Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

umutsuz olma canım rabbimden umut kesilmez ve eğer tutmazsada vardır bundada bi hayır de bırakma kendini bu arada kendini yomuyorsundur umar ım bolbol dinlen yat canım hadi hayırlısı

saol bitanem işten bile ayrıldım bunun için yatıyorum 1. aşılamamda öyle çok çalıştım gezdim ki bunda korkudan öyle yatıyorum..

cnm doktor 2,30 da fındıkzade çapa tarafında uzak olduğu için erken çıkıcam ben gidiyorum hayırlı sohbetler size öptüm hepinizi opuyorumnanaktan

rabbime emanet ol canım sağ salim git gel geçmiş olsun güzelim opuyorumnanaktan

saol bitanem işten bile ayrıldım bunun için yatıyorum 1. aşılamamda öyle çok çalıştım gezdim ki bunda korkudan öyle yatıyorum..

canım benim rabbim seninde bizlerinde emeklerini boşa çıkarmasın inşallah bebişin göbüşündedir inşallllllaaaaahhhhh:Saruboceq:

canım adalex arkadaşımız var listemizde o bu ay aşılama olmuştu o hamile değerleri yüksek olduğu içinde dr u ikiz olabilir demiş

sağol canım kaydirigubbakcemile5

adalex senide tebril ederim canım
sağlıkla kucağınada alırsın inşallah:lepi:
çok sevindim senin adına darısı başımıza artık

canım sana dün cevap yazmıştım ama site bozuldu bi türlü yollayamadım ben 9 yıla girdim eltim le aynı aprt da oturuyorum ve onlar 5 yıllık evliler 2 çocuğu var biri daha yeni doğdu birde aile toplantılarında halimi düşünebiliyomusun hep eksiklik hissediyosun insanların bakışlarından bile anlayabiliyosun zor çok zor biliyorum ve hamileliği doğumları çocukların bakımı derken kendimi çok yıprattığımı fark ettim artık sizde alın bi bebek diyenlere manavdan çilek mi alıp gelicez rabbim ne zaman nasip ederse o zaman alırız diyorum boşveeeeeerrrrrrrr kendini hasta etmekten başka bişey yapmıyoruz ve bizi ne kadar üzdüklerini nalamıyorlar çünküDAMDAN DÜŞENİN DERDİNDEN DAMDAN DÜŞEN ANLAR

Aynı şeyler tekerriür ediyor. benimde 2 görüncem arka arkaya doğum yaptılar.aynı süreöleri bende yaşadım.
bebekleri kucağıma alırken severken hep beni izliyolar.yaa ben takmıyorum ama bana davranışları.. hep iç içeyiz uzakta duramıyorum.illa kafama takıyorum.ah bu kafayı ne yapsam.

amin cümlemizin inşallah Allahım kimseyi evlatsız bırakmasın isteyen herkesin gönlüne göre versin.Canım sen ne yapıyorsun ?

AMİİİİN canım benim tsh biraz yüksek çıktı birde dr pko dedi şeker hapı içiyorum bakalım önümüzdeki hafta test lerimi filan götürcem dr uma bakalım ne diycek ne önercek bilemiyorumki hayırlısı bakalım canım

AMİİİİN canım benim tsh biraz yüksek çıktı birde dr pko dedi şeker hapı içiyorum bakalım önümüzdeki hafta test lerimi filan götürcem dr uma bakalım ne diycek ne önercek bilemiyorumki hayırlısı bakalım canım

inşallah güzel haberlerle dönersin canım Allah isterse olmazlar olur rabbim sana ikiz ikiz versin inşallah....

Aynı şeyler tekerriür ediyor. benimde 2 görüncem arka arkaya doğum yaptılar.aynı süreöleri bende yaşadım.
bebekleri kucağıma alırken severken hep beni izliyolar.yaa ben takmıyorum ama bana davranışları.. hep iç içeyiz uzakta duramıyorum.illa kafama takıyorum.ah bu kafayı ne yapsam.

arkadaşlar mrb, bende 1,5 yıldır zor günler geçiriorum bu arada araya araya bu topiği buldum en aktif yer burası sanırım :), 2 sefer normal yolla hamile kaldım ama kalp atışlarını duyamadık :KK43:(, şimdi aşılama yaptırıorum... tedavim başladı, bu sürede kuzenlerim bile çoçukları oldu, acaba bizmi bu konuda çok hassas davranıyoruz... çünkü geçen gün kuzenimin bebeğini uzaktan sevgi sözcükleri söylediim sırada, bebeğin annesi ve halam aynı anda arkalarını dönüp nazar duası okumaya başladılar tabi ağızları kıpırdıyor görüyorum... çok bozuldum çok üzüldüm hiç belli etmedim, sonrada belki başkalarınada yapıolardır ama onlar alınmıyodur diye düşündüm ve öyle düşünmeye çalışıyorum...

slm kıslar öğle yemeğine çıkmıştım kusura bakmayın öncelikle gülşen ne olur olumsuz düşünme buna ilk aşılamanın başarısızlığı sebep oluyor ama inan bence olumlu düşün ben inanıyorum güzel haber vereceğine inşallah bayram şekerin olacak önümüz bayram ohhh eşle dostla akrabayla görüşmelerinde herkes duyacak sevinecek ne güzel ya allah hepimize nasip etsin

arkadaşlar mrb, bende 1,5 yıldır zor günler geçiriorum bu arada araya araya bu topiği buldum en aktif yer burası sanırım :), 2 sefer normal yolla hamile kaldım ama kalp atışlarını duyamadık :KK43:(, şimdi aşılama yaptırıorum... tedavim başladı, bu sürede kuzenlerim bile çoçukları oldu, acaba bizmi bu konuda çok hassas davranıyoruz... çünkü geçen gün kuzenimin bebeğini uzaktan sevgi sözcükleri söylediim sırada, bebeğin annesi ve halam aynı anda arkalarını dönüp nazar duası okumaya başladılar tabi ağızları kıpırdıyor görüyorum... çok bozuldum çok üzüldüm hiç belli etmedim, sonrada belki başkalarınada yapıolardır ama onlar alınmıyodur diye düşündüm ve öyle düşünmeye çalışıyorum...

maralcığım hoşgeldin arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun şimdi aşılama oluyorum demişsin öncelikle hangi aşamasındasın aşılamanın onu sorabilirmiyim sakıncası yoksa birde kalp atışlarını duyamadık derken bu boş gebelik oluyor sanırım yani psikolojik olarak boş gebelik oluşturuluyor insan sorunun neydi neden bunları yaşıyorsun neden kalp atışları olmuyor bebişlerin bunlar araştırıldımı canım birde biliyorum çok zor ama çok fazla üzülmemek ve takıntı haline getirmemek gerek bu bebek işini biz burda bunu arkadaşlarla birbirimize destek olarak hemde rabbimize sığınarak aşabiliyoruz sende öle yap allah büyük

ya kızlar bişey diycemm şu parmakla muayne nasıl oluyoo.en ince ayrıntısına kadare anlatırmısınız.özellikle kuzunazz abla sen

senağlama
Canım sen bunları söyleyince benim kalbim acıdı.Yaa nedir bu hassaslık.etrafta olup biten herşeyi üstümüze alınıyoruz.
Ben gecen yıl laparoskopi oldum.kayınvalidem geçen akşam kızlarıda bizdeydi. o amelyatı olanların daha bebeği olmuyomuş dedi ordan bir görümcem bu nedir nasıl kanal tıkalı oluyor herkeste bu bahane diye ekledi.bir akrabamız 6 kez aşılama denemiş kocasının ailesi kızı boşamasını istiyormuş...konu ona geçti..tüm bunlar söylenirken ben sadece dinledim ve o gece sabaha kadar ağladım.senağlama
2 gündür başımın ağrısı geçmiyor...

bu arad arkadaşlar bu eş dost akraba vs bunların sölediklerini takmamak mümkün değil gibi görünebilir ama mümkün bakın size şunu söyliyim öncelikle maralcığım mesela sen kuzeninin bebeğini uzaktan sevgi sözcükleri söylerken annesi ve kendisi nazar duası okuyorlarmış belki biz de bebeğimiz olsa okuruz nazar allahın emrini bile bozar ve insana annesinin nazarı bile değebilir bunu kuzenin ve annesi iyi niyetlede yapmış olabilir ama eğer eminsen o insanların karekteri buna müsaitse ve fesatlıkla yaptıysa bu onların karekteriyle doğru orantılı ve bizlerde sanırım insanları tanıyabiliyorsak kimin neyi ne amaçla hangi kalple söylediğini biliriz ona görede davranırız zaten ki bizler çocuğu olmuyor diye öcü değiliz ben inanın arkadaşımın bebeğini görmeye gittim tam orda adet oldum leke geldi bakmadım bebeğe sevmedim illede bak bişi olmaz dediler bakamdım çünki dua ederek alamayacaktım kucağıma bizlerde bunları düşünebiliyoruz nazar değmesini filan bizlerde biliyoruz hatta belki kolaylıkla anne olanlardan daha da iyi biliyoruz değerini bebeklere dahada hassasız meltemcim senin içinde söylüyorum bakın ne derler seni eleştiren senin dostundur ama bir eleştiri vardır senin iyiliğin için kendini düzeltesin diye yapılmıştır birde eleştiri vardır hasetlikten kıskançlıktan yapılmıştır aynen onun gibi bu durum da o kişiler bizlere söledikleri şeylere alınabiliriz ama şunu çok iyi ayırt etmeliyiz bizlere karşı ifadelerindeki niyet çok önemli ki ne niyetli olduğunu belli eder herkes ona görede davranırız değilmi valla kusura bakmasın kimse ama ben şunu öğrendim ve evlendikten sonra hayatın ve insanların farkına vardım meğer ben çocuk kalpliymişim ne temiz kalpliymişim dedim baktım bazı insanlarla başedilmiyor onlara onların yöntemleriyle cevap verdim ve öyle yola geldiler o yüzden kimseyi takmayın size fesatlıkla konuştuklarına eminseniz söyleyin çekinmeyin ben böle yaparım kimsenin sizi üzmesine izin vermeyin bizlerde anne olacağız ve evlatlarımızın kıymetini onladanda çok bileceğiz ki onlar kolay sahip oldukları için değerini bile bilmeyebilirler elhamdürillah bile demiyor olabilirler tabi allah herkesin evladına uzun ömür versin ve kimseyi evladıyla sınamasın

Rabbim hepimizin duasını kabul etsin o mucib.dir Elbet kabul edicek dualarımızı. bize düşen sabretmek ve umudumuzu yitirmemek..
Rabbim neolur bizede nasip et bu mutluluğu..:Saruboceq:

maralcığım hoşgeldin arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun şimdi aşılama oluyorum demişsin öncelikle hangi aşamasındasın aşılamanın onu sorabilirmiyim sakıncası yoksa birde kalp atışlarını duyamadık derken bu boş gebelik oluyor sanırım yani psikolojik olarak boş gebelik oluşturuluyor insan sorunun neydi neden bunları yaşıyorsun neden kalp atışları olmuyor bebişlerin bunlar araştırıldımı canım birde biliyorum çok zor ama çok fazla üzülmemek ve takıntı haline getirmemek gerek bu bebek işini biz burda bunu arkadaşlarla birbirimize destek olarak hemde rabbimize sığınarak aşabiliyoruz sende öle yap allah büyük

kuzunaz hoşbulduk tabiki sakıncası yok, biraz uzun olucak ama hikayem şöyle; ilk bebeğimin 8. haftalık tı kalp atışlarını duyamadık kürtjla alında ikinci ise 7 ay sonra tekrar normal yolla gebelik 6. hafta gelişimi yok dendi hacettepede kürtaj oldum parça patolojiye gitti ve mol gebelik dendi, belki duymamışsındır bile... ama onun haricinde eşli genetik testlerde dahil bir sürü şey yapıldı ve her şey normal çok şükür... mol gebeliğinde hiç sebebi olmadığını tamamen tesadüf olduğunu, sadece radyoaktif almış olabileceğimi her kadının hayatında bir defa başına gelebileceğini söledi prof.um...
6 ay korunmadan sonra 3 aydır hamile kalamıordum başka bir prof.un sperm tahlili istemesi üzerine eşimde sperm sayısında az derecede azlık ama hareketlilik yok denecek kadar az dendi, daha doğrusu olması gerektiğinden yavaş ilerliyormuş ve şekil bakımındanda bozukmuş spermler ben tüp bebek dedim ama ankarada genart diye bir merkeze gidiorum oradaki dr ısrarla önce aşılama deneyelim dedi...
tabi bnm bu yaşadıklarıma bu spermler mi sebep oldu onu bilemioruz kimsede kesin bişi sölemio... ama görünürde bende hiç bi problem yok ayrıca 2 defada rahim filmi çekildi hiç bşi yok... ya işte böle ama tabi bu arada ben fazlaca yıprandım...

senağlama
Canım sen bunları söyleyince benim kalbim acıdı.Yaa nedir bu hassaslık.etrafta olup biten herşeyi üstümüze alınıyoruz.
Ben gecen yıl laparoskopi oldum.kayınvalidem geçen akşam kızlarıda bizdeydi. o amelyatı olanların daha bebeği olmuyomuş dedi ordan bir görümcem bu nedir nasıl kanal tıkalı oluyor herkeste bu bahane diye ekledi.bir akrabamız 6 kez aşılama denemiş kocasının ailesi kızı boşamasını istiyormuş...konu ona geçti..tüm bunlar söylenirken ben sadece dinledim ve o gece sabaha kadar ağladım.senağlama
2 gündür başımın ağrısı geçmiyor...

ne demek istiyorsun bana açık söyleyin diyeceksin canım siz ne demek istiyorsunuz benim yanımda bu konuları açmayın tamamı ben hassasım bu konuda ve stresten uzak durmalıyım abna moral olacaksanız evime gelin aksine moralimi bozacaksanız gelmeyin de eşind ebuna bozulursa onunda ağzının payını veririsin bunu eşine söledinmi benim yanımda böle imalı imalı konuşuyolar dedin mi canım bakın içinizi boşaltın siz üzüleceğinize onlar üzülsün ne demek sabaha kadar ağladım meltemcim ya onlar kim oluyormuş benim kayınvalidem bana dediki bir gün konu nerden açıldıysa falancının gelini gelmiş 1 sen olmuş doğurmuş siz ne zaman yapıyorsunuz dedi gülerek benim acelem yok olursa allahtan olmazsada allahtan dedim ne demek acelem yok olmaz öle yapın filan dedi eltimde gülerek bak evlendirecem kaynımı filan dedi ki bu eltimin niyetinin şaka olduğuna eminim emin olduğum bi insan bu neyse ona rağmen kesin sesinizi tammamı açtırmayın benim ağzımı verin para gideyim dr a dedim sigorta yok para yok dedim bi bileziklerim vardı güvendiğim onuda aldınız dedim kaynanm diyorki herkesinki paraylamı oluyor benimki parayla oluyor tamamı dedim rahatsızım ve çok şükür tedaviside mümkün dedim uzatmadı neyse kıvırdı daha bugün olmuş hastalığımın ne olduğunu bilmez doğru dürüst çünki o benden korkuyor terslerim diye neden terslerim hep maddi anlamda sömürdüler hiç destek olmadılarda ana ondan

kuzu çok teşekkür ederim söyldiklerin için. Rabbim bize bu güzelligi hiç kolay nasip etmeyecek ama nasip edersede çok mükemmel anneler olucaz bundan eminim.
Benim hassaslığım birazda adetimin yakın oluşundan yoksa bukadar karamsar değilim.
Bu arada adet belirtim yok arada kasığıma kramp gibi ağrılar giriyor.hayal kurmaktan korkuyorum.
Rabbim sen hayırlısını ver :Saruboceq:

evet kızlar bende katılıorum ki biz hassas bir dönemdeyiz... çünkü ben olsam bende okurum nazar duası... ama dedim yaz az öncede başka zaman olsa gülüp geçebileceğim bi konuya takılabiliorum... neyse bugünlerde geçecek :)))
bu arada kuzunazcımm, bugün puregon iğnemin 3. günü cumartesi ilk kontrolüm oldu adetimin 3. günüydü dr sol yumurtan çıkmış bile dedi... 75 doz vuruorum her gün çarşamba tekrar kontrolüm var bakalım ne diyecek bu konudada pek bilgim yok, allaha emanet :)

X