BİLGİSİ OLANLAR VE YA BİR AVUKAT VARSA YARDIM EDEBİLİR Mİ? LÜTFEN.

Eğitim durumuz ne bilmiyorum
Ama sizin acil iş bulmanız lazım evde kalmak istemiyorsanız mutlaka sığınma evine Başvurun sonra iş hayatına atılıp çocuklarınızla kendinize bir dünya kurabilirsiniz
Dükkan açamayabilirsiniz ama sekreterlik çay temizlik işlerini de düşünün
Maddi olarak rahat olursanız ayakta durmanız da kolay olur

Çıkıyor canım benim çok araştırdım ama hepsinin ucu gene b.k yoluna çıkıyor araştırmaz olur muyum? Bilemiyorum bazen kendimi yaşamaya bile layık görmüyorum bir şey yapamıyorum ben cesaresiz salağın biriyim herşey bana hak susarsam hep yer dayağı otururum
Valla cnm benim s... sizde buna benzer biri hemde aşiretler başıma gelebilecek tüm riskleri aldım boşaniorum avukatimida buldum sana tavsiyem çekme şuan için bı kadın sığınma evi araştır oraya git çalış cabala inan emek sarfedersrn Allah yardimcin olur ama böle yiyip dayağı oturursan sonun kötü sadece biraz cesaret

Hayr mübarek günde elleri kırılsın sen ona Allahın emanetisin hepimiz öyleyiz kıymet bilmezlere emanetiz bu yüksek egolu insanlar vazgeçilmez olduklarını sanıyorlar niye karnın doyuyor zihniyet bozuk güzel kardeşim... aslında anne baba dağ gibi dursa kedi olur biliyor gidecek yer yok imkan yok erkek musfetteligi yapıyor... benim size tavsiyem şu an sağlıklı düşünemezsiniz evlatlarınız var baba ocağı olsa hemen gidin diyeceğim ama planlı programlı haraket etmek en mantiklisi biraz güç topla kafanda tasarla ondan sonra yola çık yavrularınla inan çok üzüldüm umarım herşey gönlünce olur saygılar

Allah yardimciniz olsun ve gecmis olsun. Ilk siddet gördüğünüzde terkedip gitseydiniz keske. Hic mi gidecek yeriniz yok bir akraba bir arkadaş... çocuklar için ayrı olmanız lazım zaten. Mutsuzluk icinde büyümesinler. Kadin sığınma evine filan basvurun

Şiddet ve kufurun boyutu hariç aynı benim gerizekali esim. Şimdi çocuklara iyi olunca iyi baba olunuyor sanıyor dimi salak herif. Anneye iyi davranmayan babayi seven çocuk problemlidir, hastadir. Allah im sen çocuklarımızı bu hasta heriflerden koru. Allah yardimciniz olsun tek kurtulus gebermesi gibi duruyor

Ama sizin acil iş bulmanız lazım evde kalmak istemiyorsanız mutlaka sığınma evine Başvurun sonra iş hayatına atılıp çocuklarınızla kendinize bir dünya kurabilirsiniz
Evet canım biliyorum çok haklısın ama torpil dedikleri olay buralarda çok fazla dönüyor iş bulabilmek için bir yerkere üye olmak gerek çevremizdeki bir çok arkadaş buralardan taşındı işsizlik yüzünden iş bulmak için başvurdum birkaç yere ama hala haber gelmedi başkalarını alıyorlarmış duyuyorum ama kendilerinden.

İki yıllık üniversite mezunuyum tekrar bir şey söylemek istiyorum sakın herşeye bir cevabı var demeyin sonuna kadar düşünerek araştırdığım yollar var o yüzden söylüyorum size. Biraz da korkuyorum açıkçası cesaretim yok tehdit ettiği gibi beni öldürmesinden korkuyorum şu andan sonra çocuklarım perişan olur. Bir tanıdığımız var dı kızın ablası kızlarımın gittiği okulda öğretmen bir sabah öldüğünü duyduk kız artık kocasının işkencelerine dayanamayıp kendini asmış link gönderebilirsem bir ara göndereceğim. Bu kızın kocasının evden uzaklaştırılma cezası vardı ve kızın hakkında koruma kararı vardı. Üstelik kızın otopsi raporunda bir kaç gün önce dayak yediği de ortaya çıktı ama sözde delil yetersizliğinden koca serbest bırakıldı ...ki bu koca elinde silahla oğlunun okulunu basmış sonra da kadının kaldığı eve gidip evine ateş açmış bunları duyunca şaşırdım ve hala dışardaymış. Vay gidene hesabı yıldız öldü çocuğunu kimse kabul etmedi duyduğum kadarıyla çanakkale de yetiştirme yurduna vermişler. Böyle şeylerde var. Ki kız her gün kapımın önünden geçerdi hiç unutamıyorum onu.

Bosanmaktan maddi imkansızlıklar sebebiyle cekiniyorsunuz. Ancak ölümlü dünya. Oldu da yarın bu adam öldü diyelim. O zaman nasıl yaşayacaksınız? Mali mülkü mu var. Ya da sizin devralip isletebileceginiz bir işi mi var.

Cok üzüldüm tatlim olanlara insan okurken bile gercek mi diyir....
Ailemin evine gidemem diyirsun.... bazen aile evleri biyle esle yasamaktan daga beter olabiliyor birde çocuklarına kotu muamele yaparlar diye endiseleniyir olabilirsin haklisin....
Is ve cocuk bakimi sorun diyirsun....
Ben senin yerinde olsam tatlim esim evde yokmuş gibi davranirim... Birak gitsin istedigi yere cani ne yapmak istiyirsa yapsin sen karisma yorumda da bulunma. Elinden geldigince evdeki gorevlerini yap...
Ortalik bir sakinlessin daha sonra evde yapabilecegin bir is bul kendine tatlim...
Orgu makinasi olur , bicki dikis kursuna gidip paca dikmek olur.. egitim seviyeni bilmiyorum belki bir sekreterlik olur... ama atma kendini yerlere yavas yavas sen isini bul ayarla tatlim....
Kendine para da biriktir bu arada 3 al 5 e aldim de... sakla parani koy bir kenara ve bunu sakin ama sakin kimseye soyleme .... annene bile....
Zaten bu adam sen ondan yaomasi gerekenleri istedigin zaman kavga cikartiyir degil mi??? Vakti geldiginde cikart kavgani al darp raporunu evden uzaklastirmani da cikart....bosan tatlim...
Birde uzuldugum sey ne biliyor musun??? Daha diyirsun ki benimde sucum var fevri davranfim...senin bir sucun falan yok tatlim...
Son bir sey daha bazen erkekler kadinlarin ailelerinin yanina gidemecegini anladiginda daha cok eziyet ediyirlar seninki de o cinsten.... ailende yasana sonrunlari esine aks ettirme , oyle davran ki ailen sana hep destek hep yaninda gibi...
Ne diyeyim gecmis olsun tatlim....

Simdi okudum yuksek okul mezunuzun tatlim acikogretim ile 4 yillik fakülteye tatmamlayabiliyirsun ki bunu yap tatlim...
Bu arada mutlaka ki bir is bulursun tatlim...
Bu ilk adimin olsun...
Coxuklarinda buyuk sayilir yavas yavas jendi baslarinin caresine bakmayi ogret onlara...
Sanirsam esinde ofke kontrolu sorunu var tatlim.... sen ona hic bulasma hayatim...afedersi birak s.csin salonun ortasına kafani cevir ,,, soru sorarsa cevapla onun disinda konusma , sen nasil istersen de... birak gitsin kahvesinde takilsin hem yalniz yasiyacaksin alis ....
Tbiki de boyle yasanmaz ama bu senin guclenme evren olsun hayatim...kosullari uygunlastirsigin anda da boşanıyorum dersin...u

Çok üzüldüm Allah yardımcın olsun..
İlk önce gizli gizli para biriktir bir güvencen olur bu aralar sessiz kal biraz ..Allah korusun daha ileri falan gitmesin..bırak ne hali varsa görsün..
Bu arada olasılıkları araştırmaya başla..onun ailesinde sözü geçecek bir büyük var mı onla konuşabilirsin..
İnşallah zamanla kalıcı çözümü bulursun

Hayr mübarek günde elleri kırılsın sen ona Allahın emanetisin hepimiz öyleyiz kıymet bilmezlere emanetiz bu yüksek egolu insanlar vazgeçilmez olduklarını sanıyorlar niye karnın doyuyor zihniyet bozuk güzel kardeşim... aslında anne baba dağ gibi dursa kedi olur biliyor gidecek yer yok imkan yok erkek musfetteligi yapıyor... benim size tavsiyem şu an sağlıklı düşünemezsiniz evlatlarınız var baba ocağı olsa hemen gidin diyeceğim ama planlı programlı haraket etmek en mantiklisi biraz güç topla kafanda tasarla ondan sonra yola çık yavrularınla inan çok üzüldüm umarım herşey gönlünce olur saygılar
Evet kardeşim çok sağol biraz çnve bir avukatla konuştum iyikide konuşmuşum şiddette gösteriyor olsa çocukların vereceği ifadeye göre çocukları işim olmadığı için benden alabilirmiş. Ve daha çok şey var ilk olarak iş bulmam lazım evet ama iş bulunca hemen boşanmakta olmazmış kadın sığınma evine de gitsen mahkemeye başvurup çocuklarını görmek isteyecek dedi ve ondan uzak bir yerde de kalırsam çocuklardan birini ona verbililermiş. Karışık anlattım ya kafam daha karıştı biraz sakinleyeyim bi.

Evet kardeşim çok sağol biraz çnve bir avukatla konuştum iyikide konuşmuşum şiddette gösteriyor olsa çocukların vereceği ifadeye göre çocukları işim olmadığı için benden alabilirmiş. Ve daha çok şey var ilk olarak iş bulmam lazım evet ama iş bulunca hemen boşanmakta olmazmış kadın sığınma evine de gitsen mahkemeye başvurup çocuklarını görmek isteyecek dedi ve ondan uzak bir yerde de kalırsam çocuklardan birini ona verbililermiş. Karışık anlattım ya kafam daha karıştı biraz sakinleyeyim bi.
Eger onun sana siddet uyguladigini belirten darp raporun varsa alamaz evlatlatini....
Sen iş bul okulu tamamla herseye hi hi de , sonra bosarsin nafakani da alirsin esin nerede calisiyor kamu mu resmiyette aldugi maas mi gösteriliyor??

Şiddet ve kufurun boyutu hariç aynı benim gerizekali esim. Şimdi çocuklara iyi olunca iyi baba olunuyor sanıyor dimi salak herif. Anneye iyi davranmayan babayi seven çocuk problemlidir, hastadir. Allah im sen çocuklarımızı bu hasta heriflerden koru. Allah yardimciniz olsun tek kurtulus gebermesi gibi duruyor
Aynen öyle ama ülkede gerçekten kadın hakları konusunda yetersizlik var. Kardeşimin eşi bir madde kullanıyordu ilk olarak kadın sığınma evine göndediler tamam sonra bir aydan biraz fazla kaldı taa diyarbakır mı mardin mi ne oraya göndediler ve kardeşim gerçekten perişan geldi ona oraya gitmesini söyleyen de bizdik geçen onunla konuştum benimde tek kaçış yolum o dedim aman abla sakın yalvarırım sakın dedi çocuğumu doktora götürmediler dedi. Olumsuzla olumluyu iyi tartıp düşünmem gerek. Ha tek olumlu tarafı kardeşimin adresini bize bile söylemediler. Sözde devket koruma kararı çıkarttı eşi mecburen tedavi görecekti ve takip edilecekti ama hiççççç alakaları olmadı...

Bosanmaktan maddi imkansızlıklar sebebiyle cekiniyorsunuz. Ancak ölümlü dünya. Oldu da yarın bu adam öldü diyelim. O zaman nasıl yaşayacaksınız? Mali mülkü mu var. Ya da sizin devralip isletebileceginiz bir işi mi var.
Nerde o günler o zaman banka ev borcunu silip bana maaş bağlayacak. Ve sigortalı işi var.

Cok üzüldüm tatlim olanlara insan okurken bile gercek mi diyir....
Ailemin evine gidemem diyirsun.... bazen aile evleri biyle esle yasamaktan daga beter olabiliyor birde çocuklarına kotu muamele yaparlar diye endiseleniyir olabilirsin haklisin....
Is ve cocuk bakimi sorun diyirsun....
Ben senin yerinde olsam tatlim esim evde yokmuş gibi davranirim... Birak gitsin istedigi yere cani ne yapmak istiyirsa yapsin sen karisma yorumda da bulunma. Elinden geldigince evdeki gorevlerini yap...
Ortalik bir sakinlessin daha sonra evde yapabilecegin bir is bul kendine tatlim...
Orgu makinasi olur , bicki dikis kursuna gidip paca dikmek olur.. egitim seviyeni bilmiyorum belki bir sekreterlik olur... ama atma kendini yerlere yavas yavas sen isini bul ayarla tatlim....
Kendine para da biriktir bu arada 3 al 5 e aldim de... sakla parani koy bir kenara ve bunu sakin ama sakin kimseye soyleme .... annene bile....
Zaten bu adam sen ondan yaomasi gerekenleri istedigin zaman kavga cikartiyir degil mi??? Vakti geldiginde cikart kavgani al darp raporunu evden uzaklastirmani da cikart....bosan tatlim...
Birde uzuldugum sey ne biliyor musun??? Daha diyirsun ki benimde sucum var fevri davranfim...senin bir sucun falan yok tatlim...
Son bir sey daha bazen erkekler kadinlarin ailelerinin yanina gidemecegini anladiginda daha cok eziyet ediyirlar seninki de o cinsten.... ailende yasana sonrunlari esine aks ettirme , oyle davran ki ailen sana hep destek hep yaninda gibi...
Ne diyeyim gecmis olsun tatlim....
Ayyyy öyle iyi oldu ki bunları duymak hepinize teşekkür ederim ALLAH sizlerdwn razı olsun. Evet avukatta öyle dedi. İyiki konuşmuşum daha önce telefonlarda konuştum ama yüzyüze daha iyi oldu bir de bilerek buranın en yaşlı ama en tutulan avukatını araştırdım ona gittim bazen ne kadar nağdur olursanız olun dedi eşler ali cengiz oyunkarı yapabiliyor. Olayların görünmeye tarafları da var dedi. Çok iyi oldu bakış açım değişti. Ama nedense ellerim tir tir titriyor ve söylediklerini bir türlü sıraya koyupta düşünemiyorum.

Simdi okudum yuksek okul mezunuzun tatlim acikogretim ile 4 yillik fakülteye tatmamlayabiliyirsun ki bunu yap tatlim...
Bu arada mutlaka ki bir is bulursun tatlim...
Bu ilk adimin olsun...
Coxuklarinda buyuk sayilir yavas yavas jendi baslarinin caresine bakmayi ogret onlara...
Sanirsam esinde ofke kontrolu sorunu var tatlim.... sen ona hic bulasma hayatim...afedersi birak s.csin salonun ortasına kafani cevir ,,, soru sorarsa cevapla onun disinda konusma , sen nasil istersen de... birak gitsin kahvesinde takilsin hem yalniz yasiyacaksin alis ....
Tbiki de boyle yasanmaz ama bu senin guclenme evren olsun hayatim...kosullari uygunlastirsigin anda da boşanıyorum dersin...u
Aynen avukatta bunları söyledi bana sanki onun gibi konuştunuz. Biliyorum dışarıdan 4 yıla tamamlamak istiyorum ama kıyameti koparıyor hatta bir kere sen çalışırsan beni boşarsın diye kaçırdı ağzından. Ama ben tabi anlamasın diye ben boşanmak için değik sana yardım için çalışmak istiyorum dedim ama yok

X