Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

yumurtlama testlerının yanılma paylarını dıkkate almak gerekıyor..adetbitiminden en az 4-5 gun sonra yumurta buyuyup çatlayabılır..
eger suan yumurtan oluyorsa bu ekstrem bı durum olur bence yada adet olmadan once cıft yumurtan olmustur belkı..ama o şekılde de olmaz cunku hormon sevıyelerı dusuyo sonucta yumurta adetlıyken gelışmezkı..aman neyse dur kafam karıstı..hata lıdır test...

napiim ben şimdi akıl verin lütfn başlayayım mı fikfiklere? :kedi:

canım aslında düşünüyorum hani yumurtlama zamanında bu akıntı varya hani yumurta akı gibi benim bazen regle bittiği günlerde veya ortalarında geliyo yani olabilir bi arkadaşımın adet belirtileri vardı bir kaç gün içinde olucaktı göğüsleri falan baya ağrıyodu ve sonra geçti göğüslerindeki ağrı sonrada günü geçti şimdi ikinci çocuğu doğdu 1.5 yaşında o ayki yumurtanın ne zaman gelişceği belli olmayabilir canım benim sen başla bencede çalışmalara canım benim hadi hayırlısı:kedi:

tamammm başlayayım barii :kedi: :kedi: kaydirigubbakcemile3

slm kızlar ben esra bende hikayemi yazıp sizinle konuşmak istiom olurmu acaba

kızlar orgametril ilacının ne işe yaradıgını bilen varmı gecen gün izmirde amelıyat oldugum dr aradı rahım agzında iltihablanma var dedi bu ilacı verdi annemın tanıdık eczacı arkadası var ona sormus bu hormon ilacı demiş ben bunu kullanayımmı yoksa burdakı doktora bi sorsam mı kafam karıstı akannehir

inşallah canım bu ay muradına erersin bak ben bunu yazarken ezan okunmaya başladı burda hadi inşalla ezan vakti rabbim dualarımızı kabul etsin:Saruboceq:

sağol canım ağzın bal yesin.. opuyorumnanaktan inşallah hepimiz muradımıza ereriz.. :Saruboceq:

kızlar orgametril ilacının ne işe yaradıgını bilen varmı gecen gün izmirde amelıyat oldugum dr aradı rahım agzında iltihablanma var dedi bu ilacı verdi annemın tanıdık eczacı arkadası var ona sormus bu hormon ilacı demiş ben bunu kullanayımmı yoksa burdakı doktora bi sorsam mı kafam karıstı akannehir
hiç bi bilgim yok caım bu konuda ama google da arat bi istersen

belki işinize yarar diye paylaşmak istedim..

Ovulation Calendar - Free to Use

bu siteye girin Tıkladıktan sonra açılan sayfada "Ovulation Calendar" yazması lazım. Aşağıya inin. Orada bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

First Day of Your Last Period: Son Adet Gününüz

Length of Cycle: Regl uzunluğunuz (adet döngünüzün uzunluğu)

Desired Sex of Baby: ıstenen bebek cinsiyeti (any: herhangi biri, boy: erkek, girl: kız)

Show me my most fertile days for: Bana gebe kalmam için en muhtemel günleri göster diyorsunuz ve bunun için bir zaman dilimi seçiyorsunuz. 1'den 6 aya kadar olan bir dilimi seçebilirsiniz. Mesela 3 ayı seçtiğinizde size o üç ay boyunca en önemli tarihleri tek tek veriyor.

En son "Plan it" ikonuna tıklıyorsunuz ve takviminiz ortaya çıkıyor.

Takvime bakalım beraber.

Month 1: Birinci ay
-First day of your cycle - Reglin ilk günü
- A little bit fertile - Az ihtimal
- Fertile - gebelik için muhtemel
- VERY fertile - çok muhtemel
- Time to ovulate - gebelik için en uygun zaman

daha aşağıda ise
-End of cycle - Reglin bitimi
- No period? Maybe you're pregnant! - Hala regl olmadınız mı? Belki de hamilesiniz!
- If you are, this is your approximate due date. - eğer hamileyseniz bebeğin beklenen doğum tarihi

diye her ay için tek tek tarihleri veriyor.

iyi günler hocam pazartesi aşırı derecede kanamam oldu ve hastaneye kaldırıldım ve yapılan tetkiklerde sadece rahimin iç duvarı fazla kalınlaştığı söyledei doktorum ve bana orgametril isminde bi ilaç verdi şimdi kanamam kesildi ama 6 saat ara ile kullan demişti iki gündür kullanıyorum ilaçın dozunda azltma yapmam gerekir mi bide rahimin iç duvarı neden kalımlaşır şimdiden çok sağolun hocam.

Uzm.Dr. Ersan ŞENER
08.04.2009 17:13:52
--------------------------------------------------------------------------------

Ayşe hanım rahim içindeki zar kalınlaşarak her ay adet diye bildiğiniz kanama ile dışarı atılır.Yumurtlama fonksiyonlarında bozulma olduğunda bu zar tamamiyle atılamaz ve atılamayan zar içerde kalınlaşmış olarak görülür.ılacı aynı dozda devam edin doktorunuzn önerdiği süre sonunda bıraktığınızda bir kaç gün sonra kanama olacaktır.Bu kanam yine bol olursa rahim içi zarının mekanik olarak alınması yani küretaj gerekir tabii evli iseniz.Değilse doğum kontrol hapı ile kanamalarınız kontrol altında tutulmaya çalışılır.Şifalar dilerim.

bunu buldum canım bi oku istersen

en başından anlatıım o zaman olanı biteni başımdan geçen herşeyi...
genç kızdım 18 yaşımda falandım adte düzensizliği ile başım hep beladaydı her zaman erkene kayarda kayardı hiç gecikmezdi annemin kadın doğum dr una gittim test fln yaptı prolaktinim yüksek çıktı önemli değil dedi bana adet düzenleyici verdi ve yolladı düzenleyicilere rağmen hiç bi zaman günü gününe adet görmedim hep geriye kayıyordu neyse uzun bi süre böle devam etti dr a gitmedim 21 yaşındayken başka bi dr a gittim bana diane 35 verdi 1 ay kullandım 2. ay herkes işte d.kontrol hapı iyi değil dediler bıraktım ilacı daha kötü oldum diane 35 le adet görüodum temizleniodum 7 gün sonra tekrar görüodum
başka bi dr a gittim dr diane 35 i 6 ay kullan dedi neyse 6 ay kullandım bıraktığım gibi eski halime döndüm buralarda iyi denilen bi dr a gittim tabi bunlar hepsi daha bekarken başımdan geçti bu dr ilk önce muayene etti tahlil falan istedi prolaktin hormonuna çalışılamadı yazıodu annemde bende tekrar yaptıralım dedik yok lazım değil gerekmio dedi bana 6 ay orgametri die bi ilaç var onu verdi neyse ilacı kullan 6 ay sonra görüşelim dedi bende kullandım 6 ay lık ilacım bitti tekrar yanına gittim adet ol 1 ay geçsin öle gel dedi tabi ben bu arada evlendim tamam dedim bekledim adetim yine erken geldi ve 15 gün kesilmedi yanına gittim adam şaşkın şaşkın bakıo dio hem zayıfsın hem bu rahatsızlık şaşıo 45 kiloyum o zamanlar neyse bu sefer yasmin verecem dedi 6 ay kullan dedi yasmin kullandım 6 ay 2009 nisan ayında bitti mayısta bekle bekle adet gelmedi test yapıom negatif neyse gittim kan tahlili fln verdi ultrasyona aldı yine bişi yok söktürücü verdi söktürücüyü içtim bittikten sonra 10 güne kadar gelmesi lazım dedi yine gelmedi bende sıkıldım yeni açılan özle hastaneye gittim dr herşeyi anlattım o kadar çok tahlil röntgen istediki anlatamam bi baktı prolaktinim yüksek hemen ilaç verdi kullanır kullanmaz adet gördüm yine eskisi gibi temizlendikten 7 gün sonra yine olmuştum dr uma gittim bana klomen verdi ve tarih verdi yine gideceğim günü gittim 1 ymurtam büyümüştü ve 19 mm olmuştu iğne yazdı al yaptır dedi aldım yaptırdım 10 gün ilişki demişti babamın rahatsızlığı sebebiyle annemlerde kaldık o ay boş geçti
adetim ilk kez günü gününe geldi sonraki ay eşim yoktu dr onun için tedavi uygulamadı o ay yine geciktim bi gittim baktım prolaktin yine yükselmiş tabi yine ilacı alır almaz adet gördüm ve gittim yanına bu sefer klomen gibi farklı bi ilaç verdi kullandım yanına gittim bu sefer yumurtam kendiliğinden çatlamıştı %35 lil bi şansın var ama umutlanma bu ay olmayabilir dedi yine adetim gecikti 22 eylül olmam lazımdı bayram için mersindeydim takmadım adetim gelmedi buraya gelir gelmez yanına gittim prolaktine baktı düşük hamilelik te yoktu söktürücü verdi içtim ertesi gün oldum bu ay boşa bıraktım 1 kasım adet tarihim 13 ekimde soğan kürüne başladım çalıştığım için sadece akşamları içebiliom ayın 15 inde sülük gibi beyaz akıntı ve benek benek leke gördüm ardından tek bi parça kırmızı akıntı geldi ve şuan bişi yok öle bekliom.............

biliom çook oldu belki kafanız şişcek okuyunca ama napıım içimi döktüm

iyi günler hocam pazartesi aşırı derecede kanamam oldu ve hastaneye kaldırıldım ve yapılan tetkiklerde sadece rahimin iç duvarı fazla kalınlaştığı söyledei doktorum ve bana orgametril isminde bi ilaç verdi şimdi kanamam kesildi ama 6 saat ara ile kullan demişti iki gündür kullanıyorum ilaçın dozunda azltma yapmam gerekir mi bide rahimin iç duvarı neden kalımlaşır şimdiden çok sağolun hocam.

Uzm.Dr. Ersan ŞENER
08.04.2009 17:13:52
--------------------------------------------------------------------------------

Ayşe hanım rahim içindeki zar kalınlaşarak her ay adet diye bildiğiniz kanama ile dışarı atılır.Yumurtlama fonksiyonlarında bozulma olduğunda bu zar tamamiyle atılamaz ve atılamayan zar içerde kalınlaşmış olarak görülür.İlacı aynı dozda devam edin doktorunuzn önerdiği süre sonunda bıraktığınızda bir kaç gün sonra kanama olacaktır.Bu kanam yine bol olursa rahim içi zarının mekanik olarak alınması yani küretaj gerekir tabii evli iseniz.Değilse doğum kontrol hapı ile kanamalarınız kontrol altında tutulmaya çalışılır.Şifalar dilerim.

bunu buldum canım bi oku istersen

sagol canım a.s.

genç kızdım 18 yaşımda falandım adte düzensizliği ile başım hep beladaydı her zaman erkene kayarda kayardı hiç gecikmezdi annemin kadın doğum dr una gittim test fln yaptı prolaktinim yüksek çıktı önemli değil dedi bana adet düzenleyici verdi ve yolladı düzenleyicilere rağmen hiç bi zaman günü gününe adet görmedim hep geriye kayıyordu neyse uzun bi süre böle devam etti dr a gitmedim 21 yaşındayken başka bi dr a gittim bana diane 35 verdi 1 ay kullandım 2. ay herkes işte d.kontrol hapı iyi değil dediler bıraktım ilacı daha kötü oldum diane 35 le adet görüodum temizleniodum 7 gün sonra tekrar görüodum
başka bi dr a gittim dr diane 35 i 6 ay kullan dedi neyse 6 ay kullandım bıraktığım gibi eski halime döndüm buralarda iyi denilen bi dr a gittim tabi bunlar hepsi daha bekarken başımdan geçti bu dr ilk önce muayene etti tahlil falan istedi prolaktin hormonuna çalışılamadı yazıodu annemde bende tekrar yaptıralım dedik yok lazım değil gerekmio dedi bana 6 ay orgametri die bi ilaç var onu verdi neyse ilacı kullan 6 ay sonra görüşelim dedi bende kullandım 6 ay lık ilacım bitti tekrar yanına gittim adet ol 1 ay geçsin öle gel dedi tabi ben bu arada evlendim tamam dedim bekledim adetim yine erken geldi ve 15 gün kesilmedi yanına gittim adam şaşkın şaşkın bakıo dio hem zayıfsın hem bu rahatsızlık şaşıo 45 kiloyum o zamanlar neyse bu sefer yasmin verecem dedi 6 ay kullan dedi yasmin kullandım 6 ay 2009 nisan ayında bitti mayısta bekle bekle adet gelmedi test yapıom negatif neyse gittim kan tahlili fln verdi ultrasyona aldı yine bişi yok söktürücü verdi söktürücüyü içtim bittikten sonra 10 güne kadar gelmesi lazım dedi yine gelmedi bende sıkıldım yeni açılan özle hastaneye gittim dr herşeyi anlattım o kadar çok tahlil röntgen istediki anlatamam bi baktı prolaktinim yüksek hemen ilaç verdi kullanır kullanmaz adet gördüm yine eskisi gibi temizlendikten 7 gün sonra yine olmuştum dr uma gittim bana klomen verdi ve tarih verdi yine gideceğim günü gittim 1 ymurtam büyümüştü ve 19 mm olmuştu iğne yazdı al yaptır dedi aldım yaptırdım 10 gün ilişki demişti babamın rahatsızlığı sebebiyle annemlerde kaldık o ay boş geçti
adetim ilk kez günü gününe geldi sonraki ay eşim yoktu dr onun için tedavi uygulamadı o ay yine geciktim bi gittim baktım prolaktin yine yükselmiş tabi yine ilacı alır almaz adet gördüm ve gittim yanına bu sefer klomen gibi farklı bi ilaç verdi kullandım yanına gittim bu sefer yumurtam kendiliğinden çatlamıştı %35 lil bi şansın var ama umutlanma bu ay olmayabilir dedi yine adetim gecikti 22 eylül olmam lazımdı bayram için mersindeydim takmadım adetim gelmedi buraya gelir gelmez yanına gittim prolaktine baktı düşük hamilelik te yoktu söktürücü verdi içtim ertesi gün oldum bu ay boşa bıraktım 1 kasım adet tarihim 13 ekimde soğan kürüne başladım çalıştığım için sadece akşamları içebiliom ayın 15 inde sülük gibi beyaz akıntı ve benek benek leke gördüm ardından tek bi parça kırmızı akıntı geldi ve şuan bişi yok öle bekliom.............

bu ne böle ilaç ilaçç nekadar çok ilaç kullanmışsın ölee ya. bu akıntı ilk defamı geldii senden yoksa daha öncede geliyomuydu

bu ne böle ilaç ilaçç nekadar çok ilaç kullanmışsın ölee ya. bu akıntı ilk defamı geldii senden yoksa daha öncede geliyomuydu

yıllardır çekiyorum bunu evet canım il geldi soğan kürüne başladıktan sonra öle yaşayınca insan fark etmio ama kaleme alınca ......

nedemek güzelim aşk olsun hepimizin derdi var sen de benim gibi dr dr bi adam gibi ilgilenmiyolar zaten sen tiroitlerine baktırdınmı test yaptımı kürlere gelince kuzunaz arkadaşım gerçekten bu konuda bilgili ben hiç kür yapmadım ama soğan kürüne çok iyi geliyo diyolar kadın hastalıklarına iltihaba iyiymiş belki akıntı ondandır ama benimki tahmin kuzunazcım seni daha iyi aydınlatır sanırım canım benim

nedemek güzelim aşk olsun hepimizin derdi var sen de benim gibi dr dr bi adam gibi ilgilenmiyolar zaten sen tiroitlerine baktırdınmı test yaptımı kürlere gelince kuzunaz arkadaşım gerçekten bu konuda bilgili ben hiç kür yapmadım ama soğan kürüne çok iyi geliyo diyolar kadın hastalıklarına iltihaba iyiymiş belki akıntı ondandır ama benimki tahmin kuzunazcım seni daha iyi aydınlatır sanırım canım benim

bide önceki dr lar hem devlet hemde özelde çalışıolardı devlete gidion ultrasyon yok özele gel dio her seferinde ücret ödüon en son 80 tl muayene veriodum bu seferki dr özel hastanede eşim memur olduğu için 5 kuruş ödemiom dr um da çok iyi allah ondan razı olsun soğan kürünü saraçoğlunun sitesinden buldum yumurtam gelişmio ilaçsız ben pco luyum araştırdım başta bunu kullanın dio bende kullanıom evet iltihaba falan ii gelio

bide önceki dr lar hem devlet hemde özelde çalışıolardı devlete gidion ultrasyon yok özele gel dio her seferinde ücret ödüon en son 80 tl muayene veriodum bu seferki dr özel hastanede eşim memur olduğu için 5 kuruş ödemiom dr um da çok iyi allah ondan razı olsun soğan kürünü saraçoğlunun sitesinden buldum yumurtam gelişmio ilaçsız ben pco luyum araştırdım başta bunu kullanın dio bende kullanıom evet iltihaba falan ii gelio

canım bende pko luyum bana dr şeker hapı verdi insülin hormonu yüzünden dedi eylül 25 ten beri kullanıyorum bakalım hepimiz için hayırlısı bende hangi küre başlıycam karar veremedim ama böğürtlen kökü ne başlıycam galiba kuzunaz cım ilk sayfada yazmış görmüşsündür bu ay benimde 1 hafta geç geldi ve 3 4 günde bitti ama göğüslerimde hala ağrı var tam adet olamadım sanki bilemiyorum kafamkarıştı:1no2::uhm:

X