bir derdim var !!!

evliliğimin ilk yıllarında bende zorluk çektim. Ikimizde çalıştığımız halde hemde. Ama eşime hep destek oldum. Bebek şekerleri süslemeleri yapmaya başladım ek olarak. Aslında hobi olarak başladı ama sonra baktım maddi getirisi var devam ettim. Sende çalışmalısın bence. Eşinden bekleme herşeyi. Bu günlerde geçicek üzülme.

ben çalişiyorum zaten.. Ama çokyiprandim... Hemde çok...

canım benim:teselli: bu hayırlı gün ve gecelerde yüce rabbim yardımcınız olsun bende sözlüyüm yani
ev kurmak zor ben şimdiden borç altına girdim sözlüme yardım etmek için zor biliyorum aniden işsiz kalabiliriz benneyaptımkiikimizdee ve başımınzı koyacak bi evmiz yok yani kira olcak sanırım tabi yüce rabbim yardımcımız olsun üzülme destek olll dua et
arkadaşlar sizde dua edin :Saruboceq:neolur

canım çok üzüldüm durumunuza, Allah büyüktür, geçecektir bugünler:Saruboceq:
yeter ki sağlığınız yerinde olsun can sağlığı olsun:teselli:

evet bir derdim var...
bu ayın kirasını veremedim...
bu ayın mobilya parasını veremedim
bu ay ve geçen ayın kredi borcunu veremedim
bu ayın kredi kartı borçlarını veremedim...

evet bir derdim var...
bir aydır iş arayıpta bulamayan bir kocam var...

evet bir derdim var....
tüm bu sorunlar yüzünden bir aylık olan ama hiç bir şekilde huzur bulamadığımız bir evliliğimiz var...

evet bir derdim var... sadece bitanecik....

ahh canımm.ilk evlendigimde tabiri caizse gırtlaga kadar borçla evlendik.kirayı falan veremez olduk sonraları ve eşya borçları üst üste bindi hep..bilmez miyim senin derdinin senin ve eşinin canını nekadar yaktıgını...
bilmez miyim o borçlu oldugun ev sahibini kazara görünce başını öne egmenin ne demek oldugunu...
bilmez miyim her an kapımıza bir borçlu gelecek diye uyuyamadıgım geceleri ve sabahları...:çok üzgünüm:
üzülme tatlım ALLAH ÇOOOKKK BÜYÜKK...
Bu bir sınama sizin için.daha çok yeni evlisin.ALLAH bizide bu şekilde sınadı tatlım ama biz şükürü dilden düşürmedik hiç.3 yıllık evliligimin 2.5 yılı borçlar içinde gecti.ama saglıgımız yerinde oldugu için hep şükrettik..
haciz geldi buna da şükür dedik,
eşimin ailesiyle aynı evde oturmaya başladık olsun dedik çıkarız bigün ve hala o günü bekliyorum sabırla,
kirayı veremedik ama ALLAH hep bir çıkış yolu verdi.
şimdi senin tek yapman gereken eşine ne kadar güvendigini belli etmen ve ona sımsıkı sarılman.ona sanki güçsüzmüş acizmiş gibi hissettirirsen olmaz bunu asla yapma,ona güven ve elini hiç bırakma.
üstesinden gelecegiz de tatlım,güç ver eşine.senin dualarınla rahatlayacaksınız buna emin ol.ben bunları yasadım ve atlattım.eşin de inş ALLAHIN İZNİYLE en yakın zamanda bir iş bulur ve rahatlarsınız.çok dua et bu mübarek ayda.herşey gelip geçici..ben yaşarken hiç geçmeyecek sanırdım.
ama geçiyor.dedim ya ALLAH ÇOK BÜYÜK.bir kapı kapansa digerini mutlaka acıyor canım.yeter ki inancını hiç yitirme...

canım benim:teselli: bu hayırlı gün ve gecelerde yüce rabbim yardımcınız olsun bende sözlüyüm yani
ev kurmak zor ben şimdiden borç altına girdim sözlüme yardım etmek için zor biliyorum aniden işsiz kalabiliriz benneyaptımkiikimizdee ve başımınzı koyacak bi evmiz yok yani kira olcak sanırım tabi yüce rabbim yardımcımız olsun üzülme destek olll dua et
arkadaşlar sizde dua edin :Saruboceq:neolur

canımm ALLAH seninde yardımcın olsun..siz siz olun eşya borcuyla evlenmeyin.isterse dügün tarihiniz atsın hep ileri..sakın acele etmeyin bende sana bir kardeş yada bir abla tavsiyesi..evlendiginde 1 kira ve birde fatura borçlarınız olsun.bende ikimizde çalısıyoruz nasılsa diye güvendim kendime.ama evlendikten sonra işsiz kaldım ve herşey eşime kaldı.ALLAH MUTLU BİR SEKİLDE YUVANIZI KURMAK NASİP ETSİN..evlilik çok güzel birşey hele sevdiginle evlenmek...

canım çok üzüldüm ya.allah yardımcın olsuneşine destek vermeye çalış.böylezamanlarda destek çok önemli .

X