Bezi bırakma evresinde

Oyyy oyyy!!!

Bu da ayrı versiyon!

Sen daha yeni başlamadın mj sürece birde ne kadarlık senin beybi

Su an kaç aylık seninki?

Oyyy oyyy!!!

Bu da ayrı versiyon!
Ya sorma 7-8 aydır böyle hatta bir seneye yakın oldu gece kuru kalkıyor. Ama bez giymezse uyanır azarlar nerde bezim diye. İstemediği şeyi uyurken giydiririm karanlıkta farkeden karkar paylar azarlar bunu neden giydirdin. İstememiştim.
Çok küçük aylarındaki şeyleri anımsar anlatır. Anne hatırlıyor musun şöyle yapmıştık diye.

Biz yaklaşık bir ay önce başladık. Zaten ben sürekli tuvalete götürdüğüm için çişi hallediyoruz. Ama kendi nadiren söylüyor. Kaka ise yüz ifadesinden anladığım an kapıp götürüyorum. Bazen çok rahat yapıyor tuvalete. Bazen de ayakta yapıcam diye kendini paralıyor.

Ayrıca bez de istemiyor iki aydır, şu süreçte ise gece hiç altına yapmadı.

Hatırlama olayı bizimkinde de var.

Geçen sene babasıyla parmak boya yaparken masanın kenarına eli acımış. Onu söylüyordu dün.

Maşallah tüm yavrularımıza.

Bizim parkta da tuvalet var da ben evden çıkmadan/eve gelince tuvalete girilir kuralı uyguluyorum.
Ben o kurala uyamam ki benimki cok su içiyor cok meyve yiyor evden cıkmadan yapsada yine geliyor yada dışarda birşey yiyor doluyor. Birde başka yerde wc ye girmeye alışsın diyorum daha sonra kreş döneminde okul döneminde yapmıyorlar veya başkasının evinde ben yokken yapsın bu konuda kasmasın huy olur sadece evde yapmak bilmiyorum düşüncem yanlış mı

Gayet güzel o zaman sizin süreç sadece onun söylemesini beklemeniz lazım artık galiba kaka içinde çiş içinde

Ben başlamadım denedim sadece çocuk sinyalleri verdikçe. İstemiyorum külot giymem dedi başlayamadık. 3 olacak 35 aylık merve
E hazır değil demek ki. Wc adaptör mü denediniz ne denediniz? Ben sana kapak alcaz tuvalete takcaz diyodum o zaman artık oraya yapcaksın. Sonra bi taşındık klozet yok. lazımlık siparişi verdik. Sana küçük tuvalet alcam filam dedim. Sonra gelince hemen başladık işte geldiii diye. Bam bam bam.

Tam bilgili değilim ama bu konu ile duyu bütünleme uzmanlarının çalıştığını biliyorum. Yani çocuk henüz çişinden, kakasından ayrılmaya hazır değil. Bir sonraki aşamaya geçemiyor. Ben olsam ona bol bol tuvalet ile ilgili kitaplar okurum. İnstagramdan da bir duyu bütünleme uzmanına mesaj atar tavsiyelerini isterim.

Bizimki okula gidiyor orada yapıyormuş.

Bir de arada AVM’ye gidiyoruz orada da tuvalete götürüyorum.

Dışarıda çok az yemek veriyorum,sonra ana öğün az yiyor.

Gayet güzel o zaman sizin süreç sadece onun söylemesini beklemeniz lazım artık galiba kaka içinde çiş içinde
Saniye Hocanın kaka kitabı üçlemesi baya işe yaradı. 2 ayı buluyor sürecin tam oturması ama işte kaka olayı dışarıda olunca feci oluyor.

Bugün oyun cafede ortaya yaptı sjsjsjs. Temizleyene kadar saçlarım beyazladı.

biz şubatta tam 24 aylıkken başladık bu sürece. Kendisi çiş dedi sabah kalkımca ve oturttum yaptı. Sonra bez istemedi ve o gün hep söyledi. Sonrası inişli çıkışlı. Şubat-ağustos neredeyse 6 aydır bez kullanıpmıyor ama çişim geldi de demiyor çoğunlukla. Kakayı söylüyor. Çişi biz oturttukça yapıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…