bir derdim var !!!

Malesef helede evliligin ilk aylarinda böyle maddi zorluklar yasayan bircok cift var bende bunlarin arasindaydim...

Inanki simdi bu durumlarda olacagim hic aklima gelmezdi...

Benim esim türkiyeden buraya geldi dil bilmez yol bilmez ilk zamanlar calisamadi ben calisiyordum ama yetiremiyordum cok zor günler yasadik inanki almanya gibi bir yerde bir paket sigara alacak paramiz yoktu... ama yilmadik birbirimize destek olduk onun manevi cöküslerinde ben onu ayaga kaldirdim benim caresiz anlarimdada o beni omuzladi....

Durumunu anliyorum canim ama inan bana düzelecek buna inan dua et, esine yardimci ol onun icinde kolay degildir...

Rabbim yardimciniz olsun :Saruboceq:

CANIM YANLIŞ ANLAMAZSAN BİŞİY DİYCEM Bİ AYLIK EVLİSİN SEN ÇALIŞIYOSUN DAHA ÇOK YENİ DEĞİLMİSİN ÇALIŞTIĞINI ONUN BURNUNA SOKMAK İÇİN Kİ SEN OLE Bİ TABİR KULLANMIŞSIN. EVLENMEK İKİ KİŞİLİK YAŞAMAKTIR. SEN ÇALIŞIYORSUN AMA O PARA SENİN DEĞİL İKİNİZİN. EMİN OL O SENDEN DAHA FAZLA ÇÖKÜNTÜ YAŞIYODUR İÇİNDE. DAHA Bİ AY NE OLMUŞ Kİ. KURU SOĞAN YERKEN BİLE ÇOK ŞÜKÜR BUNU BULAMAYANLAR VAR DE. ALLAH BÜYÜK AŞKIM ALTINDAN KALKACAĞIZ DE NE BİLİYİM ONU AYAKTA TUTACAK OLAN SENSİN DESTEK OLACAK OLAN SENSİN O ZAMAN GÖR BAK EVLİLİĞİN NASIL OLUYO. BİZ İKİ KİŞİ ÇALIŞIYOZ AMA BAZEN SİGARA PARASI OLMUYO BAZEN Bİ MAKARNA İLE AKŞAM GEÇİRİYOz AMA ELLERİMİZ HEP BİR BIRAKTIĞIMIZ AN BİLİYORUM Kİ ÇOOK SEBEBİMİZ OLACAK HUZURSUZLUK İÇİN ALLAHIM HİİİÇ KİMSENİN RIZKINI KESMESİN KİMSEYİ EKMEĞİYLE TERBİYE ETMESİN ÇOOOK ZOR ÇÜNKÜ

evet ben çalışıyorum... elimde olmadan bunu burnuna sokuyorum galiba... ama bu durumun stresi ister istemez oluyor.. bu sefer iş kavgaya dönüşüyor...

BURNUNA FALAN SOKMA, O DA İLLAKİ ÜZÜLÜYORDUR. O İSTERMİYDİ 1 AYLIK EVLİLİĞİNDE BU SORUNLARI YAŞAMAYI...BİZDE EVLENDİKTEN 6-7 AY SONRA EŞİMİN SEZONU KAPANDI VE 4 AY MAAŞ ALAMADI..BENİM MAAŞIMLA ANCAK KİRA VE FATURALAR ÖDENİR.AMA HİÇ BÖYLE BİR KONU AÇMADIM, SABRETCEKSİN EŞİNE DESTEK OLCAKSIN...

BU DA SİZİN KISMETİNİZMİŞ...

ALLAH YARDIMCIN OLSUN..
DAHA YENİ EVLİSİN KİMSEYE GİDİP BU DURUMLARI ANLATIP DERT YANMA, TUT İÇİNDE EŞİNE SIRT VER HERŞEY DÜZELİR:1hug:

herkese teşekkürler ... inşallah dediğiniz gibi herşey düzene girer.. ama artık o derece birbirimizi gerdikki.. ne evimizin tadı tuzu nede huzuru kaldı... herşey her geçen gün daha zorlaşıyor.. maddi zorluklarlamı uğraşayım,aramızda yaşanan sorunlarlamı... eşimin ayağında sorun var.. hafif aksıyor.. sürekli bunu atıyor ortaya.. ama ben onu böyle sevdim, böyle evlendim ama anlatamıyorum... sürekli kendini aşağılama psikolojisi var... herşey o kadar üst üste geldiki... farkında olmadan beni çok üzüyor.. bu sorunları başka şeylerle kapatmaya çalışıyor... bazen lafları o kadar ağır geliyorki.. bende susamıyorum... şu an ne ile mücadele edeceğimi şaşırdım... ailesi tam anlamı ile bıraktı gitti takılarımızla beraber.. sadece koca ayda bi kere aradılar ne yaptınız diye... sürekli annem destek veriyor oda eşimin zoruna gidiyor.. ama herşeyin acısını benden çıkarıyor...

çok zor canim çok, tabi ki problemler de olcak...
Eğer gerçekten seviyorsan oturun konuşun acil bir müdahale plani yapin...nete grebiliyorsun anladiğim kadariyla, eşine iş bak...
Heryere cv gönder.hamallik dahi olsa gönder ki
o da ne kadar ciddiye aldiğini farketsin

çok zor canim çok, tabi ki problemler de olcak...
Eğer gerçekten seviyorsan oturun konuşun acil bir müdahale plani yapin...nete grebiliyorsun anladiğim kadariyla, eşine iş bak...
Heryere cv gönder.hamallik dahi olsa gönder ki
o da ne kadar ciddiye aldiğini farketsin

heryere yolladım...hatta bu civardaki firmaların maillerinede yolladım ilanları olmadığı halde... bakalımm daha hiç bir yerden bi haber çıkmadı... bir yer çağırdı sadece orasıda ayağını bahane edip almadı işe...

canım çok üzüldüm ama bu senin benim herkesin başına gelir ve önemli olanda sabır la eşine destek olmakdır önemli olan hepimiz buna benzer şeyler yaşamışızdır ama bir eksik bir fazla bend e20 yıllık evliyim neler yaşadık acısıyla tatlısıyla ve etrafına bakınca bendekide dertmiymiş diyorsun çatısı olmayan ev yamur kar tepende yırtık pırtık muşamba tepende kar ve yagnur girmesindiye gerilmiş ama ne fayda bide akşam koca dayagı oda yetmez ona buna borç git bul bana diyen ler yokmu neler duydum neler gördüm onun için halimize sonsuz ELHAMDURULLAH ALLAH hayırlı eşler ve evlatlar nasip etsin bacım zaman gelir bu derdini unutursun eşin sana ne günkler geçirdik sen bana destek oldun canım karıcım dedigi gün oh be dicen belkide iyki öyle günlerimiz olmuş yokluk günlerimiz olmuş dicen ve varlıgın kıymetini bilcen sonun selalmet olsun bacım cümlemizinde inş mubarek ramzanda iş bulur eşinin aminnnnnnnnnnnn dua ların kabuloldugu an gece teeccüd namazına kalk dua et sahura kalkınca hemen 2 rekat kıl allaha yapılan duaları kabul eder aminnnnnnnnn

canım çok üzüldüm ama bu senin benim herkesin başına gelir ve önemli olanda sabır la eşine destek olmakdır önemli olan hepimiz buna benzer şeyler yaşamışızdır ama bir eksik bir fazla bend e20 yıllık evliyim neler yaşadık acısıyla tatlısıyla ve etrafına bakınca bendekide dertmiymiş diyorsun çatısı olmayan ev yamur kar tepende yırtık pırtık muşamba tepende kar ve yagnur girmesindiye gerilmiş ama ne fayda bide akşam koca dayagı oda yetmez ona buna borç git bul bana diyen ler yokmu neler duydum neler gördüm onun için halimize sonsuz ELHAMDURULLAH ALLAH hayırlı eşler ve evlatlar nasip etsin bacım zaman gelir bu derdini unutursun eşin sana ne günkler geçirdik sen bana destek oldun canım karıcım dedigi gün oh be dicen belkide iyki öyle günlerimiz olmuş yokluk günlerimiz olmuş dicen ve varlıgın kıymetini bilcen sonun selalmet olsun bacım cümlemizinde inş mubarek ramzanda iş bulur eşinin aminnnnnnnnnnnn dua ların kabuloldugu an gece teeccüd namazına kalk dua et sahura kalkınca hemen 2 rekat kıl allaha yapılan duaları kabul eder aminnnnnnnnn

inşallah canım inşallah... burda herkesin böyle olumlu yaklaşımı dost eli.. biraz olsun sıkıntılrı atıyor...dağıtıyor.. dediğin gibi belkii bende ileridee aynı şeyleri düşünücem.. Allah herkese hakkında hayırlısını versin...

canım allah yardımcınız olsun inşallah en kısa zamanda elele aşarsınız maddi sıkıntılarınızı

kocan gazetlere baksın sürekli umudunu yitirmeden inan çıkıyo sonunda bişeyler Allah büyüktür mücadele edeni görür Allah

bende 6 ay oldu evleneli 6 aydır borçlarla boguşuyoz en sonunda icra geldi kayınbabam yüzüne geceleri uykumuz kaçtı allaha gece gündüz dua ettik bi yerden yardım geldi ve ödedik allaha binlerce şükür evimizden oluyoduk yoksa bi kayınbabamın hatası yüzüne allahtan umudunu kesme cnm

Canim biz evlendiğimizde hiçbir beyaz eşyamiz yoktu. Koltuklarimiz yoktu. Perdemiz yoktu. şohbenimiz yoktu. Ne zorluklar yaşadik. Bu arada eşim 4 kez iş değiştirdi. üstelik 2000 ytl kredi karti borcu bana çeyiz geldi. Ama yilmadik azimle ayakta durduk. Hala maddi sikintilarimiz var ama yenilmiyoruz hayataç-. Bir gün herşey düzelecek.

hatırlıyorum evlilik izni ertesi işten çıkartılmıştı eşin değilmi..
ne insanfsız insanlar var ya..
normalde evlenene maaşına zam yaparlarken ne olacak bu insana hiçmi hatırlı yok demeden çıkartıyorlar..
Umarım çok iyi bir iş bulur en kısa zamanda.. kariyer net yenibiris com başvurularda bulunun bence işe yarıyorr

Herkez dört dörtlük bir ev kurup borçsuz yaşayamıyor...
Önemli olan bu günleri omuz omuza eşinle atlatabilmeniz bir birinize ters düşmeyin yoksa borçlar kapansa bile huzurunuz kalmaz...
Eşinizde iş bulur beraber borçlarınızı kapatırsızın zamanla düzelir herşey sabırlı olun ve öfkeyle hareket etmemek lazım..

Hiçbir şey göründüğü gibi değil.
Fırtınalı kışın arkasındadır bahar.
Tırtılda gizlenir o güzelim kelebek.
Çile ve ıstırapla gelir, insana gerçek huzur…
Asla ümitsizlik yok; rüzgâr kış geceleri şiddetle uğuldarken," Filizleneceğim ! " diye, ürperir küçük tohum…

her sıkıntının ardından bir ferahlık gelir arkadaşım.. :teselli:
Allah yardımcınız olsun...

Sakın pes etmeyin ve geçip gidicek bu günler için birbirinizi kırmayın bizde ilk evlendiğmizde dünya kadar borç vardı takılar elimizden alınmıştı 4000 ytl kredi kartı,2500 ttl kredi borcu ve 1500 ytl piayadaya olan yapılmış borçlar sadece eşim çalışıyordu ve kirada oturuyorduk aldığı 550 idi 350 kira veriyorduk inanki evimde 2 ay tüp olmadı kahvaltılık olmadı elektriğimz kesilldği zamanlar oldu ama yılmadık ben sonunda bir iş buldum eşim h.sonları çalışmıyordu elinden gelen ne iş varsa h.sonları beraber yaptık bilgisyar tamirciliği işyerinde takı satma burdan fabrikalardan aldığımız çorap,çamaşır türünde şeyleri uygun fiyata işyerinde satıyordu.eşinin elinden gelen bişiler vardır elbet mesela elektrik su işlerindne anlıyorsa o tür işler bakabilir kendine geçici olarak daimi bir iş bulana kadar en azından akmasada damlar size harçlık olur allah yardımcınız olsun elbet bu günler geçicek sakın pes etmeyin dua edin bol bol herşey yoluna giricektir

Evliliğimin ilk yıllarında bende zorluk çektim. İkimizde çalıştığımız halde hemde. Ama eşime hep destek oldum. Bebek şekerleri süslemeleri yapmaya başladım ek olarak. Aslında hobi olarak başladı ama sonra baktım maddi getirisi var devam ettim. Sende çalışmalısın bence. Eşinden bekleme herşeyi. Bu günlerde geçicek üzülme.

X