Bir görümce olarak yazıyorum

Siz üstünüze alınmayın kardeşiniz de karısı kadar anormal. Hatta o daha anormal. Okumuş etmiş görmüş geçirmiş biri olarak köyde kendisine hiç uymayan bi kadın, kadın 1 aylık sevgiliyken intihar tehdidi ediyor. Arkasına bakmadan kaçacağı yerde 2 ay da evleniyor. İki de çocuk yapıyor. Ne alaka yani. Bence ikisi tam birbirine göre. Siz çocukları düşünün sadece.

ya çok uç birşey yazmak istemiyorum ama acaba adamın cinsel problemleri falan mı var? o yüzden böyle yaşı küçük, köyden kız alma peşine düştü. ne olsa bilmiyor, cahildir ses etmez diye. belki çocuklar gerçekten ondan değil ve biliyor. kız bunu millete söylemekle tehdit edip sindiriyor. maalesef ünversiteden bir arkadaşımın başına gelmiş böyle bir durum. ne olsa babası yok , sahip çıkan kmse olmaz diye almışlar kızı gay oğullarına, adamda duruma sinirlenip bizim kızı hep dövüyormuş. yeter demiş boşanmış. hem çalışmış hem okumuş dışarıdan, yoluna bakmış kız.
adamın bu kadar sessiz kalması, sinik davranması çok garip geldi bana. gelir gelmez küfür edecek, sürekli hakaret edecek adam katlanacak. burada okuyoruz ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlar bile bu kadar baskıya katlanamıyor çoğu zaman. neden yeter diyemiyor. eşine bu çocuklar senden değil dediğinde nasıl sakin kalabiliyor?
konuyu tek taraftan öğreniyoruz , kesinlikle eksik birşeyler var. kız kesinlikle normal değil ama bu kadar çok şeyi bir insanın sindirmeside hiç normal gelmedi bana.
Dimi nerden bilelim kadının şiddet görmediğini nerden bilelim erkeğin kadını yerden yere vurup ağzından küfür çıksın diye zorlamadigini konu sahibinin annesi kızı eve kilitlemis burda ne kV ler okuyoruz eve kilitleyen yok ama ne laflar ediliyor arkasından bu kV çok mu normal yani hadi adam cahil kız cahil de..
Kim bilir nasıl bi adam da böyle hareketler yapıyor o kız. Çok olgun olmayabilir ama erkek de ablama şikayet edecek kadar düşünebiliyor sadece. Konu Sahibi de belki sadece olumsuz yönleri dinliyor belki.

İlkokul bitirmemiş birini mi üniversiteye gönderecekti anlamadım.. nedir bu saldırınızın sebebi; gerçekten görümce mağduru falan mısınız??
Babasız olması bizim için çok büyük eksiklik hanımefendi.. babasız, anneai ve iki erkek kardeşiyle sahipsiz kalmış bir ailenin kızına sahip çıkıp evlenmiş, nikah kıymış.. karşılığı bu olmamalıydı değil mi??

O zaman liseye yollayabilirdi. Sahip çikmak sadece evlenmek ilemi oluyor?? Gerekirse sizi bilgilendirirdi ve siz para ile maneviyat ile sahip çikabilirdiniz madem beyefendinin kalbi o kadar temiz!!

18 yaşinda çocuk nasil karşilik vermeli? Ömür boyu minnetmi etmeli elin pedofili onun ile evlendi diye? Banlancaksam banlanim bana ne artik. Ülkenik yarasi olan 'çoçuk gelin'lere bu şekilde bir kadin tarafindan yorumlanmasi!!

Fake olduğunu düşünüyorum artik yine tutamiyorum kendimi.

Dimi nerden bilelim kadının şiddet görmediğini nerden bilelim erkeğin kadını yerden yere vurup ağzından küfür çıksın diye zorlamadigini konu sahibinin annesi kızı eve kilitlemis burda ne kV ler okuyoruz eve kilitleyen yok ama ne laflar ediliyor arkasından bu kV çok mu normal yani hadi adam cahil kız cahil de..
:) cidden güldürmeyin beni. Doğru okuyun lütfen yazdıklarımı. 8 aylık hamile olan kızkardeşimi öldürmeye kalktı. Annem onun bulunduğu odada kilitledi kendilerini odaya. Kızkardeşimi evden alıp götürdü teyzem. Napsaydık, bıraksak da öldürse miydi?? Neyi savunuyorsunuz anlamadım. Cinayeti mi??

O zaman liseye yollayabilirdi. Sahip çikmak sadece evlenmek ilemi oluyor?? Gerekirse sizi bilgilendirirdi ve siz para ile maneviyat ile sahip çikabilirdiniz madem beyefendinin kalbi o kadar temiz!!

18 yaşinda çocuk nasil karşilik vermeli? Ömür boyu minnetmi etmeli elin pedofili onun ile evlendi diye? Banlancaksam banlanim bana ne artik. Ülkenik yarasi olan 'çoçuk gelin'lere bu şekilde bir kadin tarafindan yorumlanmasi!!

Fake olduğunu düşünüyorum artik yine tutamiyorum kendimi.
Konuyu nerelere getirdiniz yahu.. iyi misiniz siz..ne pedofilisi.. 18 yaşında evlenmek kanunen uygun hanımefendi?? Bunun altı suçtur ve ben de buna karşı olanlardanım.. ilkokul okumamış diyorum, ne Lisesi be üniversitesi... duyabiliyor musunuz????

cok sıkıntılı bir durum, çocuk olmasa iyiydi ama simdi bosanmak isteseler o manyak çocukları kardesinize bırakır mı ki, bilmiyorum

Bu forumda bu şekilde yazanlara hep kızardım içten içe , konu içinde sadece bunu mu soruyorlar diye ; madem her şey berbattı , neden 3 aylık hamile ?
...

" Psikolojik tedavi işe yaramaz , huyu bu " diye kestirip atmakta hakkı yok abinizin.

Madem 3 aylık bebek var, denemek zorunda.
...

Maalesef ki böyle bir gelin tanıyorum. Yuvayı, eşinin ailesini darma duman etti .

Buradaki damat biraz daha akıllı , ikinci bebek olmaması için kırk takla atmış. Ve şuan bosaniyorlar .

:) cidden güldürmeyin beni. Doğru okuyun lütfen yazdıklarımı. 8 aylık hamile olan kızkardeşimi öldürmeye kalktı. Annem onun bulunduğu odada kilitledi kendilerini odaya. Kızkardeşimi evden alıp götürdü teyzem. Napsaydık, bıraksak da öldürse miydi?? Neyi savunuyorsunuz anlamadım. Cinayeti mi??
He canım cinayeti savunuyorum gidip öldürsene ya o kızı sana düşüyor çünkü.. 8 aylık kadını öldürmeye kalkıyor siz de sadece eve kilitliyorsunuz dimi.siz kahraman olarak kurtarmış oluyorsunuz bu durumda. Madem o kadar problemli meraklı si olmasanız görüşmezsiniz ailecek olur biter. Karşı tarafı dinlemeden keskin yorumlar yapamıyoruz kimseyi de savunduğumuz yok bilin istedim.

ayrıca 10 yas fark veya kızın 18 yasında evlenmesi anormal degil bence, kusura bakmayın ama doguda zaten 20sindeki kıza evde kalmıs gözüyle bakılıyor, kızın babası da yokmus annesiyle de arası iyi degilmis, bence evlenerek konu sahibinin kardesi o kızın hayatını kurtarmıs. acı ama gercek, burada cocuk gelin diye kasmaya gerek yok cunku cok alakasız

Bu forumda bu şekilde yazanlara hep kızardım içten içe , konu içinde sadece bunu mu soruyorlar diye ; madem her şey berbattı , neden 3 aylık hamile ?
...

" Psikolojik tedavi işe yaramaz , huyu bu " diye kestirip atmakta hakkı yok abinizin.

Madem 3 aylık bebek var, denemek zorunda.
...

Maalesef ki böyle bir gelin tanıyorum. Yuvayı, eşinin ailesini darma duman etti .

Buradaki damat biraz daha akıllı , ikinci bebek olmaması için kırk takla atmış. Ve şuan bosaniyorlar .
Psikolojik tedavi işe yaramadı dedi kardeşim. Huy olarak kavgaya meyilli dedi. Nitekim öyle de.. avazı çıktığı kadar bağırıyor konuşurken bile..

cok sıkıntılı bir durum, çocuk olmasa iyiydi ama simdi bosanmak isteseler o manyak çocukları kardesinize bırakır mı ki, bilmiyorum
Birakmasa alır nafakasini bakar biraksa adamın parası var baktirir bosanir mi uzatır mi o da bilinmez gerçi ama boşanma davaları süre dahilinde sonuclanacakmis öyle bi haber duymuştum.

2 gorumcesi olan bi gelin olarak yaziyorum.

O nasi buyuk olaylar oyle ya. Keske kardesiniz bosansa yni bunlar sabredilecek olaylar degil. Bir erkek biseyler yapinca siddet sidet die cildiriyoryz ama buda dupeduz siddet siddetin daniskasi.
Ayrica iki kardesin iyi gecinmesi kdr iyi bisey yik benm esimin ablalariyla samimi olmasindan dogal hicbirsey olamaz bende krdeslermle samimiysem oda abalalryla gorusmeli konismali oynamali.bi gelin olrk gorumcemin dugununde ay cekil birazda bn oyniyim gorumcemle kafasindayim yani.
Tabikide kardesinz en uyisuni bilie ama bunca yasanan sey varsa ileride kardesinzde ciddi zarar gorebilr el atilmasi gereken bi durum.

He canım cinayeti savunuyorum gidip öldürsene ya o kızı sana düşüyor çünkü.. 8 aylık kadını öldürmeye kalkıyor siz de sadece eve kilitliyorsunuz dimi.siz kahraman olarak kurtarmış oluyorsunuz bu durumda. Madem o kadar problemli meraklı si olmasanız görüşmezsiniz ailecek olur biter. Karşı tarafı dinlemeden keskin yorumlar yapamıyoruz kimseyi de savunduğumuz yok bilin istedim.
Yok kilitlemeyip bıraksaydık öldürseydi dii mi . Sen ne yapardın peki merak ettim cidden, biri hamile bir kadını öldürmeye teşebbüs etse..

. Görümce düşmanları da bi sevinse dii mi gelin hamile görümcesini öldürmüş, ne olduğunu bilmeden oh etmiş deseler

Konuyu nerelere getirdiniz yahu.. iyi misiniz siz..ne pedofilisi.. 18 yaşında evlenmek kanunen uygun hanımefendi?? Bunun altı suçtur ve ben de buna karşı olanlardanım.. ilkokul okumamış diyorum, ne Lisesi be üniversitesi... duyabiliyor musunuz????

komşum ilkokul mezunu, kocası üniversite. işyerinde farklı birimlerde tanışıp evlenmişler yaş farkları 4. adam kadındaki azmi görüp sürekli ona destek olup okuması için elinden geleni yaptı. şuan açıköğretim son sınıfta kadın bu arada 3 çocukları var. isteyen yapar. yavaş yavaş olur, zor olur ama olur.
eğer kız 18 yaşındayken kardeşiniz 20-22 yaşında olsaydı bunu sapıklık olarak algılamazdım ben. ama o yaşta birinin bir çocuğa bakmasını ben kabul edemiyorum. kanuna uygun olabilir ama ahlaka uygun değil bana göre.

Psikolojik tedavi işe yaramadı dedi kardeşim. Huy olarak kavgaya meyilli dedi. Nitekim öyle de.. avazı çıktığı kadar bağırıyor konuşurken bile..
Biraz sevgi biraz iman tüm sıkıntılara caredir bence.. nasıl sıkıntılar içinde olup sadece dua ve istemeye istemeye de olsa sevgi ile davranarak ne karanlık günler gündüze çıktı..

Birakmasa alır nafakasini bakar biraksa adamın parası var baktirir bosanir mi uzatır mi o da bilinmez gerçi ama boşanma davaları süre dahilinde sonuclanacakmis öyle bi haber duymuştum.
bence kız bosanmak asla istemez, bosanma davası acılırsa da cekismeli olur en kötü 3 yıl surer zaten sonrasında hakim mecburen bosuyor evet. ne bileyim nafaka, para vermek, cocuklara baktırmak ya da bakılması degil de cocukların böyle psikolojisi bozuk bir anne tarafından büyütülmesi sıkıntı, muhtemelen cocuklar ananeye kalacak e kızını bile sevmeyen bir anne -yani gelinin annesi- torunlarını ne kadar sever ozen gösterir bilmiyorum, ziyan olurlar yazık, kücük yasta anneden ayrılmak da cok zor, ayırmak da yanlıs bence, gerci pek annelik etmiyormus yazılmıs ama bilmiyorum cocuklar acıısndan her türlü sıkıntı :KK43:

psikolojik tedavi terapi olarak degil de psikiyatra gitmesi lazım bence, ilac kullanması şart kesinlikle. o huylar terapiyle öyle telkinle falan degismez, degismesi de imkansız zaten de yatıstırılması icin en azından ilac tedavisi gerekli

Yani görüyor tedavi.

Allah yardımcınız olsun. Madem mutsuzdu neden yeni bir bebeğin günahına girdiler.

X