Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

kuzunaz hoşbulduk tabiki sakıncası yok, biraz uzun olucak ama hikayem şöyle; ilk bebeğimin 8. haftalık tı kalp atışlarını duyamadık kürtjla alında ikinci ise 7 ay sonra tekrar normal yolla gebelik 6. hafta gelişimi yok dendi hacettepede kürtaj oldum parça patolojiye gitti ve mol gebelik dendi, belki duymamışsındır bile... ama onun haricinde eşli genetik testlerde dahil bir sürü şey yapıldı ve her şey normal çok şükür... mol gebeliğinde hiç sebebi olmadığını tamamen tesadüf olduğunu, sadece radyoaktif almış olabileceğimi her kadının hayatında bir defa başına gelebileceğini söledi prof.um...
6 ay korunmadan sonra 3 aydır hamile kalamıordum başka bir prof.un sperm tahlili istemesi üzerine eşimde sperm sayısında az derecede azlık ama hareketlilik yok denecek kadar az dendi, daha doğrusu olması gerektiğinden yavaş ilerliyormuş ve şekil bakımındanda bozukmuş spermler ben tüp bebek dedim ama ankarada genart diye bir merkeze gidiorum oradaki dr ısrarla önce aşılama deneyelim dedi...
tabi bnm bu yaşadıklarıma bu spermler mi sebep oldu onu bilemioruz kimsede kesin bişi sölemio... ama görünürde bende hiç bi problem yok ayrıca 2 defada rahim filmi çekildi hiç bşi yok... ya işte böle ama tabi bu arada ben fazlaca yıprandım...

canım herşeyden önce duaya ihtiyacın var dua et allaha sığın bu çok önemli böle olunca streste kalmıyor herşey allahtan deyip beterin beteri var deyip teselli et kendini sakinleşirsin eşine keçi bıynuzu kürü yap ve şekil bozukluğundan dolayı nohut kürüde iyi geliyormuş bu arada mol gebelikleri duydum ama buna eşinin sperminin şekil bozukluğundna kaynaklanabileceğini düşünüyorum bilirsin yumurta hücresi ve sperm hücresi birleşerek yeni hücreler oluşuyor bu yüzden şekli bozuk olan spermden doğan hücrelerde bozuk olabilir mi diye düşünüyorum tabi dr lar daha iyi bilir gerçi bazen biz kendi teşhisimizi drlardan daha iyi kouyoruz ya neyse bu anlamda aşılama yapılacaksa da eşine destek tedavi uygula canım iyi olur bence dua et bol bol ve aslında sorun eşteyse tüp bebek daha iyi olabilirdi ama maddi manevi gücün varsa da aşılama neden olmasın ki

senağlama
Canım sen bunları söyleyince benim kalbim acıdı.Yaa nedir bu hassaslık.etrafta olup biten herşeyi üstümüze alınıyoruz.
Ben gecen yıl laparoskopi oldum.kayınvalidem geçen akşam kızlarıda bizdeydi. o amelyatı olanların daha bebeği olmuyomuş dedi ordan bir görümcem bu nedir nasıl kanal tıkalı oluyor herkeste bu bahane diye ekledi.bir akrabamız 6 kez aşılama denemiş kocasının ailesi kızı boşamasını istiyormuş...konu ona geçti..tüm bunlar söylenirken ben sadece dinledim ve o gece sabaha kadar ağladım.senağlama
2 gündür başımın ağrısı geçmiyor...

meltemcim laparoskopiyle de acılmadı mı tüplerin

canım herşeyden önce duaya ihtiyacın var dua et allaha sığın bu çok önemli böle olunca streste kalmıyor herşey allahtan deyip beterin beteri var deyip teselli et kendini sakinleşirsin eşine keçi bıynuzu kürü yap ve şekil bozukluğundan dolayı nohut kürüde iyi geliyormuş bu arada mol gebelikleri duydum ama buna eşinin sperminin şekil bozukluğundna kaynaklanabileceğini düşünüyorum bilirsin yumurta hücresi ve sperm hücresi birleşerek yeni hücreler oluşuyor bu yüzden şekli bozuk olan spermden doğan hücrelerde bozuk olabilir mi diye düşünüyorum tabi dr lar daha iyi bilir gerçi bazen biz kendi teşhisimizi drlardan daha iyi kouyoruz ya neyse bu anlamda aşılama yapılacaksa da eşine destek tedavi uygula canım iyi olur bence dua et bol bol ve aslında sorun eşteyse tüp bebek daha iyi olabilirdi ama maddi manevi gücün varsa da aşılama neden olmasın ki

cnm çok saol, evt haklısın allahtan başka sığınacak kimsemiz yok çünkü verende alanda o, kürler için teşekkürler şimdi ben netten araştırayım bunları ki aşılama yapılana kadfar belki işe yarar, bu arada sende mi aşılama yaptırıorsun?

slm kıslar öğle yemeğine çıkmıştım kusura bakmayın öncelikle gülşen ne olur olumsuz düşünme buna ilk aşılamanın başarısızlığı sebep oluyor ama inan bence olumlu düşün ben inanıyorum güzel haber vereceğine inşallah bayram şekerin olacak önümüz bayram ohhh eşle dostla akrabayla görüşmelerinde herkes duyacak sevinecek ne güzel ya allah hepimize nasip et

bende yemekteydim.YA çok garip duygular içindeyim 1. aşılamamı olucak diye heyecanla beklerken olmadı ve çok üzüldüm gerçekten anlatamam şimdi de umutlanmak istemiyorum aslını sorarsanız pozitif te düşünemiyorum nedense halbuki herşey normal ama ben hep en kötüsünü düşünüyorum örnek: aşılamada şans %20 yani 5 te bir beni mi bulcak diye of duygularım karmakarışık beynimi yiycem galiba ya da test günü kalpten mi gitcem bilemiyorum ama artık hayal kurmayı bıraktım akışına bırakmaya çalışıyorum 12 kasım gelsin öğrenelim bitsin diyorum ...

kuzu çok teşekkür ederim söyldiklerin için. Rabbim bize bu güzelligi hiç kolay nasip etmeyecek ama nasip edersede çok mükemmel anneler olucaz bundan eminim.
Benim hassaslığım birazda adetimin yakın oluşundan yoksa bukadar karamsar değilim.
Bu arada adet belirtim yok arada kasığıma kramp gibi ağrılar giriyor.hayal kurmaktan korkuyorum.
Rabbim sen hayırlısını ver :Saruboceq:

canım evet adetinin yakın olmasından da kaynaklanıyor ama kayınvaliden ve görümcelerinin bu konuda senin yanında bu şekilde konuşmaları doğru değil bence benim kayınvalidem ve eltilerimden biri bana bebek konusunda değilde başka konularda başkalarından bahsedip imalı konuşurlardı ama şu an kaynanam o eltimin teyzesi olduğu halde altlı üstlü oturuyorlar ve konuşmuyorlar düşünki bayramda bile elini öpmemiş benle çok uğraşıyorlar nispet yapıyorlardı anlamamazlıktan geldim ama içimden allahım sizi birbirinize düşürsün benimle uğraşamayın dedim ve ölede oldu çünki ben durup dururken kimsenin köütülüğünü isteyecek biri değilim ve haketmiyordum rabbim büyük yani seni kimsenin üzmesine izin verme bizler gerçekten değerli insanlarız allah tarafından seçildik ve bir imtihana tabi tutuluyoruz annelik gibi kutsal bir durumdan hemde

ne demek istiyorsun bana açık söyleyin diyeceksin canım siz ne demek istiyorsunuz benim yanımda bu konuları açmayın tamamı ben hassasım bu konuda ve stresten uzak durmalıyım abna moral olacaksanız evime gelin aksine moralimi bozacaksanız gelmeyin de eşind ebuna bozulursa onunda ağzının payını veririsin bunu eşine söledinmi benim yanımda böle imalı imalı konuşuyolar dedin mi canım bakın içinizi boşaltın siz üzüleceğinize onlar üzülsün ne demek sabaha kadar ağladım meltemcim ya onlar kim oluyormuş benim kayınvalidem bana dediki bir gün konu nerden açıldıysa falancının gelini gelmiş 1 sen olmuş doğurmuş siz ne zaman yapıyorsunuz dedi gülerek benim acelem yok olursa allahtan olmazsada allahtan dedim ne demek acelem yok olmaz öle yapın filan dedi eltimde gülerek bak evlendirecem kaynımı filan dedi ki bu eltimin niyetinin şaka olduğuna eminim emin olduğum bi insan bu neyse ona rağmen kesin sesinizi tammamı açtırmayın benim ağzımı verin para gideyim dr a dedim sigorta yok para yok dedim bi bileziklerim vardı güvendiğim onuda aldınız dedim kaynanm diyorki herkesinki paraylamı oluyor benimki parayla oluyor tamamı dedim rahatsızım ve çok şükür tedaviside mümkün dedim uzatmadı neyse kıvırdı daha bugün olmuş hastalığımın ne olduğunu bilmez doğru dürüst çünki o benden korkuyor terslerim diye neden terslerim hep maddi anlamda sömürdüler hiç destek olmadılarda ana ondan

Canım ben öğretmenim ve 3 yıldır devlet kadrosu için uğraşıyorum.önceden özelde çalışıyodum ama evlenince zor oldu .kadro için 90 falan almalıyım.3 yıldır olmuyor.Eşimle karar aldık bu sene kpss kursuna gidiyorum.Ama eşim bingölde görevli evimiz orda ve orada kaliteli kurs yok.ben bu yıl eşimin ailesinin yanındayım burda kursa gidiyorum ve eşim hafta sonu yanımıza geliyor.
Haa bu zaten çok zor bir karar vazgeçemedim onca yıl okumuşum evde yapamam.mesleğimi seviyorum.
Yaniiii bu yıl evimdede değilim eşimdende ayrıyım.Benim işim iyice zorlaştı.bu sebeple bu ortamlara ister istemez giriyorum ev benim deilkii.lafta söyleyemem çünkü eşimin ailesiyle aram çok iyi.yani yanlarında kalacak kadar iyi.farkında değiller bana neler düşündürdüklerinin
Benim olgun davranmam lazım.ama bu günlerde çok hassas oluyorum.

slm kıslar öğle yemeğine çıkmıştım kusura bakmayın öncelikle gülşen ne olur olumsuz düşünme buna ilk aşılamanın başarısızlığı sebep oluyor ama inan bence olumlu düşün ben inanıyorum güzel haber vereceğine inşallah bayram şekerin olacak önümüz bayram ohhh eşle dostla akrabayla görüşmelerinde herkes duyacak sevinecek ne güzel ya allah hepimize nasip et

bende yemekteydim.YA çok garip duygular içindeyim 1. aşılamamı olucak diye heyecanla beklerken olmadı ve çok üzüldüm gerçekten anlatamam şimdi de umutlanmak istemiyorum aslını sorarsanız pozitif te düşünemiyorum nedense halbuki herşey normal ama ben hep en kötüsünü düşünüyorum örnek: aşılamada şans %20 yani 5 te bir beni mi bulcak diye of duygularım karmakarışık beynimi yiycem galiba ya da test günü kalpten mi gitcem bilemiyorum ama artık hayal kurmayı bıraktım akışına bırakmaya çalışıyorum 12 kasım gelsin öğrenelim bitsin diyorum ...

canım aşılamadaki şans bana dr umun sölediği ve netten araştırdığım kadarı ile %25 yani bu oranda normal bir çiftin hamile kalabilmesi gibi bir oran yani normal sorunu olmayan çiftlerdede hamile kalma oranı %25 tir

cnm çok saol, evt haklısın allahtan başka sığınacak kimsemiz yok çünkü verende alanda o, kürler için teşekkürler şimdi ben netten araştırayım bunları ki aşılama yapılana kadfar belki işe yarar, bu arada sende mi aşılama yaptırıorsun?

adet olmayı bekliyorum canım yaptırıcam eşine bak yediklerine dikkat et havuç suyu içir fındık fıstık e vitamini yedir incir kuru incir çok iyi ananas avakado keçi boynuzu pekmezi filan yedir evicap e vitamini içiyorlar bu anlamda erkekler eczanaede en fazla 10 lira bunları al kullandır ve kürlerini uygula kahvaltı ettir mümkünse ve mercimek çorbası bulgur pilavı yedir ette l-carnıtın var et yedir çok iyi besle yani eşini canım aşılamaya kadar en azında spermleri düzelir daha iyi sonuç alırsınız

meltemcim laparoskopiyle de acılmadı mı tüplerin

Canım tüplerin biri tıkalıydı bağırsağa yapışmış.açıldı.doktor ardından 3 ay içinde geblik olur dedi ama 1 yıl oldu yok.doktorlara küstüm sanki gitmek istemiyorum.kürler falan denedim adetim düzeldi beklemedeyim..

evet kızlar bende katılıorum ki biz hassas bir dönemdeyiz... çünkü ben olsam bende okurum nazar duası... ama dedim yaz az öncede başka zaman olsa gülüp geçebileceğim bi konuya takılabiliorum... neyse bugünlerde geçecek :)))
bu arada kuzunazcımm, bugün puregon iğnemin 3. günü cumartesi ilk kontrolüm oldu adetimin 3. günüydü dr sol yumurtan çıkmış bile dedi... 75 doz vuruorum her gün çarşamba tekrar kontrolüm var bakalım ne diyecek bu konudada pek bilgim yok, allaha emanet :)

canım aşılamanı nerede yaptıracaksın birde kaç gün vurulacaksın iğneni yanında artı bir ilaç kullanıyormusun birde

Canım tüplerin biri tıkalıydı bağırsağa yapışmış.açıldı.doktor ardından 3 ay içinde geblik olur dedi ama 1 yıl oldu yok.doktorlara küstüm sanki gitmek istemiyorum.kürler falan denedim adetim düzeldi beklemedeyim..

işte daha ne kuzucum gayet iyisin sen sorun yok olur elbet bak ayçacığım açılmadı diyor ama maşallah ne kadar güçlü ve umutlu ki hatta etrafındakilere bile umut aşılıyor allah gönlüne göre versin ounda

inşallah olur canım dr bana açılırsa 6 ay süre vermişti ama acılmadı bekle bi 3 ay daha

Canım ben öğretmenim ve 3 yıldır devlet kadrosu için uğraşıyorum.önceden özelde çalışıyodum ama evlenince zor oldu .kadro için 90 falan almalıyım.3 yıldır olmuyor.Eşimle karar aldık bu sene kpss kursuna gidiyorum.Ama eşim bingölde görevli evimiz orda ve orada kaliteli kurs yok.ben bu yıl eşimin ailesinin yanındayım burda kursa gidiyorum ve eşim hafta sonu yanımıza geliyor.
Haa bu zaten çok zor bir karar vazgeçemedim onca yıl okumuşum evde yapamam.mesleğimi seviyorum.
Yaniiii bu yıl evimdede değilim eşimdende ayrıyım.Benim işim iyice zorlaştı.bu sebeple bu ortamlara ister istemez giriyorum ev benim deilkii.lafta söyleyemem çünkü eşimin ailesiyle aram çok iyi.yani yanlarında kalacak kadar iyi.farkında değiller bana neler düşündürdüklerinin
Benim olgun davranmam lazım.ama bu günlerde çok hassas oluyorum.

aa meltemcim bak bu yazını görmedim , ama hamile kalabilmen için haftada en az 2 kere ilişki olması lazım sen eşinin yanına gidip orda onunla kalsan olmazmı yani bingölde eğer olmuyorsa bu şekilde dua et ve sabret rabbim öyle güzel sebepler verir ve sizi bir araya getirirki sen bile şaşırırsın dua et o yüzden canım her muradın olur inşallah iş eş okul evlat her anlamda

adet olmayı bekliyorum canım yaptırıcam eşine bak yediklerine dikkat et havuç suyu içir fındık fıstık e vitamini yedir incir kuru incir çok iyi ananas avakado keçi boynuzu pekmezi filan yedir evicap e vitamini içiyorlar bu anlamda erkekler eczanaede en fazla 10 lira bunları al kullandır ve kürlerini uygula kahvaltı ettir mümkünse ve mercimek çorbası bulgur pilavı yedir ette l-carnıtın var et yedir çok iyi besle yani eşini canım aşılamaya kadar en azında spermleri düzelir daha iyi sonuç alırsınız

süpersin cnm saol :KK66:, hadi bakalım inşallah tutar hepimizin :))

işte daha ne kuzucum gayet iyisin sen sorun yok olur elbet bak ayçacığım açılmadı diyor ama maşallah ne kadar güçlü ve umutlu ki hatta etrafındakilere bile umut aşılıyor allah gönlüne göre versin ounda

sagol canım benım Allah senın ve herkesin gönlüne göre versin sizler sayesinde güçlendim ben bunları yazarkn ezan okunuyordu Allah peygamber efendimizin hürmetine inşallah bizede verir evlatlarımızı :Saruboceq:

X