Bilezik verme ve çalıştığını söyleme konusu

Fight4freedom1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
5.303
5.177
Evlilikte 4 yılım bitti.Ben ilk yıl hariç hep çalıştım.Kaynım çalışmıyor.Kp nin maaş kredi kartı,kvnin kartları kaynımda.Kaynım kredi kartlarını patlatıp dogalgazlarını bize ödetti.Birkaç kez para muhabbeti oldu.Birşey sipariş ettiler,kaynımda para yok diye siz verin dediler.Kv eşime para yok,sabun alamıyorum deyip,eve bişeyler aldırıyordu.Örnek olarak anlattım.
Şimdi Kvler biz evlenirken eşya falan aldı,bilezik yaptı.Kp dediki,kaynın evlenirken aracı satacağım.Onunla düğün yapacağım.Kızın eşyası falan herşeyi var.Bu arada kvler benim çalıştığımı bilmiyor.Kendime güvenene kadar söylemek istemedim.Ama dünden sonra atanana kadar söylememe kararı aldım.
Kp düğün için arabayı satmadı.Dün kv eşimi aramış.Bir ay sonra düğün var.Henüz daha düğün salonu parası ödenmemiş.Kızın gelin saçı,gelinlik falan hiçbirşeye para yetmiyormuş.Gelecek ay düğün var.Kv nin kardeşi ben para veririm demiş.Ama şimdi o da para vermem demiş.Kv de 2 bilezik verin geri öderiz demis..Bu arada yakın zamanda şükür bilezik falan satmadık.Eşim kv ye biz yeni bilezik sattık demiş.Bizdede yok olsa veririz demiş.Ben bilezik vermek istemiyorum.
Sorun şu ki.Kız ve kaynım çalışmıyor.Kv ler sıkışmış durumda.Bu arada kız ve kaynım sürekli geziyor.Bu beni ilgilendirmez ama bizden para istemesinler.Kızın babası şuan kızı tek yaşıyor sanıyor.Dügünden sonra kızın babası kıza maddi desteği çekecek.Kızın şirket kredi kartı patlamış durumda.
Kaynım kvlerin kartlarıyla kvlerin fatura falan herşeyini ödüyor.Eger çalıştığımı bilirlerde kaynim eşime gene abi bunu halletsene diye ekran resmi atacak.Ve ben ödemek istemiyorum.Kaynım şöyle yapıyor.Eşime faturayı atıyor.Abi kart patlak bunu ödesene diyor.O yüzden çalıştığımı söylemek istemiyorum.Bilezik vermekte istemiyorum.Çalıştıgımı söylemek zorunda mıyım?
Bu arada şükür ssk başladı ve maaş aldım.Borçlarımızı baya ödedik.Zaten 100 e yakın borç vardı.

Sakın söylemeyin çalıştığınızı eşinizde verme taraftarı değil
Eşinize de ben söylemek istemiyorum sende söyleme çalıştığımı diyebilirsiniz
Ne bilezik ne para bir kuruş bir şey vermeyin bu kan emici aileye yahu
İnsan bu kadar nasıl yüzünü karartıp sizi kullanmaya çalışır, siz sabancı mısınız koç musunuz sizi eşinizle öyle görüyorlar sanırım
Kv ye hiçbir şey demeyin
Eşinize ben daha fazla maddi zorluk çekmek istemiyorum biz verirsek bize ne kalacak diyin
Ayrıca fatura vs attığında kaynınız ben olsam cevaben o kadar gezip yiyip içeceğine borçlarını öde bize de salça olma diye mesaj atardım
Oldu paşa hazretleriyle müstakbel gelin yiyecek kartları maaşları ben eşimle zorlukla kazandığım parayı onlara vereceğim?
Saçmalık hiçbir şekilde bu aileyle muhattap olmayın

söylemeyin. işi gücü olmayan insanlar neye güvenip evleniyor? sonu gelmez bunun. kaldı ki sizin çalışıp çalışmamanız da kimseyi ilgilendirmez. esiniz bu sekil bahanelerde gecistirsin.
Çalıştığımı söylemek istemiyorum.Kaynim faturalar ödenmeyince bizden isteyecek.Sonuçta bende kiradayım.Evlendikten sonra bize saracaklar yoksa.

Bin kere sordun ayni şeyi çevire çevire ama yine de cevap vereyim. G.tune güvenmeyen evlenmesin, kimseye para vermek zorunda değilsiniz. İşinizi söylemek zorunda da değilsiniz. Benim hiçbir sorunum olmadığı halde kv kp ile hiç muhabbetim yok, sizin bu kadar şeye rağmen her şeyden haberiniz var. Eşinize söyleyin bir daha size laf da getirmesin para isteme iması da yapmasın.

Asla para vermeyin, asla! Suna bak, iki tane essseek kadar insan calismiyorlar ama evlenmeyi biliyorlar. Ne halleri varsa görsünler, sizlik bi durum yok. Eger kv kp israr ederlerse cingar cikartin, kötü gelin olun gerekirse. Bu ne yahu
Birde bana söylemiyor.Eşime söylüyor.Ama bilezikler kasada Çalismiyorlar ama geziyorlar,kartlar patladı.Bilmiyorum nasıl olacak

Hayır sormadım.Bilezik verme konusu açmadım.Konusma yeni oldu zaten.Eşime kaynim direk ekran resmi atıyor.Eşim öderken gördüm.Ama ödesin istemiyorum

Çalıştığımı söylemek istemiyorum.Kaynim faturalar ödenmeyince bizden isteyecek.Sonuçta bende kiradayım.Evlendikten sonra bize saracaklar yoksa.
ya yapabildiğiniz yardımı yaparsınız. baktınız bu zıvanadan çıkıyor dersiniz ver babamın kartlarını babama, biz de ev gecindiriyoruz kaç aile bakabiliriz? hiç kötü de hissetmeyin yani. adamın ailesi de hiç mi demiyor oğlum senin neyin var da evlenmeye kalkıyorsun? yapabildiğiniz kadar uzak tutun kendinizi derim ben. hatta sizin de çok borcunuz varmis gibi davranın. gecinemiyoruz diye dert yanın

Hayır sormadım.Bilezik verme konusu açmadım.Konusma yeni oldu zaten.Eşime kaynim direk ekran resmi atıyor.Eşim öderken gördüm.Ama ödesin istemiyorum
Hayır tüm konuların temeli aynı işte. Bu aileye para vermek istemiyorsunuz. Vermeyin o zaman niye bize soruyorsunuz? İşe girdiginizi söylemek istemiyorsunuz, söylemeyin o zaman.

İki tane işsiz güçsüz neye güvenip evleniyosa devam etsinler. Bahane bulup durmanıza bile gerek yok kesin atın direkt bu kangren insanları ya

Eşim çalıştığın eninde sonunda ortaya çıkar diyor.Ama çıkması imkansız.Yazın zaten 1 buçuk 2 ay evdeyim.Kvlerle de görüşmüyoruz zaten.Kaynimla aramız limoni.Çaliştigimi bilirse fatura kesin atar.Eger öyle mesaj atarsam birdaha yüzyüze hiç bakmayız.Zaten görüşmüyoruz.Ama fatura atarsa kvyi arayıp,kaynimin fatura atmamasini, işe girip çalışmalarını söyleyeceğim.Bu arada ben öğretmenim.Kaynim benim için girsin fabrika avmye çalışsın diyordu

Tabi ki söylemeyin. Kendi emeğinizi neden sürekli gezip tozan ama çalışmayan kazık kadar adama yediresiniz. Kv ve kpnizde hata eline kartlarını vermişler. Bir de düğünden sonra kızın babası desteği çekecekse bunlar ne yiyip içecek? Nasıl bir kafa iki kişinin de sabit geliri olmadan evlenmek...

Yok zaten eşim baya telefonda ağlamış.Nakit avans çektik ödeyemiyoruz diye Kızın mesleği var.Ama mesleği yapmak için çevre gerek.Ikisi ortak oldu.Ama iş yok ortada

Hayır sadece benim adıma var.Ama borsadada bir miktar var.Kartları ödedikten sonra bir miktar kalınca borsaya atıyorum.Tabi ne kadar attığımı bilmiyor.
Ben söylediklerine çok inanmıyorum senin.
Hem kiradasınız, hem iki asgari ücretlisiniz. Hem ev sahibi çıkaracak yeni ev arıyorsunuz.
E bu sıkışıklıkta nasıl hangi parayı kenara atıyorsun?
100 bin borcun varsa birikim yapamazsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…