Bir küçük bebek meselesi

Çok uzun olacak sıkılan vakti olmayan okumasın. Canınız sıkılır...
Bunu yazmak için çok düşünmedim ama etrafımda beni anlayacak gerçekten kimse yok. Anlıyorum diyenler yalan söylüyor. Yok üç ay benim de olmadı falan diyorlar. Üç ay mı? Anlayanlar gerçekten bu yollardan defalarcaaa geçenlerdir. Benim derdim demek istemiyorum ama bir derdim var.
3 seneyi geçtik evliyim. 2 buçuk senedir de çocuk istiyoruz. Bunun için önce yaşımız genç olur dedik bekledik. Bilinçli bir ebeveyn olmak istediğim için kadındoğuma gidip defalarca tahlil baktırttım yumurtalıklarıma baktırttım. Sıkıntı yoktu basit vitamin eksikliklerim vardı onlar da tamamlandı şükür. Çokça takviye kullandım herkes bir sene bekle olur dedi olmadı. Hsg çekindim,temiz çıktı. hsg sonrası gebe olan çok kişiler var dediler olmadı. Çok dua ettim hacılardan dualar geldi. Yok. Sorun ilk başta amh düşüklüğü sanıyorduk sadece. Yumurta takibi yapalım dedik yok. Tüp bebek yapalım dedik negatif. Tüp bebek sonrası kendiliğnden kalanları örnek verdiler olmadı, histeroskopi oldum, doğal yolla gebe kalırsın dediler olmadı, kesin diğer transferde tutar en kötü dediler tutmadı. 5ay sonra tekrar denedik gene olmadı. Benim sonbir tüp bebek deneyecek kadar param kaldı. Gerçekten dualar ediyorum tanıdığım sevdiğim herkes bana dualar ediyor. Çok isteme çok istediğin için olmuyor falan diyorlar. Saçma sapan örnekler veriyorlar. Zaten ben ille de olsun ne olursa olsun demiyorum her zaman hayırlı ve sağlıklı güzel ahlaklı evlatlar istedim. Olmayınca ağlamayalım mı, etrafa gülücükler mi saçayım sürekli? Diyorlar ki ya olup da ölenler napsın ya bana kötü örnekler üzerinden teselli vermesinler. İsyan olarak algılıyorlar isyanım size... ben hala dua ediyorum. Ya insanlardan çok sıkıldım. Soranlardan bunaldım. Benim isyanım yok elhamdülillah. Bekliyorum sabırla. Ama maddi manevi tükenmek üzereyim. Çok fazla hormon yiyorum, duygularım darman duman. Yok bilmem kim 8.denemesinde tutmuş kardeşim benim o kadar param yok. Kimsenin çocuğunu da sevemez olduk. Çocuk düşse aha nazar değdi diyorlar. Bakışlar o bakışları görseniz... yazıııkkkkk olmuyor ya ondan nasıl içten seviyor bakışları. Çok üzgünüm. İnsanlarla görüşmek istemiyorum. Rabbim bu yolda olan ve bu yola çıkacak maddi durumu olmayan evlat hasreti çeken heeerrrr kişiye ben dahil hayırlı sağlıklı güzel ahlaklı güzel yüzlü evlatlar nasip etsin. Gerçekten çok zor. Eşim yeğenlerini severken onlarla veya başka bebeklerle oynarken ciğerim nasıl yanıyor anlatamam. Öylesine yazdım bunları içimde şişti şiştiiii. Yorum yapmanıza bile gerek yok. Bunu gören bana dua ederse çok sevinirim. Allah razı olsun şimdiden..
Sakin olun , benim de öyle hemen olmadı çocuğum, kafaya takmayı bırakıp başka şeylerle uğraştığım bir dönem hamile kaldığımı öğrendim, bir de sağlıklı beslenme ve spor bunlara dikkat edin, kimsenin lafını da kafaya takmayın, Allahin izni ile olur inşallah bebeğiniz 😊

İnşallah benim de 3.de tutar bakalım. Allah bağışlasın sağlıklarla kucağınıza alın inşallah🙏🌹

İnşallah tutar. İnşallah tüp bebeğe bile gerek kalmaz.
Ben burda hemen hemen her kadina pimp my eggs takviyelerini öneriyorum. Bende ve çevremdeki arkadaşlarımda işe yaradi (belkide vakti geldiği için) ama ilk opuda 4 yumurtam çıktı ve 2si döllendi ikinci opuda 27 yumurta.
Kesinlikle programda yazan markalari kullanmak zorunda değilsin. Önemli olan dozaja uymak. 3-4 ay alinmasi gerekli.
Demekte fayda var.

Eklentiler

• 1000095914.jpg
    1000095914.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 130
Sakin olun , benim de öyle hemen olmadı çocuğum, kafaya takmayı bırakıp başka şeylerle uğraştığım bir dönem hamile kaldığımı öğrendim, bir de sağlıklı beslenme ve spor bunlara dikkat edin, kimsenin lafını da kafaya takmayın, Allahin izni ile olur inşallah bebeğiniz 😊
Allah razı olsun başka şeylerle çok uğraştım gerçekten eve kendime bakamadığım zamanlarım oldu bir sene kadar. Ama olmadı olmayınca olmuyor sanırım salmakla alakası olduğunu düşünmemeye başladım🥺

Ben burda hemen hemen her kadina pimp my eggs takviyelerini öneriyorum. Bende ve çevremdeki arkadaşlarımda işe yaradi (belkide vakti geldiği için) ama ilk opuda 4 yumurtam çıktı ve 2si döllendi ikinci opuda 27 yumurta.
Kesinlikle programda yazan markalari kullanmak zorunda değilsin. Önemli olan dozaja uymak. 3-4 ay alinmasi gerekli.
Demekte fayda var.
Ay allah razı olsun bunu ilk kez duydum bazı takviyeler alıyorum ama buradaki dozajlarda değil bazılarını almıyorum bile bir bakaym🙏

Konu sahibi inan bu çocuk işi ne zaman vazgeçip kafana takmazsan o zaman oluyor. İstedikçe olmuyor sanki.Düşünmemek çok zor ama dikkatina dağıtacak şeyler yap kurslara,spora git kimseyle de görüşme. Allah en kısa zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.
Amin teşekkür ederim geçrektenbir yıl kadar çok uğraşım vardı iş kpss okul bir arada götürmeye çalıştım bu süreçte evet aklımdan geçiyordu ama kafaya takacak derecede değildi. Saldığım dönemler de oldu ama kolay değil artık bir yola girince beklenti büyük oluyor :KK43:

Allah önce bizim gibi bekleyenlere evlat nasip etsin inşallah.

Sizi çok iyi anlıyorum. 3 yıldır bizde uğraşıyoruz, 1 tüp bebek negatifim var. Dualar ettim, ağladım zırladım. Elimden geleni yaptım yapıyorum ama yok yok. Bizi, bizim gibi bu yoldan geçenler anlar. Eşlerimiz bile neler hissettiğimizi tam manasıyla anlayamaz.
Bazen bu tedaviler çok boş geliyor, sonuçta o bebek gelecekse ne yaparsan yap geliyor zaten. Bizde yıprandığımızla kalıyoruz. Doktorlar sizin çocuğunuz olur diyor. buna şükrediyorum.
Tatillere mi çıkmadık, deli gibi gezdik tozduk yok yok olmuyor.

İş arkadaşlarımdan kaç kişi hamile kaldı, hepsine dua ettim onlar için sevindim ama kendim? Kaç kişinin gebeliğini seyrettim, kaç kişinin hamilelik haberini aldım. Düşünüyorum, bir gün ben hamilelik haberi verebilecek miyim?
Kızım olursa şu ismi, oğlum olursa şu ismi koyarım diyordum. Çevremde çocuğu olanlar hayal ettiğim isimleri koymuş. Onların yerine bende olabilirdim diyorum bazen... 1 yaş- 2 yaş doğum günlerini kutluyorlar, benimde olsa bende kutlardım diyorum. Bu tip şeylerden dolayı sosyal medya hesabımı kapatmayı düşünüyorum. Sonra nereye kadar kaçacaksın diyorum. Allah diğerlerine yağdırıyor, bize yok. Sanki hiç olmayacakmış gibi hissediyorum.

Bazen kaderime kızıp artık savaşmayı bırak, olmuyorsa olmasın diyorum. İçimden bir ses sakın pes etme diyor.

Kaç kere eşime hamilelik haberi versem nasıl veririm diye hayaller kurdum, hala hayalini kuruyorum engel olamıyorum.
Bazen bu derdi hak edecek ne günah işledim diyorum. Bazen her şeyime şükrediyorum. Bu psikoloji çok farklı...
Kolay yoldan evlat sahibi olanlar, ne kadar şükretseniz az.
Bu mesaj beni anlatıyor sanki. aslında konunun kendiside öyle.
bende içimi dökmek isterdim nereden başlayacağımı bile bilmiyorum.
3 seneden fazladır istememe rağmen sağlık sorunu olmamasına rağmen olmuyor.1 aşılama ve 1 tüp bebek denemesi oldu olumsuz. 35 yaşındayım.
bazen şükrediyorum bazen ise her şeyi sorguluyorum.
tanıdık tanımadık insanların sorularından çok sıkıldım. iyi niyet göstergesi olarak çocuğu olmayan bunu yapsın yok kısır olan bu vido izlesin gibi video paylaşımları ise iyilik değil yaralayıcı oluyor.
elbet Rabbimin bi bildiği vardır belki vakti saati vardır bilemiyoruz tabi ama bazen çok düşüyorum. kalkmamda zor oluyor.
bu psikoloji nasıl diyeyim çok değişik. gerçekten yaşayan bilir

Bir ara verseniz kısa bir tatile ciksaniz bu konuyu konusmasaniz. Sonra yine çalışmalara başlarsınız. Bı tanidigimin aynnen öyle olmustu. Tatile çıkmışlardı arinmislardi ve tedavisiz çocukları olmuştu.
Benim de öyle oldu biliyor musun bende çok kafama takıyordum neden olmuyor hiçbir sorun yok diye en son dedim ki tamam nasip kısmet daha gencim evleneli 2 yıl oldu tatil ayarladık ağustos ortasında otel tuttuk dedim gezip eğlenicem bir baktım Ağustos başında hamileyim hemde evlilik yıl dönümümde öğrendim kesinlikle en başı stress

Oğluma tüp bebekle hamile kalmıştım. Çok yakın hariç kimseye tüp bebek deniyeceğiz demedik. Pis konuşan çok olacaktı. İşten ücretsiz aldım. Sağolsun müdürüm izin verdi. İş yerindeki kimseye bebek için demedim.. Tüp bebek denemeden önce tatile gittik. Dönünce de tedaviye başladık. Tedavi süresince yatsı sonrası Kenzul Arş okudum. Kafamı boş bırakmadım. Sayısız kitap okudum. Hayati tehlike atlattım, bende sadece dua ve kitaplarım vardı. Hastanede yattım vs... İlk denemede çok şükür oğlum doğdu...

Tedavi olduğunuzu söylemeyin
Negatif tiplerden uzak durun bilmesinler
Hatta ara verdiğinizi söyleyin
Gidebilirseniz tatile gidin
Tatilde konuşmayın bu konuyu
Dilinizde dua, elinizde kitaplar olsun.
Küçük sadaka verebilirsiniz. Askıda ekmek gibi....

Unutmayın bu olay Allahtan geldi. Ona can verecek o.. En kötü merkeze de gitseniz olacak oldu mu olacak... Sadece ol demesi yeterli🥰

İnanıyorsanız tabi. Kendi tercihiniz

Ay allah razı olsun bunu ilk kez duydum bazı takviyeler alıyorum ama buradaki dozajlarda değil bazılarını almıyorum bile bir bakaym🙏

Avrupa ve amerikada kullanmayan tüp bebek klinigi kalmadi. Artik yediğimiz içtiğimiz hep fos. Kim düzenli soğuk su balığı yiyor doğru düzgün?
dozajinin yüksek olmasi önemli olan. Bu dozlar sakıncalı değil. İnşallah yardımcı olur. Aynilara L- carnitin ve L-Arginin ekleyip eşinizede verebilirsiniz.
Benim eşimde sperm sorunu yoktu ama yaş sebebi (42) doktorumuz onada verdi

çoğu kişiyle ben de aynı fikirdeyim.
ne zaman kafanızdan çıkarırsanız o zaman oluyor.
8 ay denedik olmadı, en sonunda lanet olsun diyip bıraktım, kendime döndüm, spor yaptım, beslenmemi düzenledim..
eşimle kısa bi tatile çıkmıştık, meğer orda hamile kalmışım. o kadar ihtimal vermiyordum ki aklımdan çıkarmışım ki belirtilerden bile anlayamadım, etrafımdakilerin zoruyla test yaptım.

Bu mesaj beni anlatıyor sanki. aslında konunun kendiside öyle.
bende içimi dökmek isterdim nereden başlayacağımı bile bilmiyorum.
3 seneden fazladır istememe rağmen sağlık sorunu olmamasına rağmen olmuyor.1 aşılama ve 1 tüp bebek denemesi oldu olumsuz. 35 yaşındayım.
bazen şükrediyorum bazen ise her şeyi sorguluyorum.
tanıdık tanımadık insanların sorularından çok sıkıldım. iyi niyet göstergesi olarak çocuğu olmayan bunu yapsın yok kısır olan bu vido izlesin gibi video paylaşımları ise iyilik değil yaralayıcı oluyor.
elbet Rabbimin bi bildiği vardır belki vakti saati vardır bilemiyoruz tabi ama bazen çok düşüyorum. kalkmamda zor oluyor.
bu psikoloji nasıl diyeyim çok değişik. gerçekten yaşayan bilir
Çocuk ile ilgili çevremde ki insanlar beni kıramaz çünkü çocuk isteğimi belli etmiyorum hatta istemiyorum diyorum, daha erken diyorum. İnsanlar anca konuşurlar zaten, dinleyen olmayınca konuşsunlar problem yok :)
Katılıyorum vakti saati var fakat o vakit saat gelen kadar maddi manevi çok yıpranıyor insan. Bilinmeze karşı mücadele ediyoruz.
Farkında olarak ya da olmayarak isyan ediyorum Allah affetsin, ben aciz bir kulum...

çoğu kişiyle ben de aynı fikirdeyim.
ne zaman kafanızdan çıkarırsanız o zaman oluyor.
8 ay denedik olmadı, en sonunda lanet olsun diyip bıraktım, kendime döndüm, spor yaptım, beslenmemi düzenledim..
eşimle kısa bi tatile çıkmıştık, meğer orda hamile kalmışım. o kadar ihtimal vermiyordum ki aklımdan çıkarmışım ki belirtilerden bile anlayamadım, etrafımdakilerin zoruyla test yaptım.

Haklısınız ama bu dediğiniz sağlıklı insanlar için geçerli. Benim yardimsiz hamile kalma ihtimalim yoktu mesela. Diğerinin yumurtasi olmuyor. Diğerinin eşinin spermi olmuyor. Dediğiniz gibi olsaydi benim 30 tane minnoşum olurdu. Spor, beslenme zaten hep süperdi bende. Tatil desen sene içinde 3-5 ülke gezen insanim. Otoimmün hastaligim var. Vücudum eşimin spermine savaş aciyor ve öldürüyor. Tatil işe yaramıyor malasef.

Merhaba yazdıklarınızda o kadar haklısınız ki.Ben de evlendikten sonra uzun bir süre bebek düşünmedik.İnsanlar hep olmuyor diye düşünüp farklı gözlerle baktılar ki olmayabilir de bu çok normal bir şey.Olan da kendi yapmıyor sonuçta Allah nasip ederse oluyor ama insanlar böyle düşünmüyor.Farklı düşünce ve davranışlara maruz kalabiliyoruz.Bebek istedigimiz zaman da tüp bebekle bir oglum oldu ama 6 aylık doğup 2 hafta yaşadı.Sonrasında tekrar hamile kaldım 7.ayı 8.ayı görebilir miyiz diye gün sayarken 9.aya girdik.Senin için de dua ediyorum Allah aratmadan bekletmeden en güzel şekilde nasip etsin insallah.Şunu da söylemek istiyorum tedavi için elinden geleni yap bırakma gücün yettiğince devam et ama bu arada da hem maddi hem manevi yıpranmamak için bir iş hayatın olsun.Çalışıp koşturma içindeyken de yapabilirsin.Bebek kısmet işi.Kafana takmayınca oluyor şöyle yapınca oluyor böyleyken oluyor bunlara inanmıyorum açıkçası.Biliyorum bebek için uĝraşmak tedavi süreci beklemek negatif sonuç almak yıpratıcı bir süreç ama olumsuz düşünmeden pes etmeden denemeye devam etmeni tavsiye ederim.Eninde sonunda size merhaba diyecektir bebeginiz😊 Dilerim sizi çok bekletmez ve yormaz 💕

Haklısınız ama bu dediğiniz sağlıklı insanlar için geçerli. Benim yardimsiz hamile kalma ihtimalim yoktu mesela. Diğerinin yumurtasi olmuyor. Diğerinin eşinin spermi olmuyor. Dediğiniz gibi olsaydi benim 30 tane minnoşum olurdu. Spor, beslenme zaten hep süperdi bende. Tatil desen sene içinde 3-5 ülke gezen insanim. Otoimmün hastaligim var. Vücudum eşimin spermine aciyor ve öldürüyor. Tatil işe yaramıyor malasef.
ben konu sahibine istinaden yorumladım, muhakkak kişi bazında değişkenler olacaktır.

ben konu sahibine istinaden yorumladım, muhakkak kişi bazında değişkenler olacaktır.

Belkide konusahibininde öyle bir hastalığı var. Bilemeyiz. Kendide bilmiyordur. Bende ilk yillar bilmiyordum mesela. Neden olmuyor diye kendimi yedim. Sonunda cikti. Jenokolojik acidan rahimin ve yumurtalarim 10 numara ama doğal olmadi. Çoğu insan otoimmün hastaligi olduğunu malasef bilmiyor

Demekte fayda var.
dediğiniz takviyeyi nereden alabiliriz

Avrupa ve amerikada kullanmayan tüp bebek klinigi kalmadi. Artik yediğimiz içtiğimiz hep fos. Kim düzenli soğuk su balığı yiyor doğru düzgün?
dozajinin yüksek olmasi önemli olan. Bu dozlar sakıncalı değil. İnşallah yardımcı olur. Aynilara L- carnitin ve L-Arginin ekleyip eşinizede verebilirsiniz.
Benim eşimde sperm sorunu yoktu ama yaş sebebi (42) doktorumuz onada verdi
Valla tüp bebeklere vs tedavilere çok para döktük takviyeye de dökeriz nasip belki denk gelir. Teşekkür ederim🌹

X