Bilezik verme ve çalıştığını söyleme konusu

Size ekran atayim.Bundan ben geri çekiyorum.Esnekler duruyor bizim.Ama bazı kartları kullanmıyoruz.Şöyle yapacağım.3 4 ay içinde bazı kart borçlarım bitecek.Ondan sonra esnekleri yavaştan kapatmaya çalışacağım. Bu arada bunun faizi çok fazla diye bu ay para bıraktım içinde.Bu kartı kullanıma kapattım.Eşimdeki bazı kartları da kasaya koyduk.Kvler bizim bu kadar bitik olduğumuzu bilmiyorki.

Eklentiler

• 1000238534.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 104
Sey sorucam sizin kina nasil olmustu???

Artik yeter da, koparin baginizi, selam bile vermeyin. Ama o kdr cesaret yok tabi, beni disliyorlar diye bile dert etmek var
Kvlerin evinde yaptık.Normal evin içinde.Yoo dişlandigimi düşünmüyorum.Ayrica onların dışlamasi umrunda değil.Çevremdeki insanlar bana yetiyor.Ya neyin selamı,görüşmek zorunda olmasam tabiki görüşmem

Sizin durumunuzu anlamamaları mümkün değil aslında.
Eşiniz asgari ücret alıyor. Ev de kira. Bu durumda sizin içeri gireceğinizi bilmek için çok da zeki olmaya gerek yok.
Tek borcunuz buysa bir kaç aya kapanır bu borçlar sıkarsanız kendinizi.
Ama ev sahibi sizi çıkarmasa da yüzde 60a yakın zam yapma hakkı var şu an. Bu da 10 bin eder. Kirayı on bin yaptığında sizin durum baya kötüye gider zaten.
Sizin aslında karı koca tek sorununuz eş ailesine arabaya işsiz kayına takıp kendinize bakmamanız.
Oradan ne gelecek ne gidecek diyin kendi kariyerinizi ilerletecek maaşları arttıracak başka bir yol bulmaya çalışın.
Senelerdir evlisiniz hala asgari ücret üstüme çıkmıyorsanız bir yerde bir hata vardır.

Laftan anlamazlarki anlamayacaklar verip kötü olacaginiza çünkü geri odemeyecekler vermeyip kötü olun derim.Esinizde gizliden veriyormu acaba bunada dikkat edin.Sizin yanınızda değilse verelim ne olacak derse siz aslla düze çıkamazsınız bu evlilikte.

Yok hayır şükür o yeni bilezik sattık demiş.Kv ne yaptınız o kadar borç demiş.Yetmiyor demiş eşim.Kaynim istemedikten sonra eşim vermez.O yüzden çalıştığımı bilmemeleri gerek

Çalıştığınızı söylemek sorunda değilsiniz tabii ki, kimseye böyle bir hesap verme mecburiyetiniz yok ama tabii ki ortaya çıkacaktır. Burada eşinize iş düşüyor. Hiç bir şekilde destek olmak zorunda değil boş boş gezen iki genç insana. Evlenecek kadar kendilerine güveniyorlarsa para kazanmayı da bilmeliler. Sakın bilezik falan vermeyin. Gerekirse eşinizi ciddi şekilde uyarın. Bilezikleri verirsen ben yokum bu evlilikte gibi bir ciddi uyarı bence yeterli olcaktır.

Hayır tickatlari var,sigara yok,gezmiyorlar kafasindalar.Hayir tek bu değil.Ama en büyük olan borç bu.Kiramiza yüzde 65 zam oldu.Bu şekilde 6600 oldu.Normalde 4 bindi.Ev satilma muhabbeti şöyle.Ev sahibi 1 ve 3 ü satacağım dedi.1 deki karavanla geziyor.Ben aralıkta çekeceğim.Evi gösteremem dedi.Biz evi gösterdik.Emlakci ilan aştı.2 hafta geçti.Emlakci aradi,ev sahibi komple satacak dedi.İlani kaldırın dedi.Ama siteye falan koymadı,hepsine baktım.Bu arada 2.katla mahkemelikler.Bizim kira zammı yeni oldu.Ama 3gune asgari alıyorum.Diger arkadaşlarla konuştum.Benim full sgk asgari ücret.Onlarin 12 gün sigorta 20 bin.Kendime güvenim yok açıkçası.Başka kurum buldum.Ancak şuanki yer sözleşmeye 40 saat yazdı.O yüzden iki yerde çalışamıyorum.Atama yapmayan yer araştırıyorum.

Hayır sormadım.Bilezik verme konusu açmadım.Konusma yeni oldu zaten.Eşime kaynim direk ekran resmi atıyor.Eşim öderken gördüm.Ama ödesin istemiyorum
bu erkekler neden bu kadar enayi ben anlamıyorum
erkek kardeşim yok, kız kardeşim var. üniversite öğrencisi.
kendisine tek desteğim ara sıra bişeyler ısmarlamaktan öteye gitmez
ne faturasını öderim ne bir ihtiyacını alırım ne harçlık veririm. hiçbir şey.
hem benim sorumluluğumda değil hem de eşek kadar oldu
yani kız kardeşim öğrenci falan da olmasa, keyfinden çalışmayıp gezen tozan biri olsa,
benden bişeyini ödememi istese ödemek bi yana onun ağzına öyle bi sçarım insan içine çıkacak hali kalmaz
ne münasebet yani eşek kadar insanlar başkalarına yıkılacaklar?
öderken gördüm ne demek? niye ödüyor?
ödemesin

Yok ortaya çıkması imkansız.Hiç görüşmüyoruz ve evler farklı yerlerde.Akraba bile yok burada.Eşim bilezik veremez.Kasada zaten.O da vermek istemiyor.Ama evlenince ev dönmeyi kaynim abi bu faturayı hallet diyebilir.Daha önce diyordu.

Öderse kvyi arayıp söyleyeceğim.Iş ayırt etmeyip çalışsınlar diye.

Sahsen böyle gizleme felan geregi duymam. Vermem, vermeyecegimi de acik söylerim. Kimse baskasinin Tembel danasini beslemek zorunda degil. Birde halt ediyorlarmis gibi evlendiriyorlar böylelerini. Sonra cocuk oluyor, bütün aile destek olmak zorunda kaliyor. Ne ala memleket. Gezmeye kredi karti patlatabilen bi zahmet faturasini da ödemesini bilsin. Saglik konusu felan baska, ama insanlarin sorumsuzluguna sponsor olamam kusura baksinlar gerekiyorsa

Bütün aile birleşmiş büyümemiş bir adamı besliyor. Yetmemiş bi eşini bulmuşlar onu da besleyelim demişler

Bende birkaç ay sonra çalıştığımı söylerim diyordum.Ama dünden sonra söylememe kararı aldım.Bilezik zaten vermem.Bunlar hemen çocukta yapar.Kızın annesi ikisininde çalışmadığını biliyor.Sırf kızı evlensin diye kendi kocasından saklıyor.Eğer kaynım fatura ödetmek isterse eşim ödemek ister.Devreye ben girersem ömür boyu kaynimla yüzyüze bakamayız

Bütün aile birleşmiş büyümemiş bir adamı besliyor. Yetmemiş bi eşini bulmuşlar onu da besleyelim demişler
Eşim garibim her işi yapmış.Sanayide fabrikada çalışmış.Ama kaynimi pamuklara sarmişlar.Eşim daha güçlü diye ona hiç destek olmuyorlar.Bende ajansta markette çok çalıştım.Kvler biliyor.Gider çalışır diyorlar.O yüzden bize destek olmazlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…