Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

evet muhasebe ve banka bölümü mezunuyum

bende ama muhasebeyi oldum olası sevemedim bankayıda çok sıkıcı ve stresli geldiği için istemedim çalışmayı halk bankasında çalışıcaktım vazgeçtim ünlü bir firmanın satış bölümünde çalıştım o zaman niye okudun diyenlerde oldu ama bi hevesle okudum sonra soğudumkaydirigubbakcemile3

canım bir önceki sayfada yazdıklarımı okudunmu ne olur kendine dikkat at ALLAHIM PEYGAMBER EFENDİMİZE ve sevdiği kullarının yüzü suyu hürmetine inşallah emeklerini boşa çokarmasın bebişlerini kavuştursun sana gönlüm dualarım seninle canım benim bak şimdi ben bunları yazarken yine ezan okunuyor ezanların hürmetine rabbim inşallah hamile kalırsın canım benim:Saruboceq:

sağol kayracım allah razı olsun ben şimdi gittim farlutal aldım ve üzerimde ne yalan söyleyeyim 10 lira vardı ben eşime derim hep bana fazla para verme :roflol: valla çok harcıyorum neyse işte test alıcam 10 liradan aşağı test yok boşver dedim nede olsa adet olucam farlutal yeter tam çıkarken baktım pos makinesi var ve dedimki alayım en iyisi bir test ve aldım şimdi ne zaman yapmalıyım testi kıslar bu arada yavruceylan bana testlerin duyarlılığı ile ilgili bişi sölemişti sanırım benim aldığım 25 mlu bu arada kızlar pantolon giydiğimde kasıklarımda sanki şişme ve yanma gibi bir his oluyor ağrı değilde bende bu yüzden adet olucağım diye seviniyorum

bende ama muhasebeyi oldum olası sevemedim bankayıda çok sıkıcı ve stresli geldiği için istemedim çalışmayı halk bankasında çalışıcaktım vazgeçtim ünlü bir firmanın satış bölümünde çalıştım o zaman niye okudun diyenlerde oldu ama bi hevesle okudum sonra soğudumkaydirigubbakcemile3

bende sevmem muhasebeyi karısık gelıyor annemlerin isteği üzerine gittim zaten liseden beri düz liseye gitme meslek liselerine git dediler öylelikle gittim ama senin gibi severek okumadım

süper allahım tamamına erdirir inş. Sağlıkla kucağına alsın.
Ne kullanmıstı ben cok sıkı takip edemedim.

canım aşılama oldu bu ay bende olucam adetimi bekliyorum göbekten yapılan iğnelerden o sanırım puregon kullandı genelde menagon puregon ve gonalf isimlerinde iğneler birde pko lularda OHSS sendromu çok yüksek olduğu için bunu takip eden dr çok önemli ilaç dozlarını ayarlamalı ve benim dr um bu anlamda femara diye bir ilaçta kullandırıyormuş meme kanserinde kullanılan bir ilaç yumurtaları büyütmek için destek veriyor ve OHSS yi önlüyor bu çok riskli bi durum kıslar aklıma gelmişken bu OHSS dende çok korkuyorum hastaneye düşenler günlerce tedavi görenler var bu yüzden allahım inşallah bişi olmaz

sağol kayracım allah razı olsun ben şimdi gittim farlutal aldım ve üzerimde ne yalan söyleyeyim 10 lira vardı ben eşime derim hep bana fazla para verme :roflol: valla çok harcıyorum neyse işte test alıcam 10 liradan aşağı test yok boşver dedim nede olsa adet olucam farlutal yeter tam çıkarken baktım pos makinesi var ve dedimki alayım en iyisi bir test ve aldım şimdi ne zaman yapmalıyım testi kıslar bu arada yavruceylan bana testlerin duyarlılığı ile ilgili bişi sölemişti sanırım benim aldığım 25 mlu bu arada kızlar pantolon giydiğimde kasıklarımda sanki şişme ve yanma gibi bir his oluyor ağrı değilde bende bu yüzden adet olucağım diye seviniyorum

bu testleri sabah ilk idrar diye biliyorum ama kesin emin değilim canım hadi hayırlısı bekliyorum sabırsızlıklaopuyorumnanaktan

kayracım bu ünlü firma neresi eti mi yoksa eskişehir diyince eti heryeri ele geçirmiş gibi geldi bana :)

canım aşılama oldu bu ay bende olucam adetimi bekliyorum göbekten yapılan iğnelerden o sanırım puregon kullandı genelde menagon puregon ve gonalf isimlerinde iğneler birde pko lularda OHSS sendromu çok yüksek olduğu için bunu takip eden dr çok önemli ilaç dozlarını ayarlamalı ve benim dr um bu anlamda femara diye bir ilaçta kullandırıyormuş meme kanserinde kullanılan bir ilaç yumurtaları büyütmek için destek veriyor ve OHSS yi önlüyor bu çok riskli bi durum kıslar aklıma gelmişken bu OHSS dende çok korkuyorum hastaneye düşenler günlerce tedavi görenler var bu yüzden allahım inşallah bişi olmaz

ALLAH korusun canım aklıma bişey takıldı yalnız benim aşılamam normal klomen içtim ve pregnyl çatlaatma iğnesi vuruldum yumurtalarım büyümüştü hemen neden göbekten iğneyle büyütüyorlar

#1 28.October 2009, 10:52
kuzunaz
Yeni Üye Üyelik tarihi: Oct 2009

aşılama

--------------------------------------------------------------------------------

enver bey merhabalar merkezinizde bu ay aşılama yaptırmak istiyorum daha önceden ön muayene ve görüşmeye geldim siz yoktunuz adını hatırlayamadığım bir bayan dr la görüştüm 12 ağustos ta neyse o dr hanım bana aşılamayı önermedi pko hastası olduğum için OHSS sendromu yaşayabileceğimi söyledi tüp bebek önerdi tüp bebekte yumurtalar toplandığı için böyle bir risk yokmuş fakat ben tüp bebek açısından ne maddi olarak nede manevi olarak hazır değilim zaten 3 yıllık evliyim bekarlığımdan beri pko lu olduğumu bildiğim için de korunmadım tedavi olarak sadece 3 yıl için de klomen kullandım ama yumurtalıklarım cevap vermedi ben kesinlikle aşılama yaptırmak istiyorum ve bunun için bir çok yerle konuşsamda sizin merkezinizi düşünüyorum ama bu OHSS sendromu olayını anlatması dr un benim kafamı karıştırdı hayati riskleride var biliyorsunuz bu konuda sizinde fikrinizi almak istiyorum

kuzunaz
Açık Profil bilgileri
kuzunaz - Özel Mesaj gönder
kuzunaz´ait bütün Mesajları arattır

#2 30.October 2009, 07:27
dr.enverkurt
Yeni Üye Üyelik tarihi: Oct 2009

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba
Polikistik over hastaligi bizim icin hem iyi hem de tedavisi zor bir durumdur. Dozu az verirsiniz hic cevap vermez biraz yukseltirsiniz yumurtliklarda asiri cevap olur v.s... Bu nedenle bu hastalarda asilama ozellikle de hem cogulgebelik hem de asiri cevap acisindan zor olacaktir. Ancak herseye ragmen gerekli durumlarda asilama denenebilir. Memenuniyetle bekliyoruz
Dr Enver Kurt

kıslar bakın bu benim dr enver beyle konuşmam

kayracım bu ünlü firma neresi eti mi yoksa eskişehir diyince eti heryeri ele geçirmiş gibi geldi bana :)

yok daha ünlü ÜLKER di canım 5 yıl çalıştım şirket istanbulda oraya bağlı çalışıyordum maaşım herşeyim ordan geliyordu ama hafta sonu izinim yoktu eşimde iki gün izinli istemedi şimdi hala çağırıyorlar ama izin günü yüzünden anlaşamıyoruz birde ben rahata alıştım sanırım:roflol:

canım testi sabah uyanır uyanmaz ilk idrarınla aç karnına yap daha iyi sonuc verirmiş

cokacimcoookya benim canım yumurta yemek istedi ama kalmamış sizde varmı bi alıpta geleyim çok acıktım

ALLAH korusun canım aklıma bişey takıldı yalnız benim aşılamam normal klomen içtim ve pregnyl çatlaatma iğnesi vuruldum yumurtalarım büyümüştü hemen neden göbekten iğneyle büyütüyorlar

canım klomen yumurta büyütüyorda içeriğini şimdi hatırlamıyorum ama göbekten yapılan o iğnelerde beyinden salgılanan o fsh lh hormonun direk kendisi zaten ama aşılamada genelde bu iğneleri kullandırırlar geçen bir drum vardı eskiden onu aradım nasılsınız filan konuştur iyidir ablası filan diyor komşuydu eskiden ya ondan klomen kullandırdınız bana ilk tedavide dedim boşver klomeni klomen bişi değil artık kullanmıyoruz biz ilk aşamada belki dedi ama aşılamada kullanılmyor canım ya bu iğnelerle 4-5 tane kaliteli yumurta büyütüyorlar en az bu arada sen aşılama yaptırdın öylemi ben bilmiyordum kaç yumurtan oldu ve hangi boyuta geldiler hatırlıyormusun

yok daha ünlü ÜLKER di canım 5 yıl çalıştım şirket istanbulda oraya bağlı çalışıyordum maaşım herşeyim ordan geliyordu ama hafta sonu izinim yoktu eşimde iki gün izinli istemedi şimdi hala çağırıyorlar ama izin günü yüzünden anlaşamıyoruz birde ben rahata alıştım sanırım:roflol:

canım benim de kaynım eskişehirde eti de çalışıyor biliyorsundur hani kanatlı alışveriş merkezi var orada eti plaza var orada hatta esparkta orada kaynım etide finansman ölümünde çalışıyor 15 senelik eleman orda süper maaşı var hatta 1 ay çift 1 ay tek maaş alıyor hafta sonuda yok çalışmıyor ama şu an içerde 4 aylık izni birikmiş fazla izin kullanamıyor bu senede emekli olur hatta plaketi bile vardı senelerdir çalışıyormuş 15. yıl plaketimi ne almıştı :roflol:

kıslar hamilemi çıktı aranmızdan:1shok:
sayfalar okadar çabuk ilerliyoki 4 gün öncesine geri dönmem çok zor
evde olsam okurum tabikide işyerinde olduğum için bakamıyorum
bişeyde atlamak istemiyorum beni haberdar ederseniz sevinirimvereliniortak

canım bak şu an sesini duyamıoyorum ama sanırım burda dr anlatıyordu klomifen sitrat içeriği olan klomendir aklında olsun direk adını söylemiyor ilacın burda önce şeker hastalığında kullanılan ilaçtan bahseder metformin içerikli ilaç der bu glucophage glukofen veya glifordur klomifen sitratttan bahseder buda klomen veya gonaphene dir ve en son beyinden salgılanan fsh ve lh hormonundan bahseder buda göbekten yapılan o iğnelerdir tüp bebekte kesinlikle o iğneler kullandırılıp 20 - 25 tane yumurta elde ederler bak bunu dinlemeni tavsiye ederim

Yumurtlama bozukluğu nasıl tedavi edilir? - UZMAN TV

kıslar hamilemi çıktı aranmızdan:1shok:
sayfalar okadar çabuk ilerliyoki 4 gün öncesine geri dönmem çok zor
evde olsam okurum tabikide işyerinde olduğum için bakamıyorum
bişeyde atlamak istemiyorum beni haberdar ederseniz sevinirimvereliniortak

canım adalex arkadaşımız var listemizde o bu ay aşılama olmuştu o hamile değerleri yüksek olduğu içinde dr u ikiz olabilir demiş

ayse cim dr a gidiceğin içinmi çıktın güzelim çok geçmiş olsun tekrardan

yok canım yaaa elektirikler kesildi birden bire bnde tırlattım
cicilerimi eşarbımı ütülemem gerekiyodu bide siteden pat diye çıkınca birass asaabileştim:roflol:
benim için ütlü kıyafet çok önemlidir pijamalarımı bile ütülerim kırışıklık hastalığı var
ben o kıyafetlerimi ütülemeden gitseydim kafayı yerdim

X