Bir görümce olarak yazıyorum

32 yaşında 10bin civarı kazanan adam köyden kızla evlenirse böyle olur.
Davul bile dengi dengine kimseyi küçümsemiyorum ama baştan hata bu evlilik.
Hiç mi etrafında kız yoktu kardesinizin bu nedir yani allasen ?
Bir de bu ne cahillik 2 yaşında çocuk var zaten bir de gene hamile.
Bin tane korunma yöntemi var kardeşiniz azcik maaşımdan feragat edip korunma yöntemlerine para harcamalı bence.
Tamam gelin huysuzdur kötüdür şöyledir böyledir de e arkadaş sen bu kadını neden tekrar hamile bırakıyorsun?
Ben de bunu anlayamıyorum.
Gerekirse 2 3 tane yöntemle korun yani ama çocuk yapma sorunlu evliliğine.

Yok kilitlemeyip bıraksaydık öldürseydi dii mi . Sen ne yapardın peki merak ettim cidden, biri hamile bir kadını öldürmeye teşebbüs etse..

. Görümce düşmanları da bi sevinse dii mi gelin hamile görümcesini öldürmüş, ne olduğunu bilmeden oh etmiş deseler
Olaya zıt yönlerden bakmayı biraksak keşke. Anneniz olaydaki kV kızım etme o ablan hata yaptıysa konuşalım gel böyle haraketler gördükçe sasirtiyorsun beni sevgimi azaltma üstünde güzel kızım öfke gelir Göz kızartır öfke gider yüz kızartır dedi de gelin bıçağı eline mi aldı?!! O kadar sakin konuşulacak ortam yoksa kizkardes abisinin eşiyle nasıl yüksek sesle hırçın hareketlerle davranacak cesaret buldu. Görümce düşmanı değilim görümce konumundaki ablalarimi severim de şimdi düşünüp benim cahil zamaanlarimda bile büyük kavgalara sebep olabilecek lafları iyiye yorup gecirmisim kimsenin kötü niyetine inanmayip hepsini amaçlarından bezdirmisim.. yeterki iyi niyet temiz kalp tatlı dil olsun yeter ki sevgi olsun..

bence kız bosanmak asla istemez, bosanma davası acılırsa da cekismeli olur en kötü 3 yıl surer zaten sonrasında hakim mecburen bosuyor evet. ne bileyim nafaka, para vermek, cocuklara baktırmak ya da bakılması degil de cocukların böyle psikolojisi bozuk bir anne tarafından büyütülmesi sıkıntı, muhtemelen cocuklar ananeye kalacak e kızını bile sevmeyen bir anne -yani gelinin annesi- torunlarını ne kadar sever ozen gösterir bilmiyorum, ziyan olurlar yazık, kücük yasta anneden ayrılmak da cok zor, ayırmak da yanlıs bence, gerci pek annelik etmiyormus yazılmıs ama bilmiyorum cocuklar acıısndan her türlü sıkıntı :KK43:
Sence anlatılana göre bu kadar rast gider mi bu kadar kötü birinin.. İlahi adalet diye bi şey var.. Çocuklar anneye verilse o psikoloji altında intihar eder bi göze batacak bi hareket bir şey olur çocuk esirgemeler vs. Duruma el atar mutlaka anne dövüyor diyor bi yerde devran döner sonuçta.." İlahi adalet demişler. "

Şu olanlara rağmen ayrılmıyorsa bu adam diyecek bir şey yok. Asıl tavrı kardeşinize gösterin. Böylesine pislik birini neden halen ailede barındırıyor ki?

Gelininiz hiç normal değil. Keşke kardeşiniz hiç çocuk yapmasaymış. Gelinin yaşı küçük ve belli ki aklı bir karış havada.
Ayrılsın demek istemem hiçbir evlilik için ama kardeşinizin başka çaresi yok. DNA testini kardeşinize söyleyin, yaptırsın.
25 yaş altı kızları da evlendirmeyin, gelin almayın. Gerekirse yaşı gelene kadar nişanlı kalsınlar.

Sence anlatılana göre bu kadar rast gider mi bu kadar kötü birinin.. İlahi adalet diye bi şey var.. Çocuklar anneye verilse o psikoloji altında intihar eder bi göze batacak bi hareket bir şey olur çocuk esirgemeler vs. Duruma el atar mutlaka anne dövüyor diyor bi yerde devran döner sonuçta.." İlahi adalet demişler. "
kızınki bence kötülük degil de, hem genclik hem de psikolojik olarak sıkıntılı olması. öfke patlamaları saldırmalar vs bunların hicbirinin ben kötülükten oldugunu dusunmuyorum, patavatsız ve yası kucuk. hos ben 22 yasında bunları yapmıyordum ama o kosullar altında yasasam belki ben de yapabilirdim. sonucta babasız ve kendisini sevmeyen bir anne ile buyuyen bir kız, kurtuluş olarak evlenmis ve evlilik cocuk sorumlulugu agır gelmis olabilir, psikolojisi cok bozuk ben saldırmalarını ofke nöbetlerini karakterine yormuyorum, ya da cocuklar baskaısndan demesi falan da sırf canını acıtmak icin sacma cocukca laflar

Ben de düşündüm ama yarın öbür gün ben iyi kötü idare ediyordum, yuvamı siz yıktınız demeyecegi ne malum??
Bu yorumunuzda hayret edici..Ee biz ne diyelim peki, cocuklar senden degil diyen gelin, lafı yutan kardesiniz icin, eniştenize iftira atan insan icin konuyu niye actiniz anlamadim madem oyle siz bile bosanmalarindan taraf degilseniz burdaki insanlar ne yazsin

kızınki bence kötülük degil de, hem genclik hem de psikolojik olarak sıkıntılı olması. öfke patlamaları saldırmalar vs bunların hicbirinin ben kötülükten oldugunu dusunmuyorum, patavatsız ve yası kucuk. hos ben 22 yasında bunları yapmıyordum ama o kosullar altında yasasam belki ben de yapabilirdim. sonucta babasız ve kendisini sevmeyen bir anne ile buyuyen bir kız, kurtuluş olarak evlenmis ve evlilik cocuk sorumlulugu agır gelmis olabilir, psikolojisi cok bozuk ben saldırmalarını ofke nöbetlerini karakterine yormuyorum, ya da cocuklar baskaısndan demesi falan da sırf canını acıtmak icin sacma cocukca laflar
Bence de hangi aldatan bu çocuk sunun senin değil der yani akıl işi değil.

Olaya zıt yönlerden bakmayı biraksak keşke. Anneniz olaydaki kV kızım etme o ablan hata yaptıysa konuşalım gel böyle haraketler gördükçe sasirtiyorsun beni sevgimi azaltma üstünde güzel kızım öfke gelir Göz kızartır öfke gider yüz kızartır dedi de gelin bıçağı eline mi aldı?!! O kadar sakin konuşulacak ortam yoksa kizkardes abisinin eşiyle nasıl yüksek sesle hırçın hareketlerle davranacak cesaret buldu. Görümce düşmanı değilim görümce konumundaki ablalarimi severim de şimdi düşünüp benim cahil zamaanlarimda bile büyük kavgalara sebep olabilecek lafları iyiye yorup gecirmisim kimsenin kötü niyetine inanmayip hepsini amaçlarından bezdirmisim.. yeterki iyi niyet temiz kalp tatlı dil olsun yeter ki sevgi olsun..
Böyle söylemek yazmak çok kolay. Ama bir de şunu düşünün kavga anında kimler telkinlerle sakinleşebilir?? Bizler oğlanın ailesi olarak sineye çekerken gelin hanım bize saldırıyor, yuva yıkmaya çalışıyor, hamile görümcesini öldürmeye teşebbüs ediyor..niçin çocuğuna bak dediği için mi? Az kalsın düşüyordu çocuk balkondan sarkmış, annesine söylemeyelim mi anlamadım. Olayı nerden tutsak elimizde kalıyor, siz savunmadasınız

Bu yorumunuzda hayret edici..Ee biz ne diyelim peki, cocuklar senden degil diyen gelin, lafı yutan kardesiniz icin, eniştenize iftira atan insan icin konuyu niye actiniz anlamadim madem oyle siz bile bosanmalarindan taraf degilseniz burdaki insanlar ne yazsin
Ben de boşanmalarını istiyorum. Ama buna karar verecek ve bunun için uğraşacak kişi değilim, anlatabildim mi??

Görücü usulü gibi ama konuştular bir kaç ay. Babamın evlen artık baskısıyla, çalıştığı yerde birinin ‘bizim köyde bir kız var’ diye tanıştırmasıyla başlamış. Tabi o zaman böyle agrasif haller falan hiç olmamış. Kıskanırdı yine ama bu kadar değil.. bankanın telefonla müşteri hizmetlerinde kart işlemleri için bir kızla konuştu diye olay çıkarmışılığı hariç..
o büyük ama ince bir doneymiş ama anlamamışsınız. Kendi aralarındaki mevzu neyse de kızkardeşime ve aileme yapılanlar benim sessizliğimi bozardı. Çirkefliğin alasını görürdü bi taraftan da mahkemeyle uğraşırdı. Siz sustukça azmış bu.

Üniversite mezunu kardeşiniz kendinden 10 yaş küçük çocukla evlenirken düşünecekti bunları. Okuma yazmayı dışardan öğrenmiş böylesine cahil bi kadın kardeşinize çocuğuna ne verebilir diye düşündü de evlendi acaba. Yaşı küçük muhtemelen de güzel e dediğimi de yapar diye evlenmis ama hesap tutmamış. Müstehak.

Bu anlattıklarından kıskançlık hastalığı değil ruh hastalığı çıkıyor
Ama hangisi bilmiyorum çok var çünkü literatürde birde kızın yaşı çok ufakmış abiniz göre birde yöre kültürü aynı değil bir birileriyle hiç uyum yok neye güvenipte bu ruh hastası kızla evlendi ve 2,çocuğa kızı hamile bıraktı olmuyorsa terk etsin
Sonra her ay nafaka ödesin ömür boyunda böyle dengesiz çekilmez ki

X