Bir derdim var fikir yada anlaşılmak istiyorum

Ben bu konu üzerine daha fazla konuşmak istemiyorum anlaşılmak istiyorum diye yazdım neler dediğiniz ya tamam söylediklerinde haklı yerler var ama suruneceksiniz cahilsiniz vs seyler diyemezsiniz merak etmeyin sizden çok düşünüyorum çocuğumu gerekirse eşim iki işte çalışır ben evden çalışırım gene onları surundurmem bilmedgnz o kadar çok şey var ki sizlerin tuzu kuru tabi yapın yorum sert sert neyse sağolun. Bitti konu benim icin

Maalesef iş yerine bildirdik artık mecbur cikicaz bir yeri seçip zorda olsa gorecez yasayarak
Hayır, isterseniz dilekçe verip vazgeçebilirsiniz.

Öncelikle çocuğunuzu düşünün. Anneler size yakın mutlaka destek oluyorlardır. Ona bakarsanız her yerin havası çok kötü. Mesela İstanbula bütün çocuklar kışın alerjik bronşit teşhisi alır.

Alerjisi olmayanda mutlaka Alerji sahibi olur.

Birkaç yıl daha orda kalın. İşe başlayın anneniz çocuğa baksın siz biraz ekonominizi düzeltin.

Annelerin size yakın olmasını avantaja çevirin. Birbirlerini yemelerine izin vermeyin.

Sakın bir yere kıpırdamayın daha Ülkenin hali belli değil. İşinizden gücünüzden olmayın. Çok pişman olursunuz.

22
22Bin maaşla kirada buyuksehirde gecinenezsin.30 binle de gecinemezsin.

Göçmek yerine neden ailecek oturup konuşmuyorsunuz ? Mutlaka konuşmuşsunuzdur kaç senelik evlisiniz ama sadece onun ailesi ve sen değil, senin ailende katılsın bu konuşmalara , neden ezilesin? Sen sahipsiz değilsin sahipsiz kelimemi lütfen yanlış anlama bu kelimeysen kastım seni kimsesiz gibi görüp istedikleri muameleyi yapmaları annen babanda bilsin sorun nedir. Hayattayken canlı kanlıyken, “insanlar tartışacağı şeyleri tartışmalı, sevinmesi gereken yerde sevinip kenetlenmeli , yüzleşmesi gereken şeylerle de yüzleşmeli hayat bu hayattayken yapılmalı herşey sonrası için geç.

Herşeyi geçtim bunları yazmamın sebebi 22 bin tl maaş ile hiç bir yerde yaşanılmaz. Hele bide eşiniz tek başına çalışıyorsa eğer yok bende çalışacağım diyorsanız önce ikiniz iş ayarlamanız gerek önce iş sonra ev evi ve kirayi geçindirmek için en az 45-50 bin ihtiyacınız olacak kirayı da düşünürsek zaten kiralar almış başını gidiyor. Yukarıda ki yazdıklarım sizleri anlayacak kapasitede olanlar için eğer sizleri anlamayacak sorun yaratacak cahil düşüncede insanlarsa Zaten pek konuşacak bir şeylerde yok ozaman siz haklısınız kaçıp gitmekte. İnşallah bir yol bulursunuz ben sizin yerinizde olsam bende çalışıp sana yardım edeceğim derim kocama yoksa biraz zor kabul eder. Tek maaş tek insanın bütün omuzlarına yük vermek günahtır..

Arkadaşım direk bana kendi dedi gel başla çocuk gelişim mezunuyum
Arkadaşın senin özel durumlarını bilmiyor muhtemelen o yüzden dedi gel diye. Gördüğüm kadarıyla iki çocuğunun da kronik rahatsızlıkları var. Bu çocuklar hasta olduğunda, hastaneye gitmeleri gerektiğinde emanet edecek kimsen olmayacak. İşten ha bire izin alıp çıkamazsın. Arkadaşının da olsa çıkamazsın çünkü oradaki çocukların sorumluluğunu almış olacaksın. Hasta çocuğu yanında götürüp diğer çocukları riske atamazsın. Senin çocuğun her zaman problem çocuk olarak görülecek ve veliler tarafından arkadaşına şikayet gidecek. Arkadaşınla da aran bozulacak.

Hadi o gel dedi sen ücret konuştun mu? Kreşler asgari ücretin altında teklif ediyor tecrübesiz öğretmenlere.

Konu benim için kapandı demişsin, gelip bakmazsın da muhtemelen istediğin yanıtlar gelmedi çünkü. Kalkıştığın iş sonu kötü bitecek bir iş. Yanıtları beğensen de beğenmesen de sonuç net.

Demediler burdan çık demeye başlanıyor düzenini kur diyolar burda çok karışık evliliğimiz bozuluyor çünkü
Ama hayatım tamam yaşın küçük ama bahsettiğin paranın aşırı az olduğunu anlayabilecek yaştasın..ev kira olmasa dahi çocuk ihtiyacı giderilecek bi para değil
Ne yap et bulunduğun yerden ev tut ise gir, iyi kötü mesleğin varmış. Artık devlet memurluğu hayal , kaldı ki istediğin bölümün alımı çok az
Çocuğun büyümüş annenden rica et baksın sen de çalışıp birikim yap ancak o zaman Başka şehir dusunebilirsin

Ben kpssye hazirlaniyorum ancak devlet memuru olursam çocukları bakım evine yada bakıcıya verebilirim ama onada daha var yani girmeme sınava
Neden illa devlet memurluğu? Ki artık atamalar çok az olacak atanmanız çok zor. Eşiniz gibi özel sektörde çalışan milyonlarca insan var bu ülkede herkes memur değil

Bursada kiralar zaten 25-30bin. Karı koca çalışıp söylediğin rakamın çok çok üstünü kazanıyoruz ve çocuğumuz yok. Buna rağmen zor geçiniyoruz. Bursayı ele direkt

Lise kpss değil lisans çocuk gelişim çevremizdeki büyükler bizi dusunseydi böyle olmayacak ztn
Evlenirken veya asgari ücretin bir fazlası maaşlı eşinizle 2 çocuk yaparken büyüklere danıştınız mı? İşiniz düşünce mi büyükler düşünsün oluyor? Arkadaşınıza çocuğunuzun devamlı hastalandığını söylediniz mi? 2 veli şikayet etse çocuğunu getirme lütfen diyecek. Var mı B planınız? Gerekirse eşim 2 işte çalışır diyorsunuz, çocuklar babalarını görmeden mi büyüyecek? Karı koca kendinizi düşünüyorsunuz. Çocuk gelişim mezunusunuz ama çalışma hayatına başlamayıp arka arkaya 2 çocuk yapmışsınız. Arkadaşınız sözleşme gönderdi mi, maaş çalışma saatleri bilgisi vs yazılı var mı elinizde? Yanınızda götüreceğiniz çocuğunuz için ücret ödeyecek misiniz ödemeyecek misiniz? Ödeyecekseniz maaşınızdan mı kesilecek?

Annem yaşlandi bakmıyor bulunduğum yer diğer yerlerden daha kötü ev fiyatları deprem bölgesinde yasiyorum ev fiyatları çok yüksek

Ben demiyorum za
Zaten kocam gitmek istiyor anne babam bizi gram düşünmeyen babam zaten aramız iyi değil başka kadınlarla görüşüyor ilgilenmez benimle bizimle bu hayatta sadece kocam var beni düşünen değer veren çocuklarım aşırı küçük dehil 2 yaşında 5 yaşında kızımda gitmek istiyorum gerekirse temizlik işi yaparım gidince ya evlere filan eşimin evde olduğu gün temizliğe giderim ne bilim yapacam elimden gelen herşeyii

2 çocukla bu maceraya atılınmaz, önce iş başvurusu yapardı eşin, sonuçlarına göre işini bırakırdı, ordan gelecek maaş ödenecek kira hesaplanırdı, koskaca 2 sene varmış az sabredip daha planlı taşınabilirdin,belki az birikim yapabilirdin, kimsenizin olmadığı bir şehire gidip 2 çocuk ve az maaşla çok zor gözüküyor, market alışverişi nasıl olacak o maaş ve kirayla bir kaç seneye çocuklar okula da başlar

Benim anlamadığım şey tamam ekonomi gittikçe kötüleşiyor ancak bu adamın maaşı ekonomi iyiyken bile iki çocuk büyütmeye yetecek bir maaş değil. Bakın lüks demiyorum ancak bu parayla iki çocuk doğurmak akıl mantık dışı. O çocuklara yazık çevrelerinden görüp heveslendikleri bir ton şey vardır. Bir yüzme tenis vs kurs desen yollayamazsın okul desen adam akıllı kitaplar alamazsın üst baş desen en kötü pantolon 300 tl. Doğurup sokağa atmışsınız resmen bu parasızlıkla bu kadar çocuk doğurmaya korkar insan. Taşındığınızda daha sefil bir hayat sürecekler ancak siz kararınızı vermişsiniz zaten biz boşa konuşuyoruz şu an. Anlamadığım şey bak lüks değil, öyle her gün et tavukta değil ara sıra yediğimiz bir versiyonda iki kişi olarak bizim mutfak masrafımız en az 6-7 bin. Ev kirası desen hadi buldun 15 bin zaten bitti maaş. Elektrik su doğalgaz nasıl ödeyeceksin bunun bir de kışı var botu var montu var. Var da var ancak siz bu cahillikle bunları da hak etmişsiniz hak ettiğinizi yaşayacaksınız.

Yaparsın yaparsın Şu saate kadar yapmadın birden bir enerji gelir her şeyi yaparsın sen. Ne desek boş.

Orda kalsan diyelim hastaneye gideceksin çocukları bırakır gidersin en basit şeyden bahsediyorum bakmaz diyen annende kv de illa ki sen zordayken ilgilenir, sen nasıl bir şeye atıldığının farkında değilsin, kocam 2 iş yapar gerekirse demişsin peki 2 işi kocana kim verecek

Yorumları okudum yemin ediyorum içim karardı bu kadar yorumdan sonra giderseniz artık bilemiyorum yani

Hiç anlamaya çalışmayın benim uzak akrabalarımda da var bir aile yapmışlar 5 çocuk, kızları 15 olmadan evlendirdiler erkekler nasıl büyüdü akrabalara falan bıraktılar hiç mi hiç pişmanlık yok babaları herkese akıl veriyor çocuk yapın dünyaya gelen bir şekilde büyüyor diye

İşte bahsettiğim doğurup sokağa atmak tam olarak bu. Bir çocuğa ne eğitim ne genel kültür ne okuma alışkanlığı ne güzel bir bilgi beceri kazandırmadan cahiliye devri gibi doğurup doğurup at zaten doğan büyüyor niye derdine düşsünler. Asıl cahillik bu işte. Çocuğunla güzel kaliteli bir zaman geçirme 5 ini birden büyütürken bir tanesiyle asla bir oyun oynama. Benim annem 10 kardeş ve kendisi bu kadar çocukla aynı zamanda hayvanlarla bağ bahçeyle ilgilenen annesini hiç görmemiş çocukken. Ben bunu yapmicam demiş sonuçta bakabileceği kadar çocuk yapmış. Her sene olmasa da tatile de götürmüş getirmiş dershanelere yollamış meslek sahibi yapmış yüzme dersleri aldırmış bizi yetiştirmiş. Şu an bu çocuklara yaptıkları afganların süriyelilerin yaptıklarına benziyor. Nefret ediyorum bu durumdan o bebelere yazık.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…