu var ona bezer bir şey yapıcm :) tüm gn sadece su ve 1-2 fincan kahve 1 hafta kadar böyle olucak sonra hemen yemek yok 2-3 gün meyve suyuyla devam yavas yavas meyve sbze yemye baslıcm yani bu surecte hem zayıflamıs olucm hemde 20 gün içinde yavs yavas beslenmye baslıcğım için vücudum az yemeğe alışck..

NOT:İnsn vücudu 20 gün içinde her şeye alışabilirmiş...Yani önemli olan en az diyeti 20 gün sürdüreblmek :)

Biri beni durdursuuuunnnn yoksa soluğu hiç tanımadığım komsumda alcam anammmm bi kızartma yapmış bütün evi kokusu sardi müthiş kokuyoooo

Telaşaa kapılmayın tabiki gitmicem komşunun kapısına şimdi kafam dağılsn ben bi spor yapıyım en iyisi

Biri beni durdursuuuunnnn yoksa soluğu hiç tanımadığım komsumda alcam anammmm bi kızartma yapmış bütün evi kokusu sardi müthiş kokuyoooo

Anammmmm sakın diyecektim ama iyiki vazgeçmişsin
Kız bazen bende balkona çıktığımda anam biri şunu yapmış bunu yapmış diyorum eşimde diyor ulen nasıl alıyorsun kokusunu diye ama ufakkende öyleydim en ufak kokuyu alırdım hatta komşu kızıyla birlikte ay şu pişmiş bu pişmiş diye tahmin yürütürdük

Biri beni de durdursun
Oyy aslında durdurulmak istiyormuyum onuda bilmiyorum
Ayy konuyu açan şahıs olarak utandım açıkcası yazmaya
Şu an takımımda iznliyim ama dikkat etmeye çalışıyorum
Sınav stresine girdim sanırım ve abur cubur yemeye başladım hatta dün sırf abur cubur almak için markete gittim ( çikolata pasta vs )
Şu hafta sonu sınavlarımı bi atlatsam hayırlısıyla
Hatta ben bi uyusam bi uyansam pazartesi olsa

cık cık cık kaptanımsın diye saçını cekmiycemgimimi sandn yoksa gel bakiiimm şöyle bida yapcak mısın söyle bakiiim

Ayşemmm ben boşunamı imam osurursa cemaat ....ıçar dedim
YApma güzelim bak sonra daha çokpişmanlık yaşayacaksın

Benim kızkardeşiminde pazartesi doğum günü diye Pazardan hepimizi toplayacak ben pasta yemeyi düşünmezken sen böyle yaparsan bende niyeti bozarım heee

Bu ara yine kan şekerim mi düşüyor nedir inan bu sabahtan beri inanılmaz elim ayağım titreyip durdu hatta eşim yahu çok yoksun bırakıyorsun kendini arada vucudun az da olsa şekerede ihtiyacı var dedi bende nescafeye 1 küp şeker attım inan o bile beni biraz kendime getirdi ama sonrada uyuz oldum şu ufacık küp şekermi beni kendime getirdi nasıl bir bünyedir bu diye karbonatlı su içtim bağırsaklar çalışsın diye anam kabız oldum millet yapar çatır çatır kilo verir ben artı gördüm dukan expressle bu hafta ama inatla devam ediyorum reglm yakın ondada olabilir diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…