Bebek İkinci El Bir dolandırılma ,yasal süreç ve uyarı ...

her şey çok güzel gidiyordu ta ki ilkarabamı görene kadar.napalım sıfır alacaz ne yapacaz mecbuurrr
baston puset dedin ya şimdi bak yarın yeni bir üye satıyor olacak :KK70:

Arkadaslar size çok teşekkür ederim ben 7 ay önce dogum yaptım serimin icine fazla ilaç kattıklarından bana dokundu ve ölüyordum kalbimin yavaş yavaş durduğunu hissettim nefes alamadım bütün doktorların hasta ex oluyor dediklerini duydum cocuğumu bırakıp beni döndürmeye çalıştılar Allah'a şükür çok iyiyim ama depresyona girdim takı burayı kesfedene kadar bunalimdaydim hergun ağlıyordum cocuklarıma kim bakicakti diye burası bana ilaç gibi geldi herkese çok teşekkür ederim

Lütfen satacak arkadaşlar baston puset mamas papas olsun :)))

Adoğruyoll bende inanılmaz eğlendim bu gece, tam bir sütlü nuriye oldum,sağ sağ bitmedi sütler:))

Ben arada konuları takip eden biriydim kızlar alışverişim olmadı ama bu olaya üzüldüm açıkçası.Bende oğluma 2.el kıyafet için arada bir bakarım bu sayfalara.Sizin kadar dikkat edemedim lakin insanları anlayamıyorum.Neden bu kadar kötü ve art niyetliyiz.Yada çok iyiyiz.Herkesi kendimiz gibi biliyoruz.
Bende satış yapıyorum ama KK da değil.Oda kendi el emeklerimi ve 1-2 defa kız kardeşimin ve benim giydiğim kıyafetlerimizi.Ne ilginçtir ki,
*Birine ürün göndereceksem sıfır yada el emeğim de olsa evirir çevirir bakarım.Dikişini beğenmezse der kendi kendime empati yaparım.Beğenmediğim hiçbir ürünü sıfır dahi olsa satmam.Ben beğenmiyorsam karşımdaki de beğenmeyebilir.
*2.el ürün yollayacaksam gerçekten iyi kullanılmış düğmesi süsü püsü eksik mi diye kontrol ederim.
*Kesinlikle yırtık lekeli ürünü yollamam.

:KK14:Birde özellikle ayakkabı satan arkadaşlarımın ürünlerine bakınca hayıflanırdım.Benim oğlumun hiç öyle eskimeden ayakkabı giydiğini bilmem.Hatta bir arkadaşın topiğine yazacaktım.Apartman ve bahçe çocuklarının ayakkabıları bile farklı oluyor diye.Bahçemiz parkımız :) olduğundan oğlumun hiç 2.el yeni ayakkabısı olmadı da:KK1:

*Yollayacağım ürünü mutlaka kargoda kırışacağını düşünsemde ütülerim.
Ya ben çok safım yada çok iyi niyetliyim.Olsun bu huyumu yinede seviyorum.En azından beddua almıyorum.
*Burada gerçekten hakkıyla satış yada takas yapan arkadaşlarımı kutlarım.Ticaret helal ise bu işi layıkıyla yapmak lazım.İnsanların güvenini kazanmak zor kaybetmek kolaydır.Şurada aylar senelerdir yüz yüze bakmasakta beraber seviniyor üzülüyoruz.3-5 kuruş için insanların güveni ve iyi niyeti ile oynamak ne saçma ne bencil bir düşüncedir.
*Bende el emeklerimi yakında burada sunmayı düşünüyordum ama şimdilik rafa kaldırdım.Burada bir tek elimde olan temiz bir kitabımı satışa sunmuştum.Onun dışında bir mutfağım var geleni geçeni davet ediyorum.:KK16::KK1:
Sözün özü,bir işi layıkıyla yapan tüm arkadaşlarıma kolay gelsin Allah daimi dostluklar edinmeyi nasip etsin.Kul hakkı ile ebediyete göçmek zordur ama hesabını vermek hepsinden zordur.
Sevgiler.

Haydii yatınn artıkk eğlence bittii, yarın yeni biri gelecek ,ona hazır olmalıyız:)) siparişlerimizide verdik gönül rahatıyla uyuyabiliriz:))

kızlar benimki playskool olsun.arkadaş zaten biliyor ama yine de hatırlatim tekrar.fihisher pirice de olur değişiklik olsun bu sefer:KK52:
haydi iyi geceler.çok güldük sütten bomba gibi olduk yeter gali :KK14:

Son düzenleme:
Ben daha sipariş vermedim ama:KK43:(((( herkese iyi geceler buldum aktivite masası istiyorum görende kendimiz için istiyoruz sanicak:))))))))

Son düzenleme:
:KK1:Bir kaç sayfa önceki koyulan linklere baktımda yok böyle birşey dedim ya pes valla.
Dedektif kızlar sizi tebrik ediyorum vallahi hayırlı geceler hepinize sağlıcakla kalın.:KK24:

Arkadaslar size çok teşekkür ederim ben 7 ay önce dogum yaptım serimin icine fazla ilaç kattıklarından bana dokundu ve ölüyordum kalbimin yavaş yavaş durduğunu hissettim nefes alamadım bütün doktorların hasta ex oluyor dediklerini duydum cocuğumu bırakıp beni döndürmeye çalıştılar Allah'a şükür çok iyiyim ama depresyona girdim takı burayı kesfedene kadar bunalimdaydim hergun ağlıyordum cocuklarıma kim bakicakti diye burası bana ilaç gibi geldi herkese çok teşekkür ederim

Canim rabbim seni evlatlarina bagislamis cok sukur..burasi hepimize ilac gibi geliyor..bende gurbette yalnizligimi unutuyorum sizlerle...
Bi olay daha sukurki kimseyi uzmeden atlatildi..helal kazaclar nasip etsin allah cumlemize...hayirli sabahlar arkadaslar...

canm allah korumus seni şükür olsun ki. rabbim sana cocuklarına ve esine uzun uzun ömürler versin. bi daha yasatmasın böle kötü olaylar.
ewet burası gercekten cok ii geliyr insana ii vakit geciriyoruz hepimiz ama heleki su son yasanan olaylardan sonra kendi adıma söleyim hiç giresim gelmiyor. aslında uygun yerde yeni bi konu acsak gırgır samata takılsak :))) ne ii olur çünkü eminim hepimizin cok ihtiyacı var buna.

bandag haftalar önce bunları konuşmuştuk görüyorsun değil mi?Ne kadar safız ya çıkıp söylesek ya

evet canım ya ama insan emin olamıyo işte sana bile 50 sefer dedim yanılıyoolabilirim diye harbiden çok safmışız ya
bide daha önce böyle bişey yaşanmasına rağmen hepimiz lapin gibi atladık sanki çocuklar eşyasız kalcak gibi:)))

giden 50 lira olsun boşver demek nedir ya =) o zaman hepiniz bana 50 lira gönderin nolacak giden 50 liranız olsun.hatta 10 lira da olur hepiniz gönderin bakalım damlaya damlaya nasıl göl oluyor=) bu mantıkla bakarsanız olaya dolandırıcının 10 hesap açması da buraya yapışıp kalması da çok normal.Zaten 50 lirayı bir şey olarak görmüyorsan 2.elde ne işin var demezler mi adama.

canım napalım ya kız yeni doğum yapmış 50 tl için bizde gaz verelimde sütümü kesilsin:KK43:(

sütü kesilirse mamada pahalı yani :))))50den fazla tutar:)))

hay allahım ne hala geldikya kendi kendimizle dalga geçer hala geldik yakında bu forumun başlığı değişir ben size söyleyeyim:))

merhaba arkadaşlar bir süredir buradaki olaylara bakıyorum arada ama oğluşum çok hareketlendiği için giremiyorum eskisi kadar sık.malesef böyle dolandırıcılıklar olabilyor bu tip sitelerde ancak burada aktif satış yapan br çok arkadasımdanda ürün aldım ve 1 tanesi hariç hep çok memnun kaldım.1 taneside kıyafetti ve karşımdaki kişi çok iyi niyetlitdi ama temiz,az kullanılmış anlayışımız farklıydı sanırım bu nedenlede iade edeceğini bildiğim halde istemedim.çünkü gerçekten iyi bir insan vardı karşımda.bunun dısında dondy beşik(elif hnm birde kargoya uğraştı sağolsun),realizm,evlaefe ,nurhak,,gokyaraba,tuğba hnm, vs...suan aklıma gelmeyen birçok arkadasımdan urun aldım.hiç sorun yasamadım hatta çokda güzel diyaloglarımız oldu.ancak uzun yıllardır netten alışveriş yapan biri olarak şunu söyleyebilirim.eğer çok pimpirikli biriyseniz mutlaka görerek(fotodan değil)alın çünkü o zaman beklentinizi karşılarmı anlarsınız.ben genelde rahat biriyimdir o nedenle belki aldıklaırmın hepsi beni mutlu etti.dolandırıcılıkla karşılaşmadım ama şimdi okuyunca emirinannesine aracı olacaktım hemde çok ihtiyac sahibi bir arkadasa elinde parası vardı bir miktar ve araba istiyordu.ama iyikide olmamıs zor durumda kalırdık.emirinannesi nurturiadada satış yapıyor ilanlarını görmüştüm.yazık diyorum bunu yapan insanlara.eğer cocukları varise onlarada hırsızlığı dolandırıcılıgı mı öğretiyorlar.kimse sucu kesinleşmeden suclu değildir bunuda biliyorum .bu nedenle dilerim önce kendi vicdanlarıyla hesaplasırlar.gerçekten doğru durust bu işi yapanlarsa bence devam etmeliler.zaten vakit gectikçe anlıyoruz kim gerçek diye.tüm arkadaşlarıma tesekkur ederim bazılarına tesekkur etme fırsatım olmamıştı.

Yaa zaten bi insani baskasi ovecek kendi degil..emirin annesi durmadan bisuru kisiye sattim herkes memnun benden bilmem ne..durmadan cok guvenli oldugunu yaziyodu..annedemirozle ayni isyerindeyiz diyo sora bi ilaninda birbirlerine sortlar en son kaca olur diyorlar..madem ayni yerdesin birbirini taniyosun niye netten soruyosun?bi ilaninda kim kimin isyerine gidiyo yazmistim biri eskisehir diyo biri ankaradayim diyo..daha bisuru sey...

evet onlar arkadaştı.. hatta birisi sen dolandırıcısın dedi.. nereden çıkardınız falan diye cevap verdi annedemiröz..
ben de nereden çıktı gerçekten kadının günahını alıyorlar demiştim.. hatta kadın fenalaşmıştı.. özür dileyenin özrünü bile kabul etmiyorum demişti.. sonra o ayrıldı..
emirin annesi siteden ayrılacağım dediği halde devam etti vs vs vs..
ve ben de onların dolandırıcı vs olmadıklarına inanmaya devam ettim :KK43: hakikaten saflık hat safhada demekki:)
çünkü o olayın üzerine bile emirin annesine özelden msj atmıştım.. anne demirözü siz tanıyorsunuz ilk arabamı almak istiyorum diye
yani kandırılmak için bu kadar zorlayan benden başka yoktur sanırım :):):):)

Konuyu acan arkadas nerde yaa?durmadan yaziyoruz o bir kere bile yorumda bulunmadi?merak ettim de??
Burdayım , hem yoğundum hem de konunun nereye gideceğini ,ne tepkiler verileceğini görmek için girmedim.Akşamları da bebeğimden fırsat bulamıyorum....

ben şöyle düşünmüştüm oysa:

emirin_annesi devlet dairesinde çalışıyorum dedi ya, annedemiröz de haftada 3 kez geliyor bizimle çalışıyor dedi.. şimdiiiiii bu bayan kesin sağlıkçı dedim iş arkadaşı o bayan da ayrı biri..pc de emirin_annesi bu siteyi farkedince aynı pc den üyelik açtı arkadaşlarına.. yani böyle düşünmüştüm arada para mevzularını bilmiyorum tabi..
bu arada tokat ta kardeşim war dedi bana senden alacakları war dedi dur bakayım nickine belki onu da o açmıştır :KK53:

KOnuyu açan kişiyi afişe edeceğine dolandıran kişiyi araştırsaydın keşke canım :)))

konuyu açan arkadaş iriss nickli arkadaş o da kendini 2. el mahalinde bulundurmak istemiyor anlaşıldığı üzere :KK52: :KK52: o yüzden farklı rumuz kullanmış zaten

Evet ben iriss , ikinci üyeliğim olduğunu söyledim zaten konu açınca , gerçi dolandıran arkadaş da kendini aklamaya çalışmış ,kendimi gizlememe gerek kalmadı :)))

Konuyu açan arkadaş tamı bu şebekeden:))

Evet o şebekedenim , ben daha çok dolandırmak istedim , emirin_annesi daha tecrübeli çıkınca afişe edeyim dedim :))

merhaba arkadaşlar bir süredir buradaki olaylara bakıyorum arada ama oğluşum çok hareketlendiği için giremiyorum eskisi kadar sık.malesef böyle dolandırıcılıklar olabilyor bu tip sitelerde ancak burada aktif satış yapan br çok arkadasımdanda ürün aldım ve 1 tanesi hariç hep çok memnun kaldım.1 taneside kıyafetti ve karşımdaki kişi çok iyi niyetlitdi ama temiz,az kullanılmış anlayışımız farklıydı sanırım bu nedenlede iade edeceğini bildiğim halde istemedim.çünkü gerçekten iyi bir insan vardı karşımda.bunun dısında dondy beşik(elif hnm birde kargoya uğraştı sağolsun),realizm,evlaefe ,nurhak,,gokyaraba,tuğba hnm, vs...suan aklıma gelmeyen birçok arkadasımdan urun aldım.hiç sorun yasamadım hatta çokda güzel diyaloglarımız oldu.ancak uzun yıllardır netten alışveriş yapan biri olarak şunu söyleyebilirim.eğer çok pimpirikli biriyseniz mutlaka görerek(fotodan değil)alın çünkü o zaman beklentinizi karşılarmı anlarsınız.ben genelde rahat biriyimdir o nedenle belki aldıklaırmın hepsi beni mutlu etti.dolandırıcılıkla karşılaşmadım ama şimdi okuyunca emirinannesine aracı olacaktım hemde çok ihtiyac sahibi bir arkadasa elinde parası vardı bir miktar ve araba istiyordu.ama iyikide olmamıs zor durumda kalırdık.emirinannesi nurturiadada satış yapıyor ilanlarını görmüştüm.yazık diyorum bunu yapan insanlara.eğer cocukları varise onlarada hırsızlığı dolandırıcılıgı mı öğretiyorlar.kimse sucu kesinleşmeden suclu değildir bunuda biliyorum .bu nedenle dilerim önce kendi vicdanlarıyla hesaplasırlar.gerçekten doğru durust bu işi yapanlarsa bence devam etmeliler.zaten vakit gectikçe anlıyoruz kim gerçek diye.tüm arkadaşlarıma tesekkur ederim bazılarına tesekkur etme fırsatım olmamıştı.

Daha önce görmüştümm diyodum ama nerde ,evet nurturiada...

evet onlar arkadaştı.. hatta birisi sen dolandırıcısın dedi.. nereden çıkardınız falan diye cevap verdi annedemiröz..
ben de nereden çıktı gerçekten kadının günahını alıyorlar demiştim.. hatta kadın fenalaşmıştı.. özür dileyenin özrünü bile kabul etmiyorum demişti.. sonra o ayrıldı..
emirin annesi siteden ayrılacağım dediği halde devam etti vs vs vs..
ve ben de onların dolandırıcı vs olmadıklarına inanmaya devam ettim :KK43: hakikaten saflık hat safhada demekki:)
çünkü o olayın üzerine bile emirin annesine özelden msj atmıştım.. anne demirözü siz tanıyorsunuz ilk arabamı almak istiyorum diye
yani kandırılmak için bu kadar zorlayan benden başka yoktur sanırım :):):):)

Yok lütfen,ben de varım :))

Bu arada ; evlaefe isimli arkadaşla alışveriş yaptık , kendisine de teşekkür ederim , aynı ilçede olduğumuzdan elden alışveriş yaptık ,3 adet ayakkabı aldım ,tertemiz verdi sağolsun ,yazmıştı es geçmeyim dedim...
Bunu saymadığım için ilk alışverişim demiştim , çünkü bunu elden yapmıştım...

X