Bir küçük bebek meselesi

Amin. Allah razı olsun. Benimle beraber tüm isteyenlere nasip etsin Rabbim.

Evet maalesef herşey çok pahalı. Çocuk süreci de pahalı, hamile kalmadan kullanılan takviyeler bile dünya para. Ben de bu yüzden ya da kendimi tamamen açamam düşüncesi ile erteledim bu terapi işini. Ama sonra iyiki yapmışım dedim. Nasıl oldu bilmiyorum ama normalleştirdim durumu. En azından durup durup ağlamalarım falan kesildi. Ben evladımı kaybettikten sonra birisi soruncayo geçtim. Kendim bile düşününce ağlıyordum. Zaten sürekli aklımda aynı durum vardı. Sürekli ağlıyordum. Ben ağladığım için herkes acıyan gözlerle bakıyordu. Bu sefer herkese öfke doluyordum. Evde ve işyerinde çok öfkeli olmaya başlamıştım. Terapi gerçekten iyi geldi. Pahalı ama değiyor. Devam etmedim ama doğumdan sonra gitmek istiyorum tekrar. Kendime dair aldığım en doğru kararlardan biri. Nacizane birkaç seans deneyin derim.

Hadi yaaa, referans değerinin üztğnde olunca normal kabul etmiştim 40 50 lerde geziyor şuan

Tam şu anda ezan okunuyor kuzum burada.Rabbim seninle beraber bebek hasreti çeken herkesin kucağını doldursun.Amin

Teşekkür ederim yorumunuz için. Allah size de sağlıklı evlatlar nasip etsin aslında aynı duyguları besliyoruz ama beni anladığınızı düşünmüyorum. Herkesin acısı kendine bebeği ölenlere inanılmaz üzilüyorum ama avı yarıştırmak için yazmadım dertleşmek için yazdım

İnanç durumunuzu bilmiyorum ama 40 gün boyunca Meryem suresini okumalısınız. Ya Musavvir Ya Halık Ya Bari esmaları da yaratmak ile ilgili esmalar. Elinizi karnınıza koyup gün içinde inanarak çekin. Bu surenin ve esmalarında mucizesi çok fazla

Teşekkür ederim yorumunuz için. Allah size de sağlıklı evlatlar nasip etsin aslında aynı duyguları besliyoruz ama beni anladığınızı düşünmüyorum. Herkesin acısı kendine bebeği ölenlere inanılmaz üzülüyorum ama acı yarıştırmak için yazmadım dertleşmek için yazdım

Bu esmaları hep okuyorum inanın transferde bile sürekli okudum nasıl geçti anlamadım ble okumaktan sorulara cvp vermedim jssjssh ama meryem suresini de ekliyim

Siz ve yaşayıp yorum yazan arkadaşlar gibi ben de sizi cok ama cok iyi anlıyorum.
41 yas , 8 senelik evlilik 4 kez tüp (biri bos gebelik , biri hic tutmadi , diğer ikisi de kimyasal) 2 kez de kendiliginden gebelik (19 haftada bir düşük, digeri de kimyasal ). Yani icimdekileri nasil tarif etsem bilemedim size.
Tabi her yasanan kayıp ya da negatif transfer sonrasi en yakinlardan yapilan oneriler , tarifler , hacı hocalar vs. En son gecen ayki kimyasaldan sonra eşim de dahil olmak üzere kayinvalidem ve baskaca kisiler cevrelerinden duydukları doktor ya da baskaca seyleri onerdiklerinde diyorum ki artık, "ben kendi doktoruma güveniyorum başka hic bir doktor ya da vitamin ya da baskaca kur vs. hic bir sey ile ilgilenmiyorum.
Lütfen bu konuyu burada kapatın.
Bu süreci doktorumla birlikte yürütüyoruz, sizin onerdiklerinizi doktorum onermiyor."
Herkesin sesini böyle kestim ben. Aslında süreçler hakkında annelere dahi hic bilgi vermek istemedik ama ya opu doneminde ya da transfer döneminde mutlaka ya bir kuzen düğünü, ya bir mevlit durumu söz konusu olunca mecbur kaldık bilgilendirdik anneleri.
Insallah Rabbim'in razı olduğu evlatlar nasip olur size de bana da ve isteyen tüm annelere de.
Tabi bir de teslim oldum Rabbim'e.
Verecekse kimse önünde duramaz verme diyemez.
Vermeyecekse de kimse önünde duramaz ille de ver diyemez.
Vericekse de Yuceliginden vermeyecekse de Yuceliginden

Son düzenleme:
Bu esmaları hep okuyorum inanın transferde bile sürekli okudum nasıl geçti anlamadım ble okumaktan sorulara cvp vermedim jssjssh ama meryem suresini de ekliyim
Bende size çalışanlar kısmından yazayım istedim :) çok klasik klişe gelicek biliyorum ama gerçekten mental olarak uzaklaşmanız gerek kendinize çok değil 3 ay verin rafa kaldırdım diyin, adet beklemediğiniz belirti aramadığınız bi zaman dilimi olmalı hatta korunun bile çünkü bebek istemiyorsunuz o 3 ay. Sürekli bebek tedavi belirti üçgeni size strese sokar streste hormonlarınızı baskılar tüp bebekte olsa tutmama olasığı artar. Dua ederken Allahım ben çok istiyorum ama sen hayırlısını bilirsin versende vermesende ben razıyım diyerek teslimiyet ile dua etseniz dahada ferahlarsınız. İşin dini ve gerçek boyutu bu çünkü sizin evladınız olacaksa olacak fizanada gitseniz korunsanızda vakti saati gelince düşecek rahminize. Ben kadın doğum alanında çalıştığım dönemde en çok pozitif dönüşlerimiz vazgeçişlerden gelmişti :) İnşallah Rabbim nasip eder gönülden diliyorum.

Aslında korunmak da güzel fikir

Aminnn ya emşnim kimse kötülüğümüzü istemiyor ama kokayca gebe kalanlar zorlananları anlayamazlar. Allah yardımcınız olsun kayıp da çokkkk zordur. Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin

Aslında korunmak da güzel fikir
Mesela çevrenizden duymuşsunuzdur illa şunu ye bunu iç. Dünyalarıda yesek olmaz neden biliyo musunuz, vucudumuz o kadar ağır metal ve atık dolu ki ne yenilen ne yapılan tedavi olması gerektiği gibi işlemiyor. Bebeği az erteleyin ve sadece kendi sağlığınıza bedeninize yönelin daha sonra baştan başlayın eminimki böyle azimli güzel anne adayları için o yolları tekrar tekrar yürümek bir şey değil. Bağırsak sağlığı, mikrobiyota bunlar o kadar önemli ki, günlük hindistancevizi yağınız, çörekotu yağınız,bol su, sıfır işlenmiş gıda(bulgurlar dahil), ingiliz tuzu ile duş vs böyle bi temizlik arınma sonrası tekrar başlayın. 3 deneme zor evet ama 7-8 de olabilir 10da olabilir rahim var yumurta var tıp var milletede vazgeçtim istemiyorum 1 sene yasakladı doktor zaten diyin çenelerini kapatın doğururken haber verirsiniz

Beslenme degisikligi denediniz mi? Karbonhidrattan yoksun beslenmek (orn: ketojenik) gebe kalma konusunda oldukca etkili.

Bu arada cok istediginiz icin olmuyor diyenler oldukca hakli. Evet su an yasadiginiz hisler size bu cumlelere karsi tahammulsuzluk getiriyor ama cidden dogru.

Bizzat ben, annemin artik umidini yitirip evlatlik basvurusu yapmaya gittigi ay olmusum. Cevremde 10 yil deneyip tup bebek tedavilerini basarisizlikla tamamladiktan sonra vazgectigi donemde gebe kalanlar var.

Bu arada Ankara'daysaniz cevremde 3 kisinin tup bebek tedavisini basariyla sonuclandirmis bir doktor onerebilirim.

Dinlesem olur mu malum birkaç güne adetim gelir. Adetlerim de düzenlidir 30 25 günler arası oluyorum 40 güne hiç tamamlayamam gibi
Bence okuyun sesli şekilde olsun araya adet döngüsü girse bile 3. Günde kaldıysanız adet bitince 4. Günden devam edin 40 günü adet olmadan tamamlamak imkansız çünkü

Ketojenik duydum da hiç araştırmadım ya. Karbonhidrat olarak sadece ekmek o da doymak için jssjsj
Umut konusunda ben umudumu asla yitiremiyorum yitirdim diyip ağladığım ay sonlarında bile kendimi test yaparken buluyorum

Ben buna kesinlikle inanıyorum ya yaşamış biri olarak. Tüp bebeğe başlayacaktık. önceki ay aman nasıl olsa yine stresli bir döneme gireceğim deyip salmıştım. Tatile gittik düğün düğün gezdim kına gecelerine gidip göbek atıp stres attım sonuç o ay hamile kalmışım. Oynayıp zıplarken hamileymişim haberim yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…