Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Günaydın arkadaşlar
Çok teşekkür ederim , amin Allah kimseye yaşatmasın yaşana da acil şifalar versin inşallah.

Dün koltuklarımızı sildik, daha mı alacalı olur açık renk diye çok tereddüt ettik ama zaten yıkamacıya verecektik önden bi deneyelim başarırsak hep sileriz hem dedik.
Sildik oldu mis gibi oh içim rahatladı

Halıları da yıkamacıya vereceğiz, tülleri de attım mı makinaya tamamdır

Bu arada haftasonu davetsiz misafir olmadı
Kaynanam kayınpederimi aratmış Pazar günü, yakındayız gibisinden eşim de biz dışarı çıkacaz birazdan demiş
O plan da tutmadı yani

Bu ara fazla atak yapılıyo haftaya kendim çağırsam mı ne dan diye gelmesinden iyidir

kayınpederden çekinirler diye düşündü galiba, te Allahım yaa, canın istiyosa çağır istemiyosan diyete devam

kayınpederden çekinirler diye düşündü galiba, te Allahım yaa, canın istiyosa çağır istemiyosan diyete devam

Kayınpederim nazik adamdır, o olmasa zıplayıp gelmişti eminim
Bizden 3 durak uzakta amcası var eşimin, daha 1 kere hayırlı olsuna geldiler o kadar amcası halası hepsi orda
Kayınpederimin tarafı normal, Allah'tan yakında oturanlar onlar.. Teyzeleri filan olsaydı ayvayı yemiştik

Bende bakıcam duruma göre, halı ve tüllerimden sonra misafir alırım
Kafamı bozmalarsa sıra onlara da gelir

Aslında şöyle, benim evim çok minik resimleri de var hatta
Yazın bahçedeki kapalı alan müsait olduğundan orda ağırlamak rahat oluyor
Ama insanlar anlayışsız işte saz ekibini toplayıp gelebiliyorlar, ufacık tefecik ev demeden

evett baktım evine çok şirindi, ben zaten oldum bittim kabile halinde gelinmesini sevmem, tek tek gelin yaa,bazı aileler birarada olalım mantığıyla yoldayken birbirlerini arıyolar sizde gelin diye, dur bakalım ev sahibinin hazırlığı var mı, 5 kişi ağırlamakla 15 kişi ağırlamak bir mi

Ben kayınpederimi severim, sessiz sakin adamdır soru sormadıkça konuşmaz bile
Zaten adama fırsat kalmıyo ki

Sanırım bu yüzden onu aratıyorlar ama haberim bile yoktu eşim müsait olmadığımızı söylemiş
Gerçekten de öyle, bi Pazarımız var zaten uyuyalım mı gezelim mi koltuk mu silelim ne misafiri bir de..

kader evinin resimlerine baktım şimdi ufak evet ama renklerle o kadar ferah gözüküyor ki ilk aklıma gelen temizliği ne kadar kolay oldu , ben de hep istemiştim ufacık bi evim olsun ama oturduğumuz muhitte öyle birşans yok maalesef , mecburen fazladan alınan eşyalar , kiracıyız olurda ilerde istediğim gibi küçük bi eve geçersek nolcak o eşyalar bilmiyorum , birde koltukları neyle sildin bende silmek istiyorum da , birde eşine mi sildirdin malüm bileklerimiz ince

kızlar koltuk silme işine bende bi girişeyim dedimde çarpıntım tuttu, eşimede kıyamadım,batmanda bu işler çok ucuz koca takımı 30 liraya temizleriz diyo adamlar 3 halıya 27 tl verdim mis gibi yapmışlar

Evet , biz öyle değilizdir ben çağırılmışsam ben giderim yani sülalemi toplamadım hiç
Ama kayınvalidemin tarafı öyle değil kayınvalidmein kardeşleri, onların çocukları, kayınvalidmein halası, halasının büyük evli kızı hepsi sürü halindeler.. Ama ben söylüyorum yani tek şu şu gelsin o kadar kişiye yer bile yok diye.. Herkes laftan anlamasa da azalma oluyo en azından

Mesela görümcemin nişanlısı çok sohbet meraklısı hazırlıklar dolayısıyla, dedim bi ara görümcemle nişanlısını tek alalım hep cümbür cemaat gelindiğinden birşey de anlatamıyo çocuk kapıda yarım saat konuşuyo

Eşimde dedi ki, o zaman kardeşime söyliyim annemden gizli gelsin bilsem de neden dedim, çünkü o da gelir duyarsa diyo

kızlar koltuk silme işine bende bi girişeyim dedimde çarpıntım tuttu, eşimede kıyamadım,batmanda bu işler çok ucuz koca takımı 30 liraya temizleriz diyo adamlar 3 halıya 27 tl verdim mis gibi yapmışlar

benim kv de illa tutturdu kendimiz yıkayalım diye bende dedim yıkayamam zaten idrar yollarım duş alsam enfeksiyon kapıyo , e evimde yıkasa bende girişmek zorundayım oturcak halim yok vercem valla yıkamacıya gizliden , koltukları da bir sorayım bari benimde krem illaki elden geçmesi lazım , bide fon varmı sizde onları da yıkadınız mı ?

Teşekkür ederim
Epey minik bizim ki aslında bu kadar da minik iyi değil dolap bile bulamadık yatak odasına göre, ikeadan ölçüye göre yaptırdık. Köşe desen 1 tekli eksik yaptırdık.

Temizlik minik diye basit ama gel gör ki eşyaları çekicek yer yok, eşim tutuyo ben siliyorum yatağın altını

Bizim koltuklar çok açık renk, yıkatmaya vermeye bile korktuk daha önce eşim yemek dökmüştü sildi göl göl yeri belliydi bez izi.. Dedim o bezi bi getir komple silelim nasıl olacak.. Daha da alacalı olur mu diye tırsmadık değil aklıma bişey takılırsa yapmam laızm ama yoksa duramam..

Birlikte sildik, ben 2 li o 4 lü yeri halletti malum benim bilekler minicik lekeli kısım onun tarafıydı
Bildiğin beyaz sabunla sildik, netten çok baktım da diğer şeyler renk değiştirebilir diye tırstık beyaz sabun iz bırkamıyo.. Beyaz sabun ve sıcak su ile lif eşliğinde

Bizde yıkamay verelim dedik te
Sürekli orda oturduğumuzdan illa bişey damlıyo
Biz silmeyi başarırsak hep işimize yarar dedim
Bir de aklıma takıldı ya o iş o gece hallolmalıydı, yoksa uyuyamam

Çok uygunmuş zaten ver sen yıkamaya
Bende halıları vericem inşallah
Zaten benim halılar da minicik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…