Bir küçük bebek meselesi

Rabbim kucağınıza sağ salim almayı nasip etsin. Hamilelere ben de çok seviniyorum içimde zerre kıskançlık yok. Arkadşınız muhtemelen siz üzülmeyin dye gizlemiştir. İnsanların hadiszlikleri haddi aşıyor artık hiç tanımayanlar bile soruyor umursamıyorum onları zaten çok az insanla görüşüyorum. Bir kısmı da mecburiyetten ... Valla terapi de düşünüyorum da inanın üzerime başıma alacağım şryi bile düşünüyorum artık. Çok para harcayınca en min düzeyde yaşamaya çalışıyoruz 😅
Amin. Allah razı olsun. Benimle beraber tüm isteyenlere nasip etsin Rabbim.

Evet maalesef herşey çok pahalı. Çocuk süreci de pahalı, hamile kalmadan kullanılan takviyeler bile dünya para. Ben de bu yüzden ya da kendimi tamamen açamam düşüncesi ile erteledim bu terapi işini. Ama sonra iyiki yapmışım dedim. Nasıl oldu bilmiyorum ama normalleştirdim durumu. En azından durup durup ağlamalarım falan kesildi. Ben evladımı kaybettikten sonra birisi soruncayo geçtim. Kendim bile düşününce ağlıyordum. Zaten sürekli aklımda aynı durum vardı. Sürekli ağlıyordum. Ben ağladığım için herkes acıyan gözlerle bakıyordu. Bu sefer herkese öfke doluyordum. Evde ve işyerinde çok öfkeli olmaya başlamıştım. Terapi gerçekten iyi geldi. Pahalı ama değiyor. Devam etmedim ama doğumdan sonra gitmek istiyorum tekrar. Kendime dair aldığım en doğru kararlardan biri. Nacizane birkaç seans deneyin derim.

Normal düzey dediğiniz kaç mesela?
Ben 80-100 aralığında tutuyorum Romatoloji doktorumun önerisiyle ama çoğu doktora göre 30 yeterli. Canan Karatay ve onun fikriyatındaki birçok hekime göre 30 çok düşük mesela.
Siz her gün her 10 kiloya bir damla olacak şekilde d3 k2 kullanın. 60 kg iseniz günde 6 damla.
Hadi yaaa, referans değerinin üztğnde olunca normal kabul etmiştim 40 50 lerde geziyor şuan

Çok uzun olacak sıkılan vakti olmayan okumasın. Canınız sıkılır...
Bunu yazmak için çok düşünmedim ama etrafımda beni anlayacak gerçekten kimse yok. Anlıyorum diyenler yalan söylüyor. Yok üç ay benim de olmadı falan diyorlar. Üç ay mı? Anlayanlar gerçekten bu yollardan defalarcaaa geçenlerdir. Benim derdim demek istemiyorum ama bir derdim var.
3 seneyi geçtik evliyim. 2 buçuk senedir de çocuk istiyoruz. Bunun için önce yaşımız genç olur dedik bekledik. Bilinçli bir ebeveyn olmak istediğim için kadındoğuma gidip defalarca tahlil baktırttım yumurtalıklarıma baktırttım. Sıkıntı yoktu basit vitamin eksikliklerim vardı onlar da tamamlandı şükür. Çokça takviye kullandım herkes bir sene bekle olur dedi olmadı. Hsg çekindim,temiz çıktı. hsg sonrası gebe olan çok kişiler var dediler olmadı. Çok dua ettim hacılardan dualar geldi. Yok. Sorun ilk başta amh düşüklüğü sanıyorduk sadece. Yumurta takibi yapalım dedik yok. Tüp bebek yapalım dedik negatif. Tüp bebek sonrası kendiliğnden kalanları örnek verdiler olmadı, histeroskopi oldum, doğal yolla gebe kalırsın dediler olmadı, kesin diğer transferde tutar en kötü dediler tutmadı. 5ay sonra tekrar denedik gene olmadı. Benim sonbir tüp bebek deneyecek kadar param kaldı. Gerçekten dualar ediyorum tanıdığım sevdiğim herkes bana dualar ediyor. Çok isteme çok istediğin için olmuyor falan diyorlar. Saçma sapan örnekler veriyorlar. Zaten ben ille de olsun ne olursa olsun demiyorum her zaman hayırlı ve sağlıklı güzel ahlaklı evlatlar istedim. Olmayınca ağlamayalım mı, etrafa gülücükler mi saçayım sürekli? Diyorlar ki ya olup da ölenler napsın ya bana kötü örnekler üzerinden teselli vermesinler. İsyan olarak algılıyorlar isyanım size... ben hala dua ediyorum. Ya insanlardan çok sıkıldım. Soranlardan bunaldım. Benim isyanım yok elhamdülillah. Bekliyorum sabırla. Ama maddi manevi tükenmek üzereyim. Çok fazla hormon yiyorum, duygularım darman duman. Yok bilmem kim 8.denemesinde tutmuş kardeşim benim o kadar param yok. Kimsenin çocuğunu da sevemez olduk. Çocuk düşse aha nazar değdi diyorlar. Bakışlar o bakışları görseniz... yazıııkkkkk olmuyor ya ondan nasıl içten seviyor bakışları. Çok üzgünüm. İnsanlarla görüşmek istemiyorum. Rabbim bu yolda olan ve bu yola çıkacak maddi durumu olmayan evlat hasreti çeken heeerrrr kişiye ben dahil hayırlı sağlıklı güzel ahlaklı güzel yüzlü evlatlar nasip etsin. Gerçekten çok zor. Eşim yeğenlerini severken onlarla veya başka bebeklerle oynarken ciğerim nasıl yanıyor anlatamam. Öylesine yazdım bunları içimde şişti şiştiiii. Yorum yapmanıza bile gerek yok. Bunu gören bana dua ederse çok sevinirim. Allah razı olsun şimdiden..
Tam şu anda ezan okunuyor kuzum burada.Rabbim seninle beraber bebek hasreti çeken herkesin kucağını doldursun.Amin

Merhaba 6 senelik evliyim tahmin edersin ki bende tedavilerden geçtim fakat dış etkenleri kafaya takmayacaksın ağzını açtıkları an lafı ağzlarına tıkamazsan çok üstüne gelirler yeni evlenirsin denersin olmaz olabilir , uzun zaman geçer yıllar geçer olmaz olabilir bunlar normal şeyler herkesin gebelik zamanı çok farklıdır nasip kısmettir bu. Allah ol der olur .. Ol deyecek zaman daha gelmemiştir..! Tüp bebek negatif de olabilir Tüp bebek yüzde yüz tutar demiyor ki sana onlar elinden geleni yapıp Allah’a bırakıyor neticede doktorlar hemşirelerde insan 🤷🏻‍♀️ keşke sihirli bir deynek olsa da tek dokunuşta her istediğimiz olsa. Sen hiç düşünmüyorsun hayrına olabilecek şey olmuyordur belkide ! Daha geçen hafta arkadaşım 7 aylık bebeğini anne karnında kaybetti bebeğin ölüsünü kucağına verdiler ve toprağa verdi bazı şeyleri düşünmek lazım teselli bu şekilde istemiyorum diyorsun ama böyle şey olsa daha mı mutlu olucaksın? Az kalsın benim arkadaşım ölecekti hastaneye yetişmeseydi geri dönüşü olmayacaktı. Ben zamanında çok kafaya taktım hiç olmayan hastalıklarım çıktı psikologlara gittim neler yaşadım. Bu yolda yürümekle yanlış yapıyorsun ..herkesin aile planlaması kendisine özeldir , kimi 8 ci denemede hamile kalır kimi ilkinde kimininde hiç olmaz bazısının olur da kucağına almak nasip olmaz nekadar acı bir durum.. bebek ve çocuklar tabi ki çok güzel varlıklar birer melekler hepsi ben yeğenlerimin varlığına şükür ediyorum hepsi birer evlatlarım gibi çocuk hasretimi acımı dindiren varlıklar ❤️🙏🏼 eşimde mesela çok sever biz daha geçen bebek görmeye gittik nekadar saçma şeyler bana söylediler duygularımı düşünmeden sende yapsana bitane dediler yani 6 yıl evliyim olsa yaparım ama olmuyor ne yapalım bide kucağıma verip dur seni hayal edelim felan dediler eşimde kucağına aldı nasıl yüreğim yandı sana anlatamam kendimi banyoya attım ağladım orda seni iyi anlıyorum ama bu kafadan çıkmadığımız sürece devam edecek kimseyi kafana takma 20 yıl sonra cocuğu olanlar var..

Bu arada kendini yemeğe gömmeye devam edersen hormonlarınla oynarsın bu sefer de adet düzenin bozulur hormonlar tavan yapar yapma böyle hormonların dengede kalması bile tedavinin bir parçası sağlıklı beslen bol su iç hareket et yaz aylarındayız bol detoks yap porsiyonlarını küçült..
Teşekkür ederim yorumunuz için. Allah size de sağlıklı evlatlar nasip etsin aslında aynı duyguları besliyoruz ama beni anladığınızı düşünmüyorum. Herkesin acısı kendine bebeği ölenlere inanılmaz üzilüyorum ama avı yarıştırmak için yazmadım dertleşmek için yazdım

Rica ederimm🩷 kistlerin pek bir önemi yok insanlar dev poliplerle miyomlarla hamile kalıyorlar. Benim arkadaşımın yumurtaları Kalitesiz ve azdı. Doktor çocuk yapmak için vaktinin ve şansının az olduğunu söylemişti. Arkadaşım evlendiği gün vajinismus olmasına tam birleşme yaşamamasına rağmen hamile kaldı. Kafan rahat oldu mu gerisi Allahın izniyle çorap söküğü gibi gelir hiçççç korkma💕🩷
İnanç durumunuzu bilmiyorum ama 40 gün boyunca Meryem suresini okumalısınız. Ya Musavvir Ya Halık Ya Bari esmaları da yaratmak ile ilgili esmalar. Elinizi karnınıza koyup gün içinde inanarak çekin. Bu surenin ve esmalarında mucizesi çok fazla 💕🌸

Merhaba 6 senelik evliyim tahmin edersin ki bende tedavilerden geçtim fakat dış etkenleri kafaya takmayacaksın ağzını açtıkları an lafı ağzlarına tıkamazsan çok üstüne gelirler yeni evlenirsin denersin olmaz olabilir , uzun zaman geçer yıllar geçer olmaz olabilir bunlar normal şeyler herkesin gebelik zamanı çok farklıdır nasip kısmettir bu. Allah ol der olur .. Ol deyecek zaman daha gelmemiştir..! Tüp bebek negatif de olabilir Tüp bebek yüzde yüz tutar demiyor ki sana onlar elinden geleni yapıp Allah’a bırakıyor neticede doktorlar hemşirelerde insan 🤷🏻‍♀️ keşke sihirli bir deynek olsa da tek dokunuşta her istediğimiz olsa. Sen hiç düşünmüyorsun hayrına olabilecek şey olmuyordur belkide ! Daha geçen hafta arkadaşım 7 aylık bebeğini anne karnında kaybetti bebeğin ölüsünü kucağına verdiler ve toprağa verdi bazı şeyleri düşünmek lazım teselli bu şekilde istemiyorum diyorsun ama böyle şey olsa daha mı mutlu olucaksın? Az kalsın benim arkadaşım ölecekti hastaneye yetişmeseydi geri dönüşü olmayacaktı. Ben zamanında çok kafaya taktım hiç olmayan hastalıklarım çıktı psikologlara gittim neler yaşadım. Bu yolda yürümekle yanlış yapıyorsun ..herkesin aile planlaması kendisine özeldir , kimi 8 ci denemede hamile kalır kimi ilkinde kimininde hiç olmaz bazısının olur da kucağına almak nasip olmaz nekadar acı bir durum.. bebek ve çocuklar tabi ki çok güzel varlıklar birer melekler hepsi ben yeğenlerimin varlığına şükür ediyorum hepsi birer evlatlarım gibi çocuk hasretimi acımı dindiren varlıklar ❤️🙏🏼 eşimde mesela çok sever biz daha geçen bebek görmeye gittik nekadar saçma şeyler bana söylediler duygularımı düşünmeden sende yapsana bitane dediler yani 6 yıl evliyim olsa yaparım ama olmuyor ne yapalım bide kucağıma verip dur seni hayal edelim felan dediler eşimde kucağına aldı nasıl yüreğim yandı sana anlatamam kendimi banyoya attım ağladım orda seni iyi anlıyorum ama bu kafadan çıkmadığımız sürece devam edecek kimseyi kafana takma 20 yıl sonra cocuğu olanlar var..

Bu arada kendini yemeğe gömmeye devam edersen hormonlarınla oynarsın bu sefer de adet düzenin bozulur hormonlar tavan yapar yapma böyle hormonların dengede kalması bile tedavinin bir parçası sağlıklı beslen bol su iç hareket et yaz aylarındayız bol detoks yap porsiyonlarını küçült..
Teşekkür ederim yorumunuz için. Allah size de sağlıklı evlatlar nasip etsin aslında aynı duyguları besliyoruz ama beni anladığınızı düşünmüyorum. Herkesin acısı kendine bebeği ölenlere inanılmaz üzülüyorum ama acı yarıştırmak için yazmadım dertleşmek için yazdım

İnanç durumunuzu bilmiyorum ama 40 gün boyunca Meryem suresini okumalısınız. Ya Musavvir Ya Halık Ya Bari esmaları da yaratmak ile ilgili esmalar. Elinizi karnınıza koyup gün içinde inanarak çekin. Bu surenin ve esmalarında mucizesi çok fazla 💕🌸
Bu esmaları hep okuyorum inanın transferde bile sürekli okudum nasıl geçti anlamadım ble okumaktan sorulara cvp vermedim jssjssh ama meryem suresini de ekliyim

Siz ve yaşayıp yorum yazan arkadaşlar gibi ben de sizi cok ama cok iyi anlıyorum.
41 yas , 8 senelik evlilik 4 kez tüp (biri bos gebelik , biri hic tutmadi , diğer ikisi de kimyasal) 2 kez de kendiliginden gebelik (19 haftada bir düşük, digeri de kimyasal ). Yani icimdekileri nasil tarif etsem bilemedim size.
Tabi her yasanan kayıp ya da negatif transfer sonrasi en yakinlardan yapilan oneriler , tarifler , hacı hocalar vs. En son gecen ayki kimyasaldan sonra eşim de dahil olmak üzere kayinvalidem ve baskaca kisiler cevrelerinden duydukları doktor ya da baskaca seyleri onerdiklerinde diyorum ki artık, "ben kendi doktoruma güveniyorum başka hic bir doktor ya da vitamin ya da baskaca kur vs. hic bir sey ile ilgilenmiyorum.
Lütfen bu konuyu burada kapatın.
Bu süreci doktorumla birlikte yürütüyoruz, sizin onerdiklerinizi doktorum onermiyor."
Herkesin sesini böyle kestim ben. Aslında süreçler hakkında annelere dahi hic bilgi vermek istemedik ama ya opu doneminde ya da transfer döneminde mutlaka ya bir kuzen düğünü, ya bir mevlit durumu söz konusu olunca mecbur kaldık bilgilendirdik anneleri.
Insallah Rabbim'in razı olduğu evlatlar nasip olur size de bana da ve isteyen tüm annelere de.
Tabi bir de teslim oldum Rabbim'e.
Verecekse kimse önünde duramaz verme diyemez.
Vermeyecekse de kimse önünde duramaz ille de ver diyemez.
Vericekse de Yuceliginden vermeyecekse de Yuceliginden

Son düzenleme:
Bu esmaları hep okuyorum inanın transferde bile sürekli okudum nasıl geçti anlamadım ble okumaktan sorulara cvp vermedim jssjssh ama meryem suresini de ekliyim
Bende size çalışanlar kısmından yazayım istedim :) çok klasik klişe gelicek biliyorum ama gerçekten mental olarak uzaklaşmanız gerek kendinize çok değil 3 ay verin rafa kaldırdım diyin, adet beklemediğiniz belirti aramadığınız bi zaman dilimi olmalı hatta korunun bile çünkü bebek istemiyorsunuz o 3 ay. Sürekli bebek tedavi belirti üçgeni size strese sokar streste hormonlarınızı baskılar tüp bebekte olsa tutmama olasığı artar. Dua ederken Allahım ben çok istiyorum ama sen hayırlısını bilirsin versende vermesende ben razıyım diyerek teslimiyet ile dua etseniz dahada ferahlarsınız. İşin dini ve gerçek boyutu bu çünkü sizin evladınız olacaksa olacak fizanada gitseniz korunsanızda vakti saati gelince düşecek rahminize. Ben kadın doğum alanında çalıştığım dönemde en çok pozitif dönüşlerimiz vazgeçişlerden gelmişti :) İnşallah Rabbim nasip eder gönülden diliyorum.

Bende size çalışanlar kısmından yazayım istedim :) çok klasik klişe gelicek biliyorum ama gerçekten mental olarak uzaklaşmanız gerek kendinize çok değil 3 ay verin rafa kaldırdım diyin, adet beklemediğiniz belirti aramadığınız bi zaman dilimi olmalı hatta korunun bile çünkü bebek istemiyorsunuz o 3 ay. Sürekli bebek tedavi belirti üçgeni size strese sokar streste hormonlarınızı baskılar tüp bebekte olsa tutmama olasığı artar. Dua ederken Allahım ben çok istiyorum ama sen hayırlısını bilirsin versende vermesende ben razıyım diyerek teslimiyet ile dua etseniz dahada ferahlarsınız. İşin dini ve gerçek boyutu bu çünkü sizin evladınız olacaksa olacak fizanada gitseniz korunsanızda vakti saati gelince düşecek rahminize. Ben kadın doğum alanında çalıştığım dönemde en çok pozitif dönüşlerimiz vazgeçişlerden gelmişti :) İnşallah Rabbim nasip eder gönülden diliyorum.
Aslında korunmak da güzel fikir

Siz ve yaşayıp yorum yazan arkadaşlar gibi ben de sizi cok ama cok iyi anlıyorum.
41 yas , 8 senelik evlilik 4 kez tüp (biri bos gebelik , biri hic tutmadi , diğer ikisi de kimyasal) 2 kez de kendiliginden gebelik (19 haftada bir düşük, digeri de kimyasal ). Yani icimdekileri nasil tarif etsem bilemedim size.
Tabi her yasanan kayıp ya da negatif transfer sonrasi en yakinlardan yapilan oneriler , tarifler , hacı hocalar vs. En son gecen ayki kimyasaldan sonra eşim de dahil olmak üzere kayinvalidem ve baskaca kisiler cevrelerinden duydukları doktor ya da baskaca seyleri onerdiklerinde diyorum ki artık, "ben kendi doktoruma güveniyorum başka hic bir doktor ya da vitamin ya da baskaca kur vs. hic bir sey ile ilgilenmiyorum.
Lütfen bu konuyu burada kapatın.
Bu süreci doktorumla birlikte yürütüyoruz, sizin onerdiklerinizi doktorum onermiyor."
Herkesin sesini böyle kestim ben. Aslında süreçler hakkında annelere dahi hic bilgi vermek istemedik ama ya opu doneminde ya da transfer döneminde mutlaka ya bir kuzen düğünü, ya bir mevlit durumu söz konusu olunca mecbur kaldık bilgilendirdik anneleri.
Insallah Rabbim'in razı olduğu evlatlar nasip olur size de bana da ve isteyen tüm annelere de.
Aminnn ya emşnim kimse kötülüğümüzü istemiyor ama kokayca gebe kalanlar zorlananları anlayamazlar. Allah yardımcınız olsun kayıp da çokkkk zordur. Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin 🌹

Aslında korunmak da güzel fikir
Mesela çevrenizden duymuşsunuzdur illa şunu ye bunu iç. Dünyalarıda yesek olmaz neden biliyo musunuz, vucudumuz o kadar ağır metal ve atık dolu ki ne yenilen ne yapılan tedavi olması gerektiği gibi işlemiyor. Bebeği az erteleyin ve sadece kendi sağlığınıza bedeninize yönelin daha sonra baştan başlayın eminimki böyle azimli güzel anne adayları için o yolları tekrar tekrar yürümek bir şey değil. Bağırsak sağlığı, mikrobiyota bunlar o kadar önemli ki, günlük hindistancevizi yağınız, çörekotu yağınız,bol su, sıfır işlenmiş gıda(bulgurlar dahil), ingiliz tuzu ile duş vs böyle bi temizlik arınma sonrası tekrar başlayın. 3 deneme zor evet ama 7-8 de olabilir 10da olabilir rahim var yumurta var tıp var 😄🙈 milletede vazgeçtim istemiyorum 1 sene yasakladı doktor zaten diyin çenelerini kapatın doğururken haber verirsiniz ☺️

Beslenme degisikligi denediniz mi? Karbonhidrattan yoksun beslenmek (orn: ketojenik) gebe kalma konusunda oldukca etkili.

Bu arada cok istediginiz icin olmuyor diyenler oldukca hakli. Evet su an yasadiginiz hisler size bu cumlelere karsi tahammulsuzluk getiriyor ama cidden dogru.

Bizzat ben, annemin artik umidini yitirip evlatlik basvurusu yapmaya gittigi ay olmusum. Cevremde 10 yil deneyip tup bebek tedavilerini basarisizlikla tamamladiktan sonra vazgectigi donemde gebe kalanlar var.

Bu arada Ankara'daysaniz cevremde 3 kisinin tup bebek tedavisini basariyla sonuclandirmis bir doktor onerebilirim.

Dinlesem olur mu malum birkaç güne adetim gelir. Adetlerim de düzenlidir 30 25 günler arası oluyorum 40 güne hiç tamamlayamam gibi
Bence okuyun sesli şekilde 🥰 olsun araya adet döngüsü girse bile 3. Günde kaldıysanız adet bitince 4. Günden devam edin 🥰🥰 40 günü adet olmadan tamamlamak imkansız çünkü 🤭

Beslenme degisikligi denediniz mi? Karbonhidrattan yoksun beslenmek (orn: ketojenik) gebe kalma konusunda oldukca etkili.

Bu arada cok istediginiz icin olmuyor diyenler oldukca hakli. Evet su an yasadiginiz hisler size bu cumlelere karsi tahammulsuzluk getiriyor ama cidden dogru.

Bizzat ben, annemin artik umidini yitirip evlatlik basvurusu yapmaya gittigi ay olmusum. Cevremde 10 yil deneyip tup bebek tedavilerini basarisizlikla tamamladiktan sonra vazgectigi donemde gebe kalanlar var.

Bu arada Ankara'daysaniz cevremde 3 kisinin tup bebek tedavisini basariyla sonuclandirmis bir doktor onerebilirim.
Ketojenik duydum da hiç araştırmadım ya. Karbonhidrat olarak sadece ekmek o da doymak için jssjsj 🥲
Umut konusunda ben umudumu asla yitiremiyorum yitirdim diyip ağladığım ay sonlarında bile kendimi test yaparken buluyorum

Ben buna kesinlikle inanıyorum ya yaşamış biri olarak. Tüp bebeğe başlayacaktık. önceki ay aman nasıl olsa yine stresli bir döneme gireceğim deyip salmıştım. Tatile gittik düğün düğün gezdim kına gecelerine gidip göbek atıp stres attım sonuç o ay hamile kalmışım. Oynayıp zıplarken hamileymişim haberim yok.

X