Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Eltinizle msjlaşmanızdan şunu çıkardım sanki size bu konuda bilerek konuşma yapıyor ağzınızdan laf almaya çalışıyor sanki bence kimseye güvenip iyi yada kötü olsanız bıle kayınvalıdenızı kotulemeyın ozellıkle msj delıl ıcerebılır nereden bıleceksınızkı bu msjları kv ve baskalarının gormeyecegını msela bı msjınzda aramıyor eksıklıgınıde hıssetmıorum demıssınız bu sızın ııcn kotu bırsey degıldır ama bunu kv gorseee ters tepkı verebılır ben guvenemedım eltınıze acıkcası hem msj attındaa yanında hem sana soruyor hakkatten kucuktee oyuzden guvenmeyın cahıldır vee yalnıs adım atmanıza sebep olabılır sıze kotuler eder sızde onaylarsınız yada dınlersınız sonra sızden kotusuu olmaz

bir elti vakası da ben anlatayım:KK1:

seneler önce çocuklarım küçükken birbirleriyle tartıştılar.büyük küçüğü biraz kıskandı herhalde laf dalaşına girdiler.bunu gören eltim büyükler zaten fesat olur demeye başladı.oğlum üzerinden birilerine laf dokunduruyordu.ama söylemesi bir türlü durmadı.sürekli aynı lafı tekrarladı.benim de canım sıkıldı. ben de o da evin büyüğü.aslında hiçte üzerime alınmadım ama susturmam gerekiyordu.:KK53:

ben fesat değilim, sen fesatsan bilemeyeceğim,dedim.önce anlamadı,sonra kızardı bozardı.ne diyeceğini bilemedi.en son gülmeye başladı.ben de güldüm konuyu kapattım ama bir daha sesi çıkmadı.:KK52:tabii kendince fesat dediği kişiden de çok yardım gördü ama kıymet bilmez o başka:KK14:

sen bu eltiyle mesajlaşmayı konuşmayı kes canım kayınvalidnle ilgili iyi yada kötü hiçbirşey söyleme.insanoğlu çüğ süt emmiş güven olmaz.senin ağzından laf alıp ortalığı karıştırabilir.eltinin kayınvalidenle olan ilişkisine hiç karışma yorum yapma konuşunca da havadan sudan konuş kaynana muhabbetine hiç girme aslında başta yanlış yapmışsın ama geç sayılmaz bundan sonra daha dikkatli davran:KK31:

yok anacım bu işler politik davranmayı bilenlerin işi, benim gibi dümdüz insanlara göre değil, annem bile bana yeri gelir yılan dilli der dan dan dan sayarım ne düşünüyosam, iyi halt ediyorum

az önce mesaj attı, fal baktırmış çok yakında hamilelik haberi alınıyomuş kaynanamda demişki aaa yoksa nemesis hamilemi??
şimdi ben burdan ne anlıyım,sen bana şikayet ede ede bitiremediğin kv ile fal baktırmaya gidiyosun ya da sen bi yerde baktırıp yorumlamasını kv ile yapıyosun her halükarda aranız gayet iyi tövbe yarabbim!
hayır bana çocuk yap demeyemi getiriyolar nedir ben anlamadım, ya bu kız harbi saf ya da tam cin
benim kaynanam babamı evimde iki gün barındırmasa eltimin düğününe ailemi çağırmasa, benim için oğluna deseki bu kızı babasının evine götür,benim evimden çıkmasa evime aldığıma ettiğime karışsa, aileme hakaret etse ben o kadınla değil fal yorumu yapmayı yağmurlu havada su vermem

az önce mesaj attı, fal baktırmış çok yakında hamilelik haberi alınıyomuş kaynanamda demişki aaa yoksa nemesis hamilemi??
şimdi ben burdan ne anlıyım,sen bana şikayet ede ede bitiremediğin kv ile fal baktırmaya gidiyosun ya da sen bi yerde baktırıp yorumlamasını kv ile yapıyosun her halükarda aranız gayet iyi tövbe yarabbim!
hayır bana çocuk yap demeyemi getiriyolar nedir ben anlamadım, ya bu kız harbi saf ya da tam cin
benim kaynanam babamı evimde iki gün barındırmasa eltimin düğününe ailemi çağırmasa, benim için oğluna deseki bu kızı babasının evine götür,benim evimden çıkmasa evime aldığıma ettiğime karışsa, aileme hakaret etse ben o kadınla değil fal yorumu yapmayı yağmurlu havada su vermem

bacişkom :) kaç yıllık evlisin? sen yenisin galiba diyesim geldi :)

evet sana çocuk yap demeye getiriyorlar,ağzından laf alacak güya..eltinin çocuğu var mı? bak bunlar ölümüne kankalar bence ve senden laf almaya çalışıyorlar..k.validen soramadığ herşeyi eltin aracılığıyla sorduruyor.olay bu..ve eltinin sürekli k.valideni kötüleme amacı senin de aynı şeyleri düşünüp düşünmediğini öğrenmek bilesin..

Son düzenleme:
bacişkom :) kaç yıllık evlisin? sen yenisin galiba diyesim geldi :)

evet sana çocuk yap demeye getiriyorlar,ağzından laf alacak güya..eltinin çocuğu var mı? bak bunlar ölümüne kankalar bence ve senden laf almaya çalışıyorlar..k.validen soramadığ herşeyi eltin aracılığıyla sorduruyor.olay bu..ve eltinin sürekli k.valideni kötüleme amacı senin de aynı şeyleri düşünüp düşünmediğini öğrenmek bilesin..

hayatım ben daha 3.5 aylık evliyim kendisi doğursun madem bebek istiyolar, korunmayanda kendisi zaten,kendisi söylemişti ordan biliyorum, hem o 1.5 senelik evli kocasıda 33 oldu nerdeyse,eşi istiyo bebeği

Bence kıskançlıktan ziyade kayınyvalide ile danışıklı dövüş yapıyorlar.

Yani aslında aralarında anlaşmışlar, eltin senin agzından laf almaya çalışıyor.
Sana da birbirlerinden haberleri yok gibi davranıyorlar...

Bence hiç muhattap olma,
uzak durmaya devam et.

Ne demistim ben :)))

yok kızlar şark dönüşü tercihlere Ankarayı yazmıyoruz bu kesinleşti, ben bunlarla adam gibi konuşarak baş edemem,panik atağımı coşturur bunlar benim

canım bu gelinin senden başka kımsesi yokmu ki dertleşmek için taaa batmanı arıyor yahu yaşından büyük işlere yaşından büyük kişileri alet etmeye çalışıyor resmen.

son yorumumun üstünden 2 ay geçmiş, bu sürede ben elticiğimi iyice tanıdım ve bazı şeyleri kafamda daha net oturttum, mesela en son buraya falında bebek gördüğünü yazmışım, bana kötüleye kötüleye bitiremediği kv ile fal baktırmaya gidiyo falda bebek çıkıyo kvde nemesis hamilemi ki demiş, akıl erdiremedim, hem geçineme hem fal baktırmaya git, ama sonradan emin oldumki bunların bi sıkıntısı daha vardı, dedikoduya yer arıyolardı, bizim nikahımız mayısta oldu haziranda batmanda ev bulmaya geldik 10 gün kaldık temmuzdada evlendik,bu fal mevzusu olduğunda daha 2 aylık evliydim bunların aklından geçen benim tee haziranda ev bakmaya batmana geldiğimizde hamile kalmış olmam,benden bu haberi bekliyolar aylardır falıda senaryo yaptılar akıllarınca
burdaki yorumları kafamda derleyip toplayıp politik davrandım bu süre içinde, mesela mesaj atmıştı annem bana gelmişti kv bi hoşgeldin bile demedi (annesiyle kv küsler aynı zamanda akrabalar),ben bu yoruma takma kafana onlar akraba barışırlar herşey güzel olur tarzında bi polyannacılıkla cevap verdim, baktıki ben dedikodu yapmıyorum mesaj araları uzadı uzadı ve kesildi ta ki düne kadar,akşam mesaj attı napıyosunuz diye bende oturuyoruz napalım siz napıyosunuz dedim, oohhh siz başbaşa takılın ben yaşlılara hizmet ediyim şeklinde bi mesaj, e sizde bişeyler yapsaydınız dedim, bugün benim doğumgünüm x teyze (eşimin teyzesi) ısrar etti geldik dedi, akabindede hani elti hediyem diye mesaj attı, doğumgünün olduğunu bilmiyodum ki ayrıca benimkide eylüldeydi dedim gülücük kondurdum şaka olduğu bariz belli yani, eylül geçeli çok oldu yenimi aklına geldi hediye istiyosan canın sağolsun gönderiyim gülüm yazmış,ölürmüsün öldürürmüsün, tabiki hediye beklemiyorum iyi yıllar yazdım yolladım,bi mesaj daha attı cevap vermedim, eşimede okutuyorum onun yazdıklarınıda kendi yazdıklarımıda,ayyy niye kısa kesmiyo diye eşimde ifrit oluyo, ne yaparsın ki numaramı verdim bi kere, benden 8 yaş küçük kızla ağız dalaşına girmek istemiyorum ama gülüm kııız şeklinde yalan dünya zerrin havası deli ediyo beni, sanki ben evlen dedim, yok hizmet ediyomuş yok bilmem ne, şark dönüşü Ankaraya gidersek bu kız benim başımı ağrıtır gibime geliyo
oh be anlattım rahatladım

sakın mesajlarına kayınvalide konusunda cevp verme ;sana dert yanıp şikayet ettiğinde onaylama...mesajını okutabilir ya da olduğu gibi belki de üstüne katıp arkandan lafını edebilir kaynanıza..annem "kızım sakın ne eltin ne de eşinin akrabaları yanında kaynanan hakkında kötü konuşma "derdi..haklıymış..eltim biraya geldiğimizde kayınvalidemi şikayet ederdi bana..yani o kadar rahatsız görünen tip;meğer telefonları açıp "siz eleleyi seviyorsunuz zaten "dermiş oraya gittiğinde ufacık bi olayı saptırıp kayınvalideme anlatıp bana karşı doldurmuş....en sonunda dayanamdım "anne o bir daha bu tarz konuşursa "kızım ne derdin varsa git eleleye söyle bana değil dersin yoksa hakkım helal eğildir sana" dedim..eltimin 2 yüzlü olduğunu o zaman anladım..güvenme..hem o kadar şi,kayet ediyor hem de anne baba die dibinden ayrılmıyorr ..o zaman var bunda bişey!
sana olumsuz bi mesj attığında kayınvalidenizle ilgili;"büyüktür annedir hoş görmek lazım iyi kadındır de geç her seferinde ki bi daha bu tarz msj lar atamasın..

sakın mesajlarına kayınvalide konusunda cevp verme ;sana dert yanıp şikayet ettiğinde onaylama...mesajını okutabilir ya da olduğu gibi belki de üstüne katıp arkandan lafını edebilir kaynanıza..annem "kızım sakın ne eltin ne de eşinin akrabaları yanında kaynanan hakkında kötü konuşma "derdi..haklıymış..eltim biraya geldiğimizde kayınvalidemi şikayet ederdi bana..yani o kadar rahatsız görünen tip;meğer telefonları açıp "siz eleleyi seviyorsunuz zaten "dermiş oraya gittiğinde ufacık bi olayı saptırıp kayınvalideme anlatıp bana karşı doldurmuş....en sonunda dayanamdım "anne o bir daha bu tarz konuşursa "kızım ne derdin varsa git eleleye söyle bana değil dersin yoksa hakkım helal eğildir sana" dedim..eltimin 2 yüzlü olduğunu o zaman anladım..güvenme..hem o kadar şi,kayet ediyor hem de anne baba die dibinden ayrılmıyorr ..o zaman var bunda bişey!
sana olumsuz bi mesj attığında kayınvalidenizle ilgili;"büyüktür annedir hoş görmek lazım iyi kadındır de geç her seferinde ki bi daha bu tarz msj lar atamasın..

konuyu ilk açtığımdada arkadaşlar sağolsunlar benzer şeyleri söylediler, ee yaşayan bilir tabi bende dediklerinizi dinledim, mesajları azaltmıştı yılbaşı gecesine kadar, biz başbaşa kutluyomuşuz o yaşlılara hizmet ediyomuş,lafa bak sanki ben batmana tatile geldim, bu durum beni şu açıdan korkutuyo,şark bitince Ankaraya dönmeyi istiyodum, neticede ailem orda, ömrü billah hasretmi kalıcam,ama Ankaraya gidersekte olayı banamı çevirir işte bunca sene ben hizmet ettim şunu yaptım bunu yaptım artık nemesis yapsın o gelsin o gitsin vs gibi,çünkü sızlanıyo yani yaşlılara hizmet ediyorum diye

konuyu ilk açtığımdada arkadaşlar sağolsunlar benzer şeyleri söylediler, ee yaşayan bilir tabi bende dediklerinizi dinledim, mesajları azaltmıştı yılbaşı gecesine kadar, biz başbaşa kutluyomuşuz o yaşlılara hizmet ediyomuş,lafa bak sanki ben batmana tatile geldim, bu durum beni şu açıdan korkutuyo,şark bitince Ankaraya dönmeyi istiyodum, neticede ailem orda, ömrü billah hasretmi kalıcam,ama Ankaraya gidersekte olayı banamı çevirir işte bunca sene ben hizmet ettim şunu yaptım bunu yaptım artık nemesis yapsın o gelsin o gitsin vs gibi,çünkü sızlanıyo yani yaşlılara hizmet ediyorum diye

tatlım diyeceğin tek şey "ne güzel sevap kazanıyorsun" ....eltim de aynısını yapmaya çalışırdı eşimin memleketine gittik kaynım da iznini denk getirdi..tahmin edersin eltim yeyip içip ortak sofrada tüyerdi hemen herşey 1 yaşındaki kızımla bana kalırdı..20 saatlik yoldan geldiğim gün bile bunu yaptı..eşim de kayınvalidem de farkına vardı tabi...eşim "boşver onu yoksay ;o olmasa sen yapıcaktın ..sevap alırsın zaten sayılı gün 1 hafta içinde gideceğiz "dediğinde çok rahatladım..yemek zmanı oturur yardım etmez bulaşık zamanı tüyerdi..1 hafta sonra eve geldiğimde ordaki iş elime yapışmamaıştı ama herkes karakterini ortaya dökmüştü....

tatlım diyeceğin tek şey "ne güzel sevap kazanıyorsun" ....eltim de aynısını yapmaya çalışırdı eşimin memleketine gittik kaynım da iznini denk getirdi..tahmin edersin eltim yeyip içip ortak sofrada tüyerdi hemen herşey 1 yaşındaki kızımla bana kalırdı..20 saatlik yoldan geldiğim gün bile bunu yaptı..eşim de kayınvalidem de farkına vardı tabi...eşim "boşver onu yoksay ;o olmasa sen yapıcaktın ..sevap alırsın zaten sayılı gün 1 hafta içinde gideceğiz "dediğinde çok rahatladım..yemek zmanı oturur yardım etmez bulaşık zamanı tüyerdi..1 hafta sonra eve geldiğimde ordaki iş elime yapışmamaıştı ama herkes karakterini ortaya dökmüştü....

canım şu an Batmandan Ankaraya gittiğimizde bende iş yapıyorum iş dediğim çay servisi getir götür falan, elime yapışmıyo eltimdende bişey beklemiyorum zaten bi kere o şekilde aynı ortamda bulunduk ondada ayağına bişey düşürmüş o oturdu,kaynımda geldi bana duyuraraktan bişeye elini sürmiceksin dedi, sadece tebessüm etmiştim o an, daha 2 aylık evliydim ve üstünde durmadım nasıl olsa dönücem diyodum senin dediğin gibi,ama Ankaraya dönersek 10 sene ordayız belki eşim emekli olana kadar yani ömür boyu Ankarada kalıcaz, her gün gidip gelmeyi seven insanlar bunlar, eltimle kv akraba zaten,sayılı gün geçiyo ama sürekli çekemem ben

görümcen adam olmuş cin çarpmaya çalışıyor :KK53::KK53:

ben olsam mesajlarına cevap da vermem, ikili konuşmaya da girmezdim.

hatta kv onu piyon gibi oynatıp senden laf almak için de böyle yaptırıyor olabilir, o kendini akıllı sanan saf da ! ona yaranmak için yapıyordur.

19 yaşında daha gençliğini yaşamadan evliliği evcilik sanıp davranırsa olacağı bu.

Ankara'ya dönersen de tavrını belli et yanaşmaz belli süre sonra.

Eltine ayar oldum :KK1:
Hediye istiyosan erken söyleseydin gülüm mü :KK19:
8 yaş küçük ama dil pabuç maşallah
Bence de o kafayı size takmış gibi.. Zaten dile de getirmiş mesajla bile.. Görüyo olsa ne yapar bilmem

canım şu an Batmandan Ankaraya gittiğimizde bende iş yapıyorum iş dediğim çay servisi getir götür falan, elime yapışmıyo eltimdende bişey beklemiyorum zaten bi kere o şekilde aynı ortamda bulunduk ondada ayağına bişey düşürmüş o oturdu,kaynımda geldi bana duyuraraktan bişeye elini sürmiceksin dedi, sadece tebessüm etmiştim o an, daha 2 aylık evliydim ve üstünde durmadım nasıl olsa dönücem diyodum senin dediğin gibi,ama Ankaraya dönersek 10 sene ordayız belki eşim emekli olana kadar yani ömür boyu Ankarada kalıcaz, her gün gidip gelmeyi seven insanlar bunlar, eltimle kv akraba zaten,sayılı gün geçiyo ama sürekli çekemem ben

Az çok konularını biliyorum arkadaşım buna dayanarak söylüyorum, gerek yaşın, gerekse yaşadıkların gereği aklı başındasın.
Aynı ilde yaşamak korkutmasın bence mesafeni koyup resmi davrandıktan sonra eltine ona yaklaşım ve ilişki sende olmaz gibime geliyor.
Kendine saygısızlık olmasın diye karşı tarafa saygı göstermek zorunda kalıyorsun bazen, hak ettiklerinden değilde.

X