Biktim kilolu olmaktannnn

Tatlı olmadan olmuyor işte tatlidan vazgeçmem mümkün değil tatlı bağımlısı olup da kilo veren de var bı arkadaş da tatlı bağımlısi ama 4ayda 24 kilo vermiş haftada bı kere tukettim diyor ben hergun yiyorum ama geçen hafta spora başladım bu arada pes etmek üzereyim:KK43:
Sakin pesh etme biz burda ilgam almak icin ugrasioz bende simdi kalkip spor yapicam ins. Firsati degerlendireyimbdimi :) haftada bi kez odul guzel ama her gun fazla olabilir tabii :)

sizi benden iyi anlayan olamaz sanırım, bende hep 85 kilo üzeriydim, boy 170, ve günde iki öğün yer otururdum ama neler yemezdim neler. 5 sene kadar önce gerçekten niyetlendim, önce iştahıma sahip olmalıyım diyerek oruç tuttum iki gün, ve gün boyu açlıkla mücadele etmeyi başardım amaç gerçekten kendime hakim olabilmekti ve oruç bunu benim için sağlamıştı, sonra meşhur dukan diyeti ile tanıştım 66 kiloya düştüm 3 ay içerisinde. senelerce o kilodaydım, ta ki şuan hamileliğime kadar, 72 ile başladım şimdi 90 kilo oldum hamile olduğumu öğrendiğimden beri sürekli yedim şu yarar bu yarar diye şimdi de duramıyorum bebek geliyor çünkü :KK43: belki oruç gibi bir şey ile önce iradenizi güçlendirseniz, inanın o zaman işiniz daha da kolaylaşır, çünkü diyet işi biraz inat ve irade gücü gerektiriyor, kendinize inanın, işe yaramaz deyip yarı yolda durmayın, kendinize güvenin ve devam edin, sonuç aldıkça daha da istek gelir inşallah

Of of offf yokmu zayiflamanin bi caresiii 85 kilodan 81.4de dustum hatta gecen hafta 80 olmustum ama esim bu ara tatil sebebiyle evdeydi ve o evdeyken ister istemez kacamak yaptim buda bana kilo olarak geri dondu bu sabah gene husran anlicaginizz ama ben cok sikildim yaa hamile olmadan onceki halima geri donmek istiyorum hic bi zaman cok zayif biri olmadim ama vucut yapim orantili oldugu icin 67 benim ideal kilom ve su an ne kdr uzagimm yok bu zayiflayan biri bi akil verin ne olurr

Ben varım :) 107.5 tan 76.5 kiloya indim.Hâlâ azimle devam ediyorum.İnsan yeter ki azmetsin yapamayacagi hicbir sey yok.Yemeğe aşık olan bir insanim ben ama yillarca cok buyuk kotulukler yapmışım kendime.Kararlı ol ve sakin vazgecme inan ki başarabilirsin :)

Ben varım :) 107.5 tan 76.5 kiloya indim.Hâlâ azimle devam ediyorum.İnsan yeter ki azmetsin yapamayacagi hicbir sey yok.Yemeğe aşık olan bir insanim ben ama yillarca cok buyuk kotulukler yapmışım kendime.Kararlı ol ve sakin vazgecme inan ki başarabilirsin :)
Vay be nasıl yaptin? :) Nasıl başladın anlatır mısın?
Tebrik ederim valla kaç yılda verdin?

sizi benden iyi anlayan olamaz sanırım, bende hep 85 kilo üzeriydim, boy 170, ve günde iki öğün yer otururdum ama neler yemezdim neler. 5 sene kadar önce gerçekten niyetlendim, önce iştahıma sahip olmalıyım diyerek oruç tuttum iki gün, ve gün boyu açlıkla mücadele etmeyi başardım amaç gerçekten kendime hakim olabilmekti ve oruç bunu benim için sağlamıştı, sonra meşhur dukan diyeti ile tanıştım 66 kiloya düştüm 3 ay içerisinde. senelerce o kilodaydım, ta ki şuan hamileliğime kadar, 72 ile başladım şimdi 90 kilo oldum hamile olduğumu öğrendiğimden beri sürekli yedim şu yarar bu yarar diye şimdi de duramıyorum bebek geliyor çünkü :KK43: belki oruç gibi bir şey ile önce iradenizi güçlendirseniz, inanın o zaman işiniz daha da kolaylaşır, çünkü diyet işi biraz inat ve irade gücü gerektiriyor, kendinize inanın, işe yaramaz deyip yarı yolda durmayın, kendinize güvenin ve devam edin, sonuç aldıkça daha da istek gelir inşallah
Ama şu ki emzirirken ye ye sütun olsun diyenlere inat bol bol su içmek lazım ben o hatayı yaptım
Yedim yedim aldım kiloyu ama süt yapan şey su ve dinlenmek

Vay be nasıl yaptin? :) Nasıl başladın anlatır mısın?
Tebrik ederim valla kaç yılda verdin?

Tesekkur ederim.
Bir sabah uyandım aynadaki halimden nefret ediyordum zaten.Bir anda karar verdim kahvalti da az yiyerek basladim sağlıklı beslenmeye.
Herkesin diyeti kendine goredir aslinda.Diyetisyene gitmedim.Herhangi bir ürün,cay vs kullanmadim.
İki ana iki ara ogun yaptim ben.Akşamları ozellikle 6'dan sonra hicbirsey yemedim.Ve klasik olarak bol bol su içtim :)
Subatta 1 yıl olacak sağlıklı beslenmeye baslayali...

Tesekkur ederim.
Bir sabah uyandım aynadaki halimden nefret ediyordum zaten.Bir anda karar verdim kahvalti da az yiyerek basladim sağlıklı beslenmeye.
Herkesin diyeti kendine goredir aslinda.Diyetisyene gitmedim.Herhangi bir ürün,cay vs kullanmadim.
İki ana iki ara ogun yaptim ben.Akşamları ozellikle 6'dan sonra hicbirsey yemedim.Ve klasik olarak bol bol su içtim :)
Subatta 1 yıl olacak sağlıklı beslenmeye baslayali...
valla çok iyi vermişsin bı yılda
Nasıl porsiyon ayarladın akşamları az mı yedin?
Bende yapamıyorum ya pes Edip duruyorum geçen hafta spora başladım kilom aynı neredeyse hergun tartilip duruyorum
Mekik yapıyorum Julian sporu başladım zorlayıcı onlar ama 10aylik kızım da bana kedi gibi bakıyor anne ne yapıyorsun der gibi:)
Şu yemek işini ayarlayamadim
Eşim yuzunden veremiyorum hep cips cikolata yiyor ya :kızgın:

Nasıl porsiyon ayarladın akşamları az mı yedin?
Bende yapamıyorum ya pes Edip duruyorum geçen hafta spora başladım kilom aynı neredeyse hergun tartilip duruyorum
Mekik yapıyorum Julian sporu başladım zorlayıcı onlar ama 10aylik kızım da bana kedi gibi bakıyor anne ne yapıyorsun der gibi:)
Şu yemek işini ayarlayamadim
Eşim yuzunden veremiyorum hep cips cikolata yiyor ya :kızgın:

Sabah yine klasik şeyler...
Bir parca peynir,1 haşlanmış yumurta,birkac zeytin iki dilim tam bugday ekmegi....

Ara öğünde sade türk kahvesi yaninda ceviz veya hurma...

Akşam salata corba et,tavuk, balik dönüşümlü...Porsiyonlar gittikce azalıyordu zaten.Fazlasını midem kabul etmiyor.

Mesela gittiğim gezmelerde kasmadim kendimi azar azar yedim aksam meyve yedim.Ertesi gun telafi ettim.Benim sıkıntım buydu.Diyete başlardım herhangi bir gezmede pasta borek yediysem o diyetimi bozulmuş kabul eder devam etmezdim.
Diyetimin sağlıklı bir sekilde devam etmesinin tek kuralı arada kendimi şımartmak oldu :)

Bende karatayı yapmaya çalışıyorum ama hareket etmediğimden pek gitmedi birşey çokta bozdum tabi Youtubeda 90 günlük bir spor programı var hafta hafta spor hocası yayınlamış egzersizleri pazartesi başlayacağım inşallah haftada üç gün yapacağım 1 nisanda 55 olmak istiyorum yani 20 kilo vermeliyim bakalım hayırlısı

Bebegım. 2 aylık olduğunda Doğum kılomun12 kilosunu vermıştım 4 kılomda bır ay sonra bıttı Doğum ve hamılelıge sığınılması bana doğru gelmıyor..sütun olmaz ye dedıklerınde böle sadece su içtim hoşaf sekersız içtım asla ekmek yemedım gozum kararıyordu bebek emzırmekten ckolatanın yarısını yedım bıraktım biraz iradelı olup agzınızı tutun bence şuan 50 kıloyum bekarlıgımdakı gıbi ve hala bır yemekten ıkı tabak yemem
Size sinir oldum su anda:) saka saka bende dikkat edilirse verilebilir diye düşünüyorum ama veremedim henüz kilo

Sen okudun mu cnm kitabi nasil bi etki ediyo ki ilginc geldi
Okudum tabiki. Alıp okuyun derim. Kitap için olumlu, olumsuz çok fazla yorum var. Fazla yorumlara bakmayın. Okuyun siz karar verin. Dr Mehmet Öz bile bu kitap için program yaptı. Zayıflattığı da doğru. İştah biraz kapanıyor gerçekten. Yemekten başka şeyler düşünüyorsun..:KK70:

Dukan diyeti duymustum sanki neler yediniz aciklar misiniz diyetisyenwde gittim acikcasi. Ama bana pek etkili gelmedi evdedw ayni seyleri yapiyom bi tartilmaya para verdim
Protein ağırlıklı beslendim 4 evreden oluşuyo atak seyir güç ve koruma.. atakta sadece protein yiyorsunuz dukan testinde çıkan gün kadar.. seyirde senede protein olarak vermek istediğiniz kiloyu verene kadar devam ediyorsunuz 1 gün protein 1 gün sebze protein olarak.. güçte meyve peynir bakliyat falanda giriyo işin içine yavaş yavaş koruma bildiğimiz koruma işte.. ben normalde de protein ağırlıklı beslenirdim ama ekmek çok tüketiyorum hamur işine asla hayır diyemezdim dukanla onlar çıktı hayatımdan çok kolay kilo verdim eğer harfi harfine uyulursa çok rahat kilo kaybı oluyor

Bende karatayı yapmaya çalışıyorum ama hareket etmediğimden pek gitmedi birşey çokta bozdum tabi Youtubeda 90 günlük bir spor programı var hafta hafta spor hocası yayınlamış egzersizleri pazartesi başlayacağım inşallah haftada üç gün yapacağım 1 nisanda 55 olmak istiyorum yani 20 kilo vermeliyim bakalım hayırlısı
YouTube de 90gunluk spor programı mı yazmaliyim burda yazamiyorsan özelden Msj atabilirsiniz

Gunduz dunyayi yerim ben.
Sabah manti pizza vs yedigim olur hatta.
Ama bnm mide aksam ustu 16:30 civari kepenkleri indirir, o saatten sonra tas catlasin bi elma yerim, aksam 7 den sonra bardak bardak su icmem cunku bence ic organlarin, bobrek ve bagirsaklarinda dinlenmeye ihtiyaci var.
2 dogum yaptim,34 bedenim sanirim cunku 36 beden ustumden dokuluyor.
Bence isin sirri gece yemesini kesmekte.

Hayran kaldım size:KK52:

X