Bir küçük bebek meselesi

Favorilere eklemeyin kiyafetleri
Direkt satin alin
Yazlik kislik takim, corap patik zibin ne bulduysam aldim koydum gozumun onunde duruyordu
Patikler hep basucumdaki komidinde duruyordu
Arada gidip zibinlari koklayip az kaldi falan diyordum
2.5 yili gecmisti cabamiz
Rabbim sesimizi duydu şükür
Darisi tum bekleyenlerin olsun 🍀

Çok uzun olacak sıkılan vakti olmayan okumasın. Canınız sıkılır...
Bunu yazmak için çok düşünmedim ama etrafımda beni anlayacak gerçekten kimse yok. Anlıyorum diyenler yalan söylüyor. Yok üç ay benim de olmadı falan diyorlar. Üç ay mı? Anlayanlar gerçekten bu yollardan defalarcaaa geçenlerdir. Benim derdim demek istemiyorum ama bir derdim var.
3 seneyi geçtik evliyim. 2 buçuk senedir de çocuk istiyoruz. Bunun için önce yaşımız genç olur dedik bekledik. Bilinçli bir ebeveyn olmak istediğim için kadındoğuma gidip defalarca tahlil baktırttım yumurtalıklarıma baktırttım. Sıkıntı yoktu basit vitamin eksikliklerim vardı onlar da tamamlandı şükür. Çokça takviye kullandım herkes bir sene bekle olur dedi olmadı. Hsg çekindim,temiz çıktı. hsg sonrası gebe olan çok kişiler var dediler olmadı. Çok dua ettim hacılardan dualar geldi. Yok. Sorun ilk başta amh düşüklüğü sanıyorduk sadece. Yumurta takibi yapalım dedik yok. Tüp bebek yapalım dedik negatif. Tüp bebek sonrası kendiliğnden kalanları örnek verdiler olmadı, histeroskopi oldum, doğal yolla gebe kalırsın dediler olmadı, kesin diğer transferde tutar en kötü dediler tutmadı. 5ay sonra tekrar denedik gene olmadı. Benim sonbir tüp bebek deneyecek kadar param kaldı. Gerçekten dualar ediyorum tanıdığım sevdiğim herkes bana dualar ediyor. Çok isteme çok istediğin için olmuyor falan diyorlar. Saçma sapan örnekler veriyorlar. Zaten ben ille de olsun ne olursa olsun demiyorum her zaman hayırlı ve sağlıklı güzel ahlaklı evlatlar istedim. Olmayınca ağlamayalım mı, etrafa gülücükler mi saçayım sürekli? Diyorlar ki ya olup da ölenler napsın ya bana kötü örnekler üzerinden teselli vermesinler. İsyan olarak algılıyorlar isyanım size... ben hala dua ediyorum. Ya insanlardan çok sıkıldım. Soranlardan bunaldım. Benim isyanım yok elhamdülillah. Bekliyorum sabırla. Ama maddi manevi tükenmek üzereyim. Çok fazla hormon yiyorum, duygularım darman duman. Yok bilmem kim 8.denemesinde tutmuş kardeşim benim o kadar param yok. Kimsenin çocuğunu da sevemez olduk. Çocuk düşse aha nazar değdi diyorlar. Bakışlar o bakışları görseniz... yazıııkkkkk olmuyor ya ondan nasıl içten seviyor bakışları. Çok üzgünüm. İnsanlarla görüşmek istemiyorum. Rabbim bu yolda olan ve bu yola çıkacak maddi durumu olmayan evlat hasreti çeken heeerrrr kişiye ben dahil hayırlı sağlıklı güzel ahlaklı güzel yüzlü evlatlar nasip etsin. Gerçekten çok zor. Eşim yeğenlerini severken onlarla veya başka bebeklerle oynarken ciğerim nasıl yanıyor anlatamam. Öylesine yazdım bunları içimde şişti şiştiiii. Yorum yapmanıza bile gerek yok. Bunu gören bana dua ederse çok sevinirim. Allah razı olsun şimdiden..
İlla da çocuğum olsun deseniz ne yapacaktınız?

Benim 4 yıl ve 10 yıl çocuğum olmadı, kimse bilmez neden olmadığını korunduğum için mi tüp bebek mi denedim yumurtammı yok eşimde mi sorun var kimse bilmiyor, annem dahil….
Sizin durumunuzu neden herkes biliyor?
Böyle özel bir durumu herkesle paylaşırsanız e insanlarda bundan bahsederler doğal olarak

Merhaba yazdıklarınızda o kadar haklısınız ki.Ben de evlendikten sonra uzun bir süre bebek düşünmedik.İnsanlar hep olmuyor diye düşünüp farklı gözlerle baktılar ki olmayabilir de bu çok normal bir şey.Olan da kendi yapmıyor sonuçta Allah nasip ederse oluyor ama insanlar böyle düşünmüyor.Farklı düşünce ve davranışlara maruz kalabiliyoruz.Bebek istedigimiz zaman da tüp bebekle bir oglum oldu ama 6 aylık doğup 2 hafta yaşadı.Sonrasında tekrar hamile kaldım 7.ayı 8.ayı görebilir miyiz diye gün sayarken 9.aya girdik.Senin için de dua ediyorum Allah aratmadan bekletmeden en güzel şekilde nasip etsin insallah.Şunu da söylemek istiyorum tedavi için elinden geleni yap bırakma gücün yettiğince devam et ama bu arada da hem maddi hem manevi yıpranmamak için bir iş hayatın olsun.Çalışıp koşturma içindeyken de yapabilirsin.Bebek kısmet işi.Kafana takmayınca oluyor şöyle yapınca oluyor böyleyken oluyor bunlara inanmıyorum açıkçası.Biliyorum bebek için uĝraşmak tedavi süreci beklemek negatif sonuç almak yıpratıcı bir süreç ama olumsuz düşünmeden pes etmeden denemeye devam etmeni tavsiye ederim.Eninde sonunda size merhaba diyecektir bebeginiz😊 Dilerim sizi çok bekletmez ve yormaz 💕
Ahh çok teşekkür ederim. İnşallah sağlıklarla kucağınıza alır sağlıklarla büyütürsünüz bebeğinizi 🙏🙏🌹 evet çalışıyordum ama tüp bebek sürecinde defalaarrca izin aldım ilkinde tutsa gene neyse ama bu nereye kadar devam edecek tutmadıkça başa sarıyoruz. iş yerinde de durmadan seni idare eden insanlara her kontrolden sonra açıklama yapmak beni ayrıca perişan etti.

İlla da çocuğum olsun deseniz ne yapacaktınız?

Benim 4 yıl ve 10 yıl çocuğum olmadı, kimse bilmez neden olmadığını korunduğum için mi tüp bebek mi denedim yumurtammı yok eşimde mi sorun var kimse bilmiyor, annem dahil….
Sizin durumunuzu neden herkes biliyor?
Böyle özel bir durumu herkesle paylaşırsanız e insanlarda bundan bahsederler doğal olarak
Vallahi nasıl anlatsam bilmiyorum ama çok sıkı fıkıyız yani durmadan görüşmek isteyen bir sülalem var. Haftanın iki üç günü sülaleyle geçiyor . Yok annesi yok annem yok ablalar, yok bilmemkimler gelmek isteyenler çağıranlar. Doğum günleri biraz bizi anlayın ve salın diye söylemek sorunda kaldım. Ya durmadan soruyorlar nereye nerdeydin?? Belki başka şehirde olsak bu kadar bilemezlerdi ama kayınvalideniz sorunca yalan da söyleyemiyorsunz. Annem bir yandan yaşlı temizlik yapılması gerekşyor. E ben transfer olmuşum onbeş gün yokum ortalıkta. Kimseye açıklama yapmadan malesef üçbeş saat bile kaybolamıyırsunuz. Yani zor 😌

Haklısınız ama bu dediğiniz sağlıklı insanlar için geçerli. Benim yardimsiz hamile kalma ihtimalim yoktu mesela. Diğerinin yumurtasi olmuyor. Diğerinin eşinin spermi olmuyor. Dediğiniz gibi olsaydi benim 30 tane minnoşum olurdu. Spor, beslenme zaten hep süperdi bende. Tatil desen sene içinde 3-5 ülke gezen insanim. Otoimmün hastaligim var. Vücudum eşimin spermine savaş aciyor ve öldürüyor. Tatil işe yaramıyor malasef.
Merhaba bende bundan şüphelendiler ve lenfosit aşısı yapıldı gene tutmadı ama isterseniz siz bir doktorunuza sorun belki sizde işe yarar

Favorilere eklemeyin kiyafetleri
Direkt satin alin
Yazlik kislik takim, corap patik zibin ne bulduysam aldim koydum gozumun onunde duruyordu
Patikler hep basucumdaki komidinde duruyordu
Arada gidip zibinlari koklayip az kaldi falan diyordum
2.5 yili gecmisti cabamiz
Rabbim sesimizi duydu şükür
Darisi tum bekleyenlerin olsun 🍀
Dayanamayıp aldıklarım da var şimdiden zıbınları var 🥲🥲🥲

Oğluma tüp bebekle hamile kalmıştım. Çok yakın hariç kimseye tüp bebek deniyeceğiz demedik. Pis konuşan çok olacaktı. İşten ücretsiz aldım. Sağolsun müdürüm izin verdi. İş yerindeki kimseye bebek için demedim.. Tüp bebek denemeden önce tatile gittik. Dönünce de tedaviye başladık. Tedavi süresince yatsı sonrası Kenzul Arş okudum. Kafamı boş bırakmadım. Sayısız kitap okudum. Hayati tehlike atlattım, bende sadece dua ve kitaplarım vardı. Hastanede yattım vs... İlk denemede çok şükür oğlum doğdu...

Tedavi olduğunuzu söylemeyin
Negatif tiplerden uzak durun bilmesinler
Hatta ara verdiğinizi söyleyin
Gidebilirseniz tatile gidin
Tatilde konuşmayın bu konuyu
Dilinizde dua, elinizde kitaplar olsun.
Küçük sadaka verebilirsiniz. Askıda ekmek gibi....

Unutmayın bu olay Allahtan geldi. Ona can verecek o.. En kötü merkeze de gitseniz olacak oldu mu olacak... Sadece ol demesi yeterli🥰

İnanıyorsanız tabi. Kendi tercihiniz
Tam da klinik mi değiştirsem diye düşünürken çıktı karışıma bu mesajınız 🌹 elbette tatile gitmeye gücğmüz yetmez hatta kampa bile gidemeyiz. Arada termosumuzu sandalyelerimizi alıp ormana gideriz anca ama o bile inanılmaz iyi geliyor. Dertleşmek iyi geldi ❤️ Allah yavrunuzu sağlıklarla mutluluklarla büyütmeyi nasip etsin. Kenşül arz hiç okumadım o kadar dua araştırdım bunu görmemiştim teşekkür ederim dualarım ekleyrceğim 💖

Ahh çok teşekkür ederim. İnşallah sağlıklarla kucağınıza alır sağlıklarla büyütürsünüz bebeğinizi 🙏🙏🌹 evet çalışıyordum ama tüp bebek sürecinde defalaarrca izin aldım ilkinde tutsa gene neyse ama bu nereye kadar devam edecek tutmadıkça başa sarıyoruz. iş yerinde de durmadan seni idare eden insanlara her kontrolden sonra açıklama yapmak beni ayrıca perişan etti.
Ben de tüp bebek sürecinde çalışıyordum özel bir kurumda ögretmendim.ders saatim çok fazlaydı.O yüzden sizi anlayabiliyorum.Ben genelde randevu saatlerimi öglen arasına denk getirip o arada hemen gidip geliyordum.Cumartesi yarım gün çalıştığımız için cumartesi ögleden sonra gibi mesai saatleri dışında ayarlamaya çalışıyordum.Hastaneye gittiğimi de çok yakın 2 arkadaşım dışında kimseye söylemedim cünkü süreç zaten yıpratıcı ve yorucu.Sorulara ve beklentilere maruz kalmak stres seviyemizi arttırıyor.Bazı zamanlar arkadaşlarım idare etti.Sadece yumurta toplama günü hastayım diye izin aldım.Gece lavobaya kalktığımda küçük bir baygınlık geçirdim ama sabah kalkıp okula gittim.Bir de transfer günü izin aldım ertesi gün yine okula gidip dersime girdim kendimi çok yormamaya çalışarak.Çalıştığım için hem maddi olarak çok zorlanmadık hem de test gününü saymakla geçmedi zamanım🙂 Herkesin çalısma şartları aynı olmuyor tabi ama hem tedavi süreci hem iş hayatını yürütebileceginiz şekildeyse öylesi daha iyi olur belki sizin için de🙂

Keşke tatile çıkabilsek gerçekten maddi olarak çöktük. Anca piknik 😅
Eşinizde kontrollerden geçti mi ya sorun o ondaysa kuzum
Bu arada fazla kilonuz varsa verin bu da etken bizzat ben bunu yaşadım
Birde kızmayın ama hami böyle diyenlere kızıyorsunuz ama bizzat halam yıllarca çocuk istedi olmadi tayini çıktı tayin stresiyle gittiği yere alışma adapte vs derken yani aklında gerçek anlamda bebeğin b si yokken hamile kaldı kendiliğinden ve sonra bir daha kaldı cidden bak bu konudan biraz uzaklaşın

Merhaba, tam 8 sene olmadı bizimde tüp bebek surecinde 2 kere opu oldum, 1 taze transfer oldum ama olmadı. Hsg ve histeroskopi oldum ufak bi polip vardı alındı..

Aynı yollar benzer süreçler yaşamışız tam vaz geçtim yok ya artık bosanalim olmuyor diye ağladım 3 gün sonra hamile olduğumu öğrendim.. ve kızım simdi 9 aylik..

Ve Allah in mucizesi şimdi de 9 haftalik hamileyim.. nasıl olsa olmaz diye korunmamistik ama mucize bu ya oldu işte.. Rabbim kucağımıza da sağ salim sağlıkla aldırsin inşallah 🙏🤲🤲

Hamile duasi kabul olurmuş derler duam size en yakın zamanda sağ salim sağlıkla vatanına milletine dinine ailesine hayırlı evlat evlatlar nasip eylesin yüce Rabbim.. 🤲🤲🤲

Ben de tüp bebek sürecinde çalışıyordum özel bir kurumda ögretmendim.ders saatim çok fazlaydı.O yüzden sizi anlayabiliyorum.Ben genelde randevu saatlerimi öglen arasına denk getirip o arada hemen gidip geliyordum.Cumartesi yarım gün çalıştığımız için cumartesi ögleden sonra gibi mesai saatleri dışında ayarlamaya çalışıyordum.Hastaneye gittiğimi de çok yakın 2 arkadaşım dışında kimseye söylemedim cünkü süreç zaten yıpratıcı ve yorucu.Sorulara ve beklentilere maruz kalmak stres seviyemizi arttırıyor.Bazı zamanlar arkadaşlarım idare etti.Sadece yumurta toplama günü hastayım diye izin aldım.Gece lavobaya kalktığımda küçük bir baygınlık geçirdim ama sabah kalkıp okula gittim.Bir de transfer günü izin aldım ertesi gün yine okula gidip dersime girdim kendimi çok yormamaya çalışarak.Çalıştığım için hem maddi olarak çok zorlanmadık hem de test gününü saymakla geçmedi zamanım🙂 Herkesin çalısma şartları aynı olmuyor tabi ama hem tedavi süreci hem iş hayatını yürütebileceginiz şekildeyse öylesi daha iyi olur belki sizin için de🙂
Ben de özel kurumda öğretmendim ama yoğunduk kimse beni uzun süre idare edebilecek gibi değildi. Müdür de hayırdır hocam diye sorunca elbette söylemek zorunda kaldım yalan söyleyemem. Müdürden de hiç muhattap olmadıklarım bile öğrendi tabi. Bir de kliniğimle okulum arasında çok mesafe var mecbur günü kapatıyorduk. Bir izin al iki izin al artık utandım gerçekten.

Merhaba, tam 8 sene olmadı bizimde tüp bebek surecinde 2 kere opu oldum, 1 taze transfer oldum ama olmadı. Hsg ve histeroskopi oldum ufak bi polip vardı alındı..

Aynı yollar benzer süreçler yaşamışız tam vaz geçtim yok ya artık bosanalim olmuyor diye ağladım 3 gün sonra hamile olduğumu öğrendim.. ve kızım simdi 9 aylik..

Ve Allah in mucizesi şimdi de 9 haftalik hamileyim.. nasıl olsa olmaz diye korunmamistik ama mucize bu ya oldu işte.. Rabbim kucağımıza da sağ salim sağlıkla aldırsin inşallah 🙏🤲🤲

Hamile duasi kabul olurmuş derler duam size en yakın zamanda sağ salim sağlıkla vatanına milletine dinine ailesine hayırlı evlat evlatlar nasip eylesin yüce Rabbim.. 🤲🤲🤲
Oyyy maşallah Allah bağışlasın ikisini de size hayırlı, vatanına milletine hayırlı, sağlıklı musmutlu evlatlar olsunlar. İnşallah çokk teşekkür ederim 🌹🌹🙏🙏

Rabbim tüm isteyenlere bekleyenlere tez vakitte hayırlı sağlıklı iki cihanda göz aydınlığı olacak evlatlar nasip etsin inşallah 🤲 ben de zor süreçlerden geçtim. Bi ölü doğum, 2 kimyasal gebelik geçmişim var. Kan pıhtılaşması sorunum var. Şuan yine hamileyim. İnşallah sağ salim tüm bekleyenler ve ben kucağımıza alırız.
Ben ölü doğum yaptıktan sonra psikolojik olarak çok dipteydim. 2 sene olmadı, idare ettim ama nasıl etttim bi Allah bi ben biliyor. Sonra terapi aldım. Gerçekten çok iyi geldi. Kesinlikle psikoloji çok etkiliyor. Terapiden sonra biraz kendime geldim ve kimyasal da olsa terapiden sonra gebe kalabildim.

Bir de insanlara söyleyin ya da söylemeyin insanlar üzerlerine vazife olmayan işlere yorum yapmayı çok seviyorlar. Maalesef sonsuz bi hadsizlikleri var.

Beni de en çok yaralayan benle hamile olan arkadaşlar çocuklarını hep kucağına aldı 1.yaş doğumgünü yaptı, 2.yaş doğumgünü yaptı. Onları izlemek, katılma zorunda kalmak çok zor geliyordu. Allah biliyor içimi kıskançlık değil ama farklı bi üzüntü. İçi acıyor insanın. Bir de bir arkadaşım hamileliğini gizledi ona çok üzülmüştüm. Çünkü gittiğimiz doktora aldığımız takviyelere kadar konuşur, paylaşırdık. Meğer o hamile kalmış 4-5 ay saklamış. Ne amaçla sakladı bilmiyorum ama çok kırıldım işte.

Ayy ne çok yazdım. Rabbim tüm isteyenlere bekleyenlere tez vakitte hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🤲

Biz ilk başta iki ay klomenle denedik olmadı üçüncü ay tüp bebek denedik 5 tane embriyo oluştu 1 tane dondurulmuş transfer yapıldı ve tuttu.Şu an halaa 4 tane iyi kalite dondurulmuş embriyomuz var.Bebegim erken doğup onu kaybedince 1 yıl beklemek zorunda kaldık.O arada sporla dogum kilolarımdan kurtuldum ve tekrar işime döndüm.Aynı hastanede doktorumu degiştirdim.Yeniden denemek istedigimizde doktorum bana hazır embriyoların varmış beklemek istemezsen direk transfer yapalım ama istersen ilaç tedavisi de deneyelim dedi.Ben de bu şekilde olma ihtimali var mı dedim tabi var neden olmasın dedi.Tedaviye başladık famera ve çatlatma iğnesi ile hamile kaldım ama düşük oldu.1 adet dònemi bekledikten sonra son kez deneyelim dedik yine famera ve çatlatma iğnesi ile geldi bebegimiz.Eğer gelmeseydi embriyo transferi yapacaktık artık.Bu sefer riske girmemek için 13.haftada serklaj oldum.Yani erken dogum olmasın diye rahim ağzına dikiş atıldı.Tekrar küvöz başında beklerim aynı şeyleri yaşarım diye korka korka geçti günlerim.Çok gece ya dogum olursa diye uyuyamadım ama çok şükür artık 9 aya girdik doguma gün sayıyoruz🙂 Şimdi size belki çok zor çok uzun bir yolculuk gibi geliyor ama nasıl olduĝunu bile anlamadan kavuşma vakti geliyor🙂 Bütün o çekilen zorluklar sıkıntılar inanın gerçekten unutuluyor ve hepsine degermiş diyor insan.

Eşinizde kontrollerden geçti mi ya sorun o ondaysa kuzum
Bu arada fazla kilonuz varsa verin bu da etken bizzat ben bunu yaşadım
Birde kızmayın ama hami böyle diyenlere kızıyorsunuz ama bizzat halam yıllarca çocuk istedi olmadi tayini çıktı tayin stresiyle gittiği yere alışma adapte vs derken yani aklında gerçek anlamda bebeğin b si yokken hamile kaldı kendiliğinden ve sonra bir daha kaldı cidden bak bu konudan biraz uzaklaşın
Tayin istedik ama çıkmıyor malesef. Herkesten uzaklaşmak çok iyi gelecek. Ve size kızamam beni tannıyıp her şeyime şahitlik edip kötü örnekleri önüme koyanlara kızıyorum 🥲 kilom fazla yok ama bu süreçte şiştim gerçekten birkaç kilo versem iyi olacak.🌹

Rabbim tüm isteyenlere bekleyenlere tez vakitte hayırlı sağlıklı iki cihanda göz aydınlığı olacak evlatlar nasip etsin inşallah 🤲 ben de zor süreçlerden geçtim. Bi ölü doğum, 2 kimyasal gebelik geçmişim var. Kan pıhtılaşması sorunum var. Şuan yine hamileyim. İnşallah sağ salim tüm bekleyenler ve ben kucağımıza alırız.
Ben ölü doğum yaptıktan sonra psikolojik olarak çok dipteydim. 2 sene olmadı, idare ettim ama nasıl etttim bi Allah bi ben biliyor. Sonra terapi aldım. Gerçekten çok iyi geldi. Kesinlikle psikoloji çok etkiliyor. Terapiden sonra biraz kendime geldim ve kimyasal da olsa terapiden sonra gebe kalabildim.

Bir de insanlara söyleyin ya da söylemeyin insanlar üzerlerine vazife olmayan işlere yorum yapmayı çok seviyorlar. Maalesef sonsuz bi hadsizlikleri var.

Beni de en çok yaralayan benle hamile olan arkadaşlar çocuklarını hep kucağına aldı 1.yaş doğumgünü yaptı, 2.yaş doğumgünü yaptı. Onları izlemek, katılma zorunda kalmak çok zor geliyordu. Allah biliyor içimi kıskançlık değil ama farklı bi üzüntü. İçi acıyor insanın. Bir de bir arkadaşım hamileliğini gizledi ona çok üzülmüştüm. Çünkü gittiğimiz doktora aldığımız takviyelere kadar konuşur, paylaşırdık. Meğer o hamile kalmış 4-5 ay saklamış. Ne amaçla sakladı bilmiyorum ama çok kırıldım işte.

Ayy ne çok yazdım. Rabbim tüm isteyenlere bekleyenlere tez vakitte hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🤲
Rabbim kucağınıza sağ salim almayı nasip etsin. Hamilelere ben de çok seviniyorum içimde zerre kıskançlık yok. Arkadşınız muhtemelen siz üzülmeyin dye gizlemiştir. İnsanların hadiszlikleri haddi aşıyor artık hiç tanımayanlar bile soruyor umursamıyorum onları zaten çok az insanla görüşüyorum. Bir kısmı da mecburiyetten ... Valla terapi de düşünüyorum da inanın üzerime başıma alacağım şryi bile düşünüyorum artık. Çok para harcayınca en min düzeyde yaşamaya çalışıyoruz 😅

X