Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

canım benimde kendimden umudum yok dr a söledim kan testş filan yapmadı farlutal kullandımd edim kaç gün oldu dedi 5 filan dedim biraz daha bekle dedi eşine çok geçmiş olsun antibiyotik etkiliyor derken normal spermleri olan bi insanı çok fazla etkilemez ayrıca sana doğal bir antibiyotik önereyimmi soğanı 4-5 parçaya bölüyorsun akşamdan üzerine 1 yemek kaşığı şeker serpip ağzını kapatıyorsun sabah kalktığında bu soğanın suyu çıkmış olacak ve bunu yemeklerden sonra 1 er tatlı kaşığı içebilir doğal antibiyotikdir canım bu

çok sağol canım bunuda yapıcam ama eşimin faranjiti var o yüzden kullanıyo birde spermleri ameliyattan sonra kimi dr iyi dedi kimi değil dedi ?????? bilemiyorumki şimdi nasıl

bunu bilmiordum yada unuttum canım peki sperm sayısı nasıldı bu arada varikoseli tam olarak bilmiyorum ameliyat neden yapılıyor

bu kasıklarda damar genişlemesi oluyomuş sanırım buda sperm kalitesini düşürüyo ameliyatta kasıktan yapılıyo bazıları tek taraflı bazıları iki taraflı yani sol varikosel sağ varikoselden ameliyat olunuyo eşin hiç sperm testi oldumu canım o testte düşük çıkınca ultrasyonda bakılıyo

son ankaraya gittiğimizdeki test sonuçlarına dr iyi dedi bize vermedi sonucu %60 ve bununda %30 ileri hareketli filan dedi bilmiyorumki ne kadar doğru canım nezih beye önümüzdeki hafta gidebilirsem belki o da tekrar isteyebilir

benimde eşimin sperm sayısı 27 milyon morfolojisi %17 hareketlilikte toplamda %67filan heralde %33 ü filan hızlı ben böle hatırlıyorum test sonucunu sayı ve morfolojiden eminim ama hareketlilik kaçta kaçı ileri yerinde ve yavaş hareketli bilemiyorum doğrusu

mrb kızlar bu kecıboynuzu kurunu yapan varmı aranızda kaynattuktan sonra kecı boynuzlarını nayapıyorsunuz tekrar kullanıyormusunuz yoksa atıyormusunuz........

mrb canım ben tekrar kullanmıyordum bazen yiyordum kendim bazen de atıyordum yiyemediklerimi hepsini nasıl yiyeyim dimi ama :)))))))))

kuzucum nasılsın canım
kayracım sen nerelerdesin özledim ya ben girdiğimde siz olmuyorsunuz evin de yok ayça falan nerelerdeler ya?

UMUT, ACI, İNAT VE ZAFER = EGE
Emel ÖZDEMİR - Aralık 2005

Merhabalar,

Başkalarının yaşam öykülerinin bizleri çok da ilgilendirmediğini sanıyorum. Hele bu öykü, biz çok sıkıntılı günler yaşarken, umudumuzu yitirmişken bir başarı öyküsü ise hiç de çekilmez olabilir diye düşünüyorum. O yüzden, benim de artık anımsamak istemediğim ayrıntılarla kimseyi sıkmak istemiyorum.

Kısa kısa anlatmaya çalışacağım; 1991 yılında 27 yaşında evlendim.
Korunmasız 1 yıl gebe kalamayınca Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine başvurdum. Rutin tetkiklerden sonra yapılan tubal insuflasyon sonucu 3 ay içinde gebe kaldım. Ancak bu gebeliğim tıbbi endikasyonla 19 haftalık iken sonlandırıldı. Sonraki aylarda gebe kalamayınca hepimizin yaşadığı yine rutin tetkikler, indüksiyonlar, inseminasyonlar, kaçınılmaz laparoskopi. Endoskopide konan endometriozis tanısı ve odakların yakılmış olması nedeniyle doğal yoldan gebelik için 6 ay bekleme. Sonuçsuz kalınca Sevgi Hastanesinde Tüp Bebek denemeleri. Bol yumurta, bol transfer, sonuç negatif. Türkiye'nin ilk dondurulmuş blastokist transferi, sonuç negatif. Sevgi Hastanesi kapanınca Ankara'dan sonra İstanbul'a taşınmalar. Yıllarca yıllık izinlerin ( yetmeyince raporların ) tedavi için harcanması.

Bahçeci Kliniğine başvurduğumda sanırım 6. denemeydi. Sonuç yok. 7. deneme, sonuç yok. Doktorum Prof. Dr.Mustafa Bahçeci ile bir görüşmemizde bir daha laparoskopi yapılmasına karar verdik. Endometriozis odaklarım büyümüş olabilirdi. 2. laparoskopi, şaşırtıcı sonuç. Endometriozisim yoktu. Ancak Mustafa bey oldukça üzgündü. " Emel" dedi, "açık olan tek tüpünü de bağladım. Seni uyandırıp soramazdım ama tüpün içi sıvı dolu idi, bu sıvı kasılmalarla rahime akarak embriyoların tutunmasına engel oluyor olabilir." Doktoruma güvenimde bir değişme olmadı ama doğal yoldan gebe kalma olasılığımın kalmaması sarsıcı bir durumdu.

Sonraki ilk denemede başarılı sonuç! Gebeydim. Yaşım 39, doğurduğumda olacak 40. Ucu ucuna başarmıştık. Amniyosentezde kızım olacağını öğrendim. Özenli bir gebelik dönemi. Pembe oda takımları hazırlandı. Gebeliğim 35 haftalık oldu. Denizli'deki doktorum 5 gün sonra kontrole çağırdı. Kontrolden bir gece önce bebeğin hareket etmediğini farkettim sabah doktora gittiğimizde acı gerçekle karşılaştık. 2 gün süren zorlu bir doğum.

Psikolojik olarak kendimi çok hızlı toparlamam gerekiyordu. 3 ay sonra Mustafa Bey'in kapısını tekrar çaldım. Bozulan hormonal dengemi oturtmak oldukça zaman aldı. Yarım kalan tedaviler, hiç başlanamayan aylar, preimplantasyon genetik tanı sırasında bozulan 8 tane embriyo. Bu tedavi sırasında karşılaşılabilecek her türlü aksilik sanki benim başıma geliyordu. Deneme sayısı ( sadece transferle sonlananlar) 10'u bulmuştu. Yarım kalanları saymadım.

Doktor Mustafa Bey asık bir ifade ile artık yumurtalarımın oldukça azaldığını söyledi. " Olanlar yeter hocam" dedim. Beni fazla umutlandırmak istemediği için öyle davrandığını biliyordum. 2004 Kasım'ında tekrar gebe kaldım. Bu kez gebelik izlemlerim Bahçeci Kliniği'nde yapıldı. 18 Haziran 2005 günü 34 haftalık iken, her şey yolunda olmasına karşın aynı olayın yaşanma olasılığı olduğu için bebeğim sezaryenle alındı. Prematüre olduğu için aynı gün yoğun bakıma yatırıldı. Solunum sıkıntısı vardı. 1 hafta orada kaldı. 15 günlük iken uçakla Denizli'ye evimize getirdik. Zorlu geçen ilk 2 ay , sıcak bir yaz, lohusalık depresyonuna teğet geçmeler. Yavaş yavaş, ele gelen sevimli bir bebek ve kendine gelen bir anne.

Eminim benden daha zorlu süreç yaşayan infertilite hastaları olmuştur. Daha kolayını yaşayan da. Sonunda bebek sahibi olan da vardır, olamayan da. Tam bu noktada ne söylemem gerektiğini bilemiyorum. Başta da söylediğim gibi başkalarının yaşam öyküleri ne kadar sıkıcı ise öğütleri daha da beterdir. O yüzden öğüt verir gibi sözler de söylemek istemiyorum; Ben buyum sizi de siz seçeceksiniz...

Saygılarımla Dr. Emel ÖZDEMİR.....
ALINTIDIR....

kuzucum nasılsın canım
kayracım sen nerelerdesin özledim ya ben girdiğimde siz olmuyorsunuz evin de yok ayça falan nerelerdeler ya?

canım hoşgeldin şükür iyiyim sen nasılsın burdayım başka şeylerle uğraştığım için şimdi okudum mesajını canım özür dilerim

oofff canım sıkılıyor kayracım sana bahsettiğim pembe ayakkabılar varya eşim değiştirmiş ayağıma tam olanını almış ama bu seferkide çok uçuk pembe benim istediğim renkte kalmamış çünki ama adam depoya bakacakmış bu akşam eşimde bu kalsın diyor sence ne yapıyım ya iyiki birşeye heveslendim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…