Bilezik verme ve çalıştığını söyleme konusu

Tabi ki söylemeyin. Kendi emeğinizi neden sürekli gezip tozan ama çalışmayan kazık kadar adama yediresiniz. Kv ve kpnizde hata eline kartlarını vermişler. Bir de düğünden sonra kızın babası desteği çekecekse bunlar ne yiyip içecek? Nasıl bir kafa iki kişinin de sabit geliri olmadan evlenmek...
Kızın kira geliri var.Ama sigara falan hayatta o para yetmez.Babasi kaynimi çalışıyor biliyor.Şuan kıza destek oluyor.Ama evlenince destek olmaz.Kvlerden alıyor kaynim.Kvlerde para olmayınca doğal olarak bizden alacak.Ama bende şöyle düşünüyorum.Kart borcumuz bitsin nakite dönmeyi düşünüyorum.

Yok zaten eşim baya telefonda ağlamış.Nakit avans çektik ödeyemiyoruz diye🤣 Kızın mesleği var.Ama mesleği yapmak için çevre gerek.Ikisi ortak oldu.Ama iş yok ortada
sizi ilgilendirmez işleri olsun olmasın. maddi durunuzu bilmesinler, çok borçlu bilsinler sizi. uzak durum derim, başka da bir sey bilmiyorum

Altin kesinlikle vermem.Ama fatura falan atarsa ne yaparım bilmiyorum.Çünku evlendikten sonra kızın babası da para vermeyecek
Onu da ödemeyeceksiniz ne münasebet. Çalışmayan iki insan, size güvenip mi evleniyorlar?

Evet sürekli aglaniyor eşim.Aslinda görüşmüyoruz da.Kaynimla aramda iyi değil.Ama nasıl fatura atıyor gene atar mı bilmiyorum.
bi halt olmayacak onların yaptığı evlilikten de ama neyse. dediğim gibi siz önce kendinizi düsünün. fatura atarsa siz de borcunuzu atın cevaben 😂 herkes kendi evini gecindirmeye odaklansın. kimseye güvenip de evlenilmez. aklını başına alsınlar

Ben söylediklerine çok inanmıyorum senin.
Hem kiradasınız, hem iki asgari ücretlisiniz. Hem ev sahibi çıkaracak yeni ev arıyorsunuz.
E bu sıkışıklıkta nasıl hangi parayı kenara atıyorsun?
100 bin borcun varsa birikim yapamazsın.
Yaparım gayet.Kiram 6.600 tl.Ev sahibi ilanı kaldırdı şuan ev aramıyoruz.Ama ev garanti değil.17 bin TL aldım.6 bin civarı kaldı.Bu arada eşimin 8 bin tl yemek kartı var.Yemege para vermiyoruz.

Eşim ben görmeden karttan öderse peki?
Yani ilk yorumumda dediğim gibi, çalıştığınızı söyleyip söylememenizle alakalı değil bu durum, eşinizin tavrıyla alakalı. Net olacaksınız ikiniz de. Tıpkı kızın babası gibi. Nasıl o vermez diyorsunuz siz de vermeyeceksiniz.

bi halt olmayacak onların yaptığı evlilikten de ama neyse. dediğim gibi siz önce kendinizi düsünün. fatura atarsa siz de borcunuzu atın cevaben 😂 herkes kendi evini gecindirmeye odaklansın. kimseye güvenip de evlenilmez. aklını başına alsınlar
Fatura şuan atmaz.Çünkü bizi çok borçlu biliyor.Ama çalıştığımı bilirse kesin atar.Ya da destek beklerler

Yani ilk yorumumda dediğim gibi, çalıştığınızı söyleyip söylememenizle alakalı değil bu durum, eşinizin tavrıyla alakalı. Net olacaksınız ikiniz de. Tıpkı kızın babası gibi. Nasıl o vermez diyorsunuz siz de vermeyeceksiniz.
Ben kesinlikle vermemde eşim fatura ödeyebilir.
Tabi evde kıyamet kopar.Bu arada ödenen borç olarakta olmuyor.Geri gelmiyor

Ben kesinlikle vermemde eşim fatura ödeyebilir.
Tabi evde kıyamet kopar.Bu arada ödenen borç olarakta olmuyor.Geri gelmiyor
Eşiniz nasıl sizin evde erkek öğrenciye özel ders vermenize karışıyor ve siz vermiyorsunuz aynı şekilde o da ödemeyecek. Bu kadar basit aslında. Fedakarlık iki taraflı bir şey.

Eski konularini da biliyorum. Senin kocan biraz saftoştu bana her turlu verir gibi geliyor. Sen elinden geldigince mucadele et bakalim.
Bilezik veremez.Kasada hepsi.Allahtan kasaya koyduk hepsini.Normalde kvlerdeydi.Ben bi ara bilezigimi alcam kvlerden diye tutturdum🤣 Bu arada kaynim diyorki,kasaya koyacağınıza eve koyun,sigorta yaptırın.Çalinirsa sigorta öder

Yaparım gayet.Kiram 6.600 tl.Ev sahibi ilanı kaldırdı şuan ev aramıyoruz.Ama ev garanti değil.17 bin TL aldım.6 bin civarı kaldı.Bu arada eşimin 8 bin tl yemek kartı var.Yemege para vermiyoruz.
44 bin eve total giren para. 100 bin borç. 7 bin de kira diyorsunuz.
Bana pek mümkün gelmiyor bu parayla bir de birikimden sizden medet ummaları kusura bakmayın.
Siz zaten fakirlik sınırındasınız hangi gerekçeyle sizden beklentileri olsun.
Olay tamamen arabayı satmadıkları için altın takmak istememeniz.
Bilezik takmayın zaren takacak durumunuz yok.
Ama bir çeyrek en azından sizinde takmanız gerek düğünde.
Üstünde bir beklenti olursa da sizin verecek haliniz yok.
Zaten veremezsiniz ikiniz de bunu biliyorsunuz.
Mesele edilecek bir durum yok ortada

Eşiniz nasıl sizin evde erkek öğrenciye özel ders vermenize karışıyor ve siz vermiyorsunuz aynı şekilde o da ödemeyecek. Bu kadar basit aslında. Fedakarlık iki taraflı bir şey.
Zaten benden çalışmayan adama para çıkmaz dedim.Dügün konusunda çok yukarıdan uçtular.Eşimde bunu kabul ediyor.Para bulamazlarsa düğün ertelenir sanırım

X