Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Ben bi de tecrübeli hanımlara sormak istiyorum
Koltuk işi halloldu
Halıları da yıkamaya vericem
Tülleri makineye atıcam da, tül için kullandığınız özel birşey var mı ?

Ben bi de tecrübeli hanımlara sormak istiyorum
Koltuk işi halloldu
Halıları da yıkamaya vericem
Tülleri makineye atıcam da, tül için kullandığınız özel birşey var mı ?

Tüllerin beyazsa sorun yok, tül beyazlatıcılar varya onlar süper,

Benimkiler kırık beyaz olduğu için normal yıkıyorum makinede.

Benim de kırık beyaz, güneşliğim de öyle tüllerim de
O renk uyuyordu eşyalarıma çünkü
Sakallı tül mü ne diyordu satan adam, adına

Aynen yılın modası bu sakallı dediler :))

Moda falan anlamam dedim, yine de onu beğenmişim bilmeden :))

Çok güzel,

Bu arada evine baktım, güzelmiş...

Allah mutlu günlerde oturmayı nasip eylesin,

Davetsiz değil davetli misafirlerin olsun :)))

biri temizlikmi dedi
uff hayataımda hiç halılarımın bu kadar kırlendığını görmeemiştim yaz gelsede halı yıkamaya versek gerçekten çocuklarla çok kırlenıyo beğenmediği herşeyı tukuruyo sılıyorum ama yıneede leke kalıyo geçen gun kola döktü halıya koca bır bardak

lütfen çocuklu evlerdeki halılarda leke varsa ayıplamayalım
:KK20::KK20::KK20:

Bu arada Kader,

Biz evlenirken satın almıştık evimizi,

Kutu gibi 80 m2 iki kişilik bir ev...

Kızım doğunca ben buralara sığamam dedim,

Şimdi 120 m2 bi evdeyim, ilk göz ağrım :) kiracı da..

Bebeğin olunca sende sığmayacaksın gibi geldi de...

Aynen yılın modası bu sakallı dediler :))

Moda falan anlamam dedim, yine de onu beğenmişim bilmeden :))

Çok güzel,

Bu arada evine baktım, güzelmiş...

Allah mutlu günlerde oturmayı nasip eylesin,

Davetsiz değil davetli misafirlerin olsun :))
)

Bende bu güzelmiş dedim, adam bu sakallı perde filan dedi
Başka yere gittik yine onu beğenmişim :KK1:
Bilerek olmadı ya bilsem beyaz alırdım ama o da çok parlar gibime geldi, badana filan krem

Amin amin en güzel dua buydu :KK1: cümlemize inşallah :KK16:

biri temizlikmi dedi
uff hayataımda hiç halılarımın bu kadar kırlendığını görmeemiştim yaz gelsede halı yıkamaya versek gerçekten çocuklarla çok kırlenıyo beğenmediği herşeyı tukuruyo sılıyorum ama yıneede leke kalıyo geçen gun kola döktü halıya koca bır bardak

lütfen çocuklu evlerdeki halılarda leke varsa ayıplamayalım
:KK20::KK20::KK20:

Evet o biri benim :KK1:

Ben daha fazla bekleyemeyecem, bu hafta halıları göndericem yıkamaya sanırım

Bu arada Kader,

Biz evlenirken satın almıştık evimizi,

Kutu gibi 80 m2 iki kişilik bir ev...

Kızım doğunca ben buralara sığamam dedim,

Şimdi 120 m2 bi evdeyim, ilk göz ağrım :) kiracı da..

Bebeğin olunca sende sığmayacaksın gibi geldi de...

Evet eşimde öyle diyo
Ama ne bileyim ben çok borçtan tırsarım :KK1:
8 yıl vade ile bunu aldık, 1,5 yıl bitti 6,5 duruyor daha
Borcu bitmeden olmaz diyorum, şu minik o da varya zar zor 4 sandalye koyduğumuz minik kare masayla orayı boşaltır bi beşik koyarım diyorum, tabi evlat nasip olursa

Evet eşimde öyle diyo
Ama ne bileyim ben çok borçtan tırsarım :KK1:
8 yıl vade ile bunu aldık, 1,5 yıl bitti 6,5 duruyor daha
Borcu bitmeden olmaz diyorum, şu minik o da varya zar zor 4 sandalye koyduğumuz minik kare masayla orayı boşaltır bi beşik koyarım diyorum, tabi evlat nasip olursa

Allah nasip etsin hayırlısı ile,

Bebiş heryere sığar sığar da,

O eşyaları yok mu, onlar sığmıyor bi türlü :)))

Allah nasip etsin hayırlısı ile,

Bebiş heryere sığar sığar da,

O eşyaları yok mu, onlar sığmıyor bi türlü :)))

Amin inşallah
Okul çağına kadar bari idare etse , zaman kazanmış oluruz :KK1:
Nasip tabi herşey, bakalım

Önce araba lazım bize, araba ile anneme bırakırız diyoruz bebek olursa..
Dönüşte de uzakta olsa aynı yola talim..
Borç bitene kadar böyle, sonrasına bakarız diyorum da
Eşim bizi tekrar borca sokar, o benim gibi değil bu bitince satıp büyüğüne geçmek derdin de ama nasip bakalım

Amin inşallah
Okul çağına kadar bari idare etse , zaman kazanmış oluruz :KK1:
Nasip tabi herşey, bakalım

Önce araba lazım bize, araba ile anneme bırakırız diyoruz bebek olursa..
Dönüşte de uzakta olsa aynı yola talim..
Borç bitene kadar böyle, sonrasına bakarız diyorum da
Eşim bizi tekrar borca sokar, o benim gibi değil bu bitince satıp büyüğüne geçmek derdin de ama nasip bakalım

Bebek varsa, bırakılacak yer uzaksa araba şart...

Evi idare edersin de önce arabaya bak sen :))

Benim kızıma annem baktı kaç sene,

Eşim sabah bırakıp akşam aldı hafta içi hergün,

Araba olmasa mümkün değil di ki ben çalışamazdım.

Bu arada hala sabah bizi bırakır, akşam kızımı alır :))

Son düzenleme:
Bebek varsa, bırakılacak yer uzaksa araba şart...

Evi idare edersin de önce arabaya bak sen :))

Benim kızıma annem baktı kaç sene,

Eşim sabah bırakıp akşam aldı hafta içi hergün,

Araba olmasa mümkün değil di ki ben çalışamazdım.

Bizimde öyle
Ben eşimle aynı sokakta çalışıyorum
Beraber anneme bırakırız, beraber döner akşam da alırız diyorum
Şimdilik metrobüse talim :KK1:annemle , işyerimin orta kısmında oturuyoruz
Annem işyerine uzak ama, böyle olunca hem bebeğin üşütmemesi açısından hem de sabahın köründe yollara düşeceğimizden araba şart tabi

Hatta metrobüs izdihamından dolayı hamileyken bile araba şart diyor eşim, bakalım hayırlısı

evet kızlar söz verdiğim gibi doğum hikayemi anlatıyorum :)

33.haftama yeni girmiştim o gün..çok yakın bir arkadaşım aradı..seni dün rüyamda gördüm lütfen dikkat et kendine dedi..bende aynı gece rüyamda elime iki güvercin konduğunu ve anne biz geldik bizi bırakma dedikelrin görmüştüm..ama daha 1,5 ay vardı doğum yapmama önemsemedim..

ben tansiyon hastasıym,öyle sıcak suda uzun süreli banyo yapmak yasak..ama o gün bunu es geçtim ve sıcacık suyun altında tam 20 dk. kaldım..banyodan çıktıktan sonra burun kanamam başladı..tam 6 saat sürdü..babam,annem,eşim doktora gidelim diyorlar ben yok yaprak dökümü bitsin öyle gideriz diyorum :) ki çok pimpirikli bir insanımdır normalde ama o gün doktora gitmek istemiyorum...ecel çeker derler ya doğruymuş bu....6.saatin sonunda babam artık sinir krizi geçiriyor ve beni zorla doktora götürüyorlar..hemen tansiyonum ölçülüyor ve aşırı bir panik başlıyor hastanede.acilde ki tüm doktor ve hemşireler başıma toplanıyor..doktorum aranıyor o gecede doktorumun eşi ameliyat olmuş kadın onun başındaymış..hemen geliyor hastaneye..

o sırada hasta bakıcılardan biri anneme yanaşıyor ve kızın gidiyor,ölmek üzere çıkar buradan ankaraya yetiştir diyor..bebeklerden biri ölmüş diğer bebek ve anne de ölüyor diyor doktor dedi duydum diyor..anenm hastaneyi birbirine katıyor..eşim bayılıp kalıyor..

doktorum bana hastane bulamıyor.çevre iller beni kabul etmiyor.ankarada ki ünv.te hastaneleri bile ölüm riskim olduğu için istemiyor beni..en son ankarada özel bir ünv.te hastanesi tamam diyor hemen getirin hastayı.bu arada saat gecenin 3,ü oluyor..doktorum geliyor vedalaşıyor benimle ..helallik istiyor ama ben anlamıyorum sebebini..sarılıyor öpüyor beni ambulansa bindiriliyorum..ambulans o kadar uzun yolu 3 satte gidiyor ve sabah 6 da hastaneye ulaşıyoruz..tabii o arada ben morarmaya başlıyorum..annem yanımda eşim önde dualar ediyorlar..ben gece boyunca bebeklerim diye ağlıyorum..zor kavuştum onlara,bırakamazlar beni diye feryat ediyorum..

hemen doğuma alınıyorum..bir sürü doktor bir sürü hemşire..tam doğuma gidecekken yeşil gözlü bir doktor görüyorum,korkma diyor bitecek ve kurtulacaksınız...ben buradayım,elini tutuyorum diyor..öyle rahatlıyorum ki..

doğum bitiyor..üçümüz de hayattayız..zor kurtarmışlar bizi..son anda..oğlumun biri iyi ama diğeri solunum yapamıyor..hemen küvöze alınıyorlar..2 gün sonra o da düzeliyor..ben doğum haneden çkarken bebeklerimi verin diye bağırmışım hep..çabuk toparlıyorum ve doğuma girerken bana yardım eden o yeşil gözlü doktoru soruyorum herkese ama yok öyle biri..hastane de öyle bir doktor yokmuş! ama gördüm ben diyorum,duydum onu..ama yok işte öyle biri..

bebeklerimi ilk gördüğüm an..tek cümlem şuydu;bunlar benim mi? hoşgeldiniz meleklerim,sizi çok bekledik biz..iyileşme sürecim biraz uzun oluyor tabii..3 hafta sonra bebeklerim küvözden çıkıyor..iyiler..kavuşuyorum onlara..hergün yoğun bakıma gidip oradaki annelerle ağlaşıyoruz,birinin derdi hepimizin oluyor..biri küvözden çıksa bayramımız oluyor..ah anne olmak nasıl birşey ki? sadece kendi çocuğuna değil başka çocuklara da üzülüp sevinebiliyorsun..sen yavrularını küvözden çıkarırken diğer çocuklar orada kaldı diye için yanıyor..

işte böyle kızlar,daha fazla yazamıycam..

Rabbim her evlada sağlık versin,anneleri yavrularından ayırmasın İnşallah..

İçim ürperdi okurken Allahtan mutlu hemde çok mutlu sonra bitmiş hikayeniz.

Allah evlatlarınızla uzun ve sağlıklı ömürler naip etsin inşallah.

Bir ara bende yazarım doğum hikayemi.

X