Bir konuda danışmak istiyorum

İlişkisi olduğunu bildiğin bir insana ilgi gösteriyorsa bile bile bu art niyet değil mi?

Konunuzda ne ilişkiniz olduğu yazıyor ne meslektaşınızın bu durumdan haberdar olduğu. İlgi göstermek dediğiniz şey de sağlığınızı sormak, üstünüz ile yaşadığınız ve kendisiyle paylaştığınız bir durumla ilgili sizinle konuşmak, bir kere de diğer meslektaşlarına da yaptığı gibi sizi evinize bırakmak. Gerçekten bazı insanlara iyilik yaramıyor. Bu ülkede neden kimse kimseye nezaket göstermiyor daha iyi anladım. Aynen adam çok art niyetli biri böyle davranarak zorla siz sevgilinizden ayıracak...

Merhaba meslektaşım. Sanırım ilk iş deneyimin. Yaşadıkların son derece normal, çalışacağın tüm okullarda erkek, kadın fark etmeksizin tüm öğretmen arkadaşlarınla yaşayacağın sıradan şeyler. Arabalarıyla bırakırlar, okulda ne olmustu olay neydi diye akşam ararlar, yoktun hayırdır bir sıkıntı mı var diyebilirler.. meslekte 13. Yılım gecen erkek bir iş arkadaşım kahve falıma baktı:) evde ailenden çok onları görüyorsun sonuçta. Belli bir samimiyet olabiliyor. İlişkin olduğunu biliyormuş zaten, farklı bir amacı olduğunu sanmıyorum ki gayet sıradan davranışlar bence. Anlam yüklenecek hiçbir şey yok

Konunuzda ne ilişkiniz olduğu yazıyor ne meslektaşınızın bu durumdan haberdar olduğu. İlgi göstermek dediğiniz şey de sağlığınızı sormak, üstünüz ile yaşadığınız ve kendisiyle paylaştığınız bir durumla ilgili sizinle konuşmak, bir kere de diğer meslektaşlarına da yaptığı gibi sizi evinize bırakmak. Gerçekten bazı insanlara iyilik yaramıyor. Bu ülkede neden kimse kimseye nezaket göstermiyor daha iyi anladım. Aynen adam çok art niyetli biri böyle davranarak zorla siz sevgilinizden ayıracak...
Bu benim suçum mu erkeklerin kadınlara davranış biçiminden mi? Nezaket çok kolay bulunan unsur değil.

Yemek tariflerinde malzemeleri eksik söyleyen elti gibisiniz.
Bize derdinizi anlatırken bile halihazırda bir ilişkim var detayını yazmaya gerek görmemişsiniz.
Belki o üç kız bir erkek arkadaş grubunuza da anlatırken bazı detayları atlamış veya onların anlamasını beklemiş olabilirsiniz.

Sevgiliniz olduğu için size saygı duyan erkek zaten size değil, kendi hemcinsine saygı duyuyordur sadece.
Davranışlarından rahatsız olduysanız, "hocam mesafenizi koruyun" dersiniz, olur biter.
Benim sevgilim var, bana asılma denmez zaten kimseye.
Ama lütfen şunu artık bir öğrenin.
Sevgilim olduğu için bana kimse asılamaz kavramı çok saçma.
Sevgiliniz olmasa da kimse size asılamaz.
Saygıyı hak eden kadının kendisidir, bir erkeğin sevgilisi olan kadın değil.
Mesafeyi ayarlamak da sizin işiniz.

Merhaba meslektaşım. Sanırım ilk iş deneyimin. Yaşadıkların son derece normal, çalışacağın tüm okullarda erkek, kadın fark etmeksizin tüm öğretmen arkadaşlarınla yaşayacağın sıradan şeyler. Arabalarıyla bırakırlar, okulda ne olmustu olay neydi diye akşam ararlar, yoktun hayırdır bir sıkıntı mı var diyebilirler.. meslekte 13. Yılım gecen erkek bir iş arkadaşım kahve falıma baktı:) evde ailenden çok onları görüyorsun sonuçta. Belli bir samimiyet olabiliyor. İlişkin olduğunu biliyormuş zaten, farklı bir amacı olduğunu sanmıyorum ki gayet sıradan davranışlar bence. Anlam yüklenecek hiçbir şey yok
Sevgili öğretmenim yorumunuz için çok teşekkür ederim. Duymak istediğim durumu açıklayan yorum tam olarak bu. Yargılamayıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Yemek tariflerinde malzemeleri eksik söyleyen elti gibisiniz.
Bize derdinizi anlatırken bile halihazırda bir ilişkim var detayını yazmaya gerek görmemişsiniz.
Belki o üç kız bir erkek arkadaş grubunuza da anlatırken bazı detayları atlamış veya onların anlamasını beklemiş olabilirsiniz.

Sevgiliniz olduğu için size saygı duyan erkek zaten size değil, kendi hemcinsine saygı duyuyordur sadece.
Davranışlarından rahatsız olduysanız, "hocam mesafenizi koruyun" dersiniz, olur biter.
Benim sevgilim var, bana asılma denmez zaten kimseye.
Ama lütfen şunu artık bir öğrenin.
Sevgilim olduğu için bana kimse asılamaz kavramı çok saçma.
Sevgiliniz olmasa da kimse size asılamaz.
Saygıyı hak eden kadının kendisidir, bir erkeğin sevgilisi olan kadın değil.
Mesafeyi ayarlamak da sizin işiniz.
Mesafe koymalı mıyım koymamalı mıyım emin olamadığım için konu açtım. Ortada yanlış bir şey yoksa mesafe koyarsam saçma bir durum olacak, koymam gerekiyorsa da öğrenmiş olacağım. Konu tamamiyle bu…

Mesafe koymalı mıyım koymamalı mıyım emin olamadığım için konu açtım. Ortada yanlış bir şey yoksa mesafe koyarsam saçma bir durum olacak, koymam gerekiyorsa da öğrenmiş olacağım. Konu tamamiyle bu…
Erkek öğretmenin size ilgi duyma ihtimalini iddia eden sizsiniz.
Bu ilgi sizi rahatsız mı ediyor, hoşunuza mı gidiyor.
Bunu da tespit edecek kişi, yine sizsiniz.
Gayet insani davranıyor ve nezaket gösteriyor olabilir.
Nezaketi asılmak sanmadığınız ölçüde, zaten sorun olmaz ama mesafe her zaman iyidir.
Gereksiz polemiklerden korur insanı.

Erkek öğretmenin size ilgi duyma ihtimalini iddia eden sizsiniz.
Bu ilgi sizi rahatsız mı ediyor, hoşunuza mı gidiyor.
Bunu da tespit edecek kişi, yine sizsiniz.
Gayet insani davranıyor ve nezaket gösteriyor olabilir.
Nezaketi asılmak sanmadığınız ölçüde, zaten sorun olmaz ama mesafe her zaman iyidir.
Gereksiz polemiklerden korur insanı.
Nezaket mi ilgi mi ayırt etmek için yazdım

Nezaket mi ilgi mi ayırt etmek için yazdım
Sevgili meslektaşım,
Olayları ve durumları her birimiz farklı farklı yorumluyoruz.Size göre erkek hocanın yaptığı ilgiyse ve siz bu durumdan rahatsız oluyorsanız okul ortamında fazla konuşmazsınız veya sizi aradığında konuşmayı kısa tutar mesafeyi ayarlamış olursunuz.
Ama bana göre erkek hocanın yaptığı nezaket.Bazı erkekler de meraklı olur okulda ne oldu ne bitti öğrenmek ister müdürle yaşadığınız durumu bu nedenle öğrenmek istemiş olabilir.Art niyet sezmedim ben.Ama siz sezdiyseniz sonuçta birebir onu tanıyan sizsiniz ne uzak ne yakın olun derim ben.

Gereksiz duyar kasanların kendi bakacakları bi hayatı yok.Onlar bayılıyorlar konunun içinden cımbızla bişeyler çekip muhalefet olmaya.Bazılarının buraya açtığı 1 tane konu bile yok.Sadece onun bunun konusuna yorum yaparak bilge olduğunu zannediyorlar.İnsanlarla dalga geçerek uydurarak sallayarak…Bu nedenle takılmayın derim.Görmeyin bile…

X