Bir görümce olarak yazıyorum

Bunu benim yapmaya hakkım yok, kardeşim isterse kendisi yaptırır
Normal şartlarda evet kardeşiniz isterse yaptırır ama gelininiz psikolojisi son derece bozuk ve art niyetli bir kadın üstelik yakınlarınıza ( kızkardeşiniz) fiziksel zararlar vermeye de kalkmış bu durumda sizin de bir şeyler yapmaya hakkınız olduğunu düşünüyorum. Kadının yaptıklarını okudukça kanım dondu inanın, Allah yardımcınız olsun

Boyle bi gelin bizdede var malesef.8 yillik evliler abimin hayati karardi ama hala bosanmiyor.hep duzelir belki diyoruz ama nafile hep ayni.sizinki sinirlari baya zorlamis bence bosanmayi coktan hakediyor.hem cocugu da verirler size

O onla evlenmiş bu bununla kavga etmişleri aşın bence
Yaşınızı bilmiyorum ama aile böyle birşey onu biliyorum.
Anne baba çocuk yaparken derlermiş ki biz ölünce birbirlerine kol kanat gersinler.
Evet abiniz yada kardeşiniz her neyse
Yapmanız gereken belli öncelikle o çocuklara bir şekilde DNA yaptırmalısınız? Siz yada erkek kardeşiniz (ben sizin yerinizde olsam kendim yaptırırdım erkek kardeşinizin O kadına yapacaklarının önüne geçmek adına)
Sonrası çorap söküğü
Aile iyi günde görev paylaşımıdır.
Kötü günde dertlerin kıyısından ucundan tutarak birbirine destek olmaktır.

Yaptiklarina ragmen hala gelin kizimiz diyebiliyorsunuz sasirdim dogrusu:) bence erkek kardesinizi kurtarin o kadinin elinden

Normal bir erkeğe bu cocuk senden değilsin de bakalım neler oluyor şakası bile korkunç yani.bence yengenızle dura dura abinde kafayı yemiş.

Arada on yas var ben buna takildim yani daha olgunlaşmamış bir birey bu gelin dediginiz. Bi çocuğu var ikinciye hamile bu yasta bu sorumlulugu almak kolay mi, şimdiki kızlara bakarsanız daha o yaslardakiler şarkılarla ağzını oynatarak video çekip instagrama atıyor. Ayrıca abiniz o kadar eğitimli bilgili iken neden boyle biriyle evlendirdiniz ki. Başından belliymis sanki olmayacagi.
Yine de yapacak birşey yok artik ikinci bebek geliyor, Zor yani.

kardesınız kendısı bunları gorebılıyorsa zaten bosanır kavga esnasında esım bana cocuklar senden degıl dedı dıyerek dna testıne goturur bunları ısterse yapabılır
yapmıyorsa kendı secımı

yanındakılere guvenmesın kendı sorununu kendı cozsun ... ıcınde bulundugunuz duruma cok uzuldum cok uzucu ama zararın neresınden dönerse kardır

Görücü usulü bir evlilik sanki. Kadın zorla evlendirilmiş, hayatı abinize dar ediyor gibi hissettim.

DNA testi yaptırsın abiniz, böyle kavgalar başladığı an da ses kaydı alsın ve çocuklar ondan olsa da olmasa da boşansın.

Bu nebicim kadinmis k.bakmayin ama kavga sirasinda bu cocuklar senden degil demesi hic normal degil. korkardim ben bu gelinden. bence dna yaptirin mutlaka ve kardesinizi kurtarin .

Dışardan bakan biri olarak ben kardeşinizi sapık diye etiketlerim açık konuşayım. 18 yaşımdayken bana ilgisi olduğunu söyleyen 28 yaşında biri olsa imdat sapık diye bağırırdım çünkü. Üniversite mezunu, iyi kazanan bir erkek olarak köyden okuma yazmayı sonradan öğrenmiş bir kızla konuşmak istemesi özgüvenindeki problemin kanıtı bence. Anlattıklarınıza inanıyorum ama ortada tek suçlu yok. Belki kızın psikolojik problemlemleri var diye böyle davranıyor peki kardeşinizin bu tuhaf kararlarının açıklaması ne? Olan o iki masuma oluyor. Dna testini muhakkak yaptırmalı kardeşiniz. Eğer boşanmam diyorsada kızı bir şekilde ikna edip psikiyatriste götürmeli.

Evet belki görümcelere çoğu insanın fobisi var. Ama bir erkek kardeşiniz var ve evliyse görümce olmaktan kurtulamazsınız..
Kardeşim üç yıllık evli. Kendisi şu an 32, gelinimiz 22 yaşında.. doğuda yaşıyorlar, kızın memleketinde. Kardeşim üni mezunu, dürüst, iyi niyetli, benim gözümde hala tertemiz bir adam.Aylık on bin civarı kazanıyor. Maddi sıkıntıları da yok yani..senede bir defa on günlüğüne gelip giderler.
kardeşim arada bir arar, karısından şikayetlerini sıralar, ayrılmak istiyorum der. Bense önceden sabredeceksin, büyümesini olgunlaşmasını bekleyeceksin diyorken artık, her ne karar verirsen yanındayım ablacım diyorum. Gelin kızımızla aramda en ufak negatif bir diyalog geçmedi. Çünkü bana bulaşmadı. Ama erkek kardeşime ve gelin kızımızla yaşıt diğer kız kardeşime yaptıklarını sıralayacagım birazdan.. gelin kızımızı ‘aa evet suçluymuş’ diye nitelemeniz için falan değil. Ama artık ciddi bir tavır almak istiyorum.
Gelinimizin, Bir kadın olarak eşine saygızıslık etmesi, küfür etmesi, kahvaltı, ütü, yemek, temizlik.. hiç birini yapmaması. Akşama kadar elinde telefonla vakit geçirmesi, Kardeşimin bazen gece ikilere kadar çalışıp eve gelip, gelince kavga-küfür-hakaret maruz kalması.. bir ayın 20 günü annesinin köyünde, 10 günü evde kavgayla geçirmwsi..Şehir merkezinde rahat dayalı döşeli evleri olmasına rağmen köyüm de köy diye tutturan bir gelin olması. Elinden telefon hiç düşmüyormuş, kardeşim istemiş, kıyamet koparmış, vermemiş olması, bir kaç kez giriştiği intihar teşebbüsleri.. kardeşimin artık bıktım, ne yapsam ne desem düzelmiyor; ben düzelmicem diye zıplamasına karşılık kardeşimin ciddi ciddi ‘ başımı alıp gidecem’ Artık; yok olmak istiyorum sözleri.. bunlar onların arasındaki şeyler. Ben kardeşim şikayet edince yaşı küçük, sabredeceksin deyip başımdan salıyorum.. en büyük problem edilmesi gereken şeylerden birine gelince dahi karışmadım-merak edenler için söyleyim. İki yaşında bir çocukları var ve 3 aylık hamile. Bu çocuklar senden değil, bizim köyde falanca erkekten diyormuş kavga anında. Buna bile saçmalıyor deyip geçtim ama düşünün doğuda böyle bir şey olduğunu, köyde katliam sebebi Allah korusun..
Ama kızkardeşime ve aileme yaptıklarına gelince orada dur demek istiyorum ama inanır mısınız korkuyorum.
Kızkardeşim geçen yıl evlendikten üç ay sonra kızkardeşimin eşine başka bir erkek adıyla sosyal medyadan kızkardeşimin sevgilisiymiş gibi mesajlar atmış. Bir de resimler. Resimler zaten ele verdi gelin kızımızı. Ekran görüntülerinde kaydedilme şekli, tamamen o yörenin ağzıyla yazılmış olması, profildeki çocuğun gelinimizin akrabası olması .vs. Ve resimler ise gelinimize ait degaje mesela ve dudak fotoğrafı da var, ( bunlar gelinin dudağının aynısı Vs.) bunu eşi hastanede yatıyor olduğu için tesadüfen kızkardeşim farkettmiş. Bana anlattı. Resimleri gönderdi. Uzun bir zaman sonra eşine anlattı. İyice kanaat getirdik o olduğuna. Karar aldık, erkek kardeşimizin huzuru bozulmasın diye sustu kızkardeşim. Aynısı bana yapılsa eminim mahkeme yolunututmuş, o hesapları, gönderilen telefonları herşeyi bulup yüzlerine vurmuştum. Çünkü düpedüz yuva yıkmak için iftira..
Geçen gün geldiklerinde ise kızkardeşim-demez olaydı, yeğenimiz az kalsın balkondan düşmek üzereyken tutmuş, gelinimiz telefon muhabbetinde yine. Çocuğun düşüyordu, gel annesi dedi diye (fırsat bekliyormuş, biz öyle anladık.) bir çocuğuma bakamadınız üç kişi diye başlayıp kızkardeşimle ilgili söylenecek ne varsa hepsini yüzüne vurarak başlamış kavgaya. Mesela kızkardeşimin daha önce nişan atması, mesela üni bitirmesine rağmen çalışmaması - kendisi Okuma-yazmayı dışardan öğrenmiş olmasına rağmen biz bir kere bile dile getirmemiş iken- öldürmeye teşebbüs etmiş, kızkardeşimi evden kaçırmışlar, gelinin üzerine kapı kilitlemiş annemler. Kızkardeşim de 8 aylık hamile; öldürecem seni de bebeğini de. Kurtulacağım sizden diye. Bir hafta sonra da gidecem gidecem diye gitti.
kızkardeşinle derdi ne derseniz, inanın ortada birşey yok; ama kızkardwşimin arası abisiyle çok iyiydi. Hep kıskanıyordu, kıskançlık krizleriyle- mesela kızkardeşimin düğününde sen onunla oynadın diye -bir kez kırmızı kuşağını bağlayınca oynadı..- olay çıkarması- boşanacam diye düğünü terk etme teşebbüsü... biz zaten aramıyoruz erkek kardeşimizi. O bizi ararsa da 3. Veya 4.aramasındadönütorum ben. Kızkardwşimle hiç konuşmuyor abisi..ama gelin kızımız aşırı agrasif, sürekli kötü sözle konuşan, kavgacı, iki yaşındaki çocuğunu bile döven, çocuğa kızan, bağıran, küfreden birisi. Babası yok, annesi durumun farkında-seni doğuracağıma taş doğuraydım diyor bizim yanımızda. Paikolojik tedavi görsün dedim kardeşime, fayda etmiyormuş, huyu böyleymiş. Yaptıkları zaten kültürlerine çok tersmiş.
Uzun olmuş, farkındayım. Anlatmadığım şeyler de var.. aslında hiç karışmama tavrımı sürdürmek istemekle beraber, yine de ciddi bir tavır takınmayı düşünüyorum. Anlamayacaktır belki ama, bizden, annem babam kızkardeşim; hepimizden uzak olmasını istiyorum.
Kardeşiniz başta olmak üzere sizler için çok üzüldüm. Sizler birlik olup kardeşinizin yanında olduğunuzu hissettirin. Bu bahsettiğiniz evlilik değil tam bir kabus. Ayrıca bu çocuklar senden değil denmesi asla kabul edilemez ve boşanma sebebi başlı başına. Çok dikkatli ve organize olun. Aranıza girrmemesin. Gerekirse tüm sosyal medya hesaplarınızı dondurun. Numaranızı değiştirin. Ama acilen kurtulun.

Araların da 10 yıl fark var.. ne bekliyordu ki? Kız hala çocuk. 3 yaşındamıydı yiğeniniz takip edemedim? 18 yaşındayken evlense, erkek kardeşiniz 28 yaşında oluyor.
Eminim kızın da yaşadığı şeyler vardır. Eşi eve gelince nasıl küfür ediyormuş ya hu?
Olayların sadece bu kadar olduğuna inanamıyorum.
Kaldı ki siz ne yapabilir siniz? Erkek kardeşiniz düşünsün.

Nasıl kardesinle evlendiler cok öerak ettim önceden anlamadınız mı bu huylarını... Bunla ömür geçmez adama yazık..kızkardeşinize yaptığı yenilir yutulur değil.. Ağır piskopat

Görücü usulü gibi ama konuştular bir kaç ay. Babamın evlen artık baskısıyla, çalıştığı yerde birinin ‘bizim köyde bir kız var’ diye tanıştırmasıyla başlamış. Tabi o zaman böyle agrasif haller falan hiç olmamış. Kıskanırdı yine ama bu kadar değil.. bankanın telefonla müşteri hizmetlerinde kart işlemleri için bir kızla konuştu diye olay çıkarmışılığı hariç..
Abiniz o zamanlar 28 yaşlarında filandı muhtemelen, yani karakteri kişiliği oturmuş meslek sahibi olmuş bir insan baba baskısı yüzünden 18 yaşında bir kızla nasıl evlenir ki? Çevresinde dengine, yaşına göre hiç mi kimse yoktu tee doğulardan köyden okumamış bir kızı buldu da evlendi. Bile bile lades demek değil de nedir ki bu? Kıza zaten diyecek söz bulamıyorum ağır rahatsız ve acilen tedavi görmeli, abiniz de ciddi ciddi dna testini yaptırmalı. Hoş 3 yıldır bu lafları duyup bir şey yapmayan adam şimdi mi yapacak? Hala şaşkınım yaa

kocasını sevmiyor sanırım severek evlenmemiş ve aldatmaya meilli gibi. başkalarının eşlerini kıskanıyor gibime geldi. bence yol yakınken bitsin. yoksa kardeşinden olacaksın. bu arada çaktırmadan dna testi yaptırın çocuklara

X