Bir olayı anlamadan üstünüze gelen arkadaş

zincirlerinden kurtul

Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2024
169
168
26
Herkese iyi geceler,

Ben 26 yaşında bir bayanım. Yarın iki arkadaşımla beraber bir yere gitmek için plan yapmıştık. Dün kızlardan biri ile telefonda konuşuyodum. Sesi iyi gelmiyordu ve kesilip duruyodu. Bugün, üçümüz gruptan mesajlaşırken öğreniyorum ki benim onları arabayla almam ve birakmam gerekiyomuş (onlar benden 40 dk'lık mesafede kaliyorlar) Bende, yol o zaman çok uzuyor, olmaz dedim (toplamda 2 saat git gel yapmak yerine, 4 saat yapacaktım). Ardından dün telefondan konuştuğum kız, "bizi getirecek biri var. O zaman bizi akşam birakabilir misin?" dedi. Bende tamam dedim. Fakat, daha sonra kız bana özelden mesaj attı ve dün telefonda bu konuyu konuştuğumuzu ve benim arabayla onları almayı kabul ettiğimi söyledi. Ve biraz kalp kırıcı şekilde konuştu, yargılamadan infaz etti. Ardından bende şunu söyledim : "Ben bunu hatirlamiyorum. Büyük ihitmalle sesin iyi gelmediği veya kesinti olduğu ara bunu söyledin" dedim. Ben bile istiye dün evet bugün hayir demişim gibi konuştu benimle. Kalbim kırıldı ve moralim bozuldu. Canım gitmek istemiyor. Ama akşam kızları ben birakmazsam başka şekilde eve gidemezler.

Siz olsanız ne yapardınız? Canınız sıkıldığı halde gidermiydiniz ?

Dolmuş vs gitmiyor mu onların bölgesine? Baştan yanlış bir plan olmuş. Gece 40 km yolu gidip geri gelmeyi istemezdim ben
Normalde tren oluyordu. Fakat temmuz ve ağustos ayları boyunca bazı trenler olmayacak. O yüzden araba ile gidip gelmeleri gerekiyor.
Ve şimdi ne yapsam bilmiyorum. Canım gitmek istemiyor.

Ay ne bedavacı insanlar yaa. Birine kendimi kmlerce taşıtacağıma ya otururum evden çıkmam ya da bi dünya taksi parası veririm yine de kendimi o konuma düşürmem. Sizinkiler bide üzerine laf etmişler. Hayat böyle insanlara güzel yaa. Siz de üzülmeyin şöyle tipler için. Canınız istemiyorsa gitmeyin. Milletin arabasıyla gezmeye gitmeye çalışan, milletin hevesinin kaçmasıyla da otursun totosunun üzerine.

Ben olsam konuyu önce grupta açıklığa kavuştururdum. Oradaki tepkilerine göre karar verirdim. Muhtemelen de gitmezdim. O kadar yolu yalnız başıma mı döneceğim? Böyle insanlar için….
Telefonda konuştuğum kiz henüz mesajlarıma cevap vermedi.
Diğer kıza'da "sanırım ben konuyu yanlış anladım. Benim böyle birşeyden haberim yoktu, veya telefon iyi çekmediği ara söyeldi" dedim. Kız'da bana, "tamam sorun değil dedi". Ama bence biraz kırıldı çünkü telefonda konuştuğum kız onları arabyla alip getireceğim söylemiş.

Iletişim kopukluğu var. Hat kesildiyse sizden "evet tamam olur" cevabını nasıl almışlar ki? Sonra bu gruba nasıl yansımış? Yani bunun olabilmesi için o size telefonda "bizi alır mısın" diye sorduğunda -bu esnada ses kesildi- sizin tesadüfen başka bir soruya tamam olur demeniz lazım. Tuhaf yani.

Ay ne bedavacı insanlar yaa. Birine kendimi kmlerce taşıtacağıma ya otururum evden çıkmam ya da bi dünya taksi parası veririm yine de kendimi o konuma düşürmem. Sizinkiler bide üzerine laf etmişler. Hayat böyle insanlara güzel yaa. Siz de üzülmeyin şöyle tipler için. Canınız istemiyorsa gitmeyin. Milletin arabasıyla gezmeye gitmeye çalışan, milletin hevesinin kaçmasıyla da otursun totosunun üzerine.
Yorumunuz için teşekkür ederim.
Sorun şu ki, telefonda konuşurken kiz benden arabayla onlari getirip götürebilir miyim diye sormuş, ve bende karşı tepki vermediğim için, kabul etmiş oldum

Sorun şu ki, telefonda konuşurken kiz benden arabayla onlari getirip götürebilir miyim diye sormuş, ve bende karşı tepki vermediğim için, kabul etmiş oldum
Yani böyle bir şey olamaz ki. Misal ben sizi aradım, yarın 7'de kafede buluşalım mı dedim. O esnada ses kesildi. Sizden karşı tepki gelmediği için yarın 7'de gidip kafeye dikilmem. Tekrar arayıp iyice teyit alırım. Arkadaşlarınızı tuhaf ve rahatsız edici buldum. 🙃

Karşı tepki vermediğiniz için kabul etmiş olmazsınız yalnız. Onlar size öyle bildirmiş olur bu durumda. Yani şöyle düşünün;
-x sen bizi alabilir misin
-x’ten ses yok.
-tamam alırmış. Eğer böyle olduysa arkadaşlarınızın anlamalarında da problem var demektir.

Iletişim kopukluğu var. Hat kesildiyse sizden "evet tamam olur" cevabını nasıl almışlar ki? Sonra bu gruba nasıl yansımış? Yani bunun olabilmesi için o size telefonda "bizi alır mısın" diye sorduğunda -bu esnada ses kesildi- sizin tesadüfen başka bir soruya tamam olur demeniz lazım. Tuhaf yani.
Evet iletişim kopukluğu var... malesef. Zaten dün çok yorgundum, iki ayrı şirkette iş görüşmem vardı, toplam'da 3 saat sürdü ve gün boyunca yoldaydım.
Bende onu anlamadim, bazen sesi iyi gelmiyordu. Ama benden böyle bişey istediğini hatirlamiyorum.
Bilmiyorum, nasil davranmam gerketiğini, gitmek istemiyorum gerçekten

Yani böyle bir şey olamaz ki. Misal ben sizi aradım, yarın 7'de kafede buluşalım mı dedim. O esnada ses kesildi. Sizden karşı tepki gelmediği için yarın 7'de gidip kafeye dikilmem. Tekrar arayıp iyice teyit alırım. Arkadaşlarınızı tuhaf ve rahatsız edici buldum. 🙃
Bu konuyu konuşcam ve sanirsam en doğrusu gitmemek olcak. Moralim düşük olacağı için suratıma yansıyacak. Aramız daha fazka açılsın istemiyorum...

Bu konuyu konuşcam ve sanirsam en doğrusu gitmemek olcak. Moralim düşük olacağı için suratıma yansıyacak. Aramız daha fazka açılsın istemiyorum...
Bence de konuşun. Kalp kırıcı bir şey dedilerse gönlünüzü alsınlar. Işinize gücünüze mülakatlarınıza odaklanın siz.

Bence de konuşun. Kalp kırıcı bir şey dedilerse gönlünüzü alsınlar. Işinize gücünüze mülakatlarınıza odaklanın siz.
Nasıl böyle yanlış bir şekilde davranabileceğimi düşündü anlamiyorum.
Kızın arabası yok, mümkün olduğu zamanlar yardım ettim. Hatta bu hafta taşınacak, ve benden yardım istedi eşyalarını araba ile taşımak için. Benden tamam olur dedim. Bir kaç hafta sonra annesi onu ziyarete gelecek. Havalimanından alabilirmiyiz dedi, bende tamam sorun değil dedim. Ve bunları gerçekten istediğim için yapiyorum. Arkadaşlık bunun içinde var.

Bu yüzden tepkisine çok üzüldüm

Sizi ucretsiz ticari taksi bellemiş yalnız.
Nasıl böyle yanlış bir şekilde davranabileceğimi düşündü anlamiyorum.
Kızın arabası yok, mümkün olduğu zamanlar yardım ettim. Hatta bu hafta taşınacak, ve benden yardım istedi eşyalarını araba ile taşımak için. Benden tamam olur dedim. Bir kaç hafta sonra annesi onu ziyarete gelecek. Havalimanından alabilirmiyiz dedi, bende tamam sorun değil dedim. Ve bunları gerçekten istediğim için yapiyorum. Arkadaşlık bunun içinde var.

Bu yüzden tepkisine çok üzüldüm

X