Bir küçük bebek meselesi

Merhaba mesajların çoğunu okudum. Eşinizde de bir problem çıkmamış. Zaten tüp bebekte önemli olan embriyo kalitesi. Rahminizle alakalı bir rahatsızlık yoksa tutunacak bir yol buluyor. Ama şunu farkettim hayatınız tamamen bebek sahibi olmak üzerine kurulmuş. Buradaki nickiniz dahi anne olmak üzerine. Etrafta sürekli bebekler görüyorsunuz. Her ne kadar tam bilimsel olmasa da şöyle bir gerçek var; tüp bebekte veya doğal gebelikte stres faktörü çok önemli. Ne kadar stres yaparsanız o kadar olmaz o iş ve siz stres kuyularına düşmüşsünüz. Tavsiyem şu tüp bebekte tutunma için d vitamini çok önemli. D vitamini takviyesi alın kesinlikle. Hani dediniz ya son kalan paramız diye onunla da son kez toplama işlemi yaptırıp dondurtun derim. En az 6 ay ara verin gündeminizden çıksın bu durum. Soranlara da oluruna bıraktık eşimin şu terfisi var busu var şusu var diyip unutturun. Bu konu konuşulmasın daha fazla. Sürekli hazırlık için ilaç almak da vücudu yormuştur hem. Ben sizin yerinizde olsam böyle yaparım.

Ahhh o kadar zor süreçlerden geçmişsiniz ki , derdimden utandım. Allah yardımcınız olsun sağlıklı doğumlar hayırlı sağlıklı evlatlarınız olsun

Merhaba bende bundan şüphelendiler ve lenfosit aşısı yapıldı gene tutmadı ama isterseniz siz bir doktorunuza sorun belki sizde işe yarar

Benim ikinci tüp bebek demesinden bir oğlum oldu. Kardeş için çabalıyoruz.
Kortison ve interlipid aldim ve tutundu. Son iki demede malasef kimsayal oldu.
Kismetse 3 ay sonra tekrar bir deneme yapicaz. İnşallah isteyen her kadina tez zamanda gelir melekleri

Ya o kadar haklısınız ki. İlk başladığımda asla hayatımın merkezinde değildi ama yenilen pehlivan misali doymadım güreşmeye o olmadıkça ben zorladım. Eşimle konuşup bir sonrakini kimseye demek istemiyorum yapabilirsek inşallah. Herkese söyledik de noldu, transfer olduğumdan beri bir allahın kulu çorba getirmedi ben pek iş yapmadım ilk günler sonraları yemeğimi falan yaptım da... Kesinlikle bezdim bu meseleden

Ben bu serumları denemedim henüz. İnşallah size de tüm isteyenlere de kolaylıkla nasip olur

Valla tüp bebeklere vs tedavilere çok para döktük takviyeye de dökeriz nasip belki denk gelir. Teşekkür ederim

Haklisiniz. Ben toplamda söylemesi ayip 16.000 euro ödedim. İlaçlar dahil.
Yaş faktörü olduğu için peş peşe denedik mecbur.
Çok çok yorucu bir süreç. Bu dönemden gecen her kadin ne çektiğinizi çok iyi anlıyor.
İnşallah bebişiniz yakin zamanda sizi bulur.

Kimseye söylemeyin. Bu yollardan gecmeyen anlamiyor malasef. Ben hiç söylemedim. Son iki transferimi eşime bile söylemedim. Izin formuna imza attı ama nezaman transfer edildiğini bilmiyordu. Onada negatif oldu demekten gina gelmişti. Hem kendim icerliyordum bide onu teselli ediyordum. Sorun bende olduğu için kendimi birde suçlu hissediyordum.

Keşke tatile çıkabilsek gerçekten maddi olarak çöktük. Anca piknik

Yoo çıkın tatile. Bu en güzel tatiliniz olsun. 3. Tüp bebek konusunu bayağı bir süre erteleyin. Tekrar para biriktirirsiniz. Daha 31 yaşındaymışsınız. Ve evliliğinizin 3. Yılı en güzel zamanlarınız. Eşinizle bugünlerin tadını çıkarın.
Tatil dönüşü de fonksiyonel tıp hekimine gidin eşinizle birlikte. Güzel bir diyet beslenme programı vitamin takviyelerine başlayın.
Biraz rahatlarsınız.

Teşekkür ederim

Sevgili arkadaşım, rahminde ve eşinde bir sıkıntı yok çok şükür aslında bebeğin tutunmasını engelleyen hiçbir şey yok. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi d vitamini inanılmaz önemli. Sürekli kullanmaya devam etmelisin bırakmadan. Özellikle dil altına sıkılan fıs fıs şeklinde olan d vitaminleri emilim yüksek olduğu için inanılmaz etkili lütfen bi araştır. Onun dışında stres bütün hastalıkların başı bunu hepimiz biliyoruz. Birçok insan düşünmeyi bıraktığı zaman çocuk sahibi oluyor. Evet düşünmemek çok zor ama meşgul olacak bir şeyler bulmalısın. Kafan rahatsa rahminde rahat olur bebeğini kabul eder. Sürekli aklın orda olursa enerjini oraya yönlendirirsen o yolu tıkarsın. İnanırsın inanmazsın ama iyi bir astrolog hangi ayda hamile kalma şansının yüksek olduğunu söyleyebiliyor. Gezegenlerin konumlarının bizim üzerimizde çok etkisi var. Transferini o ayda yaptırabilirsin. Dr Jonas yöntemini de araştırabilirsin. Yabancı bir doktor. Kendi sitesi var. Belli bir ücret karşılığı hangi günlerin verimli olduğunu, hangi gün hamile kalırsan şansının yüksek olduğunu takvim üzerinden işaretleyip mail olarak atıyor. Bu yolla hamile kalan insan sayısı azımsanmayavak kadar fazla. Bir de ayıptır söylemesi ama altına yastık koyarsan da sperm için yolu kolaylaştırmış olursun. Şunu hepimiz biliyoruz ki Allah soyuna bir çocuk yazdıysa ne olursa olsun o çocuk gelecek ve zamanını bekliyor.

Ahh çok teşekkür ederim d vit normal düzeyde olmasına rağmen ben ara ara kullanıp düşürmemeye çalışıyorum. Haklısınız dediğiniz kişiyi de araştırayım not alıyorum her yorum benim için kıymetli aslında 3 cm lik çikolata kistlerim var iki taraflı ama dr bunun önemli olmadığını söyledi. Tek tedavisi gebelikmiş o da olursa. Nasip işi gerçekten. Sağolun

Normal düzey dediğiniz kaç mesela?
Ben 80-100 aralığında tutuyorum Romatoloji doktorumun önerisiyle ama çoğu doktora göre 30 yeterli. Canan Karatay ve onun fikriyatındaki birçok hekime göre 30 çok düşük mesela.
Siz her gün her 10 kiloya bir damla olacak şekilde d3 k2 kullanın. 60 kg iseniz günde 6 damla.

Rabbim hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah herkes kalbinin ekmeğini yer . O size kem gözle bakan çocuğunu kaçıran kişilerde başka şeylerle sinanir muhakkak . Bence de tedavi surecini mümkün olduğunca gizleyin. Sizi olumsuz etkileyen insanlardan uzak durun herşey gönlünüzce olsun

Rica ederimm kistlerin pek bir önemi yok insanlar dev poliplerle miyomlarla hamile kalıyorlar. Benim arkadaşımın yumurtaları Kalitesiz ve azdı. Doktor çocuk yapmak için vaktinin ve şansının az olduğunu söylemişti. Arkadaşım evlendiği gün vajinismus olmasına tam birleşme yaşamamasına rağmen hamile kaldı. Kafan rahat oldu mu gerisi Allahın izniyle çorap söküğü gibi gelir hiçççç korkma

Merhaba 6 senelik evliyim tahmin edersin ki bende tedavilerden geçtim fakat dış etkenleri kafaya takmayacaksın ağzını açtıkları an lafı ağzlarına tıkamazsan çok üstüne gelirler yeni evlenirsin denersin olmaz olabilir , uzun zaman geçer yıllar geçer olmaz olabilir bunlar normal şeyler herkesin gebelik zamanı çok farklıdır nasip kısmettir bu. Allah ol der olur .. Ol deyecek zaman daha gelmemiştir..! Tüp bebek negatif de olabilir Tüp bebek yüzde yüz tutar demiyor ki sana onlar elinden geleni yapıp Allah’a bırakıyor neticede doktorlar hemşirelerde insan keşke sihirli bir deynek olsa da tek dokunuşta her istediğimiz olsa. Sen hiç düşünmüyorsun hayrına olabilecek şey olmuyordur belkide ! Daha geçen hafta arkadaşım 7 aylık bebeğini anne karnında kaybetti bebeğin ölüsünü kucağına verdiler ve toprağa verdi bazı şeyleri düşünmek lazım teselli bu şekilde istemiyorum diyorsun ama böyle şey olsa daha mı mutlu olucaksın? Az kalsın benim arkadaşım ölecekti hastaneye yetişmeseydi geri dönüşü olmayacaktı. Ben zamanında çok kafaya taktım hiç olmayan hastalıklarım çıktı psikologlara gittim neler yaşadım. Bu yolda yürümekle yanlış yapıyorsun ..herkesin aile planlaması kendisine özeldir , kimi 8 ci denemede hamile kalır kimi ilkinde kimininde hiç olmaz bazısının olur da kucağına almak nasip olmaz nekadar acı bir durum.. bebek ve çocuklar tabi ki çok güzel varlıklar birer melekler hepsi ben yeğenlerimin varlığına şükür ediyorum hepsi birer evlatlarım gibi çocuk hasretimi acımı dindiren varlıklar eşimde mesela çok sever biz daha geçen bebek görmeye gittik nekadar saçma şeyler bana söylediler duygularımı düşünmeden sende yapsana bitane dediler yani 6 yıl evliyim olsa yaparım ama olmuyor ne yapalım bide kucağıma verip dur seni hayal edelim felan dediler eşimde kucağına aldı nasıl yüreğim yandı sana anlatamam kendimi banyoya attım ağladım orda seni iyi anlıyorum ama bu kafadan çıkmadığımız sürece devam edecek kimseyi kafana takma 20 yıl sonra cocuğu olanlar var..

Bu arada kendini yemeğe gömmeye devam edersen hormonlarınla oynarsın bu sefer de adet düzenin bozulur hormonlar tavan yapar yapma böyle hormonların dengede kalması bile tedavinin bir parçası sağlıklı beslen bol su iç hareket et yaz aylarındayız bol detoks yap porsiyonlarını küçült..

Ahhh o kadar zor süreçlerden geçmişsiniz ki , derdimden utandım. Allah yardımcınız olsun sağlıklı doğumlar hayırlı sağlıklı evlatlarınız olsun
Hiç öyle düşünmeyin herkesin derdi kendine büyük kendine zor Eminim siz de ne kadar zorlanıyorsunuzdur.Allah dermansız dert vermesin.Sizin umudunuz insallah çareniz de var.Güzel haberlerinizi alırız insallah

Aynı yoldan geçmiş biri olarak çok iyi anlıyorum. Rabbim inşallah sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin en kısa zamanda.

1,5 sene içinde 1 aşılama 1 tüp bebek negatif oldu bizim de. Bizim iki taraflı sıkıntı vardı. Eşime sizin asla doğal yoldan çocuğunuz olmaz demişler. İkinci tüp bebeğe başlayacakken aman nasıl olsa olmuyor kafasındaydım artık. O ara doğal yoldan hamile kaldım kızım sağlıkla doğdu çok şükür. 2 ay önce yine hiç aklımda yokken hamile kaldım düşük oldu ama yine doğal yoldan hamile kaldım yani.

Biliyorum bunları çok duymuşsunuzdur belki kolay da değil ama biraz kafanızı boşaltsanız düşünmemeye çalışsanız çok iyi gelir size.

Size ve tüm bekleyenlere kalbimden dua ediyorum inşallah en kısa zamanda melekleriniz nasip olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…