Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Kaybedeceğiniz birşey yokmuş o zaman. Küçük gelinin toyluğuna veririz.

"yanlış anlıyorsundur" diyerek başkaları hakkında ,kim olursa olsun, konuşmamayı tercih edin..Bugün sizle iyi olan, yarın o an için hatalı görünmeyen konuşmalar yüzünden başınızın ağrımasına sebep olabilir..Eltinizin yaşıda ufak,davranışlarını yaşıylada orantılayarak hareket edin..

Konunu ilk okuduğumda hissettiğimi yazacağım;

Kesinlikle irtibatta bulunma artık. Öyle günlere geldik ki iyilikten maraz doğuyor. Sevmiyorsa versin tepkisini ne diye sana yazıyor! Bir sıkıntın olduğunda kv ile konuşmalısın bak ne güzel bir aradasınız konuşman için fırsat çok falan yaz. Msjları okutuyorsa da kendini araya atmamış ona da cevabını vermiş olursun.

Ben kıskançlık ve ara bozma çabası sezdim.

Hem arkadaşım sen uzak olmak için gitmişsin gurbete, ne diye olayların içine atılacaksın. Bırak ne hali varsa görsün. Her koyun kendi bacağından asılır..

asla asla demeyin.çünkü eltilerimi (muhatap olduklarımı tabi) çok seviyorum.yaklaşık 10 yıldır aile içinde ve de eşlerle yaşanan sorunlara karşı kenetlendik hep birlikte.en zor günlerimde destekçim oldular.ben de onların .birbirimizin eşleriyle yani kayınlarla yaşanan sorunları bile eşleri sayesinde aştım.onlar da aynı.allah herkese nasip etsin

bende bende mesela bizim çocuğumuz olmuyor ailelerimizden kimse bilmez soylemek istemedik. sadece eltime söyledim çünkü dertleşecek birine ihtiyacım vardı içimde tuta tuta şişmiştim.ben sadece dertleşeyim içimi dökeyim diye anlattım ama bana o kadar destek oluyrki onun sayesinde morallerim çok iyi bana yarenlik ediyor beni yönlendiriyor.ve kaynım dhi bilmez bunu söylememiş ki ben söyleme demedim.hergün arar beni nasılım diye.allah razı olsun bende ona karsı nasıl kötü olayım allahım bozmasın kardeş gibiyiz kızsakta birbirimize çekinmez soyleriz alınma yanlış anlama yok bizim aramızda.yanlışlaarımız hep soyleriz birbirimize.mesela bizim iki görümce var beni aramazlar etmezler onu görünce beni ona sorarlar onuda bana.ben varken onu ben yokken de ona beni çekiştirmeye çalışırlar ama izin vermeyiz eşlerimizde aynı şekilde ezdirmezler hiç.görümcelerde alıştılar artık baktılar bizi birbirimize düşüremeyecekler pes ettiler şimdiikimizldede iyiler ama tabi yuzumuze arkamızdan hala konusuyorlar orası ayrı konu.ve biz onlara en ufak saygısızlık yapmadık şimdiye kadar hep iyi olduk ama ne bileyim kabulenmediler bi türlü bizleri gelinler hep böyle nedense el gibi sokaktaki arkadaşı gibiyiz onlar için.çokmu umurumda hayırrrrrrr :))))))))))

bu konuda yanlış anlaşılak istemem, ailelerden uzak olmak tabiki baş etken ama eşim polis ben illa ki şarka gelicektim çoluk çocuk olmadan yapıp dönmek daha mantıklı geldi, yani sadece kaçıp kurtulma güdüsüyle gelmedik şarka, nitekim kurtulunmuyoda zaten

19 yaşındaki çocuğun oyununa gelmişsiniz.

Evlenmiş,barklanmış ama hala çocuk ve hiç iyi niyetli değil.

Gözünüzü açmanızı tavsiye ederim.

eltim ikide bi ne güzel sen uzaktasın diyo ama her nimetin bi külfeti oluyo bunu anlamıyo, ben kendi ailemden de uzağım, burda güvenipte kimseyle yakınlık kuramıyorum eşim polis olduğu için bazı kişiler hoş bakmıyo, neticede g.doğu burası, herkes aynı değil tabi ama güvenmiyosun kimseye, tek başımıza geldik evimizi tuttuk temizledik yerleştirdik yardım edicek kimse yoktu yanımızda falan filan

kızlar konu içinde konu gibi olucak ama dün bi şey daha takıldı kafama
babamla konuşurken konu kayınpederime geldi, emekliydi bi işe girmiş, bu adamcağız kanser atlatmış ameliyatlı biri, yaşıda 60a dayandı,zor bi iş olduğunu düşünüyorum şahsen, ne iş yapıyo sorusuna cevap versem insanlardan vay sen aşağılıyomusun gibi tepki almaktan korkuyorum o yüzden o detaya girmicem
içime dert oldu acaba geçinemiyolarmı dedim eşim evlenmeden önce her ay 500-600 neyse yardım ediyodu, şimdi etmiyo haliyle, eşimin abisininde henüz düzenli bi işi yok muhtemelen kayınvalidemler onlarada yardım ediyolar, koltuk takımı almışlardı o yüzden bu sene kurban kesmediler, dün eşime dedimki annenler taksitlerde falan zorlanırlarsa biz ödeyelim bi kısmını, iyimi yaptım kötümü yaptım bilmiyorum

bence iyi yapmışsın cnm kıymet bilirlermi orasını bilemem ama sen vicdanen rahat olacaksın eminim buna.çok zor çünkü hem yasıda ilerlemiş.eşinde mutlu olur bundan dolayı diye düşünüyorum.

bence iyi yapmışsın cnm kıymet bilirlermi orasını bilemem ama sen vicdanen rahat olacaksın eminim buna.çok zor çünkü hem yasıda ilerlemiş.eşinde mutlu olur bundan dolayı diye düşünüyorum.

eşim onlar kendilerini ayarlamışlardır dedi geçiştirdi,sanırım babasının işe girdiğini bilmiyo, bana söylerdi bilse, şimdi ben desem sen nerden duydun dicek babam söyledi desem garip olcak sanki, babasının işe girdiğini babam vasıtasıyla benden öğrenmiş olucak
çekincem şu: bu durumu alışkanlık haline getirme ihtimaller,bunun için sebebim var, eşim 6 sene zaten onlara yardım etti biz nişanlandık eşyaları falan alıcaz hala para bekliyolardı ve eşim kendi demişti bu huydan vazgeçmediler diye, ben iyilik yapmak isterim tabi ama kendimizde hazır şarktayken para biriktirelim ev alalım diye birikim yapıyoruz çocuk olunca yapamayız çünkü, şimdi ne koysak kar

bir elti vakası daha
mesajlarına cevap vermemeye çalışın
kendi aklınca size oyun oynamaya kalkıyor
olgunlaşmadığı belli

eltim görümcem yok eşim tek cocuk
her gün şükrediyorum

bende yeni evliyim 1,5 aylık evliyim eltim de kaynanam hakkında çok şey söylüyordu aman ben yaptım sen yapma gibi konuşmuyorum onla filan sonra bi baktım davet etmiş kaynanamı anlamdm yaa nasıl konuşmamama..iyiki ben yorum yapmadım eltiler çok sinsi oluyo özellikle kıskançlık var seziyorum ben ne diyorsam misal oturacağım semt hakkında yok orası iyi ama boğuk semt dedim diye benim dibime geldi en iyi evide tuttu bismillahtan:))allaha havale etmek lazım valla zor durum yorum yapmamak en iyisi dinle geç o kadar..

Bende iyi yaptın diye düsünüyorum, bu dünyada yaptıgın iyilik görülmezse, öbür tarafta mutlaka mükafalandırır Rabbim..

Canım o evde yasaıyorsa, ananın ve babanın maddi durumuna göre mutlaka yardım edecek, yani bunun yılı yok!
Düsünsene, o evde yasıyor eli ekmek tutuyor ama maddi yardımda bulunmuyor.. Aile der biz senden bisey istemiyoruz, para birktir evlenince de herseyi istediginiz gibi yaparsınız o ayrı!
Suan bende, kız kardesim de eve para veriyoruz, ben babamın yanında calıstıgım icin zaten maas durumum yok ama kardesim aldıgı zaman verir.
Aile' nin durumu kendini gecindirecek gibiyse tabiki almaz veya her zamankinden daha azını alırlar o ayrı, alısırlar mı bilmiyorum ama suan ben kayınpederinize cok üzüldüm nedense, babamı koydum yerine.

işte tek endişem elimi verip kolumu kurtaramamak ve eşime söylesem mi baban işe girmiş diye

Bence söyle, sen esisin ötesi var mı? hem daha sonra haberin oldugunu duyarsa, senin kayınpederine üzüldügün gibi oda babasına üzülürse madem biliyordun benden neden sakldın diyebilir..

Son düzenleme:
ilk mesajını okudum ara sayfaları okumadım..
Kayınvalidenle olan ilişkinde kimsenin dolduruşuna gelme, sen kendine bak.
.iyi olan iyiolsun kötü olan kötü olsun..
sen uzaktasın onlar dipdibe, olumsuz bir durumda o yüzyüze kendini aklar, sen uzakta derdini anlatamazsın kötü olan sen olursun..

Eltinle ve kayınvalidenle eşit mesafede ol herzaman..
Kayınvaliden kocanın annesi, eltin el..ikisiyle de iyi olmaya bak ama asla birisi için diğeriyle kötü olma,
biri için diğerleriyle kötü olan herzaman zararlı çıkar, yaz bu lafımı bir yere.

Son düzenleme:

yok tatlım ben yardım etmesine hiçbişey demedim zaten kendimde hak görmedim sevgiliydim neticede, ne zamanki nişanlandık eşyaları almaya başladık o zaman şu lafına sinir oldum: benden alıp ne kadarını abime veriyolar bilmiyorum, yani bende ömrü billah insanları finanse edemem, eşyalarımızı kendimiz aldık perdedir halıdır eşyayı ankaradan batmana taşımak başlı başına 4000 tl tuttu, Allahtan memuruz harcırah alıyoruz
isteme huyunu bırakmadılar diye eşim şikayet etti benden önce o söylemeden ben evde durum ne diye sormadım, benide babam özel okulda okuttu emekli parasının yarısını bana harcadı bende isterdim hemen evlenmiyim aileme az katkım olsun ama çeyize gitti benim paralarda,o gene 6 sene ailesinin her açığını kapattı helali hoş olsun

Dur, elti vakasında da corbada tuzum olsun..
Ben ilerde bol eltili bir aile' ye gelin gidecegim insallah, sey yani elti bakımından degil de sevdigim kisi bakımından söyledim onu..
Nerde cokluk, orda b..kluk derler biliyorsundur.
Ben sevgilimle 6 yıldır birlikteyim, abisi büyük oldugundan haliyle bizden önce evlendi.
O zamanlar sevgililerdi ve bizi de tanıstırmıstı sevdicegiyle, :)
Bir kac kez görüsmüstük, numaraları verdik tabii, yasları bizden büyük haliyle evlilik planları yapıyorlar. 1 ay sonra isteme ve söz hakkında konusulmus aileler ile, hersey tamamken kızın akrabasının birinin durumu agırmıs, mecburen ertelemek istedi kız tarafı, ama erkek arkadasımın abisi razı gelmemisti. Ayrılmak istedi, aslında onun bahanesi oldu ertelemek istemeleri, normalde zaten sevgilime kızdan hoslanmadıgını, pek begenmedigini söylüyormus. Bundan önceki iliskisi biter bitmez bu kızla görüsmeye baslamıslardı.

O kızı sevdigini herkes biliyordu yalan degil, ama ayrıldık, bitti demis herkese, bu kıza o isyerinden cıktı demis ama halbuki hala orda calısıyordu. Bu tanısıtıgım elti adayım bir gün beni aradı biz ayrıldık, bitti. Salya sümük aglıyor cok üzüldüm cidden cok üzüldüm, ne yapacagımı, ne diyecegimi bilemedim. Hayırlısı dedim, insallah barısırsınız dedim. Ben farklı birseyler oldugunu düsünüyorum smuwiLa, bana karsı soguk, ya geceleri arıyorum telefon saatlerce mesgul, bir erkek her gece hangi erkek arkadasıyla saatlerce konusabilir ki? dedi, cevap soruda gizliydi, ben dahil herkes biliyordu diger kızı hala sevdigini, görüstügün tabiki olaya karısmamak icin sustum, sadece dogru diyorsun bir insan gece yarısı sürekli kiminle konusur ki? Yani erkek arkadasla bu kadar konusulur mu? dedim, bide o kızın hala o isyerinde calıstıgını agzımdan kacırdım oda söyle oldu; o kız calısıyor mu orada acaba? dedi, bende bilmiyorum ama en son cıktı diye duymustum dedim. O süphelerinin üzerine, kendince emin hissetti herhalde kenidini, annesine gitmis beni aldatıyor, baskası varmıs, görüsüyorlarmıs diye anlatmıs annesi de kemden duydun deyip, isim isteyince gercek bir tanık olarak smuwiLa demis, nasıl sasırdım, soke oldun anlatamam size,
4 ay ayrı kaldılar, bir anda sevgilimin abisi' nin hamlesiyle tekrar barıstılar, 15 gün icinde sözlenip, 6 ay icinde evlendiler :)
Suan 3 yıllık evli ve bir cocukları var.
Dedikoducu konumuna düstügüme mi yanayım? Gercekleri söylemedigime mi?
Ha bide barıstıkları icin yalancı da olmusumdur haliyle ona mı yanayım..
En iyisi 3 maymun misali davranmak..
Allah kahretsin ki her zaman kayıtsız kalamayanlardanım, yalan yok belki o an ki ruh halimle herseyi anlatabilirdim de, haksızlıga ugramasını istemedigim icin, ama sustum bir anda. Hos sustuguma da degmedi..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…