BİR ERKEK İLİŞKİDE KAÇ AYDAN SONRA EVLİLİĞİ YADA KAÇAR?

Bence de 30 yaş sonrası için ilişkinin evliliğe gidip gitmeyeceği 6 ay içinde belirmiş olmalı. Teklif olmasa da evlilik konuşmaları başlamış olmalı. Ama tabii ki standardı yok, ve acele de etmemek gerek. İlişki güzel gidiyorsa evlilik diye tadını kaçırmamak lazım.

Biz esimle tanıştığımızda senelerdir oturmus bi isi zaten vardı boyle olunca daha farkli oluyor kosullar. Birbirimizi gördüğümüz ilk anda evlencegimizi anlamistik ikimizde❤️ Oyle de oldu

İlk kahve içtiğimiz gün evlilik konuştuk 💗 Tanıştıktan 15 ay sonra evlendik. Ama bizim yaşlarımız 27-33 idi. Ve işlerimiz oturmuştu, maddi problem yoktu.

Yaş, eğitim ve iş durumuna göre değişiklik gösterir.şimdi okuyordur okulun bitmesi beklenir, iş arıyordur yada yaş olarak evlilik yaşında değildir. Bu değişkenler ne durumda?

Gayet güzel giden bi birlikteliğimiz var evlilik üzerine de konuşuyoruz hatta konuyu hep o açar ben pek belli etmem düşüncelerimi, adam 2021 yaz nişan 2022 düğün diyor. işimiz gücümüz var ben 26 o 28 yaşında neden bu kadar uzatıcaz anlamadım ama vardır bi hayır diyorum :))

Buraya da yazayım 2021 de olucak bu iş :KK70:
Beni yanlış anlamayın ama 28 yaşımda bir erkek eğer ciddi bir mazereti veya maddi sıkıntısı yoksa bir yüzük takmak için bile iki sene sonrasını gösteriyorsa bu ilişkinin sonu pek hayır değil. Tamam 20 lerin başında öğrenciyken bu süre normal olabilir hatta çok daha fazla bile beklenebilir ama 25 yaşından sonra biraz oyalama gibi geliyor bana. Ne bu böyle avrupa birliği müzakere süreci gibi. Zaten senin evleneceği kız olduğunu düşünüyorsa neden bekliyor. Benden sana abla tavsiyesi sevgilinin geçerli bir mazereti yoksa bekleme. Benim bir arkadaşın başına geldi. Adam üç sene bekletti nişan için, sonra kız diretince ayrıldı evliliğe hazır hissetmiyorum diye ama bir seneye kalmadan başkası ile evlendiğini duyduk. Adamın arkadaş çevresine dediği aşık oldum hep yanımda olsun istedim. Bunu duyan arkadaşım daha da yıkıldı. Hala kalp kırıklığını yaşıyor. Yani ilişki senin sen bilirsin ama evlilk konusunu müzakere süreci gibi bir sürece yaymak pek mantıklı değil.

Gayet güzel giden bi birlikteliğimiz var evlilik üzerine de konuşuyoruz hatta konuyu hep o açar ben pek belli etmem düşüncelerimi, adam 2021 yaz nişan 2022 düğün diyor. işimiz gücümüz var ben 26 o 28 yaşında neden bu kadar uzatıcaz anlamadım ama vardır bi hayır diyorum :))

Buraya da yazayım 2021 de olucak bu iş :KK70:
Neden Nisan 2020 de degıl?

Her iliskiye göre degisir. Ben 1 ay sonra aldim sanirim o teklifi ama kabul etmem cok uzun yillar surdu. Cunkuevlenmeyi dusunmuyordum😀 esim de eninde sonunda senle evlenicem derdi. Ciddiye almiyordum ama hakli cikti😅

Beni yanlış anlamayın ama 28 yaşımda bir erkek eğer ciddi bir mazereti veya maddi sıkıntısı yoksa bir yüzük takmak için bile iki sene sonrasını gösteriyorsa bu ilişkinin sonu pek hayır değil. Tamam 20 lerin başında öğrenciyken bu süre normal olabilir hatta çok daha fazla bile beklenebilir ama 25 yaşından sonra biraz oyalama gibi geliyor bana. Ne bu böyle avrupa birliği müzakere süreci gibi. Zaten senin evleneceği kız olduğunu düşünüyorsa neden bekliyor. Benden sana abla tavsiyesi sevgilinin geçerli bir mazereti yoksa bekleme. Benim bir arkadaşın başına geldi. Adam üç sene bekletti nişan için, sonra kız diretince ayrıldı evliliğe hazır hissetmiyorum diye ama bir seneye kalmadan başkası ile evlendiğini duyduk. Adamın arkadaş çevresine dediği aşık oldum hep yanımda olsun istedim. Bunu duyan arkadaşım daha da yıkıldı. Hala kalp kırıklığını yaşıyor. Yani ilişki senin sen bilirsin ama evlilk konusunu müzakere süreci gibi bir sürece yaymak pek mantıklı değil.
Eger isi gücü varsa farkli sıkıntilar yoksa erkekler birkac ayda karar veriyor evlenmeye. Benim gözlemlerim bu yönde genelde. Evelenecegi kadini buldugunu dusunen adam acele ediyor. Ötelemiyor. Kadinin acabasi genelde mantiga dayanir ancak erkekler daha düz dusunuyor bence. Ben bununla evlenirim dusuncesine maks 3 ayda ulasiyorlar. Ondan sonra kosullarina gore yol haritasi belirliyorlar. Istisnalar kaideyi bozmaz ama 2 sene boyunca evlilige yanasmayan erkek aslinda genelde partnerini istemiyor oluyor. Ondan ayrilinca da pat diye 3 ay icinde evleniyorlar🙄 unlulerde bile.oyle bknz mert celik.engin altan duzyatan vb

Bir erkek ilişki de kaç ayda evliliği düşünür. Yada kaçar evlilikten. Evet hatunlar siz ilişkiniz de kaç ay sonra evlilik teklifi aldınız. Cevaplarınızı görelim.
Bunun genellemesi şu: adam karakterliyse evlilik düşünür. Karaktersizse asla evlilik düşünmeden ilerler.

Evlilik teklifi almadım ama tanıştıktan 3 sene sonra evlendik. Nasıl oldu hatırlamıyorum.1 sene beraber yasadıktan sonra bir bakmışım ki evliyiz.

3.ayımızdayız şuan henüz çok yeni ama sağlam gittiğini hissediyorum sevgi saygı konusunda hep yanımda olmasını istediğim birisi koyabiliyorum eş yerine, o da beni koyabiliyor.
Şuan işi gücü var ama kendi işini kurmak büyütmek gibi hedefleri var ve mükemmeliyetçi biraz maddi anlamda sıkıntı yaşamamak için tam oturması lazım durumumun diyor isteklerini beklentilerini karşılayabilmek için; hoş benim büyük beklentilerim yok bunu dile getirdim ona birlikte yapabiliriz herşeyi gibilerinden, fazla işkolik ve kafamda işle ilgili oturmamış şeylerin olması beni etkiler bunu yapmam lazım diyor. Ama 2022 evet bence de çok geç kim öle kim kala o kadar beklemeyi asla istemiyorum açıkçası...

Neden Nisan 2020 de degıl?
gönül ister öyle olsun ben hazırım ciddi anlamda :)
işle ilgili kafasında kurdugu planları var onların oturmasını istiyor böyle söyledi, maddi olarak istediğimiz herşeyi yapabilmemiz için ve kafamın rahat olması için iş açısından.
Bilemiyorum birlikteyken de bunun üstesinden gelebilir...

Ben hemen alanlardanım. 🙋🏼‍♀️ Yani adam bana direk ben seninle evlenicem diye giriş yapmıştı.Dediğinide yaptı.❤
Bu kesinlikle kişinin potansiyeline göre. Yani planı evlenmekse ilk dakikada belli eder bence. Değilse biraz takılalım bakalım gibi yaklaşır diye düşünüyorum.
Aynen öyle oldu benim de 🥰 direkt benim olur musun demişti 😅 Bakalım nasip kısmet demiştim ben de o şaşkınlıkla 😂

X