Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Eltim yok
Ama eşimin ( benimle aynı yaşlarda görümcem olmasına ) gayet mesafeliyimdir , hele mesaj olaylarına asla girmek istemem.. Birşey soracak olurlarsa eşimle irtibata geçebilirler, benimle değil..

Sende keşke herkesle mesafeliyken eltine ablalık yapacağım derken eteğindekileri dökmeseymişsin
Neyse bari bundan sonra he he deyip geç, sen yorum yapmadıkça bi süre sonra sıkılır yazmaz o da..

bundan sonra hic cevap verme kayinvaliden konusunda bana kalirsa...kimin ne niyette oldugu belli olmaz, senin aleyhinde kullanmayacagi ne malum o msjlari???

çoğu arkadaş temkinli olmak için eltinize karşı biraz mesafeli olmanızı, anlattıkları hakkınızda fazla yorum yapmamanızı önermiş, ilk olarak benimde aklıma o geldii ama ben birde şu açıdan düşündüm, eltinizin yerine kendimi koydum.o kadar küçük yaşta evlilik yapsam ve kaynanamla sorunlarım olsa kendimden yaşça büyük birine akıl danışmak ondan destek görmek isterim belki de yanımda birinin olmasına ihtiyacım vardır belki eşi kendi annesi olduğu için bi yere kadar müdahale ediyordur o da tek kaldığını filan düşünüyordur ne biliyim bana biraz sığınma amaçlı gibi geldi.kaynanasına da yakın davranmasının nedeni korktuğundan filan olabilir

tek avantajım eşimle arkadaş gibiyimdir ona anlatıyorum ben şunu şunu dedim diye, aslında eşede o kadar anlatmamak lazım sanki

Eltin biraz cahil gorundu bana
Ve cahil insandan cok korkarim
Onunla yazili olarak kimseyi cekistirme
Esinle konusman iyi en azindan hissettiklerini dusunduklerini bilir ama herseyi de eslere duyurmaya gerek yok bence

Bu kiz okumamis,mi?
Gorucu usulu mu evlenmisler?

nişanlıyken okuyodu daha 2-3 ay sonra lise bitti evlendiler,kaynım 30'u geçince kv panik yaptı girişken biride değil kendi birini bulamaz diye kapı kapı gezdiler eltim uzaktan akrabaları oluyo
şimdi ben bu kızla ilişkimi sadece kv üzerine değilde gerçekten bi abla olarak hayata dair her konuya yaymak istedim, mesela lisede pastacılık diye bi bölüm okumuş eltim, şimdi kasiyerlik yapıyo çok yoruluyomuş, dedimki sen imalat yapan bi yere gir,pasta yap hatta kendi tariflerini oluştur ne zamana kadar kasaya bakacaksın,iyi bi gelirin olsun bak başka bi muhite taşınmak istiyosun bi kenarda paran olsa fenamı olur gibilerinden yardımcı olmaya çalışıyorum ama o beni anlamıyo ya da dediğiniz gibi uzaktada olsan ben seni olaylara çekerim gibi bi taktiği var
şimdiye kadar hep bi acıma vardı ona karşı, acaba bu acıma duygumu rahatsızlık verecek şekildemi belli ettim, içten içe tabi senin tuzun kuru noktasınamı geldi kızcağız bilemedim

korkma değilde maddi yardım aldıklarını düşünüyorum, kaynımın daha işi yok bi kursa gidiyo kurs bitince bi akraba iş vericekmiş buna öyle diyolar, ev sadece eltimin maaşıylamı dönüyo ankara gibi bi şehirde,kızcağız kasiyer ne kadar alıyodurki

1. eltiler 2. eltilerle daima kendini kıyaslar. Bu değişmez bir gerçektir...
Hele ki senin kendini geliştirmiş olman, uzak bir şehirde özgürce yaşaman ve onların maddi anlamda kayınvalidene bağlı olmaları seninle kendisini kıyas etmesinde etken.
Ona da fazla görmüyorum aslında, sen de görme... Gül ve geç... Akranın bile değil. Aynı statüde değilsiniz...
O yüzden sorunlarını dinleme demem, fikir de verebilirsin ama sakın ola çok da ciddiye alıp laf yarışına girmeye değmez...

Yaşı çok küçük, dolayısıyla hata yapma payı yüksek.
Eğer sohbetlerinde ona destek olursanız, attığı msj.larda akıl verirseniz bunun sonu sizin için hiç iyi olmaz.
Uzaksınız. K.validenizle sıkıntınız yok bu uzaklıktan dolayı. Ne diye başınızı ağrıtacaksınız ki ?
Size dert yandığında, ''hakkında hayırlısı olsun, sen akıllı kızsın iki tarafıda üzmeyecek bir karar verirsin '' tarzında msj.lar yazabilirsiniz.

Kesinlikle, ne olursa olsun hiçbir konuda yorum yapmamalısınız. Bu hayatımızdaki herkes için geçerli bence.

aynı durumu bende eltimle yaşadım bizde tersi ben 22 yaşındaydım eltim büyüktü kaynanamla çok sorunlar yaşadık nişanlıyken telde konuşmaya başladık bununla bende aileme bile anlatamıyorum içime ata ata ölmüşüm zaten dert anlatıyorum aklımca biri bana derdini dökmüşse düşmanım bile olsa bende kalır bununla konuştuklarımızı kaynanam bir bir söyledi bana (sanki anlattıklarıma yabancıymış gibi) yalan değil derdimi paylaştım dedim ama eltimlede münasebeti kestim küs değilim ama aynı odada 1 yıl kalsak tek kelime çıkmaz ağzımdan.sende bundan sonra derdini anlatma yada onun derdine çözüm arama boşver canım

eşimde zaten bu şekilde cepheleşmiş bi ilişkiye sıcak bakmayacağını üstü kapalı dile getirdi, bu şekilde anneme karşı cephe açmış gibi oluyosunuz ve (eltimin adına x diyelim) x hep seni öne sürüyo dedi, kendisi haksızlığa uğradığını düşünüyosa akşama kadar dip dibeler bunu anneme kendi söylesin sen napabilirsin dedi, haklı

benim nişanım evde oldu, sadece yakın akrabalarımız geldi, ama eltim ve kaynım yoktu kaynanam işten izin alamadı dedi, yüz yüze konuştuğumuzda eltim ben sormadan nişanınada gelemedim bana arabada yer yok dediler çok bozuldum dedi, banada senin izin alamadığın söylendi dedim, o an içimden demiştim nemesis bak kızcağız senin içerlediğini tahmin etmiş ve sen sormadan durumu anlatıyo, aramızda sorun olmasını istemiyo diye düşünmüştüm

Eltinle kayınvaliden hep güllük gülistanlıkmı olacaklar..bide dip dibe otururken..elbet kavgaları tartışmaları olur birgün..ve o tartışma sırasında sinirinden öfkesinden senide ortaya atar..eltimde senin hakkında böyle düşünüyor oda senin için şöyle böyle dedi der..ve ortalık karışır..ağzınızın tadı bozulur..sen nekadar seviyeni korumaya çalışsanda bunlar yüzüne vurulduğunda açıklama getiricem diye seviye filanda kalmaz..hiç gerek yok..senin düşündüğünü eltin düşünemez yaşı itibariyle..bazı şeylerin sonunu hesap edemez..belki iyi niyetli belki kötü niyetli biridir bişey diyemem ama sende bu kadar tanımıyorsun eltini..

O yüzden güvenipte ne var ne yok herşeyini anlatma..ablalık yap yine..yardımcı ol sıkıştığı konularda..dertleş..ama bunu kayınvalideni kötülemeden yap..mesaj dediğin olay ıspatlaması en kolay şeydir..telefonun hafızasında bu mesajlar kayıtlıysa bir gün birilerine gösterme ihtimali herzaman vardır..bunu böyle düşün..eltinin iyi niyetli olduğunu düşünelim..telefonu ortada bıraktığında kayınvalidenin kurcalama ihtimali mesajları okuma ihtimali hiçmi yok..yada kaynının..

O yüzden eltine yardımcı olacaksan bile hiçbirşekilde kayınvalideni atıp tutmadan yapki bunu, ilerde sen kaybetmeyesin..ne eltinden ol,ne kayınvalidenden...politik ol canım...kayınvalideni kötülediğinde boşver canım takma bunları her ailede olur yaşına ver..yada usülünce konuş aranızdaki sorunları çözün de..kayınvalidede anlayışsız değildir sen güzelce sorunlarını anlatırsan konuşursan seni anlar de..bukadar kinlenme sonuçta değiştiremezsin kimsenin huyunu..mutsuz olursun de..ve bu mesajıda telefonun hafızasında sakla..

bunun doğru olduğunuda bilemezsin..arabada yer yok diye gelinlerini nişana götürmeyeceklerini hiç sanmıyorum..kayınvaliden bukadarda değildir heralde..en azından elaleme ne derim düşüncesiyle yine getirirdi..

Sanırım eltin gelmek istemedi..kendisine yapılmayanın sana yapıldığını görmek istemediği için, bunu kaldıramayacağı için işyerinden izin vermediler demiştir..

Sanki doğrusu bu gibi geldi bana ama bilemicem tabi..

işin özü itibariyle aslında kimseyle samimi olmamak gerekiyo evlenince dimi?
bide şimdi geldi aklıma bana demiştiki bunların hakkından sen gelirsin, sanki beni gaza getiriyo gibiydi

hiç bilmiyorum canım, kv yapmaz demiyorum yapısı belli onunda, ama bana arabada yer yok dense taksiye biner gene gelirim geldikten sonra sen git dicek hali yokya, 10 lira tutmaz taksiyle, o düşünemediyse kaynım düşünseydi koca adam

işin özü itibariyle aslında kimseyle samimi olmamak gerekiyo evlenince dimi?
bide şimdi geldi aklıma bana demiştiki bunların hakkından sen gelirsin, sanki beni gaza getiriyo gibiydi

19 yaşındaki bir kızın gazına gelmezsin sen canım.diğer arkadaşlarında dediği gibi derdini dinle ama taraflı yorum yapma

19 yaşındaki bir kızın gazına gelmezsin sen canım.diğer arkadaşlarında dediği gibi derdini dinle ama taraflı yorum yapma

abla hiç sorma valla, burda başka arkadaşlarıma yorum yapmakla kendi hayatımda bişeyler yapmak farklıymış,ama yorum yapmama konusu kafama yattı artık

bence araya mesafe koy, her aklına geldiğinde aklına geleni söylediği insan olma çekinsin senden biraz tavrını koy gerekirse kişisel bi problemin olursa dinlemeye hazırım ama bu konularla gelme bana de

bence araya mesafe koy, her aklına geldiğinde aklına geleni söylediği insan olma çekinsin senden biraz tavrını koy gerekirse kişisel bi problemin olursa dinlemeye hazırım ama bu konularla gelme bana de

doğru diyosun arkadaşım neticede iyiniyet karşılıklı olursa güzel, ben güzin ablalık yapıcam diye ne diye dert küpü olayımki dimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…