Bir elti sedef vakası da benden kızlar

eltiniz insanı suya götürür, susuz getirir çok fenaymış. en iyisi diğer arkadaşların dediği gibi mesafe koymak

1 saat önce yine mesaj attı napıyon yeni gelin :) şeklinde, cevap yazmadım
çıkarımım şu özetle, kendisi maddi bağımlılık nedeniyle kayınvalideme tavır koyamıyo ve bi şekilde beim bunu yapmam konusunda beni gaza getiriyo

çıkarımım şu özetle, kendisi maddi bağımlılık nedeniyle kayınvalideme tavır koyamıyo ve bi şekilde beim bunu yapmam konusunda beni gaza getiriyo

bence cevap ver,iyiyim eski gelin,diye:KK1:

Yani kendince kendi intikamını maşa olarak seni kullanıp sana yaptırmak istiyor... :KK31:
Kendisi de sinsi sinsi izleyip 'ne akıllıyım yaaa :KK23:' deyip kıs kıs gülecek... :KK37:

Bence cevapsızlık doğru değil. Resmiyet taşıyan hal hatır sormaları olabilir aranızda, olmalı da zaten.
Sizin dikkat etmeniz gereken yorum yapmak ve akıl verme konusunda daha özenli olmak.

canım ben eltiden dost olmayacağını düşünenlerdenim ( istisnalar muhakkak vardır)
benim de iki tane eltim var hala muhabbetim hal hatır sormaktan öteye geçmemiştir
senin eltine gelince de bana iki yüzlülük yapıyormuş gibi geldi
sana ayrı kvye ayrı konuşuyor gibi
aman uzak dur o anlatsın sen dinle baktın iyice abartıyor onunla bu konuları konuşmak istemediğini söylersin olur biter

ben o istisnalardanım galiba :))) benim bir eltim iki görümcem var ama görümceler bir cephe biz eltiler bir cephe durumundayız.bizim görümceler fenadir biraz sevmezler bizi hani ondan olsa gerek eltimle çok iyiyiz hatta sırdaşız.tabi bizim kocalar laf söyletmezler bize asla farkındalar herseyin bu kadar kıymet görmemiz görümceleri kıskandırıyor biraz hani bizde ablanızız bunca yıllık ne değişti evlenince muhabbeti yapıyorlar.uzun lafın kısası elti görümce olayı değil olay. bir insan fesatsa art niyetliyse kibirliyse gelin görümce elti farketmiyor.üç günlük dünya halbuki ne gerek var değilmi kırmaya kırılmaya.ben alt üst oturuyorum k.v. ve k.p le ama birgün bile sensin demedik birbirimize.eltim dahja soğuktur herkese karsı ama bana bayılır bende ona.uzak otururuz ama hep beraberiz yinede buda göze batıyor tabi.

cnm o 18 yasında aman kötüülük düşünmez diye düşünme, dikkatli ol sakın sırrını verme, kendimden anlatayım sana küpe olsun, evime hamileyken yardım olsun diye paraya ihtiyacı olan bir kız almıstım,18 yasındaydı, benim karnım burnumda ben iş yapıyorum umursamıyor, bilgisayarımı kendi bilgisayarı gibi kullanıyor, evimde sigara içiyor,dısarısı soğuk diye, sabah bangır bangır müzk dinliyor,banyoyu sil diyorum aksam geliyorum banyo kirli, bana diyorki abla aldığın kremlerden bana da alalım diyor ne münasabet, eşiyle cok telde konusuyormus kontor yetmiyormus,bana senin adına hatlı kart alalım diyor, 3 hafta dayanabildim,baskasını bulmayı beklemeden yolladım, bir daha gelme evime dünki cocuk beni salak mı sandın sen dedim, uzattım biraz ama kötü kötüdür,uyanık uyanıktır,bunun yaşla basla alakaası yok canım, Allah kolaylık versin

gecikmelide olsa cevap yazdım hastayım biraz uyuyodum sen nasılsın dedim :)
kü.ücük kıza taktik yapıyorum görüyomusunuz :KK1:

cnm o 18 yasında aman kötüülük düşünmez diye düşünme, dikkatli ol sakın sırrını verme, kendimden anlatayım sana küpe olsun, evime hamileyken yardım olsun diye paraya ihtiyacı olan bir kız almıstım,18 yasındaydı, benim karnım burnumda ben iş yapıyorum umursamıyor, bilgisayarımı kendi bilgisayarı gibi kullanıyor, evimde sigara içiyor,dısarısı soğuk diye, sabah bangır bangır müzk dinliyor,banyoyu sil diyorum aksam geliyorum banyo kirli, bana diyorki abla aldığın kremlerden bana da alalım diyor ne münasabet, eşiyle cok telde konusuyormus kontor yetmiyormus,bana senin adına hatlı kart alalım diyor, 3 hafta dayanabildim,baskasını bulmayı beklemeden yolladım, bir daha gelme evime dünki cocuk beni salak mı sandın sen dedim, uzattım biraz ama kötü kötüdür,uyanık uyanıktır,bunun yaşla basla alakaası yok canım, Allah kolaylık versin

seninkide epey yüzsüzmüş o eve ne amaçla geldiğini unutmuş

seninkide epey yüzsüzmüş o eve ne amaçla geldiğini unutmuş

canım bak bizim iki gelinimiz var (abilerimin eşleri) bunlar ilk başta çok sıkı fıkı olmak istediler.neyse büyük olan küçüğe annem ve görümceler (yani bizim :KK3:) hakkımızda olumsuz şeyler söylemiş ne demiş hala bilmiyoruz ama küçük gelin bize söyledi eltim sizin hakkınızda kötü konuşuyor diye.şimdi iki elti birbiriyle kanlı bıçaklı durumda.ailem büyük gelinden tamamen soğudu arkamızdan konuşuyor diye küçükten de laf taşıyor diye.gelinlere karşı sevgi ve güven sıfır şu an bizim ailede ki inan bizden çok daha üstün tutarlardı annem babam gelinlerini.

bu işlere sakın ola karışma yoksa başın çok ağrır.eltinle mesajlaşmaya kesinlikle son ver.görünce havadan sudan muhabbet et geç.kv hakkında sakın konuşma,o konuşursa çaktırmadan lafı değiştir.yoksa baş edemezsin.inan eşinle bile aran bozulur bu tip olaylardan.dikkatli ol.

ha uzaktayım beni etkilemez deme bizim de gelinler farklı şehirlerde.

canım bak bizim iki gelinimiz var (abilerimin eşleri) bunlar ilk başta çok sıkı fıkı olmak istediler.neyse büyük olan küçüğe annem ve görümceler (yani bizim :KK3:) hakkımızda olumsuz şeyler söylemiş ne demiş hala bilmiyoruz ama küçük gelin bize söyledi eltim sizin hakkınızda kötü konuşuyor diye.şimdi iki elti birbiriyle kanlı bıçaklı durumda.ailem büyük gelinden tamamen soğudu arkamızdan konuşuyor diye küçükten de laf taşıyor diye.gelinlere karşı sevgi ve güven sıfır şu an bizim ailede ki inan bizden çok daha üstün tutarlardı annem babam gelinlerini.

bu işlere sakın ola karışma yoksa başın çok ağrır.eltinle mesajlaşmaya kesinlikle son ver.görünce havadan sudan muhabbet et geç.kv hakkında sakın konuşma,o konuşursa çaktırmadan lafı değiştir.yoksa baş edemezsin.inan eşinle bile aran bozulur bu tip olaylardan.dikkatli ol.

ha uzaktayım beni etkilemez deme bizim de gelinler farklı şehirlerde.

yaa bide bizimkinde şu farkettim ben ablalık vurgusu yaptım ama o bana gayet laçka mesajlar atıyo yeni gelin lafına taktı bu arada,yani bu kız benden büyük diyipte bi destur durumu yok benim kocam onun eşinin abisi diyemi düşünüyo bilemedimki

nişanlıyken okuyodu daha 2-3 ay sonra lise bitti evlendiler,kaynım 30'u geçince kv panik yaptı girişken biride değil kendi birini bulamaz diye kapı kapı gezdiler eltim uzaktan akrabaları oluyo
şimdi ben bu kızla ilişkimi sadece kv üzerine değilde gerçekten bi abla olarak hayata dair her konuya yaymak istedim, mesela lisede pastacılık diye bi bölüm okumuş eltim, şimdi kasiyerlik yapıyo çok yoruluyomuş, dedimki sen imalat yapan bi yere gir,pasta yap hatta kendi tariflerini oluştur ne zamana kadar kasaya bakacaksın,iyi bi gelirin olsun bak başka bi muhite taşınmak istiyosun bi kenarda paran olsa fenamı olur gibilerinden yardımcı olmaya çalışıyorum ama o beni anlamıyo ya da dediğiniz gibi uzaktada olsan ben seni olaylara çekerim gibi bi taktiği var
şimdiye kadar hep bi acıma vardı ona karşı, acaba bu acıma duygumu rahatsızlık verecek şekildemi belli ettim, içten içe tabi senin tuzun kuru noktasınamı geldi kızcağız bilemedim

bak şu dediğin bile o kadar tehlikeli ki.ona kvden ayrılması için taktik veriyormuş gibi bile gözükebilirsin.ablalılığı falan boşver.kimse kimsenin ablası değil.bir kazık yersin üzülürsün sonra.

yaa bide bizimkinde şu farkettim ben ablalık vurgusu yaptım ama o bana gayet laçka mesajlar atıyo yeni gelin lafına taktı bu arada,yani bu kız benden büyük diyipte bi destur durumu yok benim kocam onun eşinin abisi diyemi düşünüyo bilemedimki

üzgünüm ama o seni hiç ablası olarak görmeyecek.ilk gelinimiz benden baya büyüktü ablalık yapar sandım neleeer gördüm,ikincisi benden küçüktü ablalık yapayım dedim neleer gördüm.asla iki el abla kardeş olmuyor canım malesef.

bak şu dediğin bile o kadar tehlikeli ki.ona kvden ayrılması için taktik veriyormuş gibi bile gözükebilirsin.ablalılığı falan boşver.kimse kimsenin ablası değil.bir kazık yersin üzülürsün sonra.

halbuki Allah biliyoya ben söylediğim herşeyi içten söyledim yani kendini geliştirse fenamı olur gencecik kız ama anlattıklarımıda özümsemiyo zaten bunu çok iyi anladım eşimlede konuştum

şunu da belirtmeden edemicem kızlar, gerçekten benim için çok faydalı bi konu oldu,büyük resmi gördüm bişeyler dank etti, zaman ayıran konuma göz yoran herkese teşekkür ederim, bu ilişkileri az çok hepimiz biliyoruz kimimiz kv ile kimimiz görümce ile kimimiz gelin ya da elti ile yaşıyoruz Allah herkesin gönlüne göre versin

Senaryoyu yazdım hemen. Kaynana büyük gelini sever küçük gelini sevmez. Kaynana hep büyük gelinden bahseder. Küçük gelin kıskanır. Kaynananın gözüne girmek için mesajlar gösterilir. Büyük gelin "ama oda bu mesajları attı" der. Küçük gelin sadece denemiştim der. Veee artık mutlu son. Kaynananın gözdesi artık küçük gelindir. Büyük gelin arkadan dedikodu yapan biri olarak anılarda yaşayacaktır...

Senaryoyu yazdım hemen. Kaynana büyük gelini sever küçük gelini sevmez. Kaynana hep büyük gelinden bahseder. Küçük gelin kıskanır. Kaynananın gözüne girmek için mesajlar gösterilir. Büyük gelin "ama oda bu mesajları attı" der. Küçük gelin sadece denemiştim der. Veee artık mutlu son. Kaynananın gözdesi artık küçük gelindir. Büyük gelin arkadan dedikodu yapan biri olarak anılarda yaşayacaktır...

işin tuhafı ben sevilen gelin değilim be canım, yani kv benimle konuşurken beni pohpohlar ama arkamdan konuştuğunu az çok biliyorum, yüzüme söylemedikçede umrumda olmuyo açıkçası,eltim bu şekilde bi strateji izliyosa yanlış ata oynuyo demektir :)

X