Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Bugün bi ben mi çalışıyorum yahu
Yıkarım bu şirketi öyleyse :KK1:
Minicik bi Kaderciğim ben birkaç saat için uykumu bölüyorlar Cumartesi cumartesi :KK19:

evet kızlar söz verdiğim gibi doğum hikayemi anlatıyorum :)

33.haftama yeni girmiştim o gün..çok yakın bir arkadaşım aradı..seni dün rüyamda gördüm lütfen dikkat et kendine dedi..bende aynı gece rüyamda elime iki güvercin konduğunu ve anne biz geldik bizi bırakma dedikelrin görmüştüm..ama daha 1,5 ay vardı doğum yapmama önemsemedim..

ben tansiyon hastasıym,öyle sıcak suda uzun süreli banyo yapmak yasak..ama o gün bunu es geçtim ve sıcacık suyun altında tam 20 dk. kaldım..banyodan çıktıktan sonra burun kanamam başladı..tam 6 saat sürdü..babam,annem,eşim doktora gidelim diyorlar ben yok yaprak dökümü bitsin öyle gideriz diyorum :) ki çok pimpirikli bir insanımdır normalde ama o gün doktora gitmek istemiyorum...ecel çeker derler ya doğruymuş bu....6.saatin sonunda babam artık sinir krizi geçiriyor ve beni zorla doktora götürüyorlar..hemen tansiyonum ölçülüyor ve aşırı bir panik başlıyor hastanede.acilde ki tüm doktor ve hemşireler başıma toplanıyor..doktorum aranıyor o gecede doktorumun eşi ameliyat olmuş kadın onun başındaymış..hemen geliyor hastaneye..

o sırada hasta bakıcılardan biri anneme yanaşıyor ve kızın gidiyor,ölmek üzere çıkar buradan ankaraya yetiştir diyor..bebeklerden biri ölmüş diğer bebek ve anne de ölüyor diyor doktor dedi duydum diyor..anenm hastaneyi birbirine katıyor..eşim bayılıp kalıyor..

doktorum bana hastane bulamıyor.çevre iller beni kabul etmiyor.ankarada ki ünv.te hastaneleri bile ölüm riskim olduğu için istemiyor beni..en son ankarada özel bir ünv.te hastanesi tamam diyor hemen getirin hastayı.bu arada saat gecenin 3,ü oluyor..doktorum geliyor vedalaşıyor benimle ..helallik istiyor ama ben anlamıyorum sebebini..sarılıyor öpüyor beni ambulansa bindiriliyorum..ambulans o kadar uzun yolu 3 satte gidiyor ve sabah 6 da hastaneye ulaşıyoruz..tabii o arada ben morarmaya başlıyorum..annem yanımda eşim önde dualar ediyorlar..ben gece boyunca bebeklerim diye ağlıyorum..zor kavuştum onlara,bırakamazlar beni diye feryat ediyorum..

hemen doğuma alınıyorum..bir sürü doktor bir sürü hemşire..tam doğuma gidecekken yeşil gözlü bir doktor görüyorum,korkma diyor bitecek ve kurtulacaksınız...ben buradayım,elini tutuyorum diyor..öyle rahatlıyorum ki..

doğum bitiyor..üçümüz de hayattayız..zor kurtarmışlar bizi..son anda..oğlumun biri iyi ama diğeri solunum yapamıyor..hemen küvöze alınıyorlar..2 gün sonra o da düzeliyor..ben doğum haneden çkarken bebeklerimi verin diye bağırmışım hep..çabuk toparlıyorum ve doğuma girerken bana yardım eden o yeşil gözlü doktoru soruyorum herkese ama yok öyle biri..hastane de öyle bir doktor yokmuş! ama gördüm ben diyorum,duydum onu..ama yok işte öyle biri..

bebeklerimi ilk gördüğüm an..tek cümlem şuydu;bunlar benim mi? hoşgeldiniz meleklerim,sizi çok bekledik biz..iyileşme sürecim biraz uzun oluyor tabii..3 hafta sonra bebeklerim küvözden çıkıyor..iyiler..kavuşuyorum onlara..hergün yoğun bakıma gidip oradaki annelerle ağlaşıyoruz,birinin derdi hepimizin oluyor..biri küvözden çıksa bayramımız oluyor..ah anne olmak nasıl birşey ki? sadece kendi çocuğuna değil başka çocuklara da üzülüp sevinebiliyorsun..sen yavrularını küvözden çıkarırken diğer çocuklar orada kaldı diye için yanıyor..

işte böyle kızlar,daha fazla yazamıycam..

Rabbim her evlada sağlık versin,anneleri yavrularından ayırmasın İnşallah..

evet kızlar söz verdiğim gibi doğum hikayemi anlatıyorum :)

33.haftama yeni girmiştim o gün..çok yakın bir arkadaşım aradı..seni dün rüyamda gördüm lütfen dikkat et kendine dedi..bende aynı gece rüyamda elime iki güvercin konduğunu ve anne biz geldik bizi bırakma dedikelrin görmüştüm..ama daha 1,5 ay vardı doğum yapmama önemsemedim..

ben tansiyon hastasıym,öyle sıcak suda uzun süreli banyo yapmak yasak..ama o gün bunu es geçtim ve sıcacık suyun altında tam 20 dk. kaldım..banyodan çıktıktan sonra burun kanamam başladı..tam 6 saat sürdü..babam,annem,eşim doktora gidelim diyorlar ben yok yaprak dökümü bitsin öyle gideriz diyorum :) ki çok pimpirikli bir insanımdır normalde ama o gün doktora gitmek istemiyorum...ecel çeker derler ya doğruymuş bu....6.saatin sonunda babam artık sinir krizi geçiriyor ve beni zorla doktora götürüyorlar..hemen tansiyonum ölçülüyor ve aşırı bir panik başlıyor hastanede.acilde ki tüm doktor ve hemşireler başıma toplanıyor..doktorum aranıyor o gecede doktorumun eşi ameliyat olmuş kadın onun başındaymış..hemen geliyor hastaneye..

o sırada hasta bakıcılardan biri anneme yanaşıyor ve kızın gidiyor,ölmek üzere çıkar buradan ankaraya yetiştir diyor..bebeklerden biri ölmüş diğer bebek ve anne de ölüyor diyor doktor dedi duydum diyor..anenm hastaneyi birbirine katıyor..eşim bayılıp kalıyor..

doktorum bana hastane bulamıyor.çevre iller beni kabul etmiyor.ankarada ki ünv.te hastaneleri bile ölüm riskim olduğu için istemiyor beni..en son ankarada özel bir ünv.te hastanesi tamam diyor hemen getirin hastayı.bu arada saat gecenin 3,ü oluyor..doktorum geliyor vedalaşıyor benimle ..helallik istiyor ama ben anlamıyorum sebebini..sarılıyor öpüyor beni ambulansa bindiriliyorum..ambulans o kadar uzun yolu 3 satte gidiyor ve sabah 6 da hastaneye ulaşıyoruz..tabii o arada ben morarmaya başlıyorum..annem yanımda eşim önde dualar ediyorlar..ben gece boyunca bebeklerim diye ağlıyorum..zor kavuştum onlara,bırakamazlar beni diye feryat ediyorum..

hemen doğuma alınıyorum..bir sürü doktor bir sürü hemşire..tam doğuma gidecekken yeşil gözlü bir doktor görüyorum,korkma diyor bitecek ve kurtulacaksınız...ben buradayım,elini tutuyorum diyor..öyle rahatlıyorum ki..

doğum bitiyor..üçümüz de hayattayız..zor kurtarmışlar bizi..son anda..oğlumun biri iyi ama diğeri solunum yapamıyor..hemen küvöze alınıyorlar..2 gün sonra o da düzeliyor..ben doğum haneden çkarken bebeklerimi verin diye bağırmışım hep..çabuk toparlıyorum ve doğuma girerken bana yardım eden o yeşil gözlü doktoru soruyorum herkese ama yok öyle biri..hastane de öyle bir doktor yokmuş! ama gördüm ben diyorum,duydum onu..ama yok işte öyle biri..

bebeklerimi ilk gördüğüm an..tek cümlem şuydu;bunlar benim mi? hoşgeldiniz meleklerim,sizi çok bekledik biz..iyileşme sürecim biraz uzun oluyor tabii..3 hafta sonra bebeklerim küvözden çıkıyor..iyiler..kavuşuyorum onlara..hergün yoğun bakıma gidip oradaki annelerle ağlaşıyoruz,birinin derdi hepimizin oluyor..biri küvözden çıksa bayramımız oluyor..ah anne olmak nasıl birşey ki? sadece kendi çocuğuna değil başka çocuklara da üzülüp sevinebiliyorsun..sen yavrularını küvözden çıkarırken diğer çocuklar orada kaldı diye için yanıyor..

işte böyle kızlar,daha fazla yazamıycam..

Rabbim her evlada sağlık versin,anneleri yavrularından ayırmasın İnşallah..

allah evlatlarını sana,senide evlatlarına bağışlasın inşallah.uzun ve sağlıklı ömürleri olur inşallah:KK16:

Kadesa tüylerim diken diken oldu, sır kapısı gibi bişey olmuş yeşil gözlü doktor durumu..

Çok şükür üçünüz de turp gibisiniz, darısı diğer anne ve bebeklerin başına inşallah

ay kadesa valla içim çıktı ağlamaktan, çok etkilendim ara ara anlatıyodun başka konularda ama bu kadar detaylı bilmiyodum, resmen mucize, Allah korumuş kollamış seni ve yavrularını, bununla geçmiş olsun hayatınızda bi daha acı keder olmasın sen, ruh öküzün ve ikizler mutlu mesut yaşayın, bebek bekleyen tüm arkadaşlarada bu vesileyle hayırlı doğumlar dileyelim...:nazar:

insan kadesanınki gibi bi anı yaşadıysa eltiymiş kayınmış fasa fiso kalıyo, artık onlar vız gelir tırıs gider ölümden dönmüşsün ötesi var mı tövbe yarabbim valla bi tuhaf oldum, ne kadar boş şeylere takılıyoruz hayatta değil mi

bu arada Kadercim sen işte ben evde çalışıyorum canım, halıları yıkamaya vermiştim onlar geldi ortalığı sil süpür halıları ser derken detaylı bi bahar temizliğine giriştik malum kayınvalidemlerde nisanda geliyo azcık kolaylayalım işleri daha tüller var yıkanacak :KK43:

isteyenler doğum anılarını,ya da hamile kaldıklarını öğrendikleri günü eşlerine nasıl söylediklerini anlatsınlar, ben temizlik neferiyim bugün ama akşam okurum kızlar hepinizi öptüm :KK19:

insan kadesanınki gibi bi anı yaşadıysa eltiymiş kayınmış fasa fiso kalıyo, artık onlar vız gelir tırıs gider ölümden dönmüşsün ötesi var mı tövbe yarabbim valla bi tuhaf oldum, ne kadar boş şeylere takılıyoruz hayatta değil mi

Egem abla,Kader,Nemesis çok teşekkürler,Amin..

evet canım çok doğru.zaten son 3 yıldır ben o tür şeylere takılmamayı öğrendim.eskiden yok k.validem şunu dedi,yok eltim niye böyle yaptı,yok şu arkadaşım surat mı astı diye çok kafama takardım..ama o doğum anı milad oldu benim için..ölüm o kadar yakın ki bize,neden boş şeylerle yıpratalım kendimizi?

evet herkes herkesi sevmek zorunda değil ama hepimiz birbirimize saygı duymak zorundayız.böyle düşününce insan az yıpranıyor zaten.k.validem benim hiçbir şeyim değil,bir yabancı...beni sevmek zorunda değil ben de onu ama saygılı olmak zorundayız karşılıklı olarak.

imzama da yazdım ya bana hayatta avuç içi kadar mutluluklar yetiyor,gerisi fasa fiso :)

bu arada Kadercim sen işte ben evde çalışıyorum canım, halıları yıkamaya vermiştim onlar geldi ortalığı sil süpür halıları ser derken detaylı bi bahar temizliğine giriştik malum kayınvalidemlerde nisanda geliyo azcık kolaylayalım işleri daha tüller var yıkanacak :KK43:

Kolay gelsin
Bizde Nisan ayı gibi hem halı hem koltukları yıkattıralım dedik
Bende tülleri atarım makineye, camları sileriz bir de
Oh miss :KK1:

Evet senin şimdiden yapman laızm, misafirlerin geliyo çünkü nisan gibi

Bende eşime dedim çok uykum var, 13:00 gibi çıkıp anneme gitmesem de eve gelip yatsam mı
Yaaat dedi, ama dedim ya baskın olursa :KK1:
Ne baskını ? dedi
Annen ve teyzenler geçen hafta gelmişler pat diye habersiz, kapıda kalmışlar ben annemdeydim diye ya bu hafta da gelmicekleri ne malum dedim
Sen onlara söylememiş miydin habersiz gelmeyin diye ?

Söyledim ama annemi biliyosun anlamıyo ki kendi bildiğini okuyo yine dedi
Peki dedim o zaman bu nezaketi sizinkilere öğretmek şart oldu:KK1:
Habersiz gelene kapı açmayacağım, evde olsam bile :KK8:

Son düzenleme:
Egem abla,Kader,Nemesis çok teşekkürler,Amin..

evet canım çok doğru.zaten son 3 yıldır ben o tür şeylere takılmamayı öğrendim.eskiden yok k.validem şunu dedi,yok eltim niye böyle yaptı,yok şu arkadaşım surat mı astı diye çok kafama takardım..ama o doğum anı milad oldu benim için..ölüm o kadar yakın ki bize,neden boş şeylerle yıpratalım kendimizi?

evet herkes herkesi sevmek zorunda değil ama hepimiz birbirimize saygı duymak zorundayız.böyle düşününce insan az yıpranıyor zaten.k.validem benim hiçbir şeyim değil,bir yabancı...beni sevmek zorunda değil ben de onu ama saygılı olmak zorundayız karşılıklı olarak.

imzama da yazdım ya bana hayatta avuç içi kadar mutluluklar yetiyor,gerisi fasa fiso :)

Kadesa bende 17 yaşımda ölümcül bi hastalığı atlattım allah'ın izni ile
O yüzden aslında böyleyim belki de
Kimisi beni çok atarlı buluyo ama
Benim için bu böyle

Kimse vazgeçilmez değil..

Mesaim bitti kızlar ben kaçıyorum
Bugün eşim de erken çıkıyormuş , normalde 3 gibi çıkıyor da
Beraber gidip dinlenelim, perdeleri kapayalım da davetsiz misafirler bizi basmasın :KK53:

İyi tatiller :KK3:

Benim için bu böyle

hayatın türlü zorluklarını görünce bazı dertler hafif geliyor insana kadercim..atarlı değil gayet net bir insansın sen :KK51:

bu arada bende gelecek hafta sonu temizlik yaptrıcam,k.validem gelecekmiş :)

son 1 aydır her h.sonu için gelicem diyo bakalım kısmet :KK53:

Kolay gelsin
Bizde Nisan ayı gibi hem halı hem koltukları yıkattıralım dedik
Bende tülleri atarım makineye, camları sileriz bir de
Oh miss :KK1:

Evet senin şimdiden yapman laızm, misafirlerin geliyo çünkü nisan gibi

Bende eşime dedim çok uykum var, 13:00 gibi çıkıp anneme gitmesem de eve gelip yatsam mı
Yaaat dedi, ama dedim ya baskın olursa :KK1:
Ne baskını ? dedi
Annen ve teyzenler geçen hafta gelmişler pat diye habersiz, kapıda kalmışlar ben annemdeydim diye ya bu hafta da gelmicekleri ne malum dedim
Sen onlara söylememiş miydin habersiz gelmeyin diye ?

Söyledim ama annemi biliyosun anlamıyo ki kendi bildiğini okuyo yine dedi
Peki dedim o zaman bu nezaketi sizinkilere öğretmek şart oldu:KK1:
Habersiz gelene kapı açmayacağım, evde olsam bile :KK8:

açma canım, lafla anlamıyolarsa icraata geçiceksin tabi, bir olmaz iki olmaz üçüncüde haa bunlar her zaman evde olmayabiliyo demek ki derler, koltukları bende yıkattırcamda kardeşim geliyo pazartesi o gelip gitsin öyle yıkatayım dedim, 3 halıyı 27 liraya yıkadılar çokta güzel yıkamışlar koltuklarada 30 diyolar batmanın çekilir tek yanı bazı şeylerdeki bu ucuzluk :KK1:

Benim için bu böyle

bu konu sayesinde yeni yeni şeyler öğrendim, demek seninde bi hastalığın oldu çok geçmiş olsun canım, kimse için canımızı üzmeye değmez,geldik gidiyoruz bizden öncekilerde geldi gitti kimse fasulye gibi nimetten saymasın kendini dimi ama

Oyyy Kadesam sen ne badireler atlatmışsın öyle... :KK50:

Bence de kafana ufak sorunları takmamalısın. Tansiyon hastaları için stresli üzüntülü durumlar çok riskli.

Allah evlatlarınla ailenle sağlıklı bir ömür geçirmeyi nasip etsin.

Kader ve Kadesa çok çok geçmiş olsun...

Kadesa Allah çocuklarına bağışlamış seni, sağlıklı bir ömür versin size..

Bende kızım doğduktan sonra aynen sizin gibi bu ne ya,

Ne takmışım kafama olmadık şeyleri demiştim,

Kızım benim miladım oldu, eşim dahil herkes fark etti...

Dünyada o kadar sıkıntı dert varken, değmez ufak tefek şeyler için üzülmeye...

Ayrıca Kadesanın dediği gibi, bütün çocuklar benim çocuğum kadar değerli gözümde,

Anne olunca çocuklara bakış açım değişti :)

Allah herkesin yavrusunu bağışlasın...

Son düzenleme:
X