Bebek İkinci El Bir dolandırılma ,yasal süreç ve uyarı ...

Üsküdar da görüşüp alışveriş yaptığım kişi Arelin annesi idi. Verdiği ürünler güzeldi gerçekten, dönence de bir sorun yaşadık ama o da eve gelince mi oldu ne oldu anlamadım.. Kendisine söylediğimde ürünü geri göndermemi söyledi. Eşimle incelik bir temassızlık söz konusu imiş iple bağlayınca dönmeye başladı .. Yani özet, yüz yüze görüşün, hem tanışır kaynaşırsınız bir selam bir kelam olur :)

ben ınternnetten hıc bır sekılde alısverıs yapmadım....kredı kartım yok hesabım yok ancak kapıda odemelı alırım oda satıcının ısıne gelırse...yapcak bıse yok ....burda kımse kımseyı gormuyor...kımse kımseden emın olamaz..herkese bır satıcı ıyıdır seytan gırer araya beser sasar aklı gıder bır kısıye denk gelır sana bana her neyse onun canı yanar...gerek yok...zaten ıkıncı else bıraz ucuz tutulmalı dıe dusuunuorumm..zaten ıkıncı else atıyorum. 6 aylık bır bebek tulumuu mısal..benım kızım 2 yasında napcam ben o tulumu ya bırııne vercem yada cope gıtcek:KK70: satıosann bıraz uyguna koy barı ınsanların ısı gorulsun...benım oturdugum muhıtte o kadar durumu kotu olan varkı..elımden geldıgınce ınsanlara yardımcı olmaya calısıorumm....hıc satmam ne gerek var..ver bır ıhtıyacı olana yararlansın kendı sahsı fıkrım...kımse uzerıne alınmasın lutfen

Ben birçok urun sattım birçoktan aldım parasını onceden yatiranda oldu urun geldikten sonrada yatiran oldu guvenmeyen Guvenmeyenler ödemeli gönder desinler PTT'de onunda çözümü var kapıda 2,5 tl fazla ödeyip alırsınız ürününüzü sıktı valla bu konu :KK43:((((((((((

bence de konu çok uzamış.aRKADAŞLAR İSTEMEYEN İKİNCİ EL ALMAZ. BAZI ARKADAŞLAR BURADA YARDIMA MUHTAÇ İNŞANLAR VAR BEN SATMAM ONLARA VERİRİM DİYOR.BUYURUN VERİN .HERKESİN HAYRI KENDİNE AYRICA SATAN İNSANLARIN VERMEDİĞİNİ NEREDEN BİLİYOR Dİ Mİ.BENCE HERKESİN AKLIDA HAYRIDA KENDİNE.
BEN SATARIM KENDİMCE UYGUN GÖRDÜĞÜM FİYATA ALAN ALIR İSTEYEN KENDİ FİYATINI SÖYLER PAZARLIK YAPAR VE BEN ÖNCEDEN HAVALE ALIRIM.HEM MAL GÖNDERİP HEM DA MAGDUR OLMAK İSTEMEM AÇIKÇASI .BEN BAŞKA SİTELERDENDE BAŞKA YÜKSEK MEBLAG SATIŞLAR YAPTIM VE HEPSİNDE .PARAYI PEŞİN ALDIM GÜVENİP GÜVENMEMEK ALICININ BİLECEĞİ BİRŞEY KİMSENİN PARASINI ZORLA ALMIYORUM.
BU ARADA YAZLIĞIMI KİRALIYORUM VE ÜÇTE BİRİNİ PEŞİN YATIRIYORLAR BENİ GÖRMEDEN YAZLIĞI GÖRMEDEN.AÇIKÇASI BU BİRAZ İNSANLARA VERDİĞİNİZ GÜVENLE ALAKALI.GÜVENMEYEN OLMADI MI OLDU O DA REFERANS İSTEDİ VERDİM O DA GÖNDERDİ ALDI.
NE GÜVENMEYENLERİ SUÇLARIM,NE DE SATIŞ YAPANLARI,NE DE ALIŞ YAPANLARI.

böyle büyük laflar etmeyelim bence.ben de çok yardım ediyorum ama elimde markalı ürünler varsa dünya para verdiysem onlarıda satmak istiyorum bunda garip bir şey yok bunu garip olarak algılayanlar zaten neden 2.el forumundalar di mi?!!

bu arada bir konu daha var hayat insana ne zaman ne yapacağı belli olmaz ama ben şartlarıma göre onu iyi eğitmek iyi şartlarda yaşatmak için tek çocuk yapıyorum.düşünmeden çocuk yapıp sonrada muhtacım diyenlere zaten hiçbirşey vermiyorum vermem de .muhtaçsa da gidip çalışıcak di mi :?

neyse bu konu nereden nerelere geldi bende konudan alakasız şeyler yazdım ama bazı arkadaşlara hayret ettiğim için bunu yazdım ltf fikir belirtelim akıl vermeyelim di mi?

katılıyorum hepsi aynıdır kendi çalıp kendi oynuyordur ama bir şeyin altını çizmek istiyorum...
Bunların hepsi gerçekten bir oyundur belkide birinin kurguladığı yazdığı ve oynadığı aynı zamanda !
paniğe sevk eden ve aynı zamanda afişe olmayacağını/hala olmadığını düşünen !

sadece tek birşeyi merak ediyorum bahsi geçen kişi yada kişilerin 4-5 kullanıcı adıyla bildiklerimiz afişe olanlar tarafından;
para yatırıp ürün alamayan,
para yatırıp da geri alamayan,
para yatırıp da umduğu ürünü alamayan var mı?

sizleri bilmem ama hem alışveriş yaparım hemde satış yaparım bu beni yıldırmaz...

Ben de aynı fikirdeyim , bi süre sonra yeni bir isimle sahalara dönecektir , amacım ; alışveriş yaparken daha dikkatli davranalım mesajı vermekti , aynı zamanda da bu kişiyi afişe ederek kötü niyetli olanlara da eninde sonunda ortaya çıkacaksınızı anlatmaktı...Tabii ki alışveriş devam etsin , insanlar uygun fiyata ürün alsın/alalım ,faydalanalım ama kimse kimseyi keriz yerine koymasın...

bence de konu çok uzamış.aRKADAŞLAR İSTEMEYEN İKİNCİ EL ALMAZ. BAZI ARKADAŞLAR BURADA YARDIMA MUHTAÇ İNŞANLAR VAR BEN SATMAM ONLARA VERİRİM DİYOR.BUYURUN VERİN .HERKESİN HAYRI KENDİNE AYRICA SATAN İNSANLARIN VERMEDİĞİNİ NEREDEN BİLİYOR Dİ Mİ.BENCE HERKESİN AKLIDA HAYRIDA KENDİNE.
BEN SATARIM KENDİMCE UYGUN GÖRDÜĞÜM FİYATA ALAN ALIR İSTEYEN KENDİ FİYATINI SÖYLER PAZARLIK YAPAR VE BEN ÖNCEDEN HAVALE ALIRIM.HEM MAL GÖNDERİP HEM DA MAGDUR OLMAK İSTEMEM AÇIKÇASI .BEN BAŞKA SİTELERDENDE BAŞKA YÜKSEK MEBLAG SATIŞLAR YAPTIM VE HEPSİNDE .PARAYI PEŞİN ALDIM GÜVENİP GÜVENMEMEK ALICININ BİLECEĞİ BİRŞEY KİMSENİN PARASINI ZORLA ALMIYORUM.
BU ARADA YAZLIĞIMI KİRALIYORUM VE ÜÇTE BİRİNİ PEŞİN YATIRIYORLAR BENİ GÖRMEDEN YAZLIĞI GÖRMEDEN.AÇIKÇASI BU BİRAZ İNSANLARA VERDİĞİNİZ GÜVENLE ALAKALI.GÜVENMEYEN OLMADI MI OLDU O DA REFERANS İSTEDİ VERDİM O DA GÖNDERDİ ALDI.
NE GÜVENMEYENLERİ SUÇLARIM,NE DE SATIŞ YAPANLARI,NE DE ALIŞ YAPANLARI.

böyle büyük laflar etmeyelim bence.ben de çok yardım ediyorum ama elimde markalı ürünler varsa dünya para verdiysem onlarıda satmak istiyorum bunda garip bir şey yok bunu garip olarak algılayanlar zaten neden 2.el forumundalar di mi?!!

bu arada bir konu daha var hayat insana ne zaman ne yapacağı belli olmaz ama ben şartlarıma göre onu iyi eğitmek iyi şartlarda yaşatmak için tek çocuk yapıyorum.düşünmeden çocuk yapıp sonrada muhtacım diyenlere zaten hiçbirşey vermiyorum vermem de .muhtaçsa da gidip çalışıcak di mi :?

neyse bu konu nereden nerelere geldi bende konudan alakasız şeyler yazdım ama bazı arkadaşlara hayret ettiğim için bunu yazdım ltf fikir belirtelim akıl vermeyelim di mi?

Kesinlikle haklısın , isteyen istediği fiyata satar/alır ,alışveriş işine de kural/standart getirilemiyo malesef ...Herkes kendi güven sağlamasını yapacak bi şekilde...

Canlarim siknayin canlarinizi icimizz suphe doldu bu baslikla yattim bu baslikla kalktim ama sukur yazmaktan yoruldu herkesss
Yasasinn kapaniyo sinir bozucu konu emirinannesi sen nelere kadirr oldunn yaww site calkalandi
Ay baska konu yokmu mesela herkes gelsin birgun sariyere bogaza karsi cay icelimm
Guzel seyler dusunun artikk
Caylar bendenn....

Canlarim siknayin canlarinizi icimizz suphe doldu bu baslikla yattim bu baslikla kalktim ama sukur yazmaktan yoruldu herkesss
Yasasinn kapaniyo sinir bozucu konu emirinannesi sen nelere kadirr oldunn yaww site calkalandi
Ay baska konu yokmu mesela herkes gelsin birgun sariyere bogaza karsi cay icelimm
Caylar bendenn....

:))) haklısın... aslında ortada konu da yok gerçekten boşuna kafalarımızı yoruyoruz. eğer ki sıkılmaz ve herşeyi anlamak isterseniz eğer bu konunun 20 küsür sayfasını sakin kafayla en baştan en sona kadar tekrar okumanızı öneririm. herkese de iyi günler dilerim :)

Caylar bendenn....

Beleş çay mı var ; geliyom :KK55::KK55::KK55:

ben ınternnetten hıc bır sekılde alısverıs yapmadım....kredı kartım yok hesabım yok ancak kapıda odemelı alırım oda satıcının ısıne gelırse...yapcak bıse yok ....burda kımse kımseyı gormuyor...kımse kımseden emın olamaz..herkese bır satıcı ıyıdır seytan gırer araya beser sasar aklı gıder bır kısıye denk gelır sana bana her neyse onun canı yanar...gerek yok...zaten ıkıncı else bıraz ucuz tutulmalı dıe dusuunuorumm..zaten ıkıncı else atıyorum. 6 aylık bır bebek tulumuu mısal..benım kızım 2 yasında napcam ben o tulumu ya bırııne vercem yada cope gıtcek:KK70: satıosann bıraz uyguna koy barı ınsanların ısı gorulsun...benım oturdugum muhıtte o kadar durumu kotu olan varkı..elımden geldıgınce ınsanlara yardımcı olmaya calısıorumm....hıc satmam ne gerek var..ver bır ıhtıyacı olana yararlansın kendı sahsı fıkrım...kımse uzerıne alınmasın lutfen

isteyen satsın isteyen wersin bu kimi ilgilendirir?? ben yaşadığım yerde birine wersem walla küfür algılarlar.. millet olmuş sosyete, olmuş ne oldum delisi.. ben durumumuz iyi ama kardeşim yada bir akraba yada haricinde birileri werse niye giydirmeyeyim çocuğuma ne olacak allah aşkına derim..
neyse bu güven olayı çok önemli herkese şüpheli gözüyle bakmak hiç etik değil.. böyle yaşam olmaz.. içinden dolandırıcı yalancı da çıkabilir herkesin kendi insafına :KK37: şüphel, bir durumu warsa sadece temkinli olucaz karşı tarafı da kırmadan altından üstünden bakmayarak..ben şüphe ile hiç yaklaşmam kimseye karşılığını çoğu zaman alırım, almadıklarım da olur orasını karıştırmayalım :KK17:

Son düzenleme:
--------------------------------

biz 16 yaşlarında eskişehirde staj yapan 2 arkadaşız herşey staj yaptığımız yerdeki bir abladan çıktı o sürekli kadınlar k.giriyordu bizde plan yaptık ve etrafımızda bebeği olnalardan yardım topluyoruz diye eşyalar topladık resim çektik size ekledik birde sahibinden .com veya gitti gidiyordan resimler kopyaladık planımız ordaa alıp orda satmaktı mezuniyet için sürekli diyet sayfasına takılıyrdum baktım herkez bişeyler kullanıyor sohbet açıp çay satalım mı dedik eski eşyedan daha karlıydı çok ta isteyen oldu kullanıp teşekkür edenlerde oldu hatta tekrar isteyen dahi oldu ama daha sonra arkadaşım olan sinem işi bozdu başka benden habersiz hesaplar açıp kendi kendine bişeyler yaptı elimize yüzümüze bulaştı herşey..ben girmememeye başladım zaten toparlayamadıkta elimizde olanları gönderdik annemin ve ablasının hesap numaralarını kullandık kimseden fazla para kimseden hızrsızlık yapmadık yanımdaki arkadaşım para almış sonrada ulaşamamış unutmuş şifresini öyle dedi onuda haberim y oktu ben ikna ettim iade etti anne olsak belki yapamazdık ama iş yokluğundan kadınlarla sohbet etmek ve birazda dalga geçmek hoşumuza gitti sizi arayan bendim zaten sesimden çocukca olduğumu anladığınızı farkettim...olay bundan ibarettir onlarda dikkatli olsun napalım onlarada ders oldu zaten......
dün açıklıcaktım ama arkadaşım yüzünden açıklayamadım

XXXXXXXXXX

tekrar yazıyorum hiç kimseyle bir derdimiz yok can sıkıntısı asıl niyetimiz başkasından alıp burda satmaktı onuda yaptık..
diyet çayı satmakı onda çok güzel kazanç vardı 20 tl.alıp 40 tl satıyorduk...bizde burdan kremler parfüm aldık siz onları anlayamıyorsunuz maille görüşüyorlar

--------------------------------

özürü kabahatinden büyük ....

Sonuç olarak bu başlık takas başlığıdır, maddi kazanç amacı ile doğacak her türlü problemden sizler sorumlusunuz...

NOKTA

X