Bir konuda danışmak istiyorum

vaveyla1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2022
84
56
25
Bir konuda yardım almak istiyorum. Özel bi kurumda öğretmenlik yapıyorum. 3 kız 1 erkek öğretmen olarak çalışmaktayız. 1.5 ay kadar oldu ben işe başlayalı. Bir kez erkek arkadaşımız çıkışta gideceğim yere kadar bıraktı art niyet sezmedim. Hepimizi bırakmışlığı var. Sonrasında 3 gün kadar rapor aldım hastaydım sadece müdür öğretmene mesaj attım bilgi vermek için. Diğerlerine özel bi bilgilendirme yapmadım. Erkek hocamız 3. Gün aradı ciddi bir şey mi var gelmediniz diye. Bu da bana artniyetli gelmedi hatta sevindim akıllarına geldiğim için. Dün son ders müdürden gereksiz bir azar işittim. Erkek hocamıza ben aşağıdayken yukarıda bir şey mi oldu bana çattı diye sordum. Bize bişey demedi dedi acelesi vardı çıktı. Kızlarlara anlattım ben de durumu evlere dağıldık. Bugün bir tanesi erkek hocamıza anlatmış beni aradı dün ne oldu diye. 10 dk kadar konuştuk bu muhabbet üstüne. Diğer hocalar değil sadece bu hoca hep benimle iletişim kuruyor. Bu durum olunca bir acaba diye düşündüm. Sizin yorumunuzu almak isterim. Çünkü ona göre mesafemi ayarlamak istiyorum. İlk defa bir yerde çalışıyorum bu normal mi değil mi bilmiyorum. Herhangi erkek bi arkadaşım arasa böyle şeyler düşünmüyorum tabiki. Yeni tanıştığım biri olduğu için irdeledim.

Büyük ihtimalle cazip gelmişsiniz karşı tarafa
Arkadaşlıkta olabilir düşük bir ihtimal
Önemli olan sizin düşünceniz sanki
Olaylar ona göre ilerleyecek

Diğerlerini fatklı bir durum yaşadıklarında arayıp sormuyor mu? Sadece senin durumlarına ilgi gösteriyorsa mesafe koy

Bana normal geldi ama baskalariyla konusmayip sadece sizinle bu skilde iletisim kuruyorsa mesafenizi korumanizda fayda var.

Bayan desem adresimi bulup vururdu herhalde beni.
Tabii ki hayır, sadece bir öğretmenin kendi cinsiyet tanımını bilmemesine üzülürdük.

Konunuza gelince, ilişkiniz varmış her halükarda bir mesafe koyun aranıza ve idare ile yaşadığınız problemleri geçici bir yer dahi olsa çalışma arkadaşlarınıza yansıtmayın.

İsim veremiyorum başta detay vermesem anlatınca çorba olacak

Sevgili ogretmenim su yazdigimdan isim detayi istedigimi nasil cikarabildiniz? Hani siz bir ogretmen olarak ve is hayatinda olan biri olarak daha iyi bilirsiniz.
Bayan desem adresimi bulup vururdu herhalde beni.

Pes! Saka misiniz ogretmenim. Yani komedi desek daha dogru olacak gibi.

Sevgili ogretmenim su yazdigimdan isim detayi istedigimi nasil cikarabildiniz? Hani siz bir ogretmen olarak ve is hayatinda olan biri olarak daha iyi bilirsiniz.

Pes! Saka misiniz ogretmenim. Yani komedi desek daha dogru olacak gibi.
Günlük hayatımda da bayan kelimesini kullanmıyorum. Genç kız tabirinde kullandığımı kız kelimesini kullandım sadece. İkincisinde de mizaha vurdum durumu. 3 kadın çalışıyoruz dememle 3 kız çalışıyoruz demem aynı anlama çıkıyor. Lütfen bu konuda duyar kasmayalım.

Günlük hayatımda da bayan kelimesini kullanmıyorum. Genç kız tabirinde kullandığımı kız kelimesini kullandım sadece. İkincisinde de mizaha vurdum durumu. 3 kadın çalışıyoruz dememle 3 kız çalışıyoruz demem aynı anlama çıkıyor. Lütfen bu konuda duyar kasmayalım.

Yok zaten ben vazgectim. Bos bir caba olur. Kolayliklar dilerim.

X