BİLGİSİ OLANLAR VE YA BİR AVUKAT VARSA YARDIM EDEBİLİR Mİ? LÜTFEN.

Bir kere yapmıştım sonra parmaklarımı ters çevirdi günlerce bir şey tutamadım korkuyorum yapamam artık
Fake diye umut ediyorum.
Her mesajda onun bir vahşetini daha anlatıyorsun.

Öte yandan, çok üzüldüm, okurken gözlerim doldu, şiddet mağduru kadın elinin altında internet varken arama motoru yerine neden buraya yazar?

Şiddet gören kadın ne yapmalı yaz, bir sürü sonuç çıkıyor.

Aradım ama tek çıkış yolu kadın sığınma evi dediler daha önce kardeşim oraya gitmişti ve geldiğinde perişan haldeydi. Psikolojisi bozuk bir kadınla küçücük bebeği ve 3 yaşında oğluyla aynı odada 4 kişi kalmışlar yani ne çocuklarının karnını doyurabilmiş ne de ateşler içindeki çocuğunu doktora götürebilmiş. Hijyen açısından da çok kötüymüş. Bende çok korktum. Sakın yanlış anlamayın herşeye bir cevap bulmuyorum ama daha önceden her yolu gözden geçirdim size bilgilerimi aktarıyorum. Belki farklı bir fikri olan vardır diye. Sizlerle konuşmak beni rahatlatıyor.

Evet bazılarının yerleri, imkanları kısıtlı oluyor ama bu kadar kötü örneğine ben rastlamadım açıkçası hay Allah. Bir şey de diyemiyorum yani, her yolu gözden geçirdim diyorsunuz ama durumunuz için yapılabilecek şeyler de sınırlı zaten. Bir sihirli değnek dokunabilse keşke ama bir çıkış yolu için bazı şeyleri de göze almak gerekiyor. Burada sığınma evine giden bir hanım yazmıştı 3 çocuğuyla gitmiş, bir yandan yarım bıraktığı üniversitesini tamamlamış ve part time çalışmış. Şimdi bir yerde müdürmüş. Nickini bulursam buradan paylaşırım.

Adam manyak,adam normal degil.
Bir cozum bulana kadar bari en azindan su adami kiskirtma da daha fazla saldirmasin sana.Cunku bahane ariyor saldirmaya,en ufak sey yeter.
Yerinde olsam ailemin yanina donerdim.Her yer burdan iyidir diye dusunuyorum.

Fake diye umut ediyorum.

Öte yandan, çok üzüldüm, okurken gözlerim doldu, şiddet mağduru kadın elinin altında internet varken arama motoru yerine neden buraya yazar?

Haklısınız, googleden birçok şey bulunabilir ama bu platform aynı zamanda yalnız, çaresiz ve kendini güçsüz hisseden kadınların güç almak için kullandıkları bir alan. çevrelerinden alamadıkları cesareti, buradaki kadınlardan topluyorlar. O kaosun içinde haklı mı haksız mı olduklarını bile bilebilecek sağlığa sahip olmadıkları için, birilerinden haklı olduğunu duymak istiyorlar.

Oncelikle cok gecmis olsun. Yasadiginiz cok zor bir durum.

Simdi bu durumda avukat arkadaslar size yardimci olamaz.

Once ne yapmak istediginize karar vermeniz lazim.

Alip cocuklarinizi gidip babanizin evine otursaniz.

Ne kadar kotude olsa bu ortamdan kotu olamaz herhalde.

Darp raporu alin hemen. Bosanma davasi icin.

Tazminat davasida acarsiniz. Nafaka da talep edersiniz.

Belki de sadece biraz cesaret gerekli hicbir sey korktugunuz kadar kotu olmayacak.
+1

Cocuklariniziniz tam gun olan okula gonderin,sizde ise girin,eger yapabileceginize inaniyorsaniz ayaklariniz uzerinde durabilirsiniz.O saaten sonra baba evide ayri iskence gelicektir. Calisan anneler 40 gunluk bebeklerini bakiciya teslim ediyorlar, sizinkiler yersiz yurtsuz kalicak degil ya. Sizi yeterince cesur bulmadim. Yolunuz acik olsun.

Yapabileceğin tek şey var. her dediğine he de geç. geceleri çıkıyor mu defolsun gitsin. sende keyfine bak evde çocuklarınla ilgilen. fırsat verme en iyisi.

Normalde olsa boşa gitsin derim de iş yok eğitim yok sahip çıkacak aile yok. çalışsan asgari ücret alırsın o da ne kiraya ne mutfağa ne bakıcıya yeter:KK43:
Evet buda bi gerçek şu küçücük yerde 3 tane kadın 2014 yılından bu yana hemde öldürüldü üstelik 2 sine devlet koruma vermişti belki gururlu davranamıyorum ama sadece çocuklarım için.

Çok üzüldüm elimden bişey gelse keşke
Aile ve sosyal politikalar bakanlığının bir hattı var orayı bir arasanız mutlaka çözüm üretirler
Allah yardımcınız olsun hem sizin hem çocuklarınızın
Aradım polisi ara dava aç biz sana avukat temin ederiz falan dediler belki bana geri dönene kadar ölürüm bile.

Vay vay vay o küfürleri o dayakları ona yedirecek bir erkek kardeşin baban yok mu? Baban ilgisiz olabilir ama karısını bilmem ne yapacak adama karşı da mı ilgisizdir? Söyle anneme böyle şeyler söyledi diye gitsin gebertsin soysuzu. Hiç acımam böylelerine, namus yoksunu.
Bir de bende suç var diyorsun ya sende suç falan yok! Tek suç böyle bir adiye katlanıp çocuklarının psikolojisini bozup iğrenç bir ortamda sağlıksız büyütmeye çalışman!
Evet ve gerçekten bu yüzden kendimden nefret ediyorum. Babama söylesem ne olacak ki babam da annemin ölmüş anaaına hergün küfürler yağdırıyor.

Fake diye umut ediyorum.

Çıkıyor canım benim çok araştırdım ama hepsinin ucu gene b.k yoluna çıkıyor araştırmaz olur muyum? Bilemiyorum bazen kendimi yaşamaya bile layık görmüyorum bir şey yapamıyorum ben cesaresiz salağın biriyim herşey bana hak susarsam hep yer dayağı otururum

Çıkıyor canım benim çok araştırdım ama hepsinin ucu gene b.k yoluna çıkıyor araştırmaz olur muyum? Bilemiyorum bazen kendimi yaşamaya bile layık görmüyorum bir şey yapamıyorum ben cesaresiz salağın biriyim herşey bana hak susarsam hep yer dayağı otururum
Sen annesin yaşayıp evlatlarına sahip Çıkacaksın
Aslında terzilik falan biliyorsanız hibe desteği ile dükkan falan açamazmısınız

Haklısınız, googleden birçok şey bulunabilir ama bu platform aynı zamanda yalnız, çaresiz ve kendini güçsüz hisseden kadınların güç almak için kullandıkları bir alan. çevrelerinden alamadıkları cesareti, buradaki kadınlardan topluyorlar. O kaosun içinde haklı mı haksız mı olduklarını bile bilebilecek sağlığa sahip olmadıkları için, birilerinden haklı olduğunu duymak istiyorlar.
Anlatmak istwyip anlatamadıklarımı yazmışsınız. Evet sadece birilerine söylemek bile insana güç veriyorken burada kendinden büyük ve küçük bir sürü insanla paylaşmak farklı yorumlar duymak insana farklı bir güç ve rahatlama veriyor yattığımda bile sorunlarım biraz azalmış gibi geldi. Sanki ciddi dostlarımla mesajlaşıyormuşum gibi oluyor buradaki herkes bir kadın herkesin farklı bir düşüncesi var en az 20 kadın bana iyi yada kötü bir şey söylese 20 tane farklı söz bile insana yetiyor.

Cocuklariniziniz tam gun olan okula gonderin,sizde ise girin,eger yapabileceginize inaniyorsaniz ayaklariniz uzerinde durabilirsiniz.O saaten sonra baba evide ayri iskence gelicektir. Calisan anneler 40 gunluk bebeklerini bakiciya teslim ediyorlar, sizinkiler yersiz yurtsuz kalicak degil ya. Sizi yeterince cesur bulmadim. Yolunuz acik olsun.
Evet cesur değilim haklısınız. Bir keresinde boşanmaya kaltık akrabalarından çok iyi görüştüğümüz iki aile vardı zor bela ikna oldum ama adamla kahveye gittiler biz yengesiyle oturduk adam uzak akraba ama beni çok severler eşim olacak insandan daha çok ertesi gün dayım beni aradı kızım iyiki boşanmamışsın çocukları kaçırmayı planlamış bana da ne dersler hazırlamış. Duyunca kahroldum.

Madem boşanmaya niyetin yok, bırak kimle hangi cehenneme gidip ziftlenecekse ziftlensin. Ne diye kavga ediyorsun? Zaten evde fazla durmuyor diyorsun eve geldiğinde yüzüne gül, idare et.

Boşanma ama sakın, tamam mı :işsiz:
Sen annesin yaşayıp evlatlarına sahip Çıkacaksın
Aslında terzilik falan biliyorsanız hibe desteği ile dükkan falan açamazmısınız
Burada dükkan kiraları 1000 tl civarı zaten o kadar terzilik bilmiyorum ki

Ben okurken darlandim siz yaşıyorsunuz allah yardımcınız olsun çok üzüldüm
Sağolun birilerinin bana bişeyler yazması bile kendimi iyi hissettirdi kafamda yaptığım plana göre iki sene sonra çocuklarım kendine bakabilecek yaşta olacaklar. Bende bu zamana kadar kendimle ve çocuklarımla ilgilenip ona karışmamalıyım ama tutamadım çenemi banane evde dursa ne faydası var ki

Kızlarımın biri 7 biri 8 yaşında annemde eski kafalı cahil ona bunu söyledim bana bir dünya laf etti sen zaten ondan benim boşanmamı istiyorsun elalem ne der arkamızdan söyleyeceğime bin pişman etti beni yani. Başkalarında olunca insan daha olumlu düşünüp yorum yapabiliyor cahil değilim ana kendim söz konusu olunca çok cahilim.
Kardeşim Allahım nasıl bir psikooatlasın sen
Şimdi sakin ol elini yüzünü yıka
Biraz para biriktir gizli gizli ne derse he de
Sonra kaç kurtar çocuklarını kendini
Çocukların evde kendi kalabilir iyi tembihlersen çok küçük değiller
Sende çalış bu hayvanda aç davanı
Kimse eziyet çekmek için dünyaya gelmiyor
Kurtar kendini

Kardeşim Allahım nasıl bir psikooatlasın sen
Şimdi sakin ol elini yüzünü yıka
Biraz para biriktir gizli gizli ne derse he de
Sonra kaç kurtar çocuklarını kendini
Çocukların evde kendi kalabilir iyi tembihlersen çok küçük değiller
Sende çalış bu hayvanda aç davanı
Kimse eziyet çekmek için dünyaya gelmiyor
Kurtar kendini
Evet bence bu daha iyi biraz güvencem olmalı bir de şu psikoloji ile sağlıklı düşünemiyor insan ben biraz huzur bulacak şrylerle uğraşayım bir iş bakayım falan.

X