Bir hediye meselesi

Belirtiyorum ama anlamıyor o nedenle en son patladım altını söyledim. Bana saf ipek olsun diyen adamın ailesi bana bohça diye iki üç tane pazardan oyalı yazma gönderdi lif gönderdi sadece . Zorluyor işte her gidişte sen de geleceksin onlara şirin mükemmel görüncem ben neden zorundaysam bir zararım yok ki kimseye eşim onlara yardım da ediyor karışmıyorum bir şey demiyorum ama artık sınırlarım zorlanıyor bence

Ay cok itici tam yapaka bir tip ailesine yaranmaya calisiyor ne alaka ozaman siz paso en pahali markalardan giyinin en pahali cantalari alin kendi ailenize giderkende ceyrek altin alin herkese mesela bakalim ne yapicak kıro ya
Herkese alsak ne olur 2 kişi bende hem onun bir annesine alınan hediye 10 bin tutuyor

İyi demişsin söyleyerek, kendi ailene giderkende aynısını yap onlar kalabalık 25bin tuttuysa 25 binlik hediye al. Hiç istemem deme zamanında istememişsin gördün işte. Ayrıca evli kardeşleri size gelirken getirdi mi bir şey? Ben olsam kesinlikle bu masrafı yapmam heleki her gittiğimde götürcem diyecek, zaten gitmem yani

Ahh nerde köyde yaşıyolar yaa gidip v..konun en pahalı çantasını gösteriyor bana ben de dedim ya bu kadın köyde yaşıyor ne yapcak bunu uuu bana nasıl bağırıyo ne demek köylü diyo ne biçim laflar bunlar diyo ya dedim köylü demedim ki köyde yaşıyolar ne yapacaklar bu çantayı daha bende yok bu çanta

Ya gelmediler ki hiç bir yere gelmediler altın taktılar sade normal ilk evlendiğimizde o kadar

Kendisi almış mı annesine marka eşarp, çanta vs? Kendisi sizin ailenize gitmezse hediye ne zaman götürecek? Dünya tersine dönmüş, eskiden kızlar erkekleri kullanıyordu şimdi erkekler yolunacak kaz gibi görüyor eşlerini. Yerinizde olsam gitmem de hediye de götürmem. Gidin kendi zevkinize göre değiştirin kendiniz kullanın.

Ya zaten kendisi hep onlara veriyor yapıyor karışmıyorum daha benden de evli kardeşlerine bile hediye istiyor ya böyle haksızlık bence ben onlara para vermesine ses çıkarmıyorum zaten hakkımdan vermiş oluyorum bir de bana yaptığı nasıl adil değil ki

Senin hatan olmuş, en azından sen belki evlilik heyecanı yaptığını fark etmedin, çevrenden kimse seni uyarmadı mı? Bu tarz hediyeleşmelerde havlu, tülbent, şal, eşarp gibi şeyler hediye götürülür.

Ya da kayın ailesi zengin insanlar olur, kadının zaten kullandığı markadır vakko çantayı böyle doğum günü, anneler günü olur o zaman alırsın.

Resmen seni kazıklamışlar.

O ne yapıyorsa siz de aynısını kendi ailenize yapın. Batacaksınız muhtemelen ama olacaksa da iki taraflı olsun. Bişey demeye kalkarsa da gerek ağlayarak gerek bağırarak seninkiler aile de benimkiler kepçe mi diye girin konuya. 1 tuz tanesi verse gidin kendi ailenize de verin. Ben normalde böyle biri değilim ama bu konu beni çok irrite etti. Hediye götürmek istemesini hoşluk yapmak istemesini anlarım hak da veririm ama marka verip dışına çıkartmamak çok saçma.

Heh aynen valla duygularıma tercüman olmuşsun ben dedim zaten normali eşarptır normal bir eşarp alır götürürüm hadi yine kıytırık bişe almam zaten iyi bir markadan alırım ama saf ipek olmaz . Ama eşarp yetmiyor çanta da olacak

Hemen boşanırız biter bu iş aileme gelmezsen diyor
Aaa şuna bak, o kadar değersiz görüyor sizi siz de gidip 25 binlik hediye alıyorsunuz... Bununla boşa vakit geçirmeyin adam kendi istediğini yaptırma peşinde olmazsa hakaret tehdit oh ne âlâ

Ben sizin sakinlik ve tepkisizliginize sasirdim. Esiniz ne is yapiyor egitimi nedir bilmem ama biraz sonradan gormelik var sanki. Sizin ailenize gelmiyor ama sizi kendi ailesine surukluyor. Dahasi bir sey dediginizde ilk insan gibi kükrüyor hemen. Ailesine aldigi sacma ve işlevsiz hediyeler su an en son derdiniz olmali. Ay cok tuhaf birisi. Siz bu adami gercekten begenip de mi evlendiniz?

Ve hediyenin nevini belirlemek de saçma bence eşarp yeterli diyorum olmaz diyor çanta da alınacak yanına eşarp düdük gibi olurmuş

Herkese alsak ne olur 2 kişi bende hem onun bir annesine alınan hediye 10 bin tutuyor
Balik bastan kokar ben kimseye yaranmak zorunda degilim bana deger vermeyene bende vermem bu harcamalar devam edersen bende kat be kat fazlasini yaparim diceksiniz bagirip cagirmak bide ne munasebet gelmiyorum diyip resti cekin bakalim ne oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…