Bir derdim var fikir yada anlaşılmak istiyorum

E
Lise kpss değil lisans çocuk gelişim çevremizdeki büyükler bizi dusunseydi böyle olmayacak ztn
Lisansin zaten vakti geldi bu ara niye boyle bi telasa soktunuz ki kendinizi... kaldi ki kamuda tasarruf adi altinda atamayi hic ettiler haberiniz yokmu? En az 85 90 alip uzerine mülakat arti guvenlik sorustrmasini gecmenz lazm... cok zor is... 2 çocukla belli ki 90 alacak bi hazirliginizda yok... kusura bakmayin ama 23 yasinda iki cocukla lisans mezunu oldugunuza da pek inanmadim ben... Lisans mezunu birinin 22 bin maaşla uzerine iki cocukla kendini boyle kör kuyulara atacağina ihtimal vermek istemiyorum.

Son düzenleme:
Benim tavsiyem taşınsanızda taşınmasanızda sizinde bir işe girip eve çocuklara destek olmanız. Bahsettiğiniz maaş ile tek başına bile geçinmek zor illaki bir şeyde borç olarak geri dönüyor. Birde çocuklar hastalanıyor diyorsunuz (geçmiş olsun) ki bu durumda ani bir sağlık sorunu olduğunda bu ülkede para lazım her şeyi ertelesek çocuk ve sağlık konusunu erteleyemeyğiz. Gitmek istemenizi anlıyorum fakat 1 iş bulup 1 yıl birikim yapıp gitmeniz çok akılcıl olur diğer türlü stres sorun çok fazla yıpranma demek...

Öyle bir birikimim var zaten 100 bin TL kadar ama yeterli değil işte

Ben doğurup sokağa mi atmış oluyorum ya siz bana bu lafı diyemezsiniz kaldı ki şuan gittim göçtum demiyorum sadece konuşuyorum sen benim cocugjma eğitim vermediğimi ilgilenmediğimi nerden biliyosun ki

Sizin bence ülke gerçeklerinden hiç haberiniz yok.
Ben Denizli'de yaşıyorum. Çal bölgesinde öğretmen arkadaşım var karı koca Çal da kiralık ev bulmak zor. Evet yaşam ucuz ilçede ama merkeze uzak ve yapacak fazla bir şey yok o bölgede.
Denizli merkezde ise evler pahalı.
Ayrıca şu an şikayet ettiğiniz şeyleri ararsınız tek başınıza bir şehirde iki çocukla kalmak kolay değil.
Anneler tartışabilir üç maymunu oynayın geçin.
Çocuklarınızı buyutmeye bakın sonra sizde işe girip çalışın.
Başka türlü 22 bin lira nereye giderseniz gidin gecinemezsiniz hayat çok pahalı artık.

Birde Hatay'ın havası çok pis demişsiniz ama yazın zaten pek çok yer öyle.
Şu an Denizli'de kavruluyoruz mesela biz çok ilginç bir sıcak var burada.
Karadeniz'e göcseniz orada da nem ve sürekli yağmur olacak.
Bulunduğunuz şehir güzel bir şehir bence.
Depremden önce çok daha güzeldir eminim ama kıymetini bilin iyi taraflarını görmeye çalışın.

Guzelmi gelip Hatay'ın Payas ilçesine bı bakabilirmsnz demirçelik pis havası

Ben doğurup sokağa mi atmış oluyorum ya siz bana bu lafı diyemezsiniz kaldı ki şuan gittim göçtum demiyorum sadece konuşuyorum sen benim cocugjma eğitim vermediğimi ilgilenmediğimi nerden biliyosun ki

damlabilir

e dedim anlattığı kişi sokağa atmış resmen diye. Sen de gidersen benzer bir senaryoda olacaksın diyorum. Önce okuduğunu anla lisans mezunu. 5 Tane doğurup para yok pul yok eğitim vermemiş atmış sokakta kendi kendine büyüyor çocuklar. Ancak senin de sonun oraya gidiyor haberin olsun. Kira yok mutfak alışverişi desen kv ve anneden destekli çocuklar henüz küçük, şu an geçin bir şekilde taşındıktan sonra pişmanım hangi sosyal yardımları alabilirim diye konu açarsın buraya.

Mutfak alışverişi ordan mi destekli nerden biliyosun asıl onlar bendeler hergun sürekli

Benim sonum oraya gitmez ben düşünüyorum şuan kendim tartiyorum tek dediğim şimdi olmasa iki seneye zaten cikicam yani hemen bu ay gocmiyorum planımı yapıp daha erken çıkmak istiyorum

Guzelmi gelip Hatay'ın Payas ilçesine bı bakabilirmsnz demirçelik pis havası
Olabilir ama Zonguldak dediğiniz şehirde öyle.
Birçok şehrin avantajı da var dezavantajları da.
Çal a bizzat gidip gördüm yapacak pek bir şey olmayan küçük bir ilçe.
Evet güzel yeşil bir yer ama şarapçılıkla meşhur bu işi yapmıyorsaniz veya atanıp memur olmadiysaniz gidip kimse yaşamıyor orada.
Zaten nereye giderseniz gidin iki çocukla çok bunaldım çok yalnizlik çekiyorum diye konu açarsınız emin olun.

Eğer hatayda yaşam dediğin kadar ucuzsa, 22k ile ev geçindirip iki çocuk bakılıyorsa, ailenler hep sizde olup yiyip içebiliyorsanız ben Antalyayı bırakıp yanına gelicem kız
İnternetten kısaca bir baktım bildiğin sahil varmış orada bu arada.
Biz denize hasret yaşıyoruz.
Valla çok kendinizle celisiyorsunuz.
Sahil var zaten gel kokusuna bak boydan boya nerdeyse duvar ördüler deniz taskini oluyor böcekler var diye keşke herşey uzaktan güzel olsa

Gecen hafta manisada tas zemin ,tahta cam kapisi olan 100 metrekare eve 20 bin dediler. hadi sehrin diger tarafina git orada da 15 olsun

Ya yok şu an toparlamaya çalışıyor kendince. Ben inanmıyorum. Ya başka bir desteğiniz/geliriniz var ya da sadece bulgur yiyorsunuz başka açıklaması olamaz.
Yani niye yalan söyleyeyim 22 bin TL alıyorum kira vermiyorum burda bı şekilde geçiniyorum ama lüks yasayamiyorim tatilleri vs gidemiyorum normal herseyim

16 evlenmedim 18 evlenmdim 19 da kızım oldu derdim babamdı çözebilecek misin acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…