Bir görümce olarak yazıyorum

Erkek kardeşiniz neden bunca şeye katlaniyor sizce? Eşi kavgada bi cocuk senden değil koyde şu adamdan dediği halde hala ayni evdeler yaşıyorlar öyleyse erkek kardeşin hamile duydugunu ogrendiginde biz şu zamanda birlikte ol.olmadık bu çocuk benden değil demedigini nerden bilelim?? Bunca şeye katlaniyorsa tutup bi de ablasına şikayet edip devam ediyorsa suç sadece kizda değil Üzgünüm.. Sayın Gorumce hanim siz de kardeşinize sadece benim yapacağım bir şey yok senin kurduğun yuvaya karışmak ülkemizde ki Gorumce önyargısi ni destekler deseniz yeterdi..

Iyi niyeti olsa kiza para yollardi, üniversiteye gitmesini sağlardi. Babasiz 18 yaşindaki bir kiz ile evlenmezdi!!

Babasiz olmasi kardeşin için belli ki bir artiydi. Kimsesiz kizi istediği gibi yontabildiğini düşünüyordu.

Bu yönden bakinca o gelin abine iyi, hatta çok iyi ediyor. Sadece çocuklara üzüldüm. Babanin ne olduğu ortada, anne ise sorumsuz. Yazik, cidden yazik.

O bölgedeki kızların 16 yaşında evlenmesi bence de çok büyük bir sorun; ama inanamazsınız, evlenmek için yarışıyorlar. En son 14 yaşındaki kuzenini nişanlamışlar; yaşı çok küçük, yasak değil mi, yazık kıza dedim. İki yıl beklicekler dedi. 14 yaşında benim üniversiteye gece gündüz hazırlanan öğrencilerim var; o nişanlanan kızın nişandaki mutluluğunu da görmenizi isterdim. İşte bu toplumsal bir sorun.. maalesef o civarda öyle..
Koz benim bakışıma göre kendini kurtarmak için evlendi kardeşimle. Anlatabildim mi. Benimle evlenmezsem kendimi öldürürüm diye, hatta intihara teşebbüs ederek. Kardeşim bunları bize çok sonra anlattı. Hatayı orada yaptım, tehditlerine kanmamalıydım dedi
Allah aşkına bir aylık konuşmayla ne kadar vazgeçilmez olursun da ‘benimle evlenemzsen kendimi öldürürüm, sorumlusu sen olursun’ diye bir erkek tehdit edilebilir??

Pardon da niçin evleniliyor ki?? Afedersin ama yatak sadece erkek için mi mesela yatak olayı var demişsin??

Tamam sen haklısın da bi yanda da o kadar şikayet edip ikinciyi yapan kardeşin var farkında mısın bu iş bi yere varmaz yani böyle

İlkokul bitirmemiş birini mi üniversiteye gönderecekti anlamadım.. nedir bu saldırınızın sebebi; gerçekten görümce mağduru falan mısınız??
Babasız olması bizim için çok büyük eksiklik hanımefendi.. babasız, anneai ve iki erkek kardeşiyle sahipsiz kalmış bir ailenin kızına sahip çıkıp evlenmiş, nikah kıymış.. karşılığı bu olmamalıydı değil mi??

İşte karışmaya korkuyoruz anlıyor musunuz? Kızkardeşime kıskançlıkla saldırıya geçen, açık açık yuvasını yıkmaya çalışan biri yanlış yaptığında düzeltmeye çalışsak neler yapabilir??

Ben de düşündüm ama yarın öbür gün ben iyi kötü idare ediyordum, yuvamı siz yıktınız demeyecegi ne malum??

Bu durumda düzeltmek de bozmak da size düşmüyor demekki.

Hanımefendi lütfen düzgün okuyun, hangi cümlemde 14 yaşında evlenenleri doğru bulmuşum. Neye sinirleniyorsunuz, bence yazdıklarımı tek tek okuyun isterseniz

Babasız olmasi onu sahipsiz yapmaz ki iki kardeşi ve annesi varmış. Kızın annesi ve iki kardeşine geçirecek bi ev is vermiş olsa onlarla yasasa sahip çıkmış olurdu.

Babasız olmasi onu sahipsiz yapmaz ki iki kardeşi ve annesi varmış. Kızın annesi ve iki kardeşine geçirecek bi ev is vermiş olsa onlarla yasasa sahip çıkmış olurdu.
Aynen öyle yaptı, kardeşlerinin askerlik masrafını karşıladı. Annesine düzenli para gönderdi. Diğer kardeşine iş yerinde iş verdi. Sahip çıktı tek kelimeyle

Kardeşiniz madem bıktı boşanmak istiyor böyle çatlak bir kadından ikinci çocuğu neden yaptı

Daha önce muhakkak sorulmustur da yorumlar çok fazla olduğu için okuyamadım, kardeşiniz bu kızla neden ve nasıl evlendi?? Hangi üniversite mezunu aklı başında genc bir adam köyden okuma yazmayı dışardan öğrenmiş 18-19 yasinda görgü kurallarini bilmeyen kız alır? Bu evlilikten tam olarak ne bekliyormuş ki?

ya çok uç birşey yazmak istemiyorum ama acaba adamın cinsel problemleri falan mı var? o yüzden böyle yaşı küçük, köyden kız alma peşine düştü. ne olsa bilmiyor, cahildir ses etmez diye. belki çocuklar gerçekten ondan değil ve biliyor. kız bunu millete söylemekle tehdit edip sindiriyor. maalesef ünversiteden bir arkadaşımın başına gelmiş böyle bir durum. ne olsa babası yok , sahip çıkan kmse olmaz diye almışlar kızı gay oğullarına, adamda duruma sinirlenip bizim kızı hep dövüyormuş. yeter demiş boşanmış. hem çalışmış hem okumuş dışarıdan, yoluna bakmış kız.
adamın bu kadar sessiz kalması, sinik davranması çok garip geldi bana. gelir gelmez küfür edecek, sürekli hakaret edecek adam katlanacak. burada okuyoruz ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlar bile bu kadar baskıya katlanamıyor çoğu zaman. neden yeter diyemiyor. eşine bu çocuklar senden değil dediğinde nasıl sakin kalabiliyor?
konuyu tek taraftan öğreniyoruz , kesinlikle eksik birşeyler var. kız kesinlikle normal değil ama bu kadar çok şeyi bir insanın sindirmeside hiç normal gelmedi bana.

Pardon da niçin evleniliyor ki?? Afedersin ama yatak sadece erkek için mi mesela yatak olayı var demişsin??

18 yaşindaki köy kizi seks içinmi evleniyor sence?!!!

Insan hayati paylaşmak için evlenir. Beraber mutlu olmak için, beraber yaşlanmak için. Biri benim ütümü, çamaşirimi, seksimi hal etsin diye evlenilmez. Nasil iğrenç düşünceler. O kiz size az yapiyor bile. Daha fazla tartişmayacağim. Bu son mesajim olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…