BİLGİSİ OLANLAR VE YA BİR AVUKAT VARSA YARDIM EDEBİLİR Mİ? LÜTFEN.

Guller ve laleler

Ve usulca fısıldadı zaman "bana bırak".
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
585
377
37
Ya arkadaşlar ne olur bana bişey söyeleyin ALLAH aşkına yalvarırım benim de derdim çok nerden başlasam bilmiyorum. Akşam eşim olacak öküz le kavga ettik dedim ya kendisi sinirli yapıdadır dövdü beni yine hemde çok elleri kırılsın inşallahh. Konuya gelince bu öküz bir hafta gece bir hafta gündüz çalışıyor zaten ek işte yaptığı için çok fazla evde duramıyor birde kahve de falan zaman geçiriyor. Neyse buraya kadar tamam diyelim. Evde olduğu her akşam bunun halasının bir oğlu var bekar 30 31 yaşlarında falan 10.00 10.30 gibi işten çıkar bunu arar gel kokoreç yiyelim falan ben de artık akşam sinir oldum birden fevri bir şekilde atıldım bir tek orda kabahatim var biliyorum " ya bu seni her akşam aramak zorunda mı sinir oluyorum arttık illa kojoreç yemek istiyorsan bizimle git falan"bu sinir oldu işte " ben çocuk muyum? o benim kardeşim sana mı sorcam? ben çocuklar uyuyunca gidiyorum" falan bir sürü şey. Bu arada çocuklarla ilgilidir. Benimle ben iyiysem ilgilidir ama 10 yıllık evliliğimiz de çok gereksiz yere hep başkaları yüzünden kavga hakaret ve şiddet gördüm. Sonra ben ellerimi kaldırıp tamam karışmıyorum ne yaparsan yap diye mutfağa gittim. Küçük kızım ağlamaya başladı. Bu da hırsla ve öfkeyle mutfağa gelip "sen bana çocukların yanında nasıl saygısızlık yaparsın bak senin yüzünden çocuk ağlıyor" diye beni dövmeye başladı. Tabi bu arada şiddet hakaret küfür anneme küfürler falan. İçeri girdiğinde bu sefer çocuklar daha çok ağlıyordu beni dövdüğünü anlamışlar yine. Çocuklarla geri geldi bak ben annenizi dövmedim diye. Ben de "bişey yok kızım ben kolumu çarptım" dedim. Bu sefer çocukları içeri götürüp kapılarını kapatıp daha fazla şiddet ve hakaret uygulamaya başladı. "Ben sana karışıyor muyum lannn bidaha sen de bende izin almadan bir yere git senin ananı s...ker miyim s..kmez miyim gör" dedi. Çok fena oldum "nasıl laf o öyle ben çocuklarla her gittiğim yeri sana söylemeye mecbur değilim" dedim. Hadi yapta diye tekrar o ayıp cümleleri tekrarladı. Ya xx "ben artık istemiyorum bana bu lafları söyleyip beni döven bana tekme atan bir adamın yüzüne bakmayı" dedim. "S***** G** (Defol) babanın evine" dedi. "Neden ben gideyim sen git" dedim. Ama bu arada hatırlayıp yazamadığım bir sürü hakaret var yani kafam karma karışık o yüzden yazamıyorum. "Bundan sonra bana karılık yapma istemiyorum" dedi. Ben de salak gibi o sinirle sanki onu umursarmış gibi"ne yapacaksın gidip o... larla mı yatacaksın" dedim. Salak ben, aslında hiç söylenecek laf değil banane hayvandan. O an ne dedi tam hatırlamıyorum ama" sen ve senin gibilerine yapmadığım kabahat" gibi birşeyler söyledi. "Tamam o zaman çocukları sana bırakacak değilim çocukları alıp gidiyorum bu kadarı fazla" dedim. "Beni katil edersin sen mezara ben hapise çocuklar yetimhanede büyür" dedi. Aileme bir sürü laflar etti. "Artık gözümde saygın sevgin değerin kalmadı" falan dedi. Ben de "seninde kalmadı, biz zaten sevgimizi saygımızı kaybettik saygının olmadığı yerde sevgi de olmaz ki" dedim. "Git o zaman hükümet orda aç boşanma davası" dedi. "Bana neden bırakıyorsun sen aç" dedim. Ya daha bir sürü şey, yazmadan önce hepsi aklımdaydı ama hepsi karıştı. Ne olur bana birşeyler söyleyin yalvarırım. Size baştan cevap vereyim ailene söyle diyenler olacak ailem zaten bunun 100 katı problemli. Annem dün kayboldu neyseki bulundu. Babam bizi hiç sevmiyor zaten böyle evliliklerimizin sorumlusu o. Kız kardeşiminde benden farkı yok. Çalış diyenler olacak ama çocukları bırakabileceğim kimsem yok ve burası küçük bir yer erkeklere iş yok benim bulmam da çok zor. Polise gitmeyi düşünüyorum ama herşey daha sarpa sarar biliyorum çocuklar çok üzülür babalarına da düşkünler. Ne yapsam bilemedim. İnanın cahil değilim rahatımdan durmuyorum bu evde ama çok çaresizim yemin ederim.

Oncelikle cok gecmis olsun. Yasadiginiz cok zor bir durum.

Simdi bu durumda avukat arkadaslar size yardimci olamaz.

Once ne yapmak istediginize karar vermeniz lazim.

Alip cocuklarinizi gidip babanizin evine otursaniz.

Ne kadar kotude olsa bu ortamdan kotu olamaz herhalde.

Darp raporu alin hemen. Bosanma davasi icin.

Tazminat davasida acarsiniz. Nafaka da talep edersiniz.

Belki de sadece biraz cesaret gerekli hicbir sey korktugunuz kadar kotu olmayacak.

Aile içi şiddet yardım hattı var ve gerçekten çok yardımcı oluyorlar. Orayı aramayı düşünmez misiniz? Durumunuz için gerçekten çok üzüldüm. Çocuklar babalarına her ne kadar düşkün olsalar da böyle bir ortamda büyümek onları iyi yönde etkilemeyecektir. Siz de çocuklarınız da bunları hak etmiyorsunuz, hiçbir kadın ve çocuk hak etmiyor.

Polisi arasan ne olacak ki sığınma evine gönderecekler İstanbul da 15 gün süresi başla yerde ne kadardır bilmem
15 gün sonra ne yapacaksın
Ancak çok büyük tehtit içerecek adam aynı zaman da başka suçları da olacak o Zaman devlet sana bakıyor
Ben böyle biliyorum
Bu yüzden baba evi başka çare yok

Darp raporu al her türlü durumda da. 6 ay kullanma hakkın var sanırım birebir suç unsuru olmasa da farzedelim evden gitmedin ilerde tekrar böyle bi durum oldu gitmek istedin bakın bu geçmişte de beni darp etti dersin

Sen raporu almaya gidince hastane polisi zaten seninle ilgilenir anlat herşeyi açık açık bana devlet bakarsa şikayetçiyim de polis sana resmî işlem başlatmadan önce neler yapacaklarının bilgisini verir

Çocukların için hiç iyi bir ortam değil bu
Babalarına düşkünler diye kendine sebep yaratma . Emin'im ki annelerine de düşkündürler ve annelerinin şuan hayatı tehtid altında adam sizi tehdit ediyor
Aslında bir halt giyemeyeceği için ediyor ama yine de tedbirli olun savcıya suç duyurusunda bulunun bu adam beni tehtit ediyor dövüyor hakaret ediyor aile içinde Onur kırıcı davranışlarda bulunuyor .....

Hızlı bir şekilde bu işi bitireceğim dersen direk aile mahkemesine dilekçe yaz koruma da talep et 3-4 gün sürüyor gerçi korunma çıkması Ama bu süreçte polis sana bir çağrı veriyor eşin seni tehtit eder ya da yine saldırırsa ordan polise hızlı bir sekılde ulaşıyorsun . He bazen ne oluyor ama biliyormusun, arada çocuklar olduğu için erkek karışı için çocuklarımı benden alıkoydu hayatlarından endişeliyim diyerek polisi alıp senin sığındığın eve geliyor çocukları alıp gitmek istiyor
Bu yüzden sen darp raporunu ihmal etme

Geçmiş olsun

Ya nasıl bi hayat sizinki. Adam mola verip çocuklara gösterip tekrar dövüyor. Allah yardımcınız olsun.
Çocuklarınız kaç yaşında bilmiyorum ama bu ortam onlar için hiiiç sağlıklı değil. Siz nasıl diyorsanız babam bu hayatımın temelini attı onun yüzünden böyle oldu. Çocuklarınızda ilerde aynı şeyleri söyleyecek. Çocuğuna düşkün adam onların dünyaya getiren bi kadına böyle davranmaz. Bence bu konuda kendinizi kandırıyorsanız.
Evet hepimiz anneyiz. Ama bu dünyaya bi kere geliyoruz. Neden kendine bu eziyeti reva görüyorsun. Bundan 10 sene sonra nasıl olacak hayatınız. 10 senede bakın daha kötüye gitmiş.
Kolay kolay boşanın demem ama boşanın lütfen. Annenizide alın yanınıza babanızı eşinizi defedip bi hayat kurun. Evlere temizliğe gidersiniz, sekreterlik yaparsınız evde tarhana mantı yapıp satarsınız inanın bi kuru ekmek kazanırsınız

Bütün çıkış yollarınızın önünü kapatıp ben ne yapıcam diyorsunuz artık sağlıklı düşünemiyorsunuzdur anlıyorum ama bütün gücünüzü toplayı sizin için en doğru kararı verip uygulamaya geçin mutlaka ailenizden yardım alın bu adam çaresizliğinden faydalanıp dahada coşuyor belliki devlet malesef kadını koruyamıyor bir an evvel harekete geçin yoksa bu adam sizi gerçekten öldürecek Allah bütün darda olanlara yardım etsin size ayrı çocuklarınıza ayrı üzüldüm

Git darp raporu al kadin siginma evine adi pislik herif gucu sana yetmis.hem dkvuyor hem kufrediyor tiksindim resmen. Ne diye gidiyir diye kavga cikartiyosun defolsun gitsin mumkunse de donmesin

Ya arkadaşlar ne olur bana bişey söyeleyin ALLAH aşkına yalvarırım benim de derdim çok nerden başlasam bilmiyorum. Akşam eşim olacak öküz le kavga ettik dedim ya kendisi sinirli yapıdadır dövdü beni yine hemde çok elleri kırılsın inşallahh. Konuya gelince bu öküz bir hafta gece bir hafta gündüz çalışıyor zaten ek işte yaptığı için çok fazla evde duramıyor birde kahve de falan zaman geçiriyor. Neyse buraya kadar tamam diyelim. Evde olduğu her akşam bunun halasının bir oğlu var bekar 30 31 yaşlarında falan 10.00 10.30 gibi işten çıkar bunu arar gel kokoreç yiyelim falan ben de artık akşam sinir oldum birden fevri bir şekilde atıldım bir tek orda kabahatim var biliyorum " ya bu seni her akşam aramak zorunda mı sinir oluyorum arttık illa kojoreç yemek istiyorsan bizimle git falan"bu sinir oldu işte " ben çocuk muyum? o benim kardeşim sana mı sorcam? ben çocuklar uyuyunca gidiyorum" falan bir sürü şey. Bu arada çocuklarla ilgilidir. Benimle ben iyiysem ilgilidir ama 10 yıllık evliliğimiz de çok gereksiz yere hep başkaları yüzünden kavga hakaret ve şiddet gördüm. Sonra ben ellerimi kaldırıp tamam karışmıyorum ne yaparsan yap diye mutfağa gittim. Küçük kızım ağlamaya başladı. Bu da hırsla ve öfkeyle mutfağa gelip "sen bana çocukların yanında nasıl saygısızlık yaparsın bak senin yüzünden çocuk ağlıyor" diye beni dövmeye başladı. Tabi bu arada şiddet hakaret küfür anneme küfürler falan. İçeri girdiğinde bu sefer çocuklar daha çok ağlıyordu beni dövdüğünü anlamışlar yine. Çocuklarla geri geldi bak ben annenizi dövmedim diye. Ben de "bişey yok kızım ben kolumu çarptım" dedim. Bu sefer çocukları içeri götürüp kapılarını kapatıp daha fazla şiddet ve hakaret uygulamaya başladı. "Ben sana karışıyor muyum lannn bidaha sen de bende izin almadan bir yere git senin ananı s...ker miyim s..kmez miyim gör" dedi. Çok fena oldum "nasıl laf o öyle ben çocuklarla her gittiğim yeri sana söylemeye mecbur değilim" dedim. Hadi yapta diye tekrar o ayıp cümleleri tekrarladı. Ya xx "ben artık istemiyorum bana bu lafları söyleyip beni döven bana tekme atan bir adamın yüzüne bakmayı" dedim. "S***** G** (Defol) babanın evine" dedi. "Neden ben gideyim sen git" dedim. Ama bu arada hatırlayıp yazamadığım bir sürü hakaret var yani kafam karma karışık o yüzden yazamıyorum. "Bundan sonra bana karılık yapma istemiyorum" dedi. Ben de salak gibi o sinirle sanki onu umursarmış gibi"ne yapacaksın gidip o... larla mı yatacaksın" dedim. Salak ben, aslında hiç söylenecek laf değil banane hayvandan. O an ne dedi tam hatırlamıyorum ama" sen ve senin gibilerine yapmadığım kabahat" gibi birşeyler söyledi. "Tamam o zaman çocukları sana bırakacak değilim çocukları alıp gidiyorum bu kadarı fazla" dedim. "Beni katil edersin sen mezara ben hapise çocuklar yetimhanede büyür" dedi. Aileme bir sürü laflar etti. "Artık gözümde saygın sevgin değerin kalmadı" falan dedi. Ben de "seninde kalmadı, biz zaten sevgimizi saygımızı kaybettik saygının olmadığı yerde sevgi de olmaz ki" dedim. "Git o zaman hükümet orda aç boşanma davası" dedi. "Bana neden bırakıyorsun sen aç" dedim. Ya daha bir sürü şey, yazmadan önce hepsi aklımdaydı ama hepsi karıştı. Ne olur bana birşeyler söyleyin yalvarırım. Size baştan cevap vereyim ailene söyle diyenler olacak ailem zaten bunun 100 katı problemli. Annem dün kayboldu neyseki bulundu. Babam bizi hiç sevmiyor zaten böyle evliliklerimizin sorumlusu o. Kız kardeşiminde benden farkı yok. Çalış diyenler olacak ama çocukları bırakabileceğim kimsem yok ve burası küçük bir yer erkeklere iş yok benim bulmam da çok zor. Polise gitmeyi düşünüyorum ama herşey daha sarpa sarar biliyorum çocuklar çok üzülür babalarına da düşkünler. Ne yapsam bilemedim. İnanın cahil değilim rahatımdan durmuyorum bu evde ama çok çaresizim yemin ederim.
Yapabileceğin tek şey var. her dediğine he de geç. geceleri çıkıyor mu defolsun gitsin. sende keyfine bak evde çocuklarınla ilgilen. fırsat verme en iyisi.

Normalde olsa boşa gitsin derim de iş yok eğitim yok sahip çıkacak aile yok. çalışsan asgari ücret alırsın o da ne kiraya ne mutfağa ne bakıcıya yeter:KK43:

Oncelikle cok gecmis olsun. Yasadiginiz cok zor bir durum.

Simdi bu durumda avukat arkadaslar size yardimci olamaz.

Once ne yapmak istediginize karar vermeniz lazim.

Alip cocuklarinizi gidip babanizin evine otursaniz.

Ne kadar kotude olsa bu ortamdan kotu olamaz herhalde.

Darp raporu alin hemen. Bosanma davasi icin.

Tazminat davasida acarsiniz. Nafaka da talep edersiniz.

Belki de sadece biraz cesaret gerekli hicbir sey korktugunuz kadar kotu olmayacak.
Babam banane ne halin varsa gör beni de arama demişti. Evet darp raporu bundan önce bir kere dövdüğünde almak için hastaneye gittim çocuklar çok küçüktü o zaman ama darp raporu vermeden direk polisi çağırmışlardı şikayetçi olmak gerekiyormuş. Ama çocuklar küçüktü babamı aradım ve ananın a... kadar yolun var dedi gene kapattı mecburen ağlayarak eve geri dönmüştüm. Şikayetçi işinden atılıyor direk öyle olursa bir şey talep edemem onunla aynı yerde çalışan birinin başına geldi ve kadın bir tokat için şikayet etmişti ve beni ciddiyim öldürür onunla ben yaşıyorum ben bilirim. Çünkü babasını balta ile kesmeye kalkmış kapıyı parçalamış o anda onu başkaları tutmuş gerçekten gözü dönen birisi cinnet haline giren birisi buna ben de şahit oldum yine babasına kızıp burada bir gemiyi birbirine kattı inanır mısınız? Hayatımda ilk defa bir adamın gözlerine perde inmiş olarak gördüm.

Ne diyeceğimi bilemedim , Allah bi çıkış kapısı açsın inşallah . O sana vurunca sen de ona vursaydın ya , bi tekme atsaydın bacak arasına yığılıp kalırdı yerde .
Onlar da çocuğundan yana oluyorlar bşr keresinde komşular polis çağırdı da polis gelince beni bir odaya kilitlediler eğer ses çıkarırsan çocukları göremezsin polislerin gözü önünde seni öldürürüm dedi.

Okurken içim parçalandı. Adam normal değil çocuklarını ne kadar kötü etkiliyor ilgilense ne olur onun babalığı batsın.
Sanırım anne evine de dönemezsiniz. Mesleğiniz var mı ?
Avukat değilim bu arada hukuki boyutunu bilmiyorum.
Yok maalesef yaşadığım yerde meslek işe yaramıyor ki. Keşke 10 yıl öncesine dönsem ALLAH herkese yardım etsin.

Aile içi şiddet yardım hattı var ve gerçekten çok yardımcı oluyorlar. Orayı aramayı düşünmez misiniz? Durumunuz için gerçekten çok üzüldüm. Çocuklar babalarına her ne kadar düşkün olsalar da böyle bir ortamda büyümek onları iyi yönde etkilemeyecektir. Siz de çocuklarınız da bunları hak etmiyorsunuz, hiçbir kadın ve çocuk hak etmiyor.
Aradım ama tek çıkış yolu kadın sığınma evi dediler daha önce kardeşim oraya gitmişti ve geldiğinde perişan haldeydi. Psikolojisi bozuk bir kadınla küçücük bebeği ve 3 yaşında oğluyla aynı odada 4 kişi kalmışlar yani ne çocuklarının karnını doyurabilmiş ne de ateşler içindeki çocuğunu doktora götürebilmiş. Hijyen açısından da çok kötüymüş. Bende çok korktum. Sakın yanlış anlamayın herşeye bir cevap bulmuyorum ama daha önceden her yolu gözden geçirdim size bilgilerimi aktarıyorum. Belki farklı bir fikri olan vardır diye. Sizlerle konuşmak beni rahatlatıyor.

Ya nasıl bi hayat sizinki. Adam mola verip çocuklara gösterip tekrar dövüyor. Allah yardımcınız olsun.
Çocuklarınız kaç yaşında bilmiyorum ama bu ortam onlar için hiiiç sağlıklı değil. Siz nasıl diyorsanız babam bu hayatımın temelini attı onun yüzünden böyle oldu. Çocuklarınızda ilerde aynı şeyleri söyleyecek. Çocuğuna düşkün adam onların dünyaya getiren bi kadına böyle davranmaz. Bence bu konuda kendinizi kandırıyorsanız.
Evet hepimiz anneyiz. Ama bu dünyaya bi kere geliyoruz. Neden kendine bu eziyeti reva görüyorsun. Bundan 10 sene sonra nasıl olacak hayatınız. 10 senede bakın daha kötüye gitmiş.
Kolay kolay boşanın demem ama boşanın lütfen. Annenizide alın yanınıza babanızı eşinizi defedip bi hayat kurun. Evlere temizliğe gidersiniz, sekreterlik yaparsınız evde tarhana mantı yapıp satarsınız inanın bi kuru ekmek kazanırsınız
Kızlarımın biri 7 biri 8 yaşında annemde eski kafalı cahil ona bunu söyledim bana bir dünya laf etti sen zaten ondan benim boşanmamı istiyorsun elalem ne der arkamızdan söyleyeceğime bin pişman etti beni yani. Başkalarında olunca insan daha olumlu düşünüp yorum yapabiliyor cahil değilim ana kendim söz konusu olunca çok cahilim.

Vay vay vay o küfürleri o dayakları ona yedirecek bir erkek kardeşin baban yok mu? Baban ilgisiz olabilir ama karısını bilmem ne yapacak adama karşı da mı ilgisizdir? Söyle anneme böyle şeyler söyledi diye gitsin gebertsin soysuzu. Hiç acımam böylelerine, namus yoksunu.
Bir de bende suç var diyorsun ya sende suç falan yok! Tek suç böyle bir adiye katlanıp çocuklarının psikolojisini bozup iğrenç bir ortamda sağlıksız büyütmeye çalışman!

X