Bir küçük bebek meselesi

Benim açtığım konuyu okur musunuz.

Yani evet biraz takıntı olmuş. Haksız değilsiniz insan üzülür bitabi ama bu şekilde olacağı varsa da olmaz yani. Benim tutundu tüp bebekti ama hep oluruna bıraktım. Olursa olur olmazsa nasip sonra gene deneriz dedim. Kafa rahatlığı önemli olan. Ayrıca sebepsiz infertilite denilen bi gerçek de var. Her iki taraf sağlıklı olsa da olmayabiliyor. Şöyle düşünün ya böyle bir tedavi yöntemi olmasaydı napardık. O yüzden kendinizi şanssız değil şanlı sayın. Bi kere embriyo ve sperm en kaliteli olanlar seçiliyor. Bebeğe artı bir durum bu. Bir de dondurulmuş embriyo transferi şansı arttırıyor diye biliyorum. Kaç tane kaldı embriyonuz bilmiyorum ama siz bir gayret daha sayısını arttırmaya yönelik opu işlemi yaptırın derim. Sonrası illaki birinden biri olur inşallah.

Hiç de suçlu hissetme lütfen. Bu Allahtan gelen birşey. Sen böyle hissedip eşini teselli ettiğin için belki de daha da büyük yük yükleniyorsun omuzlarına. Tutmuyorsa senin de hayallerin yarım kalıyor. Seni kim teselli etsin. Hayat müşterek ondan da kaynaklanabilirdi. Bu düşünceleri sil at kafandan lütfen.

Aynen öyle.
Ben en son gecen kimyasalı gördükten sonra doktorum 6 ay rahmin toparlanmasini beklememiz gerekli dedi dedim esim dahil herkese , esim de bana 6 ay bir omur dedi , ben de benim de bu süreçte yasadiklarim bana bir ömür, doktorum ne diyorsa onu uygalamamiz gerekli diye susturdum kendisini. Kendiliginden de olup düştüğü için esime dedim ki doktor ikimizi de sağlıklı beslenmeye ve spora yönlendirdi. Şimdi ikimizde bu süreçteyiz , benim mental ve fiziki sağlığım her şeyden daha önemli çünkü.

Ketojenik duydum da hiç araştırmadım ya. Karbonhidrat olarak sadece ekmek o da doymak için jssjsj
Umut konusunda ben umudumu asla yitiremiyorum yitirdim diyip ağladığım ay sonlarında bile kendimi test yaparken buluyorum
Bence bir arastirin beslenme duzeni degistirmenin yarattigi etkileri yani tamamen bilimsel temelli bir oneride bulunuyorum, arastirin akliniza yatarsa uygularsiniz. Dilerim tez vakitte istediğiniz evlada kavusursunuz

Evet cocuk sahibi olamayanlar bu oneriyi kirici buluyor o yuzden dikkate almadiklarini dusunuyorum ama cevremde oyle cok ornek var ki dogruluk payi olduguna ikna oldum bende.

İnsanlarımız çok mal.Teselli etmek için ya duygularınızı yok sayıyorlar, ya da başka kötü örnekler üzerinden sukretmenizi sağlamaya çalışıyorlar. Böyle yapınca da ya ne diyor bu oluyor insan ya da suçluluk duyuyor.

Umarım en yakın zamanda yumuk yumuk , güzel gözlerle size bakan bir bebeniz olur.

Evet önemli olan gerçekten mental rahatlık. Ben bu işin içinde olduğum için kendiminde zor hamile kalacağını düşünüyordum polikistik, prolaktin yüksekliği,insülin direnci ve yumurtamda kocaman olup patlayan kistler. Kendimi öyle bi hazırlamışım ki nasılsa ilk yıl olmaz diye olmayacak zamanda hamile kaldım hemde üst üste.(ilki kimyasaldı) yani gerçekten salmak düşünmemek bi şekilde insanı iyileştiriyor ben seneye düşünürüm dediğim için çok relaxtım.

Oiiyy amin inşallah isteyen herkese size de bana da

yazıııkkkkk olmuyor ya ondan nasıl içten seviyor bakışları. Çok üzgünüm. İnsanlarla görüşmek istemiyorum.
Şu cümleniz beni o kadar yaraladı ki. Benim arkadaş grubumda da eşi istemediği için çocuk yapamayan biri var diğer arkadaşlarımın çocuklarını seviyor arkasından da ay yazık diyorlar şu an onu çok daha iyi anladım. Ben sizi anlayamam böyle bir sürecim olmadı. Bana doktorum çocuğun çok zor olur tedavi ve gerekir demişti. Evlendim 2 ay sonra tatil kaçamağımızda hamile kalmışım. Çünkü nasılsa olmayacak ya rahattım. Kızım 28 haftalık doğdu öncesinde de çok sıkıntılı bir sürecimiz oldu. Umarım bebişe bu sefer kavuşursunuz çok güzel bir anne olacaksınız sadece stres yapmayın

Rica ederim aynı duyguları besleyip seni anlamamış oluyorum bilmiyorum bu allahtan gelen bir şey kendimizi de yırtsak elden birşey gelmez takdiri ilahi öncelik bunu kabullenmek ve sabırla dua etmekte ısrar etmek gerekiyor başka yapacak bir şey yok

Yazdıklarının hepsine katılıyorum ve gerçekten seni çok iyi anlıyorum. o süreç zaten yıpratıcı zor bir evdeyken bir de insanların o saçma sapan davranışlarıyla muhatap olmak çok kötü. Bizim insanımız gerçekten teselli etmesini bilmiyor asla bunu abim ölünce anladım biri gelip boşver abin yaşasaydı belki çok kötü şeyler başına gelecekti öyle düşün falan demişti alakasız bir örnek oldu ama aklıma o geldi nedense büyük bir probleminiz yokmuş Allahın izniyle olur size dua da edeceğim Salih hayırlı tatlı evlatlarınız olsun inşallah

Ayrıca yazmadan edemeyeceğim hayatım boyunca çok istediğin için olmuyor diyen insanlardan daha çok nefret ettiğim bir şey yok ne demek ben çok istiyorum diye olmuyor ya böyle bir saçmalık böyle bir yol gösterme olabilir mi acaba???? Tabii ki çok isteyeceğim uğraşacağım Allahın izniyle de Allah’ta nasip edecek yani. Hâşâ Allah benim kendim için iyi olanı isteyeceğimi bilmiyor mu?

Ahh canim kardesim 11 yil beklemis biri olarak seni çok iyi anliyorum bir sürü tedaviler tup bebekler olduk ama gel gelelim bir türlü gebelik olmadi sonra umudu kestim tamam ya dedim demekki anne olamayacagim deyip konuyu birdaha acilmamak üzere kapattim evde bir nefes olsun diye kedi sahiplendim hayatimda hic olmadigi kadar annelik duygum depreşti ama yok bastıramiyorum bir, birbucuk ay sonra hamileligimi ogrendim suan yanimda küçük bir bey uyuyor 7 aylik . Dilerim en kisa zamanda darisi sana.. cok doktor gezdim cok paralar döktüm en son İzmir serife dikayak doktoruma denk geldim iyi ki hic birakmadi elimi beni hep rahatlattı

O kadar samimi cümleler yazmissinki karsimda dinler gibi adeta seni okudum. Çok iyi anlıyorum seni, anlıyorum diyorum zira 29 yaşımda anne oldum ve o yaşıma kadar sana soylenenlerin hepsini yaşadım ve dahası bile vardı. Normal söylenen sözler bile art niyet taşır olmustu benim için. Herkes kendine konuşsun diyordum. Benimkisi sagliksal bir problemdi ve kimsenin başını yakma denirdi hep. Evlendim, eşim bana hep inandı. Başka Dr lar aradık ve kısaca şuan sağlıklı bir kızım var. Rabbimden umudunu kesme dedi hep eşim bana, ilk kez biri incitmeden ve ümit vererek konuşuyordu içimde bir şey oldu sanki ve hiç ummadığım bir anda bebek müjdesi aldım. Hep dua ederim Rabbim hiç kimsenin göğsünü, koynunu boş bırakma diye. Şimdide senin için Rabbime sığınıyorum, insAllah en kısa zamanda mutluluk gözyaşları döker ve buraya ben anne oluyorum diye yazarsın. Rabbim seni mujdelendirsin canım benim. Aklıma geldikçe hep dua edeceğim sana artık.

Allah hayırlısıyla ve sağlıkla bir evlat nasip etsin inşallah uzun zamandır forumda üyeyim takip ederim ama yıllardır konu açıp cevap yazmamıştım, yakın hissettiğim için yazmak istedim.. bu yazdığımı lütfen kötü bir örnek olarak görmeyin.. benim annem de tam 20 sene beklemiş çocuğu olması için. Uygulamadıkları yöntem, kullanmadıkları tedavi kalmamış. Tam umudu kestikleri anda hiçbir tedavi olmaksızın ben ve sonrasında kardeşim doğdu.. annemin söylemine göre geçirdiği bir ameliyat sonrasında kullandığı antibiyotikler vücudundaki enfeksiyonu bitirmiş ve hamile kalabilmiş. Yani bu söylediğim kesin ve net değil ama annem buna bağlıyor. Çünkü dediğim gibi bütün kontrolleri yaptırmışlar, tedavileri uygulamışlar ama basit bir kulak ameliyatından sonra çocukları olmuş. Ondan önce enfeksiyona bakmamış mı doktorlar diyeceksiniz tabii ki bakmışlar ama (romatoid artridi olan biri için) normal değerler çıkıyormuş. Neyse uzatmayım diyeceğim o ki, 20 yıl söylemesi dile kolay ama Allah bir şekilde, vakti geldiğinde nasip etmiş.. lütfen umudunuzu kesmeyin inşallah rabbim size de hayırlısıyla bir evlat nasip eder.

Yemin ederim 3 senede yaşadıklarımı sanki ben yaşamışım ki gibi anlatmışsınız Bieber aynısını yaşıyorum ama artık insanları takmıyorum bir vakti var ve en güzel zamanda en güzel ve en hayırlı sağlıklı evladı verecek Rabbim inanıyorum çok bekledin sabrettin isyan etmedin işte mükâfatin diye gönderecek meleğimizi bende şuan tüp bebek tedavisi görüyorum 1 embriyom donduruldu 1 yumurtam büyüdü çok ağladım benle girenlerin 20 15 felan ama Rabbime şükür en iyi kalite çıktı şimdi 2. Tedaviye baslayacam diğer embriyolar için mutlu olmaya çalışıyorum ve aklıma hiç kötü senaryolar getirmiyorum sana tavsiyem kendini rahat bırak mutlu ol sadece onun geleceği günü bekle çünkü Rabbim en güzel zaman da en güzel şekilde duaları kabul edendir

Yumurta toplama kaç kez oldu acaba ?
Bende 3 tüp bebek negatifi aldım.
Yumurtam var dondurulmuş ama aynı zamanda toplanan yumurtalardan negatif alınca acaba bu toplamadaki yumyrtalar mi negatif diyirum

Yumurta toplama kaç kez oldu acaba ?
Bende 3 tüp bebek negatifi aldım.
Yumurtam var dondurulmuş ama aynı zamanda toplanan yumurtalardan negatif alınca acaba bu toplamadaki yumyrtalar mi negatif diyirum
İki kez yumurta toplandı. İlkinde donduracakbile yumurtam çıkmadı taze transfer oldum tutmadı. Dondurulmuş var şuan ama ben de öyle düşünüyorum. Embriyolarda mı sıkıntı var acaba genetik mi baktırsaydık diye birsürü şey geçiyor aklımdan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…