Bir derdim var fikir yada anlaşılmak istiyorum

Ya hu biz mi çok gelecek kaygisindayız, insanlar mı çok rahat vallahi anlamadım

Bursa aşırı pahalı bir yer onu net biliyorum

He bizde ölüyoruz burda çünkü demi ac yasiyorum pardonda bütün güvenlik görevlisi olanlar böyle alıyor napalim ölelim mi
Ölmeyin diye orda kalın diyoruz ya işte...Nedir zorunuza giden? Deneyip görücez dediginiz planın sonunda çocukları sosyal hizmetlere bırakmak ile açlıktan yoksulluktan sefil olmalarını izlemek arasında bir tercih yapmanız gerekecek, başka bir seçeneğiniz olmayacak, farkında mısınız?

Demediler burdan çık demeye başlanıyor düzenini kur diyolar burda çok karışık evliliğimiz bozuluyor çünkü
Bir iki seneye size çık diyeceklerse snrki mesajda da burayı kirayı verip kirayı bize yollayacaklar demişsiniz. Bakın tek çocuk değil. Şimdiye kadar siz orda kalmışsınız bundan snr tabii ki diğer çocuğunun kalmasını talep edebilir. Kira gelecek diye güvenmeyin bence yine

Acından ölmemek yaşamak değil... Hele iki çocukla...

Yok artık abartiyirsunuz yani ablam Ankara'da yaşıyor iki çocuk eniştem 28 alıyor 6bin TL kira veriyor doğalgazlı ev gayette bı şekilde geçiniyor yani ne demek sosyal hizmete vermek ya gerçekten pişman olduğum konuyu açtığıma

99 depremini çocukken, 2023 depremlerini ise antepte yaşadım. Yaşamayan gerçekten geçen seneki depremin nasıl bir şey olduğunu bilmiyor, anlamiyor. Ben antep şehir merkezinde sapasağlam binada olmama rağmen hiçbir zorluk cekmememe ragmen hala o günleri hatırladıkça vücudum tepki veriyor kabuslar görüyorum.

Hatayli bir depremzedenin o yıkıntı şehirden kaçmak istemesi kadar anlaşılır bir şey yok. İnsan dayanamaz.

Anlaşılmak istiyorsunuz ama sizi çoğu insan anlıyor bence. Sadece daha da kötü bir geçim sıkıntısına düşün istemiyorlar ve sizi uyariyorlar.

Bence kesinlikle çikmasin o evden...Kayninin kaç çocuğu var, geliri nedir bilmiyorum ama bunun telef olması garanti 2 tane var şu anda, gerekirse şirretlik yapsın çikmasin o evden, eltisi burda konu açarsa ona da başka akıl veririz yapacak hiçbirsey yok şu anda

Ankarada 6000 liraya doğalgazlı ev mi varmış? Ev yani, bildiğimiz kapılı pencereli?

İnternetten kısaca bir baktım bildiğin sahil varmış orada bu arada.
Biz denize hasret yaşıyoruz.
Valla çok kendinizle celisiyorsunuz.

Yorumcuların yorumuna yorum yapmayı sevmiyorum ve haddime değil ama bu yorumunuz çok duyarsız geldi bana.

Son zamanlarda hiç hataya gittiniz mi? Artık öyle bir şehir yok ve hala da yok yani. Haberlerde görmüyoruz ama bence şehir hala yok ve insanlar hala magdur. Kamu görevlileri giderken ailesini götürmüyor konteynerda kalıyor bir sürü kişi.

Burda bir hemşire kiz vardı malatyaya tayini çıkmıştı. Çok sinir bozucu bi hanım kızdı hiçbir çözüm önerisine açık değildi ve çok mizmizdi doğru. Ama ona da benzer yorumlar gelmişti sanki malatyada hayat normalmiş ve o kız simarikmis gibi. Oysaki kız aslında Malatya konusunda haklıydı ki Malatya hataya göre eski durumuna çok daha çabuk geldi en azından çadır yok enkazlar kaldırıldı filan. Bi kere malatyada her gün artçı deprem oluyordu. Ve şehirde hiçbir şey yoktu gerçekten. O kız 23 yaşında Malatyaya tayinim oldu diye sizlaniyordu ben 35 yasindayim ömrümden 3 sene Afrika'da küçük bi köyde geçmiş. İs için 1 hafta malatyaya gittiğimde daral geliyordu.

Ben bu empati eksikliğini turkiyenin diğer illerindeki insanların depremin etkilerini bilmememesine bağlıyorum. Haberlerde artık geçmiyor diye normal şehir sanıyorlar. Depremi yaşamış yikik bir şehirde oturmak konusunda hiçbir fikirleri yok.

Size özel söylemedim ve bence de konu sahibi saçmalıyor ama biz de deniz arıyoruz gibi bir güzelleme görünce kendimi tutamadım.

Son düzenleme:
Doğru değil saygısız konuşmayı bilmiyorsnz
Şu mesajda saygısız tek bir cümle değil kelime bul vallahi çıkacam konundan. Hadi bekliyorum.

Yorumları okurken gerçekten çok üzüldüm. Herkes ne kadar kendinden emin ve yargılayıcı. Kimse içine doğacağı aileyi, bu ailenin göstereceği hassasiyeti, vereceği eğitimi seçemiyor. Konuyu açan arkadaşımızın bu şartlarda iki çocuk yapmasını da taşınmayla ilgili aldığı kararı da ben de yanlış buluyorum fakat bu konularda doğru karar vermesini sağlayacak şekilde yetiştirilmemiş olabileceği, hala da çevresinde fikrini alıp başvurabileceği bir büyük bulamadığı hiç mi aklına gelmiyor insanların? 23-24 yaşındaki bir insanın hatasını anlatmaya çalışırken bu kadar yargılayıcı ve kırıcı olmaya gerek var mı? Aynı şartlarda doğup büyüseydik kusursuz insanlar olacağımızdan bu kadar emin miyiz? Yani çocuklara üzülüp bu şekilde yorum yapılmasını da anlıyorum da karşınızdaki zaten ne kadar yetişkin? O çocuğa da üzülmek akıllara gelmiyor mu hiç? Hayat şartlarını değerlendirebilmek ve buna göre hareket edebilmek de aile yetiştirmesi, tecrübe ve olgunluk gerektirir. Çok da güzel ve değerli yetilerdir. Ancak ne olursa olsun karşınızdaki insanı merhametle ve belli bir seviyede uyarmak da en az bunlar kadar kıymetli ve görüyorum ki az bulunur bir özellik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…