Bir derdim var fikir yada anlaşılmak istiyorum

Önünüzde koskoca iki yıl var . Başka bir il de çalışan bulunduğu yerde de çalışır.

Bir an önce çalışıp para biriktirmeye başlayın.

Sizin şu anda düşündüğünüz il değiştirme planı dereyi görmeden paçaları sıvamaya benziyor.

Yapmayı düşündüğünüz eylem deli cesaretinden başka bir şey değil şu an.

Fevri hareket etmeyin.

Yaşınız çok genç daha tecrübe sahibi olacak kadar yaşamadınız siz.

Burada kimse sizin kötülüğünüzü istemez dinleyin yazılanları.

22.000 TL dediğiniz rakam cücük kadar para şimdi evet geçinirisiniz

Ama işin içine kira girince çok ama çok zor inanın.

Yaşadım , gördüm , biliyorum.

Dediğiniz gibi tuzum kuru olanlardan değilim ben.

Aileler ile oturup konuşun illa ki akıllıca karar vermenize yardımcı olacak büyük vardır başınızda.

Amaç çalışıp karın doyurmak değil inanın o iki çocuğa gelecek hazırlamanız lazım.

Büyüyorlar ve istekleri de büyüyor.

Ben demiyorum za

Zaten kocam gitmek istiyor anne babam bizi gram düşünmeyen babam zaten aramız iyi değil başka kadınlarla görüşüyor ilgilenmez benimle bizimle bu hayatta sadece kocam var beni düşünen değer veren çocuklarım aşırı küçük dehil 2 yaşında 5 yaşında kızımda gitmek istiyorum gerekirse temizlik işi yaparım gidince ya evlere filan eşimin evde olduğu gün temizliğe giderim ne bilim yapacam elimden gelen herşeyii
Çok üzüldüm tabi böyle bir şeyi de aklıma getiremedim kusura bakma, eğer eşin gitmek istiyorsa bence gidin ozaman madem tartışma yaratmıyor eşin tam zamanı demekki .. temizlik işinde yıpranma kendine güzle sigortalı bir iş bul saatlerin belli olsun çocukların okul saatine uysun düzenli güzel bir hayat sıfırdan kurabilin ayrıca kocaya da çok bel bağlama derim bi kardeşin olarak gör sakın kötüye yorma bende babayla alakalı bazı şeyler yaşadım ama baba da anneyle evlenırken el oğluydu. Eşler farklı değil.. elbette bizlerde el kızlarıyız ama yüz yıllardır erkeklerin yaptıkları da meydanda çok güvenmemek lazım sigortali iş bul yarın birgün çocuklarınız büyüdüğünde emekli maaşını felan alırsın zaten bu hep böyledir annen baban hayatta olsa bile kardeşlerin olsa bile insan bi noktadan sonra yapa yalnız kalır .. başının hep bi çaresine bakmak zorunda kalır.. inşallah güzel yerlere gelirsiniz zamanla durumunuz oturur herşey planlı programlı olursa hiç sıkıntı yaşayamazsınız 🙏🏼☘️

Bir de yaşayıp göreceğiz yazmış 😂 22 binle neyi görüyorsa🤣
Çocukların hayatı üzerinden deney yapmaca.

Çocuklarımı en çok ben düşünürüm, gerekirse merdiven silerim demeyin. Artık merdiven, temizlik işi bile çevreye bakıyor (annemlerin apartmanından biliyorum) Hadi kira ve mutfak masrafına sihirle 25 bin yetti. Faturalar nolcak? Bu çocukların hiç mi sosyal gelişim ihtiyacı yok, üstü başı yok… Çocuk gelişimciyim diyorsunuz ama daha siz tam gelişmemişsiniz, körü körüne maceraya çıkıyorsunuz.

Ilk önce birikim yapıp ondan sonra ayrılmayı düşünseniz daha iyi olmaz mı Şimdi şöyle Denizli Çal bölgesini düşünüyorsunuz Denizli'de en kötü böyle derme çatma evler bile 10.000'den başlıyor Görümcem orada yaşadığı için oradan biliyorum doğalgazsız sobalı evler onlarda Denizli çok soğuk olduğu için çocukları iyice hasta edersiniz doğalgazsız bir eve geçersiniz. Ben sizin yerinizde olsam otururum çıkmam kaynınız başka bir yol bulsun. Dediğiniz yerlerin de havası zaten çok çok çok iyi değil ki yani Sanayi şehrinden Sanayi şehrine göç edeceksiniz yani çocuk gene hasta olacak. Biraz mantıklı düşünün Asgari ücretin biraz üstünde kira da yapılmaz.

Çocukların hayatı üzerinden deney yapmaca.

Çocuklarımı en çok ben düşünürüm, gerekirse merdiven silerim demeyin. Artık merdiven, temizlik işi bile çevreye bakıyor (annemlerin apartmanından biliyorum) Hadi kira ve mutfak masrafına sihirle 25 bin yetti. Faturalar nolcak? Bu çocukların hiç mi sosyal gelişim ihtiyacı yok, üstü başı yok… Çocuk gelişimciyim diyorsunuz ama daha siz tam gelişmemişsiniz, körü körüne maceraya çıkıyorsunuz.
Bize merdiven silmeye gelen abla daire başı 100 lira alıyor en az 2 3 apartman gezmesi lazım ki eline biraz harçlık geçsin mutfak masrafı vs için. 22 bin lira maalesef çok çok komik bir rakam.

Bize merdiven silmeye gelen abla daire başı 100 lira alıyor en az 2 3 apartman gezmesi lazım ki eline biraz harçlık geçsin mutfak masrafı vs için. 22 bin lira maalesef çok çok komik bir rakam.
Merdiven silmeye giderken de bu arada yanında 2 ve 5 yaşında çocukları olacak. Azcık "mantık" eklese şu şahane fikirlerine görecek kendisi de imkansızlıkları ama...

merak etmeyin sizden çok düşünüyorum çocuğumu gerekirse eşim iki işte çalışır ben evden çalışırım gene onları surundurmem bilmedgnz o kadar çok şey var ki sizlerin tuzu kuru tabi yapın yorum sert sert neyse sağolun. Bitti konu benim icin
Bak tatlım çocugunu dusunuyor olsan bu ülkede 22 bin maaşa güvenip 2 çocuk, hatta çocuk yapmazdın...Bu konu kilit

Sana "yapma etme" diyenler tuzu kuru oldukları için değil çocuklarını düşündükleri için söylüyor bunu. Yoksa ne sen ne kocan kimsenin umrunda değilsiniz inan bana...

En geç 16 sında evlenen üstüne de ardından atlı kovalıyor gibi 2 çocuk doğuran birinden çok bir şey beklememek lazım.
Eşimle ikimizin maaşı 100 bin küsür ve Gideceğimzdoğu ilinde vereceğimiz kira 7500 tl ona rağmen dün eşimle kalem kağıt alıp hesap yaptık. Neye ne kadar verilecek vs diye hesap yaptık

Hatayin deprem sonrası halini biliyorum defalarca gittim. Gerçekten korkunç durumda. Hava kirliliği de diğer şehirlerde kıyaslanamaz yıkımdan dolayı hala her yer toz içinde. Yaşadığınız travmadan dolayı da gitmek istiyorsunuz o da çok mantıklı.

Ama şu an kira masrafınız yok ve kira gelirini size yollayacaklari garanti değil. 22 bin liraya kira ödeyerek asla asla gecinilmez.

Çocuklar için taksitle bir evde hava temizleyici cihaz alsanız siz de çalışmaya baslasaniz biraz para biriktirseniz iyice düşünüp taşınıp hesap yapsanız kısacası bu planı erteleseniz çok daha akıllıca olur.

22 binin çok üstünde bir gelirimiz var. Ev kira değil.Çocuklar ilkokul çağına geldi eğitim,okuldan çıkan ekstralar,kılık kıyafetleri,mutfak alışverişi bile çocukla olunca X2 katı oluyor.Faturalar derken kendimize alışveriş yapmıyoruz dahi ona rağmen yetmiyor.Her ay bu ay kenara koyarız taksitler bitti diyoruz yenisi ekleniyor. Giderlerimize göre öyle lüks yaşam da sürmüyoruz, ortalama çocukları mağdur etmeden geçinip gidiyoruz.Aracın lastiklerini değiştirmeyi bile öteleyip duruyoruz düşünün paranın ne kadar değersizleştiğini. Çocukları bir sinema+oyun alanına götürsem direkt kafadan 4-5 bin gidiyor. Maalesef gerçekçi ve adımları sağlam atmayı düşünmek lazım bu şartlarda kenarda köşede birikim olmadan,ikinizde iş bulmadan kıtlık seviyesinde sürünürsünüz.2 çocukla sırt çantasını alıp hallederiz bir şekilde deyip maceraya atılmaya gerek yok.Birikim yapabiliyorsanız yapıp,sonrasında çocuklar okul yaşına gelince atılım yapın.

22 binin çok üstünde bir gelirimiz var. Ev kira değil.Çocuklar ilkokul çağına geldi eğitim,okuldan çıkan ekstralar,kılık kıyafetleri,mutfak alışverişi bile çocukla olunca X2 katı oluyor.Faturalar derken kendimize alışveriş yapmıyoruz dahi ona rağmen yetmiyor.Her ay bu ay kenara koyarız taksitler bitti diyoruz yenisi ekleniyor. Giderlerimize göre öyle lüks yaşam da sürmüyoruz, ortalama çocukları mağdur etmeden geçinip gidiyoruz.Aracın lastiklerini değiştirmeyi bile öteleyip duruyoruz düşünün paranın ne kadar değersizleştiğini. Çocukları bir sinema+oyun alanına götürsem direkt kafadan 4-5 bin gidiyor. Maalesef gerçekçi ve adımları sağlam atmayı düşünmek lazım bu şartlarda kenarda köşede birikim olmadan,ikinizde iş bulmadan kıtlık seviyesinde sürünürsünüz.2 çocukla sırt çantasını alıp hallederiz bir şekilde deyip maceraya atılmaya gerek yok.Birikim yapabiliyorsanız yapıp,sonrasında çocuklar okul yaşına gelince atılım yapın.
Maceraya atilmıyorum inanın çocuklarim öyle eksik kötü buyutmuyorum kızımı 3 yaşında kreşe yolladım öyle eğitimi için uğraşıyorum bende biliyorum çok zor bir durum olduğunu ama anlatmak isteğim keyfi gitmek değil aslında benimki eninde sonunda gidicem cikicam zaten Hatay çok pahalı ev kirası diğer yerlere baktık bir tık iyi bizde düşünüyoruz zor bakıyoruz hatta imkansız ama şuan beklemedeyiz bende hemen tıp diye çıkıp gitmiyorum bu kadar üstüme giden arkadaşlara hakkımı hiç helal etmiyorum burdan söylemiş olayim

Ilk önce birikim yapıp ondan sonra ayrılmayı düşünseniz daha iyi olmaz mı Şimdi şöyle Denizli Çal bölgesini düşünüyorsunuz Denizli'de en kötü böyle derme çatma evler bile 10.000'den başlıyor Görümcem orada yaşadığı için oradan biliyorum doğalgazsız sobalı evler onlarda Denizli çok soğuk olduğu için çocukları iyice hasta edersiniz doğalgazsız bir eve geçersiniz. Ben sizin yerinizde olsam otururum çıkmam kaynınız başka bir yol bulsun. Dediğiniz yerlerin de havası zaten çok çok çok iyi değil ki yani Sanayi şehrinden Sanayi şehrine göç edeceksiniz yani çocuk gene hasta olacak. Biraz mantıklı düşünün Asgari ücretin biraz üstünde kira da yapılmaz.
Öyle yapacaz galiba ben sadece fikir almak icin yazdım neler duydum laflara bakınca herkes çok iyi anne bir ben düşünmüyorum sanki çocuğumu halbuki burayı görseler en çok çocuk için burdan gidiyorum ama neysee

Sinir değil kırgınlık bu kadar kötü olunmamali haklı olunduğunu söyledim halde yazılan laflar çok gaddarca
Gaddarca değil gerçekci. Bugün ortaokulda okuyan bir cocuk dahi 22 bin lira ile 4 kişilik bir ailenin en fazla 1 hafta geçinebileceğini bilir ülke öyle bir durumda. Tüm bunlara rağmen aksini düşünüyorsan ciddi şekilde çevrenden haberin yok demektir. Hemde baya baya yok yani öyle böyle değil. Biraz gözlerini aç

20bin kira ödüyorum şuanda. Siz 22binle 4kişi geçinip üstüne kiraya çıkmaktan bahsediyorsunuz. Hadi en düşük 10bine ev buldunuz diyelim 10binlik evler bile artık içine girirmeyecek durumda. 12binle nasıl geçineceksiniz ? Faturalar market desen 12bin tutar zaten. Çok mantıksız hesaplamalarınız.

X