Biontech Sonrası Hamile Kalanlar (Biontech Bebeleri)

Biontech (mRNA) aşısı ile gebeliğinizin bağlantısı aşağıdakilerden hangisidir?

• Ankete Katılan
    57
Eger aşı olmasaydın da endişeler senı bırakmayacaktı , hamıleyken korona olma endişen olacaktı bu seferde , hamıle ölümleri çok arttı , ben de ıkımanovac olmustum ucuncu doz olmadan hamıle oldum , içim hiç rahat degıl , kimseyle gorusemıyorum

Güzel düşün , bence bir sıkıntı olmayacak Allahın izniyle , zaten gebelık olusmadan olmussun sonucta,olmuşa çare yok ,tadını cıkar hamılelıgının, ıns hepımız saglıkla kucaklarız

Aşının bilinen bir yan etkisi yok. Öyle uzun bir takip gerekiyor ki bunun için. Gebe ölümleri 7 kat artmışken aşınızı tamamlamanız çok güzel olmuş Dikkat etmeye devam. Hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alalım. Aşı bir şey yapar mı diye de düşünüp kendimizi strese sokmayalım. Çünkü bebek bize daha tutunmamıştı aşılandığmızda

Ben de temmuz ayında 2. Doz biontech aşımı oldum 1.5 yıldır bebek istiyorduk. 15 temmuzda aşı oldum aşı olduğumda regldim. 15 ağustosta hamile olduğumu öğrendim şimdi endişelerim peşimi bırakmıyor. Acaba gelişimini etkileyen birşey olur mu bu şekilde olup bebeğini sağlıklı kucağına almış olanlar var mı
Evet doğru çok teşekkür ederim

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Şuan gebeliğinizin seYri nasıl acaba? Bebeğin sağlığı..

Ocak Şubat iki doz sinovac oldum , Mayıs ta hamile olduğumu öğrendim .Gerçi ben aşı olacagim için 2 ay ara vermiştim denemelere. Şu an 23.haftam doldu ,16.haftada da 3.dozu ,Kasım gibi de 4.dozu olmayı düşünüyorum.

Kızlar aranızda eşinde yada kendinde sorunu olupta hamile kalamayanlar varmıydı

Kızlar aranızda eşinde yada kendinde sorunu olupta hamile kalamayanlar varmıydı
Bizde tanılı hiçbir sorun yoktu ama 3 yıldır hiç hamile kalamadım. 2 tüp bebek denemesinin biri tuttu o da 8. Haftada düştü. Artık sperm kalitesi mi arttı ne olduysa, eşimin ve benim aşılarımızdan hemen sonra hamile kaldım

Ayy maşallah Bende 2 buçuk yıl oldu bekliyorum tedavi de görüyorum ama nasip olmadı daha bende pko var eşimde dede spermlerin de sorun vardı regl olmayı bekliyorum sonra aşı olacaz çok teşekkür ederim insan umudunu kaybediyor istek hiç bi zaman bitmiyor bi yandan

Umudun kaybolduğu anları çok iyi bilirim.
Derlerdi ki kucağına aldığında beklediğin günleri, eziyetleri, üzüntüleri unutacaksın. Ben de hep bu düşünceye tutundum. Doğruymuş. Daha kucağıma almama çok var ama şimdiden o zor günleri unutturdu

Ne güzel canım benim reglim bugün olması lazım ama pkoluyum eninde olamıyorum bakalım geçerse umutlanacam hayırlsı artık

Hayırlı olsun ama önemli olan eşinizin aşılanması
Sperm kalitesini arttırdığına dair çalışmalar var çünkü. İnşallah dualarınız gerçekleşir
ayni gun ayni saat asi olduk bilmiyorum varsada etkisi biz gorcek miyiz hayirlisi olsun bakalim

Asiyi erkeginmi olmasi iyi kadinînmi Peki ?
Böyle kesin bir kanı yok. Aşıyı herkesin olması Covid’den korunmayı sağlıyor.
Gebelik döneminde ölümlerin azaltılması için kadınların aşı olması öneriliyor.
Erkeklerin de sperm kalitesini arttırdığına dair bir çalışma mevcut. Etkisi bu denli var mı bilinmez

Evet tabiki ilk amacimiz covidden korunmak
Sadece cogunlukla hamile kalanlarin daha cok kadinlar mi yoksa erkeklermi asi oldu onu anlamaya calisiyorum
Esimde problem yok suan esim asi olamiyor ozel bir sebepten bende ikinci dozumu haftaya olcam insallah vesile olur

Hanımlar bizde 2 seneyi geçik evliyiz umudum artık tüp bebeğe kalmıştı ve hazırlanıyorduk adetimin 5. Günü ilk doz aşımı (biontech) oldum ve meğerse gebeliğim oluşmuş,dün itibariyle adet olmam gerekn gün hamile oldugumu öğrendim öğrenmeden öncede ikinci doz aşımı vurdurmuştum,2 yi vurunca öğrendim gebeliği AMA dediğiniz gibi bişey varmı bilinmez ama biz 2 yıldan fazla evlat hasretiyle yanıyorduk bir anda rabbim nasip etti İnşallah sizde bizde kucagımıza hayırlısıyla almayı nasip eder rabbim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…