Bir hediye meselesi

aygulaygul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2024
68
41
33
Merhabalar ,

Ben 1 senelik evliyim. Severek evlendik evlenirken eşimin ailesi bana takı yapmadı yani standart altın taktılar ama gelin için bir takı set vs yapılmadı ben de istemedim. Her neyse biz eşimin ailesini ziyarete gideceğiz farklı şehirdeler onlar. Eşim ısrarla oraya giderken elim boş gitmememi bütün ailesine hediye almamı istedi benden . Benim aklıma böyle bir hediye alma olayı gelmemişti giderken. Neyse tamam dedim ama gönülsüzdüm bana bi saçma geldi oraya gidiyorum diye herkese hediye götürmek almanyadan ziyarete gelen akrabalar bile anca çikolata getiriyor ne bileyim neyse Hediye standartlarını ise kendisi belirledi işte lüks markalardan kaliteli şeyler olsun ne bileyim v…ko dan falan deri olsun ipek olsun gibi gibi hediye almamı bekledi. Bu arada Durumumuz kötü değil ama çok süper de değil. Her neyse tüm ailesine almamı beklediği için totalde bir minimum 25 bin falan tutuyor . Avm ye gittik ben hediyeleri aldım bir tek bi hediye kaldı onu da beğenemedik sonraya bıraktım neyse ya dedim tamam aldık da her gidişte böyle hediye götürücez demezsin inşallah dedim. Yoo dedi götürücez. Ya dedim olur mu öyle şey her gidişte ailen kalabalık böyle herkese hediye mi götürülür ? Götürülür dedi. E dedim onlar bana doğru düzgün altın bohça vs bile yapmadı ben onlara aman deri olsun aman şu olsun bu olsun diyecem sürekli hediye götürücem eee madem onlara ayıp olur götürmek gerekir her zaman bana ayıp olmuyor mu ? Ben bir şey mi dedim bir şey mi istedim? Vay efendim lanet olsunmuş altın yaptırcakmış tamammış dedim yani ben bunun için demedim sen burda bir haksızlık yapıyorsun bu bana normal gelmiyor . Ben o söylemese hediye almayı bile düşünmezmişim bana bağırdı çağırdı sen benim ailemi sevmiyorsun şu bu . Ya bununla ne alakası var ki ? Sizce eşim haklı mı ya bilemedim bana çok saçma geldi ? Bu konuda gerçekten fikre ihtiyacım var bilemiyorum böyle şeylerle karşılaşmadım ben

Yani icinizde tutmus ilk firsatta da soylemissiniz belli ki. Aman o bana sunu almadi ben ona niye aliyorum mantigi bana ters. Hediyeyi kendi icimden geldi diye alirim.
Ben istemiyordum benim içimden gelmemişti her seferinde alıcaz denmesi normal gelmiyor bana neden içimden gelmeden alayım ki

Eşin gibiler çok uğraştırıcı ama eğitime ihtiyaç var

Yani daha markasız alıp bu güzelmiş vs diye ucuzdan alacaktın konuyu da açmayıp seneye salağa yatacaktın ben olsam böyle yapardım yüz versem benimki de böyleydi eğittik işte bir şekilde

Hediyenin de bir bütçesi var açıkçası yani bu kadarı abartı

Eşiniz tam kıro. Aklınca sizi bastırıyor. Böyle saçmalık duymadım bütün aileye her gidişte tek tek hediye götürülmez. Hayatta çoğu şey karşılıklıdır.
Bana bir gidişte de hepsine tek tek hediye götürmek saçma geldi hadi annesine babasına alsam tek neyse . Ya onu da kendi belirlediğim gibi yetmiyor eşarp alayım diyorum saf ipek olsun diyor yaşlı kadına ama saf ipek de olsa yetmez yok bir de çanta al diyor b.. menden falan en az normal çantaları da kabul etmiyor ailesi köyde yaşıyor yani ne yapacak o çantayı zaten anlamadım ki yaşlı kadın .

Ufak tefek hediyeler alınır giderken karşılık beklemeden biz de.
Kendi ailenize giderken de aynı bütçeyi harcayın.

Çok saçma. Kendi ailenize gidince de bayağı masraf yapın bakalım içine sinecek mi

Haklısınız. Size gelince gerek yok, az ile yetin ama onlara gelince eliniz bol olsun.
Bence bu konuda taviz vermeyin. Eger çok istiyorsa kendi alsın eşiniz
sizin aileniz için eşiniz kendi düşünüp hediye alıyor mu ? Böyle değerli pahada ağır olan şeyler

canım yok böyle bir şeyi yaptırmıyor ki markayı kendi belirledi zaten zar zor iyi bir markaya ikna ettim dediğim markanın iyi olduğuna da inanmıyor parasını görünce ikna oldu kaliteli olacak ipek olcak deri olcak diyor

Gerçekten şimdinin erkekleri de iyice tuhaf olmuş bu ne böyle ya

Henüz almadı alıcam diyor ama zaten ben istemiyorum ya kimse kimseyi hediye için zorlamasın bu çok saçma değil mi hem benim ailem sadece 2 kişi onunki kalabalık bana haksızlık olmuyor mu o alsa bile hepsine almak

O zaman aynılarını kendi ailene de alacaksın bak bi daha alıyor mu eğer alıyorsa para var demek ki alsın o zaman

Bana değer vermeyene çöp bile almam.
Eşinizin ruhsal sorunları var sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…