Bebek İkinci El Bir dolandırılma ,yasal süreç ve uyarı ...

Ben spor ayakkabısı aliyim dedi daha önce Ankara'dayim deyince elden aliyim dedim yok ben 150 km ötede sivrihisardayim dedi bende şüphelendim özelden bir sürü soru sorunca bana bir daha hiç. Donmedi uç numara var hepsinin etiketi üzerinde niye giydirmedi niye aldı birde numaralar 23,5 24 25 bu nasıl oluyor anlamamıştım şimdi anlıyorum yazik

burda sadece 2. el satılabiliyor nasıl oluyorda bu kişi sıfır ürün satabiliyor.bir de çakma mı bu ürünler?ürünün resimlerini eklemiyorsa huylanmak lazım.

bu arkadaşlar ne yapmaya çalışıyor ben anlayamadım.
birşey ekliyorlar, zaten cevapta yazmıyorlar, satmıyorlar,
alış yapıp ödemiyorlarsa bilemiyorum ama onu da yapmıyorlar sanırım.
bu arada ferrariye talibim kazen, oğluşum 16 sene sonra kullanır inş.

Neyse bir furya daha atlattık,eğlence bitti,admini dinlemezsek daha çokk iş açılır başımıza,bir kere gerçek resim koymayan kişiyi ciidiye bile almayalım ,yazışmaları özele çekmeyelim bu şekilde kırk kişiyi parmağında oynatıyor.hele hele ciddi alıcıyım dedikten sonra sizinle irtibata devametmiyorsa olay bitmiş demektir

Satmaya geldimi akıl erdirip sayfayı hazırlıyor ,resim eklemeye geldimi beceremiyor.ben burda artniyetnararım kusura bakmayın..

bu arkadaşlar ne yapmaya çalışıyor ben anlayamadım.
birşey ekliyorlar, zaten cevapta yazmıyorlar, satmıyorlar,
alış yapıp ödemiyorlarsa bilemiyorum ama onu da yapmıyorlar sanırım.
bu arada ferrariye talibim kazen, oğluşum 16 sene sonra kullanır inş.
Galiba çok soru sorunca. Kulcalayinca hoşlanmıyor ne koparırsam mı diyor acaba bu kişilerle alış veriş yapıp memnun kalan yokmu yoksa hiç satış yapmiyormuydu kafam karisti

Yok yaa bence satış matış yok ortada satıyosa da yine kendine satıyo:)) işsiz güçsüz eğlence arıyo bence , bizde mal kaçırır gibi üşüşüyoruz sayfasına hoşuna gidiyo,çokk yaşnızlık çeken biri heralde yazık

Yok yaa bence satış matış yok ortada satıyosa da yine kendine satıyo:)) işsiz güçsüz eğlence arıyo bence , bizde mal kaçırır gibi üşüşüyoruz sayfasına hoşuna gidiyo,çokk yaşnızlık çeken biri heralde yazık

VAlla canım olur mü olur eğlenmek için bizi kullandı tabi biliyor ayakkabı en büyük ihtiyacımız birde sıfır üstüne cokta ucuz olunca atliyacagimizi neyse ders olsun diyecem olmaz ki.......

neler oluyormuş neler.. bir bakayım neler var diye açtım şok içinde okudum tüm sayfaları. 2 sayfada emirin annesi ismini görünce savunacaktım ama okuduklarım beni vazgeçirdi. kardeşim için bebek arabası alacaktık emirin annesi ile aynı şehirdeyiz onu da görünce sevindim kardeşim 4 yaşında küçük geleceğini söyledi herkes yapmaz ben de sevindim dürüstçe söyledi diye. burdan da bunu anlatacaktım ama olanları okuyunca acaba elden satış yapmamak için mi öyle dedi diye şüphe düştü içime neyse ucuz atlatmışız geçmiş olsun size de

:))) gündüzden bu konuyu takip edip okuyordum iş yerinde malum. eve gelince çocuk yemek bulaşık felan ancak bakabildim ama zaten okumam 1 saatimi aldı :)))
tespitleri yapan arkadaşları kutlamak isterim gerçekten demek ki sıkı takip ve dikkat etmişler.
kızım olduktan sonra daha sık takip etmeye başlamıştım siteyi ancak şunu belirtmek isterim yaklaşık 5-6 yıldır internet üzerinde satış yapan biri olarak (ne sattığımı söylemeyeceğim reklam olmasın diye ancak buradaki bebek ürünleriyle alakası yok) hem satış yapan hemde çok sirkülasyonlu alım yapan biri olarak kötü niyetli insanlara denk gelmedim gerçekten. benim şansımdı herhalde. 2. elde insanların bu şekilde bir yola başvurmuş olmaları vicdanen çok rahatsız edici... olayın gerçeği şudur ki siz birisinden ürün almak istiyorsanız havale/eft yapmalısınız dolayısıyla karşıdakinin vicdanına kalıyorsunuz... ptt kapıda ödeme herkes talep ediyor ama bunu kullanan çok az kişi var (şahsen ptt benim bulunduğun bölgeye nedense 1 gün gecikmeli geliyor yollarkende teslim alırkende dolayısıyla tercih etmiyorum) işin özü son 1 haftada bir arkadaşa ürün sattım teslim aldı yarında 2.kargosunu göndereceğim. bir arkadaşdan da ürün aldım sorunsuz oldu. hatta devamını da alacağım. herkes ürün alım satımı yaparken her zaman dikkat etmeli ki zira profil denilen şey bunun için önemlidir. unutmayalım burada satılanların yasal olarak satış yapan için külfeti yoktur. bu yüzden burada 2.el satışı var. yoksa herkesin bildiği üzere hem listeleme ücretleri olsun hemde komisyon kesintileriyle satışların zor olduğu siteler vardır buradaki iyi niyetli 3-5 katkı sağlamak isteyen insanlar bu şekilde baltalanıyor anlatabildimmi bilemedim :) playskool ilk araba bende de var ama zamanı geldiğinde satmaktan korkuyorum bir ara satışa koymuştum baktım kızım hala ufak da olsa ilgileniyor vazgeçtim. ama ilgilenmezse herhalde satmayacağım :)

Aan satma aradaşım,en azından bu ara satma,ilk arabalara park yeri kalmadı lakin:))

Canım üzülme sen biz arkadaşlarla aramızda toplayıp alıcaz sana sıfırından bir tane:))

Fakir hissetmemyawrum,kime alıcı olsan sahte çıktı senin elinde değil:))

Bende bir link açıcam baston puset yardımı diye,kocamı ikna edemedim henüz:)))

X