Bir görümce olarak yazıyorum

Yengeniz neyse de kardeşiniz de tuhaf.
Karısı çocuklar başkasından diyor, kızkardeşinize organize iftira atıyor ama erkek kardeşiniz sadece susuyor mu?

Muhtemelen karısına şiddet uyguluyordur ama hastalıklı zihne şiddet fayda etmez.

Boşanma davası açıp, dna testi de istemeli.

Özellikle çocuklara yazık olacak, bu kadının elinde.

Bizim ex gelinin de psikolojik sorunları vardı, kardeşim 15 sene düzelir diye bekledi. Eşi istemiyor diye bizimle tüm bağını kopardı.
Sonuç; büyük bir kavgada bir tokatla karısı 1 ayda boşadı kardeşimi.
Bizimle de bağı kopuk. Ortada yapayalnız kaldı.

Normalde eşler arasına girilmesine karşıyım kendi sorunlarini kendileri cozmeli 3.kisi dahil olmamali fakat burada durum cok farkli.gelininiz herkese zarar veriyor kiz kardesinize kadar uzanıyor sonucta amacına ulassaydi kız kardesinizin de yuvası dağilabilirdi keske o zaman susmasaydiniz yaptığı sindirilebilecek birşey değil hem yegenlerinize de yazık nasıl bir kavga ortamında buyuyorlar belli ki erkek kardeşiniz baş edemiyor bence kesinlikle müdahale edin gelin kendine çekidüzen verson tedavi görsün yok kabul etmiyorsa da ayrilsin gitsin en azından çocuklara yazık olmasin

Çocuklar için DNA testi şart. Başka bir soy altinda kaydettirmek kanunen suç olabilir

Araların da 10 yıl fark var.. ne bekliyordu ki? Kız hala çocuk. 3 yaşındamıydı yiğeniniz takip edemedim? 18 yaşındayken evlense, erkek kardeşiniz 28 yaşında oluyor.
Eminim kızın da yaşadığı şeyler vardır. Eşi eve gelince nasıl küfür ediyormuş ya hu?
Olayların sadece bu kadar olduğuna inanamıyorum.
Kaldı ki siz ne yapabilir siniz? Erkek kardeşiniz düşünsün.
Nasıl yani?? Aralarında on yaşla farkla evlenenlerin eşleri kadınlar küfürbaz olunca haklı mı? Ya da çocukların başkasından olma ihtimaliyle mide bulandırınca?? Ya da bu kızımız 25inde evlenince değişecek mi?? Evet eve gelince direkt küfürle başlıyor, yemek yaptın mı diye dışardan yiyeydin diye olaya kavgayla başlayınca 18 yaşındakilere göre normal öyle mi??
Kaldı ki mızı kendi yetiştiriği çevreden ele alırsam 14ünde nişanlanıp en geç 16sında evlenenlerin hiç biri bunu yapmıyor. Ayrıca benimle evlenmezsen kendimi öldürürüm diye o vakitler 28 yaşındaki kardeşimi evlenmeye ikna etmek için bir nevi kendince mecbur bırakan da gelin kızımız..

Abiniz o zamanlar 28 yaşlarında filandı muhtemelen, yani karakteri kişiliği oturmuş meslek sahibi olmuş bir insan baba baskısı yüzünden 18 yaşında bir kızla nasıl evlenir ki? Çevresinde dengine, yaşına göre hiç mi kimse yoktu tee doğulardan köyden okumamış bir kızı buldu da evlendi. Bile bile lades demek değil de nedir ki bu? Kıza zaten diyecek söz bulamıyorum ağır rahatsız ve acilen tedavi görmeli, abiniz de ciddi ciddi dna testini yaptırmalı. Hoş 3 yıldır bu lafları duyup bir şey yapmayan adam şimdi mi yapacak? Hala şaşkınım yaa
İnanır mısınız ben de şaşkınım. Kardeşimin hala nasıl tepki veremediğine

Yazık ya en çok çocuklara üzüldüm. İkisinin arasında büyük bir uçurum var. Tabi biz sadece sizin pencerenizden bakıyoruz. Bu pencere de bana yetti. Kız ne yaşasa yaşasın bu davranışları hiçbir şey haklı gösteremez. Ne demek kavga sırasında çocuk senden değil demek? Kardesinizin çok hatası var. Bu kadar yaş ve eğitim farkı büyük uçurum. Kısa sürede çocuk yapmak hele bilemiyorum yani. Çocukların kendinden olmadığını düşünüyorsa DNA testi yaptıracak. Bildiğim kadarıyla bunu siz yaptıramazsiniz yasal değil. Eşinin telefonunu ele geçirip aldatma var mı ona bakmaya çalışacak. Eğer bunlardan şüpheleniyorsa tabi. Yok ben boşamam düzelmesini bekleyeyim derse de eşiyle beraber terapiste gidecekler. Önce çift terapisi sonra uzman gerek görürse bireysel terapi almalı.

Yaşla ne alakası var ki.
22 yaşında annenin yapacağı hareketler mi bunlar?

Kimse evlenirken ıq testinden geçmiyor sonuçta

Okuma yazmayı dışardan öğrenmesi de etkilenecek bir konu değil, şartlar öyle gerektirmiş öyle olmuştur.

Ama bence kardeşine bir citlat da dna testi yaptirsin emin olsun. Onun için hiç kolay değildir böyle düşünceler. Düşünsene kendi çocuğunda bile adam ısınamaz her seferinde soğuk durur çocuklara çok üzüldüm ya

Nasıl yani?? Aralarında on yaşla farkla evlenenlerin eşleri kadınlar küfürbaz olunca haklı mı? Ya da çocukların başkasından olma ihtimaliyle mide bulandırınca?? Ya da bu kızımız 25inde evlenince değişecek mi?? Evet eve gelince direkt küfürle başlıyor, yemek yaptın mı diye dışardan yiyeydin diye olaya kavgayla başlayınca 18 yaşındakilere göre normal öyle mi??
Kaldı ki mızı kendi yetiştiriği çevreden ele alırsam 14ünde nişanlanıp en geç 16sında evlenenlerin hiç biri bunu yapmıyor. Ayrıca benimle evlenmezsen kendimi öldürürüm diye o vakitler 28 yaşındaki kardeşimi evlenmeye ikna etmek için bir nevi kendince mecbur bırakan da gelin kızımız..

28 yaşında erkek kardeşiniz 18 yaşında kızla ne yaşadı da benimle evlenmek zorundasın dedi kız pardon?
Bu nasıl bir bakış açısı ya!! 14 yaşında 16 yaşında böyle değillermiş öyle mi? Çok yazık. 14 yaşında evlendirilmiş bir ÇOCUK(!) ne desin mesela??
Hiç inanmadım ve hiçte inandırıcı değil. Gece yarısı gelin kızımız küfür ediyormuş. Bakın gelin kızımız diyip duruyorsunuz ama gayet çirkinleşebiliyor sunuz.
Şayet anlattıklarınız doğru ise, evet sorunlar var. Ama sizin kardeşiniz eş oranda sorunlu. Hani diyor sunuz ya ay neden anlamıyorum, kardeşim ses çıkarmıyor; kardeşiniz de normal görünmüyor çünkü.

Hii eminim abiniz çok iyi biridir. Bilerek 20 yaşindaki kiz ile evleniyor. Niye? Onun ütüsünü, temizliğini yapsin diye, bide tabiki yatak olayi var. Doğulu diye abine itaat edeceğini düşündu fakat evdeki hesap çarşiya uymadi

Madem bu kadar çok şikayetçi, neden 2 çocuk? 33 yaşindaki adam ailesine şikayet etmeyi biliyor fakat boşanmayi bilmiyor.

Bana sorarsan iki tarafta birbirinden pek farki yok. Sadece o çocuklara üzülüyorum öyle bir aileye düştükleri için.

Bu çocuklar senden değil, bizim köyde falanca erkekten diyormuş kavga anında.

Bu ne demek ya? Çok pardon ama kız bunu derken kardeşin ne diyor?
Ben olsam anında test isterim?
Bu kıza neden bu kadar çok taviz veriyosunuz?
Valla kimse kusura bakmasın ama gelininizi sizler bu hale getirmişsiniz.

Kardeşinin şerefi namusu söz konusu. Bu cümle evliliğin bitmesi için geçerlidir benim için.

benzerini yaşadık tek diyeceğim yol yakınken dönün
kadın durdu durdu doğurdu şimdi adamı eve almıyor para gönder diyor
çocukları göndermiyor zorla güç bela kayınvalide yalvar yakar alıyor
kadın evi alıp dayattı döşetti adamı aylardır eve almıyor sadece çocuklara para vermesi mesaj atıp kendide almıyor çocukları aracı koyuyor

adam düzelir diye yıllarca bekledi daha da kötü oldu aman deyim uzak durun
psikolojisi bozuk bu kadının belli neyi olgunlaşacak diyorsunuz
abiniz de ayrı bir tuhaf bu deliden çocuk yapmak nedir yahu ? çocuklara nasıl bakılıyor evde belli mi?
birde kadın muhtemelen abinizi kendisini dövüp polise şikayet etmek için zorluyor olabilir, dikkatli olun

Ben sizi olayın çok dışında gördüm. Yani uzaktan, başkasına olur gibi seyretmeniz çok garip. Kardeşiniz mutlu olsa haklısınız. Adam mutsuz, boşanmak istiyor. Elbirliğiyle, bir aile gibi kenetlenerek kardeşinizi o kadından kurtarmanız lazım.

sadece erkek kardesinize degil tum Aileye Bela olmuş bu kadin. Bosansin kardesiniz bu kadını

Çok merak ettim nerden buldu abiniz bu kadını? yani gerçekten doğruysa bu kadar şey abiniz neden hala yanında tutuyor?

Bence sorun gerçekten kızın yaşının küçük olması değil. Onların köyünde 16 sında evlenmek normal ve hiç biri böyle değil anladığım kadarıyla. Ben de zaten başlangıçta yaşına verdim, ama yok burada her 18 inde kendinden 10 yaş büyük birileriyle evlenenler bu kadar yaşatmıyor bence

Buna karşo ne söyleyeceğimi bilemedim. Ha evet keşke kardeşin 14 yaşindaki ile evlenseydi, o kesin 'karilik' yapardi ona!!

O kadar çok sinirlendim ki. Diyecek o kadar çok şey var ki. Bir kadinin bunu yazmasi kadar üzücü birşey yok.

Doğunun neresinde böyle bir durum yaşanır hemde kızın ailesi köyden
Burada bir çelişki var gibi
Doğruysa kolay gelsinde pek inandırıcı gelmedi işin doğrusu

Kardeşini o kadından kurtar diyenler olmuş ama k.bakmayin da konu Sahibi bu durumlardan size ne??
Hiçbir kardes ablam arkamda benim mutluluğun önemli diyerek evlenmiyor ya da bosanmiyor ki.. o onların aile meselesi kardeşinizin sizi arayıp şikayet edecek gücü var ama bu çocuk başkasından diyen bi kadınla aynı evde yaşamak ona zor gelmiyor demekki.. hiç düşünmediniz mi banane diye herkesin kendi iradesi kabiliyeti var sonuçta.. bir sorup dinleyebilsek ya gelin hanim nasıl bakıyor bu duruma neden böyle diye..
Bizim milletimiz banane diyeceği olayı ve neden yardım etmeyeyim durumlarını seçmeyi bilmiyor galiba bütün kargaşa bunlardan çıkıyor aslında. .
Gorumce olmak önyargısi içinde olmanız da bu özellikleri tasimanizi gerektirmez ki..
Tavır koyacaksan yine koy mesela ama ucu sana dokunan bir şey yok yine de kardeşin mutsuz sa kendi ya düzeltir ya bosanir hepsini okumadım diğer kız kardeşin le bi problemi varsa muhatap ol.olmaz en fazla..

Böyle bir evlilikte abin ikinci çocuğu niye yapmış , yazık günah ,olan çocuklara oluyor . Sizin geline rahat batmış , götürsün bıraksın annesinin evine az burnu sürtsün .

X